Keresés

Részletes keresés

406406 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 8572
Sziasztok.

Nekem is valami ajánlat kéne.

Panel szoba, 16nm, 2,7 bemagasság, nagy, de jó ablak. (új)

A kültéri az erkélyre kerülne, a beltéri a mögötte lévő falra. Távolság 50-200cm.
Használva délután, éjjel lenne, napközben nem.

Elvárás, hogy aludni lehessen mellette, (halk legyen), lehetőleg olcsó, és esetleg A class. (Tényleg, egy C osztályos hányszorosát eszi egy A-hoz képest?) Megtérül? Mert ha 20 év alatt hozza vissza az árát, akkor nem kell szuperenergiatakarékos.

Esetleg csak telepítés ára is érdekelne. (A helyzet egyszerű, kültéri erkélyen, beltéri a fal másik oldalán, és panel.) frskukacaxeleroponthu



windy12 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 8571

Optimális megoldás a split (osztott rendszerű) berendezés. Amennyiben van lehetőség elhelyezni kültéri egységet, akkor ezt válaszd. Ha nincs erre lehetőség, akkor van kültéri egység nélküli készülék is, de ezek azért drágábbak. A mobilklíma nem szerencsés megoldás, olcsó, de legalább sz@r.

 

Jó sok márka közül választhatsz, írd körül, hogy mik az igényeid, és akkor könnyebben ajánlunk készüléket.

Előzmény: dmess (8570)
dmess Creative Commons License 2007.02.12 0 0 8570
Hello

Egyedul vagyok a szobában és van egy viszonylag nagy ablak a nyugati oldalon. 2 negyzetmeteres.
Ennyire rosszak a mobil klimak?
Olyan klimára gondoltam, amit nem kell kitenni a külső falra, de ha azt mondjátok, hogy nincs jobb alternatíva én hallgatok rátok. Tudnátok esetleg konkrét klímákat ajánlani?
Mbazsika Creative Commons License 2007.02.12 0 0 8569
Csak akkor mobil klimat, ha semmilyen mas lehetoseg nincs.
Előzmény: dmess (8567)
Mud Rider Creative Commons License 2007.02.12 0 0 8568
Szia dmess,

Kevés az info.
Mi van a szobában? Hány ember? Van-e nagy délnyugati ablakod?
Ha semmi extra, akkor elég lehet kb.2,5 kW

De a lényeg:

mobil klímát ne vegyél !
Azon a pénzen inkább hozass pizzát, annak van értelme. :-)

ha igénytelent akarsz kevesebb pénzért akkor egy ablakklímát, vagy a lejjebb említett nem osztott berendezést válaszd, ha jobban rászánod az anyagi keretet a csendes és esztétikus klímára akkor egy split-et.

Előzmény: dmess (8567)
dmess Creative Commons License 2007.02.12 0 0 8567
Hello

A segítségeteket szeretném kérni klíma vásárlásának ügyében. A problémám a következő: szeretnék optimális szobahőmérsékletet tartani nyáron egy 50 légköbméter térfogatú szobában. Padlás, padló és a nyílászárók hőszigeteltek. Ahogy olvasgattam a klímákról, arra a következtetésre jutottam, hogy egy mobil klima elegendő lenne. Tudnátok tanácsot adni, hogy milyen szempontokat vegyek figyelembe a vásárláskor? Illetve milyen klima lenne a legmegfelelőbb.

Előre is nagyon köszönöm.
k. revilo Creative Commons License 2007.02.11 0 0 8566
Hátha valakit érdekel berakom ide!


CPS TM 150 temp-seeker típusú hűtéstechnikában használatos thermométer (hőmérő egyszerre két értéket tud mérni celsius, farád, delta t számítás.... este fluroeszkálós kijelző) eladó! Teljesen új egyszer lett kiprobálva! Ár megegyezés szerint...

Tel: 06-20-371-09-67 Olivér, érdeklődni telefonon vagy mailben: olifer@eposta.hu címen.

