Keresés

Részletes keresés

Thorium Creative Commons License 2007.05.27 0 0 1820
Bocs,most nézem a szemeit,fatumdoki nyert lejátszót.tényleg cheiracanthium faj. Agyon semmi esetre se csapd,de próbáld meg kipaterolni a lekásból,mert ebbe a körbe tartozik a mérges dajkapók is, (és ez könnyen lehet az is) aminek a marása nem túl kellemes,meg elég agresszív is. Jó mulatást!
Thorium Creative Commons License 2007.05.27 0 0 1819
Beginner,a te pókod mekkora kb?részemről-na nem kötekedés- inkább valami tetragnatha fajnak gondolnám...
Thorium Creative Commons License 2007.05.27 0 0 1818
Hali Szerapisz! Amit láttál, tényleg farkaspók,jó eséllyes egy szongáriai cselőpók,bár csodálom,hogy a lépcsőházban találkoztál vele...mindenesetre a jószág ártalmatlan az emberre, bár harapni nagyot tud;)...Amúgy az állatka védett,és elég ritka is,szal ha lehet,inkább ne bántsd!Ja,ha megkéárhetlek valamire:ha van róla jobb képed,nem küldenéd el?E-mailem:thorium@freemail.hu. nekem van fasza képem szongáriairól,ha megadod a címed,én is elküldöm.Ja,még vaéami,most jut eszembe,ez a faj szikes területeken él,ott készít lakóüreget.Van valami ilyesféle mező a környéketeken?
Beginner Creative Commons License 2007.05.27 0 0 1817
Üdv!

Első ránézésre Cheiracanthium inclusum, legalábbis én hasonlónak látom.

Nekem is volt ilyenhez szerencsém, szerintetek kiengedjem, vagy elvan a lakásban?

Mi ennek a hivatalos magyar neve?

Pók_1








Előzmény: annyi baj legyen (1777)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.25 0 0 1816

Szarapisz, na még nincs kép?

Remélem, nem evett meg a pók...

