Keresés

Részletes keresés

WimT Creative Commons License 2012.08.28 0 0 188

A következőt írnak a H-D útmotatókönyvben az olajról :

 

Ha nem rendelkezésen áll a gyári H-D olaj akkor BÁR MILYEN ÁSVÁNYI 20W50 VISZKOZITÁSÚ OLAJAT LEHET HASZNÁLNI AMI AJÁNLOT A DIESEL MOTOROKHOZ. A KÖVETKEZŐ API MINŐSITESŰ OLAJOK SZABAD HASZNÁLNI : CE, CF , CF-4 VAGY CG. MÁS MINŐSÉGŰ OLAJ KÁRT OKOZHATNAK ! 

 

A H-D egy nagyon egyszerű szerkezet. Nem kell attól félni hogy a motor tönkremegy mert nem használtál gyári olajat. Viszont ami a fekete H-D olajdobozokban van az sima 20W50-es Penzoil nevű olaj. 

 

A szintetikus olajat a magas teljesítményű motorokhoz csinálják. Mióta egy H-D egy magasteljesítményű motor? Én még soha se látam ilyet,pedig már 1979-óta foglalkozom H-D-kkel. Jah, hazudok, a Zodiac Racing team-nek van egy 1200 lóerős drag motorja, és milyen olajat használnak ? Igen, sima asványi 50W-és. Na erre varhatsz gombot :-)  

Előzmény: márne (186)
WimT Creative Commons License 2012.08.28 0 0 187

Szia Márne ! Nagyából képbe vagy de egy 5W-és jobban bírja a hideget mint egy 20W-és. A minőségi kódokat azok API-kódok és ma mái napon még mindig hásználatban vannak. Még egyszer, valaki már valamikor megolvasta a Harley-Davidson útmutató könyvet ? Én tudom a választ erre a kérdésre, mert ha igen akkor nem kell órákon át vitázni az olajról és más csodaszerekről.

Előzmény: márne (186)
márne Creative Commons License 2012.08.28 0 0 186

Szia Wim!

 

És ez alapján van olyan része a hozzászólásomnak, amivel nem értesz egyet?

Előzmény: WimT (185)
WimT Creative Commons License 2012.08.28 0 0 185

Olajkereskedő vagyok ! Az e-mail címem marly@chello.hu Nézd utána a www.marly.com weboldalon.

Előzmény: márne (161)
márne Creative Commons License 2012.08.27 0 0 184

 Rendicsek!

Valamiért kevertelek egy másik emberrel és Vonyarcvashegyre tettelek: :-)

Én meg a "keleti odal"-on lakom. :-)

Az időpontot viszont nehéz lesz összehozni. A héten délutános vagyok és van esély a szombati munkára is. 

 

Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 183

Szia Marne!

Hát igen a benzinár. De nem biztos hogy ez lesz a legnagyobb gondunk. Csak ne így legyen! Mostanában már nincs bennem várakozás a jővőre, inkább nosztalgiázom(Bud Spencer filmek stb). Merre laksz, ha van kedved pöföghetünk egyet amíg szép az idő elfüstölöm a maradék pénzem. Szívesen megnézném a vasad is(a szomszéd rétje, ugye:-))! Persze csak ha nem zavar, hogy én max 70-el megyek, de inkább 60-al. Valahogy én így szeretek menni. Különben lemértem a fogyasztásomat (mármint a motorét), 4 liter, ami jó. Ja igen én budai vagyok. 

Előzmény: márne (181)
márne Creative Commons License 2012.08.27 0 0 182

Köszi!

Már próbálkoztam velük, de sajna nekem csak a gugli fordítón keresztül megy a dolog. Bár így meg a fantáziámat tornáztathatom, hogy végül is mit akartak mondani eredetileg! :-)

Előzmény: Danny22 (180)
márne Creative Commons License 2012.08.27 0 0 181

Jó reggelt!

 

Nagyon egy rugóra jár az agyunk! ;-)

Úgy látszik ez az összeomlás utolsó fázisa. -akinek még van, kétségbeesésében és félelmében, hogy elértéktelenedik amije van, gyorsan elkölti a megtakarítását. Kédés, hogyan fogjuk használni 700Ft-os benzinár mellett. :-)))

Előzmény: Törölt nick (176)
Danny22 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 180

mindkét oldal elég jó, sok kérdésre kaptam választ, pl hibakód kiolvasás, etc.

