Keresés

Részletes keresés

lv Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1155
Akkor még mindíg nem OK.
Ennek az a lényege, hogyha nincs nyomás, akkor leürülnek a kollektorok.
Nem értem, hogy miért akarod direktben használni?
Előzmény: NeomatiK (1153)
NeomatiK Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1154

Aki edzett üveget akar venni, nézze meg ezen a linken:

 

http://apro.origo.hu/hirdetes/kinal/Országosan/1255683/1/1/

 

...

Üvegtáblák /6 mm-es vastagságú/ bontásból eladók csepelen üvegháznak, télikertnek. Méretek: ragasztott 77x72cm - 32 db. edzett 129x96cm - 19 db. Ára: 200,- ill. 300,-Ft/db

...

NeomatiK Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1153

Így ahogy mondod. Hőcserélő nélküli rendszer esetén.

Előzmény: lv (1151)
lv Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1152
Vigyázz Boattis, mert a szavadon foglak, s mégegyszer meglátogatlak!!!
Nagyon piszkálja a csőrömet a "házi" hőcserélőd, a vezérlés meg egyenesen lázba hoz (az elektronika nem az erősségem, de ez titok!).

Arra lenne tipped, hogy mi módon lehetne olcsósan megoldani a hőmérést+adatgyűjtést? A neten találtam mindenféle kész berendezést, ami eredetileg szerverek neten keresztüli hőmérsékletfigyelésére jók, csak hát 40-50.000 HUF. Csak van vmi megoldás, hogy egy kiszuperált PC-re rákötök néhány hőmérőt, vagy nem?

Szégyenszemre még mindíg nem tudom bemutatni nektek saját kollektoromat (most biztos örül vki a háttérben), de ha igaz, a jövő héten elkezdem a hárfahúr hegesztésével. A terveim szerint 2 teljesen egyforma készül, az egyik szimpla 4-es üveggel, a másik pedig hőszig. üvegezéssel. Ezen a télen szeretném tesztelni őket, ehhez kellene az adatgyűjtés.
AZtán tavaszra kiderülne, hogy érdemes-e a drágább fedés avagy sem.
Előzmény: boattis (1138)
lv Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1151
Én szerettem volna válaszolni, csak még mindíg nem értem: nincs hőcserélő a "bojlerben"?
Előzmény: NeomatiK (1150)
NeomatiK Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1150

Helló mindenkinek!

 

Korábbi hozzászólásomra (1117) nem jött semmi válasz, ezért mégegyszer felteszem, remélem tudtok választ adni:

 

 

Drain-back rendszert lehet hálózati víznyomáson üzemeltetni?

Szóval átgondolva a rendszert: a hőtárolóba (villanybojler) áramoltatjuk a napkollektoron keresztül felmelegített vizet. És ha nem tévedek, ez messze nincs akkora nyomáson, mint a hálózati vezetékes viz (4-6 bar?). Hogyan tudok ebből olyan nyomást produkálni, hogy ne csak csordogáljon a víz a csapból, hanem egyenértékű legyen a hálózati nyomással?

Vagy rosszul gondolom és az egész rendszer (4-6 bar?) nyomás alatt van?

Prefetto Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1149
Köszönöm a megtiszteltetést, mert látom, megemlékeztetek rólam. Hát... sajnos itt nem áll módomban részletesebben kifejteni a szárnyalás mikéntjét. Nem miattatok, mert épp az lenne a célom, hogy minél többen megtudják. Egyelőre őrizgetem kacsámat, mert sajnos a Homo Sapiens még nem felnőtt. Mit is kezdene egy "semmiből" jött energiával?
Előzmény: sztgyi (1140)
salfonc Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1148
Persze, hogy érdekel.
Ha van vmi részeredmény, fotózd le lécci.
Sztem egy ilyet még én is meg tudnék csinálni. Az alapanyaggyártásig biztosan eljutok majd. :-) De hogy adom be az asszonynak, hogy lyukat akarok fúrni a ház falába? :-(
Előzmény: sztgyi (1146)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1147

"Igaz, hogy zajos, de ha egy kiszuperált asztali ventillátort használnál? Próbának megtenné. "

 

Pont erre gondoltam!

Előzmény: salfonc (1144)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1146

"Ha napi 20 dobozzal iszol, akkor lesz jó sok dobozod, de hogy lesz belőlük kollektor?"

 

Kalákában! A sörivásban is akad segítőkész jóbarát!

 

Ha józanul kibírom, akkor van róla konkrét elképzelésem, és nagyon szeretném még az idén megvalósítani.

Érdekelnek a részletek?

 

 