Előzmény: L.G.M (1815)
L.G.M Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1815
Hopp,lemaradt! Az éjjeli info nem olyan mérvadó,mert a igen sok pókunk folytat éjjeli életmódot,bár ez a farkaspókokra nem jellemző,de kivételek akadnak mindég.
Előzmény: Szarapisz (1813)
L.G.M Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1814
Hi! Ő egy közönséges farkaspók,elég sok fajuk él magyaroszágon és elég nagyok is,igazán a utótest érdekelt hogy ilyen volt-e,már mint a dúdorok,mert ez erősen szűkíti a kört,azok ugyanis az első vedlés előtt lévő apró pókok és ez igazán a farkaspókok jellemzője(mármint hogy így cipelik a picinyeit),ne izgulj szinte biztos hogy hazai faj,arra nagyon kicsi az esély hogy idegenből ekkora egyedszámban jöjjön be pók hozzánk. Még az ugrot be hogy ha tudod küld el emailban ezt a képet eredeti méretben nekem, azért nem tudom normálisan megnézni mert mobilról fórumozok és így csak nagyon picibe látom a képet. A címem: karlcsaba@gmail.com
Előzmény: Szarapisz (1813)
Szarapisz Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1813
Hát ez talán hasonlít rá, de valami mégsem stimmel.
Én csak egyszerű melós vagyok és féltem a seg...emet :) ezektől az ismeretlenektől. Így nem tudok kihívni senkit és nem is próbálok meg pánikot kelteni miatta, de már többen látták és ahogy halottam már fogtak is be belőle üvegbe (hogy ez az üveges infó igaz.e azt nem tudom). Így marad az, hogy megpróbálok inkább képet készíteni róluk, de ez időbe fog telni.
Érdekes mód még soha nem láttam eddig nappal. Szombat este láttam meg először. Jó meleg fülledt időnk volt. Nem tudom ez segít.e esetleg.
Amit a második képen láttam az miféle teremtmény?
L.G.M Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1812
Még egy utolsó kísérlet,nem valami ilyesmit láttál? Ne a színeket nézd hanem az állat arányait. http://www.nefotozz.hu/Hasznos/Trip/2005Matra/matra03.jpg
L.G.M Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1811
Hi! Jobb ötletem nincs,ha van a céged udvarában valahol sima földes terület ás le egy 5literes befőtes üveget úgy hogy a szája egyvonalba legyen a föld szintjével,ha ilyen sűrűn előfordulnak ott akkor egy-két éjszaka alatt belefog esni egy-egy példány. Utána nappal már tudsz róla jobb képet csinálni és ha esetleg így se négy az azonosítás akkor ha gondolod szívesen megnézem személyesen is,már csak azért is mert kicsit kíváncsivá tettél.Csak egy dolgot ne tegyél légyszi,ne hívj vadállat befogot mert igen sok pénzt dobnál ki az ablakon,és vszeg újabb rémhír indulna a magyarországi gyilkos óriás feketeözvegy-madárpók fajról! Üdv!
Előzmény: Szarapisz (1810)
Szarapisz Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1810
Nem egészen. Az én pókomnál a fej és a tor része kisebb volt mint a potrohi rész.A fej/tor rész nyúlt és laposabb a hátsó rész viszont kerek labdaszerű és mintha hólyagos lenne (de ebben nem vagyok egészen biztos),de nem peték voltak a testén hanem olyan volt mintha belölről nőnének kifelé (de az is lehet hogy sűrűbb szőr borította mint ahogy Én gonolom és csak a szőr formája tréfált meg ezzel)
Ezen a pókon sok a világos folt és a hátán is tale van világos figurákkal, az enyémen viszont a potruhán semmi színeltérés tök sötét barna.A lábain két eltérő árnyalatú barna csík.
Igaz ez a képen sajnos nem igazán vehető ki, de szerintem ha jobban megnézitek akkor esetleg észre vehető. Próbáltam azóta felidézni magamba a méretét és vonalzó melett rekonstruálni :) Hát arra a következtetésre jutottam, hogy az 5cm az enyhén kevés lenne a 10 pedig hát nem tudom lehet hogy picit sok. De sokat túloztam szerintem.
Engem az egészben az zavar ha más országból érkeztek hozzánk, 30m alatt 2db volt belőlük akkor az azt jelentené szerintem hogy nem is olyan kicsi a darabszám belőlük. Ez pedig azt jelentené, hogy inkább magyar fajta mint sem külföldi. A cég már létezik '98 óta és azóta kapunk szállítmányt Ausztráliától kezdve, Francia o. és a Japóktól is. Tehát kicsit kibővül ezáltal a kör.
Nagyot nevetnék viszont ha kiderülne hogy szegényke egy ártatlan magyar pókfajta lenne :)
L.G.M Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1809
Bocs nem ment fel a kép. Így biztosabb: http://www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/1996/9601/hatlap.jpg
L.G.M Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1808
Itt egy kép róla,ezen jobban látszik,ilyen volt?
L.G.M Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1807
Amit leírtál az valamilyen farkaspókra utal,elsőre csak a méret nem illik a képbe,egy pár hozzászólásal lejebb van egy kép a cselőpókról ők kis hazánk legnagyobb pókjai ő elméletben lehet 8-10cm lábfesztávú,de ekkora egyedek ma már hihetetlen ritkák a többi hazai pók ezt a méretet meg se közelíti.
Előzmény: Törölt nick (1806)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1806

Azért ne fogdosd...

De én is kíváncsian várom, mi lehet ez, meg a "valódi" méreteit.