Bobi1 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8565
Erre én is gondoltam. Mindenképp megnézetem valami szakival, mielőtt dönötök. Egyébként ablak lakásból oda nem nyílik, csak a lépcsőházból. Mindenesetre ellenséget nem akarok szerezni, mivel gondolom az egyenes út a feljelentéshez...
Előzmény: Mud Rider (8563)
Mud Rider Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8564
T. 2007 a kritikus,

Pontosan miről van szó?
Mekkora gépet, hány méterre, mennyi villamos, mennyi cseppvíz munkával, milyen magasra, melyik településen kellene felrakni?

Rizikós lehet az óccsó szerelő, az alábbi esetek miatt is:
1., a munka felénél bemondja, hogy ez-ez nem volt az árban, ez újabb X.000 Ft.
2., nem rendesen szerel, ezért 3 hónapmúlva lehal a géped. viszont nincs rá garancia

Sajnos tudomásul kell venni, hogy egy jobb szerelő relative drága eszközökkel, anyagokkal dolgozva -ne adj isten számlával, bejelentve - nem tud árversenyben legyőzni egy bukott telefonszerelőt aki a TV-ben látta, hogy kell ezt csinálni.

A legbiztosabb módszer, ha elégedett ismerősök ajánlanak valakit a munkára.
Előzmény: 2007_kritikus (8556)
Mud Rider Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8563
Szia Bobi1,

Vigyázz, mert a beugróba, lichthofba rakott kültéri a zaj miatt is veszélyes!
Nyilik oda másnak ablaka? Lehet hogy szerzel egy ellenséget.
Előzmény: Bobi1 (8552)
peterch Creative Commons License 2007.02.07 0 0 8562

    Udv, klimakiraly!

 

     A diagram nagyon jo otlet volt. Koszi.

    

   {kültérinek kell pont eltalálni a hőfokot, minimum 16°C fok lehet}

 

      Tehat a folyamatos uzemmodot ugy tudom fenntartani, ha betudom biztositani a minimum 16 C fokos levegot, vagy csokkentem a legaramot olyan szintre, hogy megfelelo mennyisegu meleget vonjon csak el a kulteritol.

 

      Igy mar ertheto . Megegyszer nagyon koszi.  Peter

Előzmény: klimakiraly (8561)
klimakiraly Creative Commons License 2007.02.06 0 0 8561
Szia!

Nem jó ez sehogy se ... vagyis nekem nem áll össze.

Ha kültéri van az elszívásban és fűtés üzemben megy a klíma.
A beltéri akkor sem kaphat +16°C hidegebbet!
Túl kondenzálod a hűtőközeget.
Vagy olyan kevés hideg kell ami megfelel a +16°C -nek.

Ha beltérit rakod az elszívásba és hűtés üzem akkor beltéri jól érzi magát.
Ilyen kültérinek kell pont eltalálni a hőfokot, minimum 16°C fok lehet.
Ha alacsonyabb a hőfok akkor már játszik a ventilátorral, leállítja elinditja.

És egy diagram hátha tisztul a kép.

Sajnos szükek a sávok ...

K.K.

ps: Tudom léteznek ilyen hőszívattyús szellőztető gépek ...
Svédországban kötelező plusz 40cm szigetelő a falra, de ott annyi az olaj hogy nem tudják mire költeni a pénzüket ... és ez komoly!

klíma hűtés fűtés
Előzmény: peterch (8560)
peterch Creative Commons License 2007.02.06 0 0 8560

   Udv , klimakiraly!

  

    Koszonom valaszod. A linkben amit adtal, nem talaltam csatornas kivitelben elfogadhato parameterekkel rendelkezo gepet.

   

    Kulterire  22 C foknal kisebb homersekletu levego nem fog kerulni. Ahogyan mar irtam, a haz elhasznalt levegoje lesz at fujva rajta.