Danny22 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 179
Danny22 Creative Commons License 2012.08.27 0 0 178
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 177

Ja igen, hát ha ki tudod venni az is jó! Mosóolaj? Nem tudom, de biztos nem árt.

Előzmény: márne (175)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 176

Azzal ránézésre jól jártál, nekem még azt mondták mégsem eladó. A férjével beszéltem aztán az asszonnyal és mind a ketten össze-vissza beszéltek. Mindenesetre ha olyan amilyennek mondták akkor biztos sok örömöd lesz benne, és ez a lényeg! Ne törődj a többi hirdetéssel ,örülj, hogy megvan, ki tudja, talán vársz 4 hónapot és addigra kiszórhatjuk a pénzünket az ablakon mert semmit sem fog érni! Én is ezért vettem, nem kell, csak viszi a pénzt, de egész fiatal koromban beleestem a sportsterbe, aztán most gondoltam egyett,  és lőn.  Hát jó éjt, megyek aludni! 

Előzmény: márne (174)
márne Creative Commons License 2012.08.27 0 0 175

Tehát egy szűrőből kiveszem a filter anyagot és csak úgy üresen berakom a régi olaj kijáratása végéig.

Vajon egy mosóolajhoz mit szólna a gép?

Előzmény: Törölt nick (171)
márne Creative Commons License 2012.08.27 0 0 174

Előzmény: márne (173)
márne Creative Commons License 2012.08.27 0 0 173

 Bocs a kép nem ment át.

Próbáltam guglizni, de már le lett véve az oldalról, a keresőbe talált kép meg nem jött át.

Előzmény: márne (172)
márne Creative Commons License 2012.08.27 0 0 172

Hogy milyet vettem? :-)))

Egész pontosan a solti Sporit, amit annak idején linkeltem neked.  

Mire felhívtam a nőt már csak azt mondta, hogy elkelt.

Na azt vettem meg, csak egy pár százezerrel drágábban. :-(

Már a kereskedőtől ,aki lecsapott rá.

 Mindegy!

Kijavította a hibákat és kicsinosította.

Nagyon pofás lett:

Most meg már félve nézegetem a hírdetési oldalakat, félek, olyat látok, hogy megüt a guta! :-)

Előzmény: Törölt nick (171)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.27 0 0 171

Á az semmi különös, csak egy üres olajszűrő, néha itthon is használnak hasonlót, a népek itt inkább legyártják maguknak, ha át akarják mosni a technikát. Persze az egy reklámfilm, el akarják adni a cuccot, a gyári ajánlásban nincs ilyesmi, én is csak az olajváltás miatt agyalok rajta. De igaz ami igaz, kéne látni az olaj útját(biztos rögös). De mostanában inkább hajtom a vasat, nem törődöm vele, majd télen lecserélem amit le kell. Fekete a fékolaj is már. Te milyet vettél?

Előzmény: márne (170)
márne Creative Commons License 2012.08.26 0 0 170

És mi a csuda az a "Scavenger", amit a régi olajszűrő helyére tesz ideiglenesen?

Ezek az amcsik! :-O

Előzmény: Törölt nick (168)
márne Creative Commons License 2012.08.26 0 0 169

Pff....

És pont a 2003-as jubileumi Spori, két színű fényezéssel! Mit nem adtam volna érte, ha van eladó a piacon!

Na szóval, kell az a szerelési könyv. Anélkül, hogy az ember látná hogy kering benne az olaj nehéz. Ez a videó sokat segített. Egy párszor biztos megnézem még. :-)

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 168

Állítólag így nyomják ki belőle:

Előzmény: márne (167)
márne Creative Commons License 2012.08.26 0 0 167

Ez olyan hihetetlen számomra, hogy nem raktak egy leeresztőcsavart a motorblokk aljára.

Előzmény: Törölt nick (165)
márne Creative Commons License 2012.08.26 0 0 166

Azt a részt kerülöm. Volt ott egy kis motoros affér a szervekkel. :-)

Lassacskán elévül.

Tudtad, hogy felhajtott plexivel, napszemüveg nélkül szabálysértés motorozni?

Vagy ez vagy az kötelező!

Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 165

Sportsternél mindenképpen marad olaj benne, mivel a motor mélyebben van mint a tartály. Kb az olajmennyiség 20%-a ott marad. Pontosan az olaj típusának váltása miatt jelenthet ez gondot. Ha beleöntök szintetikust az ásványi után, akkor nagy lesz az örömöm. Ma megkergettem a vasat és elmentem szlovákiába is.

márne Creative Commons License 2012.08.26 0 0 164

w mint winter

 

Előzmény: márne (161)
márne Creative Commons License 2012.08.26 0 0 163

Hétvégére jön a lehülés!
Bár nagyon azon voltam, hogy már idén kimegyek, valószínűleg elhalasztom jövőre. 

A motorra még kell az ilyenkor szokásos táskatartó konzol, oldaltáska, stb. És szoknom kell még a motort ill, a távolságot is a hátán.

Akik mennek, érezzétek jól magatokat!

 

 Wim! 

Neked elötte jó szerelést!

Előzmény: WimT (160)
márne Creative Commons License 2012.08.26 0 0 162

Nagyon köszönöm!
Maga egy Úr! ;-)

2004-ben váltás volt.

Délelőtt néztem és itthon még nincs szerelési. Az e-bay-en 34dollár körül van.

Előzmény: WimT (159)
márne Creative Commons License 2012.08.26 0 0 161

Kedves Wim!

 

Egy kicsit vitázzunk! :-)

 

Sok évvel ezelött tanultam ezekről a dolgokról, de mivel más területen dolgozom sokat felejtettem. Így abból merítek ami megmaradt belőle.

Először a szám: 20W 50

Ez a szám azt mutatja meg, hogy az adott olaj milyen külső hőmérséklet értékeken tartja meg a teljesítményét. W- mint einter, a 20W-50-es olaj -20 és +50 fok között képes teljesíteni a tőle elvárt értéket. Vagyis, ha csak szezonálisan használja az ember a motort bőven elég lenne a 0W 50-es olaj is.

A betüjelölések a különböző olajtársaságok (szervezetek) szabványai szerinti besorolás, szintén teljesítményszint szerint.

Az általad felsorolt jelölések már nincsenek is érvényben.

Ha tehát a különböző olajgyártók olajait megvizsgálva a teljesítményszint ill. a hőmérséklet jelölések azonosak (vagy megfelelnek a gépjárműgyártó ajánlásának) nyugodtan lehet dönteni az ár alapján. És itt igen is sokat spórolhat az ember, főleg hosszútávon.

http://www.olajinfo.hu/index.php/szabvanyok/6-motorolaj-szabvanyok/8-api-motorolaj-szabvanyok

 

Az ásványi VS, szintetikus kérdésére. 

A szintetikusat nem azért találták, ki mert fogy az ásványi olaj és valami olcsóbbat kerestek, hanem a folyamatosan növekvő teljesítmények (csökkenő illesztési hézag, nagyobb fordulatszám, hőterhelés, stb) követelték meg az egyre nagyobb teljesítményű olajat. Ezért az én véleményem, a szintetikus jobb. Nem véletlenűl drágábbak. A többi meg marketing.

http://www.harley-performance.com/amsoil-vs-harley.html

 

Váltó olaj.

U.a. mint a motorolaj.

 

"Az olajcsere előt mész egy-két km., utána rögtön olajcsere. Így nem marad olaj a blokkban. Az olajjal együtt MINDIG az olajszűrőt is kicserélni !"

 Ez viszont így korrekt!

Annyival kiegészítve, ha lehetőség lenne rá levenni az olajteknőt (ami jelen esetben nincs), azért látna csodákat a kedves tulajdonos! 

Bár itt ugye Gábor azt mondta, marad a blokk alján egy fél liter. Ami elég gáz, mert ha ásványiról váltassz szintetikusra érdekes kölcsönhatások lehetnek. Sőt azt ajánlják, hogy a különböző gyártók (vagy egyazon gyártók különböző) olajait ne váltogassuk feleslegesen.

 

 

WimT Creative Commons License 2012.08.26 0 0 160
WimT Creative Commons License 2012.08.26 0 0 159

Ha kell infó akkor szóljál, nekem van 1999-es Spori műhelykönyvem és ha az nem elég majd megszerzek azt az infót ami kell, legalábis megpróbálom :-)

Előzmény: márne (156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!