Előzmény: Szarapisz (1805)
Szarapisz Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1805
A méretét a lábával együtt értettem.Az egyik lába elejétől a másik lába végéig.De lehet hogy túloztam egy kicsit. Hát próbálok majd jobb képet készíteni róla, remélem sikerül majd lencsevégre kapnom. Eddig szentül meg voltam győződve, hogy max. pár centis pók a legnagyobb itt M.országon, de ez veri tényleg az eddig álltalam látott fajokat. Láttam már pár kersztes póknak nem egy apró példányát, de ez hozzájuk képest egy roh...nagy darab. Ami a testét illeti elég zömök. Mint már írtam sötétbarna színű a lábain 2 barna árnyalatban csíkos. A potroha jókora méretű kerekded forma :) eléggé szőrös. Amikor az első mögé léptem nem igazán zavartatta magát dobbantottam vagy 2őt de semmi agresszív védekezési jel vagy hasonló. Meg sem mozdult. A gyorsaságát illetően pedig amíg kb 3 lépést tettem meg "Ő" kb. egy járda szélességet és egy autó szélességnyit.
Remélem el tudom majd kapni (fényképezővel) és meg tudom mutatni nektek. Igaz eddig nem hatottak meg ezek a jószágok és "bátran szembeszáltam" ellenük ha kellett, de ezzel szemben nem tudom lenne-e elég bátorságom.
Előzmény: L.G.M (1804)
L.G.M Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1804
Szia,erről a képről nem tudom megmondani mi lehet,de ami méretét illeti nagyon el túlozhatad! A föld legnagyobb pókja címen a parahybana és bolndi osztozik az ő teljes testük (nem az utótest) 10cm de ehhez tartozik egy 30cm-es lábátmérő,szóval szerintem próbálj egy jobb fotót dobni róla és amikor látod vegyél a kezedbe egy szál cigit,az 8cm ahoz viszonyítsd a méretét.
Előzmény: Szarapisz (1803)
Szarapisz Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1803
Szarapisz Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1802
Bocsi a kép lemaradt :)
Szarapisz Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1801
Sziasztok

Azt szeretném megtudni miféle jószág lenne ez. Tudom nem a legjobb kép mivel eseti órákban készült és nem is igazán mertem hozzá elég közel menni. Szombat este mentem dolgozni és akkor lettem figyelmes az első pókra ami átrohant előttem és megált.Méreténél fogva elég fürgén mozgott. Megpróbáltam megnézni közelebbről kb 10cm. hosszú barna szőrös teste volt. A potroha sötétbarna és mindha enyhén görcsös lenne. Ahogy tovább sétáltam az öltözőnk ajtaja meletti falon megpillantottam a másikat amit végül le is fotóztam.
Én egy multicégnél dolgozom ahova a Föld minden pontjáról érkeznek szállítmányok. Lehetséges, hogy más országból jött közénk?
Mennyire veszélyes esetleg ez a "kicsike"?
L.G.M Creative Commons License 2007.05.20 0 0 1800
Szia.Szongáriai cselőpók Lycosa singoriensis vagy pokoli cselőpók ebből a képből sajna nem tudom meg mondani,ha pontosan érdekel nézd meg a az első négy lábát alul,ha látsz sárga sávokat pokoli,ha csak fekete szürke csíkokos szongáriai,mind kettő védet.
Előzmény: divade (1799)
divade Creative Commons License 2007.05.20 0 0 1799
  pontosabban az előbb lemaradt a kép
divade Creative Commons License 2007.05.20 0 0 1798

Hello!

 

   Én ezt a pókot találtam a kertünkben. Elég nagy é egyre több van belőle. Kis üreget készít magának. Valaki meg tudja mondani,hogy milyen fajta?