 

     Kinyert hot folyadekba, ez tul macera. Beleadagolom a meleget, majd ugyan abban az idoben egy futokoron + keringetoszivattyuval adjam at a meleget a friss levegonek. Hol itt a gazdasagossag?

    

      Valamit nem ertek. Ha a klima 3,6kW -ra van tervezve es en nem lepem tul ezt a teljesitmeny atvitelt, akkor miert ne gyozne a belteri leadni a meleget, hiszen ilyenkor a friss levego joval hidegebb , igy tobb ho kell neki, hogy elerje a 22 C fokot.

 

        Idaig Operat hasznaltam,most kiprobalom az internet explorert, remelem most megmaradnak a kozok.   

        

         Tovabbra is varom valaszaidat, amennyiben nem untatlak .

 

           Koszi.

Előzmény: klimakiraly (8559)
klimakiraly Creative Commons License 2007.02.06 0 0 8559
Szia!

Én tényleg szeretnék segíteni a terved megvalósításában.

De:
Egy split klíma az nem légcsatornába van tervezve, ergo valószínű hibákat fog jelezni az elektronika, mert még csak hasonlítani sem fog a beégetett diagram a valósághoz.
De persze nem biztos, de 50%-nál többet tennék rá hogy hibát fog adni.

Egy légkezelő elektronikája 500.000 - 1.000.000HUF általában, és minimum 3x2óra a beüzemelés.

Egy split klíma általában +7°C külső hőfokig tud üzemelni.
De már itt is elmebeteg módon teszi a dolgát.
A kültéri ventilátorját leállítja ha a beltéri már nem tudja leadni a kinyert hőt.
Ha lehűlt akkor visszaindítja.

Szóval a kinyert hő folyadékba, vagy gyári gép.

Ha kérdezel válaszolok, de inkább gyári gép, a split klíma nem erre való.
Persze ha van kedved játszani a légmennyiségekkel hőfok szerint akkor működhet a dolog.

K.K.

Ps: Néha üss „Enter”-t ha írsz, nagyon rossz egybe olvasni. :-) :-) :-)

Ps2: Sajnos fűtési diagramom nincs, nem a saját gépem előtt ülők azt semmit nem találok ezen a ….-on.
Előzmény: peterch (8558)
peterch Creative Commons License 2007.02.06 0 0 8558
Udv, Mud Rider! Ne haragudj, de nem ertem miert kellene eldobnom az elektronikat. Feltetelezzuk, hogy megvettem a split klimat. Semmi mast nem csinalok, csak dobozolom a kulterit es a belterit. Kulterire ravezetem a hazbol jovo 22C fokos, vagy meg melegebb levegot. A belterire meg ravezetem a kinti friss levegot . Vezerlesen beallitom, hogy 26 C fokot szeretnek. Beindul a legcsere. Meleg kinyerese a kulterin meleg leadasa a belterin. Hol itt a buktato? Mi tartana alacsony hofokon? Ha a neha elofordulo -10C fokra gondolsz vagy a meghidegebb idoszakokra, nem problema megoldani a friss levego ez idoszakban valo elomelegiteset, mondjuk 0C fokra. Vagy a legaramlast csokkenteni. Tudod szerintem ,ha -15C fokra szamolom a klima teljesitmenyehez a levego aramoltatasat akkor tulhutes nem all fenn. Megjegyzem mint laikus gondolom mind ezt. Ezert kerem a velemenyeteket. Tisztelettel Peter.
Előzmény: Mud Rider (8550)
windy12 Creative Commons License 2007.02.06 0 0 8557
Azért kíváncsi vagyok, hogy mit fogsz szólni akkor, amikor a kiválasztott "olcsó" szerelő beállít hozzád a lukas mackójában, az egyszerhasználatos szerszámaival, az olcsó - tehát gyenge minőségű - rézcső, szigetelés, kábelcsatorna, stb szerelési anyagaival, és felberheli a faladra úgy-ahogy a berendezést, ami aztán vagy működik rendesen, vagy nem, de neki ez úgyis mindegy, mert soha többet nem látod úgysem. Persze nem kívánom, hogy így történjen, de esélyes, ha húszezer forintos telepítést keresel.
Előzmény: 2007_kritikus (8556)
2007_kritikus Creative Commons License 2007.02.05 0 0 8556
Igazad lehet, de egy nyugdíjas igazítsa az igényeit a lehetőségeihez! :(
Előzmény: viricsi (8555)
viricsi Creative Commons License 2007.02.05 0 0 8555
Most nagyképű leszek a többi jelenlévő szaki helyett is, itt nem a legolcsóbbak, hanem legjobbak találhatók. :))
Előzmény: 2007_kritikus (8554)
2007_kritikus Creative Commons License 2007.02.05 0 0 8554
Jó a hasonlat, de én azért csak keresem a legolcsóbb "kőművest a szerény autóm garázsához"! :))
Előzmény: klimakiraly (8553)
klimakiraly Creative Commons License 2007.02.05 0 0 8553
Szia!

