Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56724

Szia!

 

A Paypal utalás dátumára kiállítod a számlát, ami természetesen átutalásos, és a bejövő pénznem szerinti. Na utána tudod a céges számládra átkérni a pénzt (mellesleg KATA alanyi adómentesnek nem kell céges bankszámla). Ha valaki megkérdezi, akkor Te utaltad át egy másik. külföldi Paypal számládról. Másképp nem tudod megoldani, mivel a vevő mindig többet fizet, mint amennyit Te kapsz. Számlának meg ugye annyiról kell szólnia amennyit a vevő fizet.

Év végén a Paypal tranzakciókat kell kinyomtatni, kitudja, hátha megszűnik a Paypal, vagy az adatok elvesznek.

Érdemes egy külön magán számlaszámot kérni, akár a meglevő számlád mellé. Erre csak a "céges" pénz érkezzen, ill. ne vásárolj róla, csak azt ami a céghez közvetlenül köthető, meg természetesen pénz vehetsz fel. Így ha ellenőriznek egy tiszta, átlátható bankszámlát tudsz a cégedről mutatni. Nem olyan bonyolult ez.

Előzmény: MogyoróJoe (56722)
Gamma_polis Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56723

Szia Bmw25td,

 

nem követek el adócsalást szerintem, leírom miért gondolom így. Az angol cégemnek lesz székhelye, ahol visszárut fogadnak,

nekem pedig igazgatói címem. A postázást minden esetben Angliából oldom meg egy partnerem segítségével, aki hetente egyszer 

fordul, ott pedig royal mail-el küldi a csomagokat, amin a székhelyem címe fog szerepelni feladóként. Az angol IP címet megoldani

nem probléma, de nagyon jó, hogy felhívtad rá a figyelmem, köszönöm. Semmi esetre sem szeretnék magyar céget az elmúlt évek tapasztalatai alapján, ráadásul az éves tervezett forgalmam jelentősen meghaladja a KATA-ban meghatározott szintet (nem csak ebay). Időközben talán sikerült találnom valakit aki korrekt áron csinál angol induló cégnek bankszámlát, de persze egyszer itt is elkerülhetetlen a kiutazás.

 

Ezek szerint cégnek nincs limit meghatározva? Ha ez így van, akkor ez nagyon jó hír, köszönöm.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (56721)
MogyoróJoe Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56722

Sziasztok!

KATA-ban gondolkodom én is indulni, csak ott elakadtam, hogy hogyan állítok ki forintos számlát egy külföldi vevő részére, aki paypal-al fizet? Mert, az nem KP, viszont nem is céges utalás mert nem a cégemhez  tartozó bankszámlára jönne a pénz. Itt megakadtam, segítsetek légyszi, hogy mi erre a megoldás? Köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (56721)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.21 0 1 56721

Szia!

Ezzel pont megvalósítod az adócsalást. Ha itthonról végzel minden munkát, az angol cég csak fedő vállalkozás, amit az APEH is fog látni. Többek közt azért is mert ide kéred a pénzt. Mellesleg csak szívni fogsz:

1: Mert angol címet regisztrálsz, az Ebay , Paypal oldalára meg magyar IP-cimmel lépsz be.

2: Hogy képzeled a postázást? Magyar címet adsz meg feladásnál? Angolt?

Magyarnál buksz minden reklamációt mivel nem tudod igazolni a termék feladását. Angolnál kimész minden csomagnál?

Tegyük fel visszaküldik a terméket, vagy hibás a címzés. Angol címeden átveszi valaki? Magyar címre a vevő nem küldi vissza, mivel nem ez szerepel a számládon (Paypal és Átutalási), ezt is pont a vevővédelem miatt.

Azt írod hogy angol céget alapítasz. Akkor miért magányszemélyként akarsz az Ebay-on regisztrálni?

Nekem céges regisztrációm van, és nem találkoztam ilyen korlátozással, bár lehet hogy csak nem vettem észre.

Sokkal egyszerűbb, járhatóbb ha itthon alapítasz céget, KATA-t és alanyi mentességet választod, igy havi 25-50e. forinttal minden le van tudva.

Előzmény: Gamma_polis (56720)
Gamma_polis Creative Commons License 2015.09.21 0 0 56720

Sziasztok,

 

remélem ezen a fórumon tud nekem segíteni valaki. Elég bonyolultnak látom a helyzetet, de remélem megoldható.

Szeretnék az ebay-en kereskedni (az ebay.co.uk-on regisztrálnék, de tengerentúli eladásokat is szeretnék bonyolítani).

Ehhez alapítanék egy angol céget, viszont az angol cégnek Magyarországon nyitnék deviza bankszámlát, így nem

kéne kiutaznom...) Az angol cégeknek ha jól tudom egy bizonyos forgalomig nem kell VAT regisztráció.