 

köszönöm

L.G.M Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1797
Hi! Igazad lehet sőt van én se érték mindég minden esetben a pánikszerű viselkedéssel,nem akartam senkit biztatni arra hogy pusztítson egy állatfajt,azt hiszen kicsit rossz volt a megfogalmazás(mentségénse szóljon hogy amikor ilyen végletes cikkeket olvasók pro és kontra kész leszek). A fő bajom nekem az hogy a média ill a médiában szerepetkapó emberek próbálnak úgy fogalmazni hogy hír értéke legyen és ez azt hozza magával hogy egy-egy tényleg veszélyes állatot tartanak az emberek veszélytelennek vagy épp ellenkezőleg. Az a baj ha mondjuk híresen f.sz budapesti vadállat befogonk kijelenti hogy a mondjuk a p.imperator halálos mérgű(ami hülyeség) jön valaki aki rögtön kontráz hogy "ugyan má az imperator szúrása nem veszélyesebb mint egy méhé" na most ilyenkor jön hogy Bözsi a szomszédból vagy feljelent mert halálos mérgű állatot tartasz,vagy amikor átjön hozzád takarítan egy óvatlan pillanatban benyúl a terkoba mert módjuk olyan piszkos az üveg vagy van bene egy döglöt tücsi mondván "mitől féljek csipet engem már meg méh"! Aztán megint jön a média "szegény takarító nénit halálos skorpió marta meg" stb stb! Mert nem lehet azt írni,mondani ami valós?! Példánál maradva: imperator mérge izomgörcsöket helyi időleges,súlyosabb esetben maradandó bénulást OKOZHAT nem okoz vigyázunk vele. No szóval engem csak a médiából folyó veszélyes zagyvalék zavar,de az nagyon! Mégegyszer leírom nem szertnék senkit arra biztatni hogy pusztítson pókokat vagy bármilyen állatot,csak azt akartam leírni hogy legyen elővigyázatos ezzel a fajal.Hogy mért: http://www.zoldmagazin.com/belso/cikkekfotok2006/dajkapokcsipes.jpg (nem tudtam be linkelni máskép). Ez nem enyhe szövetelhalás és nem is kicsit fájdalmas,ráadásul az mért nem írták be a cikkbe(ha objektívek akartak lenni) hogy a pók méreg bizony a vázizomra fejt ki hatást? A legjelemzöbb tünet a fájdalm után az izomzat görcsszerű kordinálatlan rángása illetve a helyi bénulás,a tünetek intenzitása nem az ember ellenálló képességén múlik hanem pl azon hogy a pók mikor táplálkozot a marás előtt,az állat nemétöl és korától, mindkét csípőkarommal eltalálta az embert vagy nem,hogy mikor vedlet a marás előtt stb.A felléphető allergiás reakcióról nem is beszélve(igaz ez ritka,de nagyon veszélyes) Az ilyen adatokat én egy objektív beszélgetésből nem hagynám ki.
Előzmény: Mad árka (1796)
Mad árka Creative Commons License 2007.05.14 0 0 1796
Én nem érzek az idézett cikkben visszásságot. Igaz, egy témát egy cikk alapján megítélni nem szerencsés. Szerintem a mostani közhangulat éppen eléggé óvatos a pókokkal szemben, sőt minden más 'megjelenővel' szemben. Érdemes szétnézni a Kertészet fórumcsoportban is, hányszor jelennek meg olyan hozzászólások, hogy "megjelent a kertemben x élőlény, hogyan-irtsam-ki". Többnyire emellett az a második kérdés, hogy veszélyes-e ( + hogyan-irtsam-ki). Külön biztatásra szerintem nincs szükség, legfeljebb tájékoztatásra, bár azt nem mondanám, hogy túlzottan nyitottak volnának az emberek. (Ez nem lesajnálás, részben éppen ilyenekkel szeretnék foglalkozni, csak a helyzetet próbáltam lefesteni, de nem elvenni senki kedvét.)
Előzmény: L.G.M (1794)
fatumdoki Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1795
Jól beszéltél L.G.M! Uff!
Előzmény: L.G.M (1794)
L.G.M Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1794