Tudunk, de van amikor a garázs többe kerül mint maga az autó amit benne tárolunk.
És senki nem reklamál a kőművesnek, hogy csak egy 100 000 HUF értékű autó fog benne állni.
A munka ugyan annyi egy 30 000 -s és egy 500 000 split klímával is!

K.K.

ps: A garázs hasonlat by Dr. Klíma. :-)
Előzmény: 2007_kritikus (8551)
Bobi1 Creative Commons License 2007.02.05 0 0 8552

Szia,

 

Van, de most azon gondolkozom, hogy az egyik beugróban lesz a kültéri, nem a látható homlokzaton. Ez viszont szerelhetőség és karbantarthatóság miatt erősen hátrányos. (Nehezen hozzáférhető)

Előzmény: Mud Rider (8547)
2007_kritikus Creative Commons License 2007.02.05 0 0 8551
Tud valaki egy elfogadható árú klína szerelőt! Az eddigi ajánlatok meghaladták a klíma árát!
Mud Rider Creative Commons License 2007.02.05 0 0 8550
Szia Petertech,

Mivel úgyis szétszeded a gépet (helytelenül) szerintem vegyél valami olcsót.
Amitől drágább egy márkás gép, az az elektronika, burkolat, csövezés tervezése, kialakítása, távirányító, cégnév, garancia stb.

Miután szétkapnátok, ezeknek semmi hasznát nem veszed, ezért erre kár is költeni.

Sőt az egész ügyre, ilyen formájában kár költeni :-) - túl sok a rizikó.

Gondold végig, milyen hőfokoknál van a működési tartománya a beltérinek, kültérinek.
Mi fogja vezérelni?
Egy split általában ki-be kapcsol, esetleg az inverter igazítja magát a terheléshez.
Ezt hogyan fogod szabályozni?
Befúvott levegőre szeretnél vezérelni, azaz kondenzátor oldalt szeretnéd szabályozni.
(ennek van elsőbbsége, hogy ne jöjjön be a hideg levegő a szobába)
Így viszont az elpár oldalon lehetnek gondok.
A kondi hőmérsékletét hűtőköri okokból nem lehet alacsonyan tartani, olyankor meg kellene állítani a befúvást, vagy a teljes ventillátor rendszert. stb.