 

A kérdésem a következő, ha angol cégként regisztrálok az ebay-re, akkor is ugyanazok a limitek vonatkoznak rám,

mint egy magánemberre, (azt hiszem 100 eladás/5000 GBP/30 nap 90 napig) vagy el lehet érni kedvezőbb feltételeket, vagy

ehhez mindenképpen angol bankszámlára van szükségem?

 

Ill. tudtok-e valakiről, aki a kezdő lépésekben, beállításokban segít, elmondja a tudnivalókat térítés ellenében (esetleg

felügyeli is az accot)?

festő65 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 56719

Bocsi tényleg megkavartam!(ezzel az unión belüli áfázással)-habár itt se kell a különleges adózói körbe tartozóknak 10ezer euróig.Elnézést!

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 56718

Mielőtt ilyen hülyeségeket írsz tájékozódj!

Előzmény: festő65 (56716)
t.lantos Creative Commons License 2015.09.20 0 0 56717

Miert kellene?

Ha igazolt a kileptetes, akkor akar az amugy afa-s elado is szamlazhat afa mentesen.

Előzmény: festő65 (56716)
festő65 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 56716

És közösségen kivüli ügylet esetében minden esetben áfát kell fizetni az eladónak a vételárból(még ha alanyi mentessége van is-áfa mentes)

t.lantos Creative Commons License 2015.09.18 0 0 56715

Hivatalosan ugye mindenrol.

Amugy meg nyilvan az ertektol es a szallitas modjatol fugg, hogy milyen papirt kell csatolni.

Előzmény: Törölt nick (56714)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.18 0 0 56714

Szerintetek EU-n kívűli eladás esetében hogy kell kiállítani a számlát és kell-e hozzá export papír? 

t.lantos Creative Commons License 2015.09.17 0 0 56713

A babakocsis nick mindent elmond.

Ez egy totalis atveres.

Előzmény: Leile32 (56705)
W_B Creative Commons License 2015.09.17 0 0 56712

Józan paraszti ésszel belegondolva:

 

"közölte h az eByen szeretné eladni az autóját mert munkája miatt elfoglalt és ez a legkényelmesebb megoldás."

 

Ha ez igaz lenne (elfoglalt, és kényelmes megoldást keres), akkor beadná egy használtautó-kereskedésbe.

"Az eBay az autót ideszállítatja nekem a házamhoz"

 

Azon túl, hogy az ebay nem tesz ilyet; szerinted mennyibe kerül egy autó elszállítása Németországból Magyarországra ?

 

"5 napra ami alatt kipróbálhatom (300km) átnézethetem hogy valóban úgy van e mint az eladó hirdette. "

 

Te magyar eladóként kiküldenéd az autódat Belorusziába egy soha nem látott fazonnak, kipróbálásra ?

 

"Amennyiben az autó nem tetszik vagy rejtett hibát találok vagy vmi miatt nem akarom megvenni, akkor az eladó költségére visszaviszik én pedig visszakapom a pénzem."

 

Tehát az eladó költségére idehozzák, te szabadon használod 5 napig, aztán ha mégsem kell, az eladó költségére visszaviszik.

Szerinted ez mennyire reális ? Illetve mennyibe kerülne az eladónak ?

Mellétéve még a németek közismert szarrágóságát takarékosságát.

 

Kíváncsiságból menj bele a dologba, kíváncsi vagyok a fejleményekre.

Előzmény: Leile32 (56705)
Centi the real Creative Commons License 2015.09.17 0 0 56711

Kicsit atveres szagu, legalabb is nekem. Gondolod, hogy az elado utaztatja az autot? A sajat koltsegen? Es ha neked nem tettsgik, es az utanad levo tiz vevojeloltnek sem, akkor tizszer utaztatja az autot a sajat koltsegen? Ez belefer az idejebe?

 

de ne legyen igazam...

Előzmény: Leile32 (56705)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.17 0 0 56710

Megtaláltam :D

Előzmény: Törölt nick (56709)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.17 0 0 56709

Köszönöm. Tudnál segíteni, hogy melyik menü/almenü pontban találom? Átbogarásztam de lehet, hogy elkerülte a figyelmem.

Előzmény: Törölt nick (56708)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.17 0 0 56708

Igen van! Be tudod állítani a profilodban, hogy ki nem vásárolhat tőled.

Előzmény: Törölt nick (56700)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.17 0 0 56707

Gondolom, kert valami előleget is, hogy kimutasd a komolyságot a vétel iránt...ha nem, akkor majd fog. Csalóval van dolgod nagy valoszínűséggel! 