Teljesen igaz amit itt leírtak,de az egészben van egy kis visszásság. Akit idéztél,szintén tart az otthonába hazai fajokat és spec külhonit is. Igaz ő az irtásukról írt amiben teljesen igaza van! Én személyszerint mindenkinek javaslom hogy ne akarjon ilyen állatot befogni a saját érdekébe.Ha hibázik valaki(lásd pár hozzászólással lentebb)nem fog meghalni,de nem fogja a hibáját elfelejteni egy életen át!Ezek MÉRGES állatok,ne bagatelizáljuk el őket.Öshonosak nálunk,de ez nem azt jelenti hogy nem veszélyesek.Indiában a tigris öshonos,de az ott elő tudósok nem írják róla: "á ugyan mán a tigris itt él amióta a világ,világ minek félni tőle" ! Az idézet cikk viszont eléggé lesajnálja ezt az állatot,itt él köztünk itt is élt mindég,de sok egyéb fajal ellentétben az ő egyedszámuk növekszik,márpedig ha nő az egyedszám egyre valószínűbb a találkozás velük és minél többet találkozunk velük annak nagyobb egy véletlen marás esélye is.Szóval Herman Ottónak igaza volt hogy a vízpart elviselhetetlen lenne pókok nélkül,de ugyan ez nem áll a kertünkre,hálószobáinkra is. A Sydney tölcsérhálóspók is rovarokat eszik mégis irtják őket Ausztráliában(tegyük hozzá nem ok nélkül) és ha ilyen iramban változik az éghajlatunk könyen elérhetünk mi is oda,hogy bizony irtanunk kel majd egy-egy pókfajt a saját egészségünk testiépségünk vagy akár az életünk védelmében.
Előzmény: Mad árka (1789)
L.G.M Creative Commons License 2007.05.11 0 0 1793
Hi! A keresztes pókok a mediterán éghajlaton bizony 3-4 évet is eléldegélnek,na most az idei tél bizony simán elmegy bármelyik mediterán országba is,szerintem ezért telet át nálunk is. Vszeg nöstény lehet,mert ez a nász után nem evés a hímek privilégiuma(lásd pl rozea hím az adult vedlés után max 1.5 évig él ellenben a nöstény 12-15évet). Az potroha gondolom a télen való koplalástól lett olyan amilyenek leírtad.A pókok egész életükbe nőnek de az adult állatok általába évente egyszer vedlenek úgyhogy ne aggódj jövőre se lesz nefilia méretű,de ha mégis hozd el nekem ;)) !
Előzmény: mpd (1790)
annyi baj legyen Creative Commons License 2007.05.03 0 0 1792
http://index.hu/tech/tudomany/pok030507/
Mad árka Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1791
Nem vagy egyedül, ha ez megnyugtat. Kár ezt bajnak nevezni, szerintem a személyiség része. ;-) Bár én semmi izgalmasra nem emlékszem a gyerekkoromból, a felmenők mesélték, hogy akkor se voltam családbarát, mivel az összes hernyót, pókot, bogarat, s általában mindent, amitől már kinn is rosszul voltak, becibáltam a lakásba. A Barbie-m nem volt, babázni utáltam, viszont plüssállatokat meg más lényeket gyógyítottam. Volt idő, hogy komolyan azt hitték, van valami defektem, mert míg más lányok a babázással jól elvoltak, én sírva fakadtam, mikor karácsonyra megleptek valami modern Barbie-val. (Azóta is titkon szégyellem magam, milyen lehettem gyerekként, szegény szüleim bevallásuk szerint ott álltak megtörve a fa mellett, én meg ordítottam, hogy nemkeeeellnekem, ááá, hüpp-hüpp-hüpp, az akkori barátnőm meg azért ordított utólag, hogy ő nem kapott.) A babák és a női csicsázások java azóta sem hoz igazán lázba, viszont ha elmászik valami rovar a busz ablakán, az nagyjából engem szokott érdekelni meg a könyező fóbiásokat.

Na, majd ha én bigyológus leszek, hajjaj-hajjaj! :]
Előzmény: fatumdoki (1773)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!