Keress kész terméket :-)
Előzmény: peterch (8549)
peterch Creative Commons License 2007.02.05 0 0 8549
Udv, Mud Rider ! Nincs semmim a felsoroltakbol. De viszont van szerelo, aki a viz-viz hoszivattyunkat levakumolta, feltoltotte. Forrasztani szerintem nem fog kelleni. Mind a negy csatlakozas oldhato lesz. Szerinted kesztermeket kellene beepitenem. Csak egy a baj , Klimakiraly is adott egy linket. Vegig bongesztem . Szamomra elfogadhato hatekonysagut nem talaltam, csak split klimat. Teged is kertelek, hogy adj meg egy szerinted megfelelo berendezes tipusat. Csak split klimaban talaltam AA , AAAA+ besorolasut. Csatornaba telepithetok C,D,E osztalyuak. Ne haragudj, hogy makacs vagyok ebben a temaban. Azert kerlek benneteket, hogy segitsetek elkerulni a buktatokat, mert ha tudom mivel lehet problema, akkor azt igyekszem megoldani, hogy jo legyen. Mindennel igy vagyok. Eloszor tanulmanyozom a temat, utanna kialakitom a rendszert , ahogy en elkepzeltem. Ha bevalik, nagy az orom.Ha nem, merges volnek . De csak magamra. Idaig mindent amit elkepzeltem es megcsinaltam ,mukodik. Jo ,most gondolod, hogy nagykepu vagyok. Nem, csak addig nem olok penzt semmibe , amig minden oldalrol meg nem ragtam a dolgot. Tisztelettel Peter.
Előzmény: Mud Rider (8548)
Mud Rider Creative Commons License 2007.02.05 0 0 8548
Azért mielőtt szétszedsz bármilyen klímát:
van klímás vákuum szivattyúd?
van lefejtő tartályod?
van lefejtő géped?
van klímás forrasztó cuccod?
van nyomásmérő órád?

Ezek és a gyakorlati ismeretek nélkül igen drága és környezet szennyező lesz a dolog!

És én továbbra is a kész termék mellett lennék.
Előzmény: peterch (8537)
Mud Rider Creative Commons License 2007.02.05 0 0 8547
Jogilag engedélyköteles, mivel a homlokzatot változtatod meg.
Gyakorlatilag, ha nem műemlék, nem szól senki.
Van már a házon kültéri felrakva?
Előzmény: Bobi1 (8539)
peterch Creative Commons License 2007.02.04 0 0 8546
Udv, 00Egonka00 !
Sajna ez nem jarhato ut. En nem minden aron akarok szerelni klimat. Hasonlitsd ossze a parametereket . Ahogyan mar irtam, minel gazdasagosabb es megbizhato klimat akarok a rendszerbe beepiteni. Energetikai osztaly legalabb A vagy A+ , ami ha jol tudom COP 3,3=nal kezdodik. Szerintem ablakklimaban nagyon ritka ,ha van egyaltalan. Lehet ,hogy van de idaig nem neztem utanna. Peter.
Előzmény: 00Egonka00 (8542)
peterch Creative Commons License 2007.02.04 0 0 8545
Udv, klimakiraly!
Latszik ,hogy nem vagyok szaki ezen a teren, en vizre gondoltam a kondenzalodassal kapcsolatban. Jo lenne ,ha kifejtened bovebben a problemat! En abbol indulok ki, hogy a parologtatora a haz elhasznalt levegojet vezetem ,ami stabilan 22 C fok ,vagy meg tobb. A dupla csobol kapott ici=picit elomelegitett levegot atkuldom meg a scroll kompresszor hutesere es onnan jut a belteri egysegbe /kondenzator / . Hol van itt a kutya elasva? Peter
klimakiraly Creative Commons License 2007.02.04 0 0 8544
Hali!

Na akkor maradok klímaszerelő, szereljen hűtőt más. ;-)
http://index.hu/tech/urkutatas/space4600/

K.K.
klimakiraly Creative Commons License 2007.02.04 0 0 8543
Szia!

Értem én hogy nem akarsz hővisszanyerőt, de csak hivatkoztál rá. :-)

A cső a csőben elv jó, csak vigyázz ne legyen fémes kapcsolat a kettő között.
A fémek több ezerszeresen vezetik a hőt.

Nem a vízpára kondenzálódásra gondoltam, hanem a klíma kondenzátorának túl hűlésére.

Klíma Király
Előzmény: peterch (8540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!