Előzmény: Leile32 (56705)
bombaba Creative Commons License 2015.09.17 0 0 56706

Csak egy földhözragadt megjegyzésem van: az ebay nem egy autószállító vállalat, hanem egy virtuális piactér, adás-vételek virtuális közvetítésére. Ki fogja a kocsit szállítani tulképp?

 

Előzmény: Leile32 (56705)
Leile32 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 56705

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok! Ki is választottam a nekem tetsző autót egy német használtautó oldalon (nem eBay). Fel is vettem a kapcsoltatot az eladóval aki közölte h az eByen szeretné eladni az autóját mert munkája miatt elfoglalt és ez a legkényelmesebb megoldás.

Állítása szerint: Én a megegyezett  összeget elküldöm az eBaynek (Pay Pal- állítása szerint ez mindkét fél eladó,vevő, számára is védelmet nyújt). Az eBay az autót ideszállítatja nekem a házamhoz  5 napra ami alatt kipróbálhatom (300km) átnézethetem hogy valóban úgy van e mint az eladó hirdette.

Ha úgy döntök h az autó kell, mert abban az állapotban van mint amibe nekem leírták, akkor az eladó megkapja a pénzét én meg az adás-vételi szerződést.
Amennyiben az autó nem tetszik vagy rejtett hibát találok vagy vmi miatt nem akarom megvenni, akkor az eladó költségére visszaviszik én pedig visszakapom a pénzem.


Nem vagyok regisztrálva az eBayen és nem is tudom hogy működik, mindenesetre ez nekem túl szépen hangzik h igaz legyen..
Esetleg valakinek tapasztalata??

DarkDeer Creative Commons License 2015.09.16 0 0 56704

Értem. Köszönöm!

Előzmény: t.lantos (56703)
t.lantos Creative Commons License 2015.09.16 0 0 56703

Akkor 1 darb van belole :)

Előzmény: DarkDeer (56702)
DarkDeer Creative Commons License 2015.09.16 0 0 56702

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget kérnék.

Mi van akkor, ha a kiválasztott terméknél hiányzik a Quantity sor és a rubrika ahol a darabszámot lehet megadni? Helyette ez van: Time left: 28d 00h 10/14, 9:23PM

Axióma Creative Commons License 2015.09.16 0 0 56701

Csak kivetelnel nem tudod kikerulni, magyar regisztracioval legalabbis (osztrak szamlat magyarhoz nem lehet befuzni). Vagy ha nem hasznalsz paypalt... nem muszaj.

Előzmény: John Zero (56696)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.16 0 0 56700

Van olyan opció az eBay-en, hogy felhasználót kizárjak a vásárlás/licitálás lehetőségéből?

W_B Creative Commons License 2015.09.16 0 0 56699

Az Interchane valutaváltónál meg 243 az EUR vételije, és 343 az eladási.

Na EZ a rablás. :-(

Előzmény: Ballószögi (56694)
Centi the real Creative Commons License 2015.09.16 0 0 56698

A pénzváltóknál is van marzs, sőt még esetleg komisszió is...   az, hogy a PP-nál  nagyobb, mint a pénzváltóknál, az üzletpolitika, vagy értelmezheted úgy is: nem kell kimozdulnos a lakásból sem, nem kell pénzváltóhoz menned..  (by the way, azt hiszem, ha kártyával van összekötve a PP-d, akkor megadhatod, hogy a bank árfolyamán, vagy a PP árfolyamán váltson...  de ebben nem vagyok biztos...)

Cm

Előzmény: Ballószögi (56694)
tamás31 Creative Commons License 2015.09.15 0 0 56697

Nem kell hozza,ez a zsenialis.

Atmesz Mattersburgba, magyarul intezed,es a bank cimet adod meg.

Euro jon,eurot kapsz.

Előzmény: John Zero (56696)
John Zero Creative Commons License 2015.09.15 0 0 56696

Az a helyzet, hogy elég nehéz kikerülni.

Persze, osztrák bankszámla, de azért azt nem triviális csinálni... és ha jól tudom kell hozzá osztrák lakcím (postacím) is!

 

Előzmény: Axióma (56695)
Axióma Creative Commons License 2015.09.15 0 0 56695

Nem csalas, csak koltsegstruktura. Annyit ker a szolgaltatasert, amennyit akar, te eldontheted, hogy igenybe veszed-e. [Egyben, az egeszet, a teljes ktg-lista ismereteben.]

Igen, szarul valt, igen, ki lehet kerulni, es nem, magyar regisztracioval se magyar se mas orszagbeli eu alapu szamlaval _visszafele_ utalasnal nem. Odafele meg kartyas fizetessel magyar ft szamlaval is.

Előzmény: Ballószögi (56694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!