Előzmény: salfonc (1144)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1145
Utolsó mondatod nagyon, nagyon tetszik!!! :-)))
Előzmény: salfonc (1144)
salfonc Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1144
Hú-ha sztgyi!
Ha napi 20 dobozzal iszol, akkor lesz jó sok dobozod, de hogy lesz belőlük kollektor? :-)
Csak 1 tipp ventillátornak. Igaz, hogy zajos, de ha egy kiszuperált asztali ventillátort használnál? Próbának megtenné. Vmi tölcsérszerű dologgal leszűkítenéd.
Vagy egy tápegységhűtőventillátort? Ámítógépbontóban biztos olcsón szerezhetnél.
A németekre picit visszatérnék. Réges-régen kerestem náluk talpmasszírozót.
Egy nagyáruházban kaptam kb. 4-5000 Ft-osat átszámítva. Aztán egy kicsit arrébb volt egy kb. 60000 Ft-os. Megcsodáltam, az eladónő meg erősködött, hogy próbáljam ki. Magyaráztam neki, hogy már vettem, meg nincs is annyi pénzem. De, csak próbáljam ki. Tudta, hogy nem veszem meg, mégis erősködött.
Később azzal magyaráztam meg magamnak, hogy jó kereskedő volt. Tudta, hogy nem vagyok ugyan a "vevőköre" (Urbancsok úr szavaival), legalábbis ott és akkor nem, de talán később, vagy talán elmesélem vkinek, aki a vevője lesz, stb.
Lehet, hogy a németek nem is azon csodálkoztak, amit meséltek nekik, hanem a mesélőn? :-)
Előzmény: sztgyi (1140)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1143

Bocsi Freddy56!

Ma még meg sem néztem a leveleket, rögtön válaszolok!!!

Előzmény: Freddy56 (1142)
Freddy56 Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1142

Szia sztgyi!

Hiába várom a választ. Tegnap írtam emilt, de nincs rá reagálásod! Kidobtad, mert azt hitted SPAM? Az esztergomi tanfolyammal kapcsolatban kérdeztem: ott voltam aug. elején én is, csináltam pár képet, megvan a teljes "névsor",  ezeket küldjem, vagy nem?

Üdv: Freddy56

Előzmény: sztgyi (1141)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1141

Bocsi salfonc, nem engem kérdeztél, de boattis korábban leírta rendszerét, ha jól emlékszem külső hőcserélőt használt, és két bojlert talán a víztérfogat növelése miatt alkalmazta.

 

Bár a villanybojler hőszigetelése nem olyan jó mint egy solár tárolóé, de ezt egy tiszicsmájsztrós külső hőszigeteléssel javíthatja, akár fából eszkábál egy szekrényt, és megtömi közet, vagy üveggyapottal, aztán kívülről szépen lefesti, hogy a németek se találjanak benne kifogásolnivalót!

Előzmény: salfonc (1139)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1140

Tisztelt Topiktársak!

 

Nemrégen Prefetto (a kis ötletgazda, a szárnyaló bólogató kacsa - nem megsértődni ám! szeretetből mondtam!) sziporkázott itt egyet (1065. hozzászólás, 09/17-én). Páran rákérdeztek, mire is gondol.  

 

Salfonc egy weblap címet (www.cansolair.com) dobott be, hogy talán arra gondolt Prefetto. No én ezt a weblapot megnéztem. Jeleztem is itt, kédeztelek Beneteket, láttátok-e.

Nemigen volt lelkesedés. Én viszont bekattantam! Egy igazi tiszicsmajsztrós ötlet és feladat! Azóta gyűjtöm a sörösdobozokat 5-6 napja már 120db van. (Egy hét múlva meglesz a kellő mennyiség - remélem.) Meg akarom csinálni! (Erre az utóbbi napok eseményei is ösztönöznek - kiváncsi lennék, mit szólnak hozzá a németek?)

 

Ma ventillátor után jártam, kissé borsos az áruk. 25eFt és 50eFt között találtam, de egyelőre  nem vettem, körülnézek még.

 

Mit várok Tőletek, Tisztelt Topiktársak? Vagy józanítsatok ki - hisz az utóbbi napokban megnőtt a sörfogyasztásom :-), vagy bíztassatok!

 

De nézzétek meg, és beszélgessünk róla! Sok fénykép van. Csak nem lehetnek a Kanadaiak ennyire hiszékenyek, hogy bevették ezt a profi tiszicsmájsztrós maszlagot. Találtok képet is arról hol készül, néhány fotón még a sörösdodozok is jól kivehetők.

 

Tiszicsmájtrós üdvözlettel: sztgyi

 

Ps.

Érdemes a GALLERY-nál a Play-Stop -al leállítani, és a "To view larger images, please click here" feliratnál a here-re kattintani. Több nagyobb képet lehet látni! 

salfonc Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1139
Szia,
Ha már ajánlottad, engedd meg, hogy kérdezzek:
2 normál bojlerből hogy lesz szolár tároló? Hová megy a hőcserélő csőkígyó?
Mert attól, hogy két bojler van, nem látom közelebb a megoldást.
Előzmény: boattis (1138)
boattis Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1138

Teljes mértékig egyetértek!

A kollektorépítéshez szerintem a legjobb időszak a tél, mert tavaszra elkészülsz vele, és akkor uccu neki fel a tetőre.

Szívesen segítek minden új "barkács szakembernek" ötlettel, tapasztalattal a kollektor építéséhez, (bár szerintem a csőkígyós helyett inkább a hárfahúrost kellene megépíteni) van saját fejlesztésű vezérlőm, (térfogatáram és hőmennyiség mérős) segítek a gépészeti rész összeállításában is ha valakit komolyan érdekel.

A saját működő rendszeremet bárki megnézheti előzetes egyeztetés után.

Nem kell feltétlenül megvenni a méregdrága szolár tárolót, nekem két kiszuperált (használt) 120 literes bojlerrel van megoldva, és semmivel sem rosszabb, mint a hőcserélős szolár tároló.

Hát egy kicsit belekapkodtam ide-oda a témába, de talán érthető volt.

 

Üdv: boattis

Előzmény: lv (1137)
lv Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1137
Valóban volt már szó erről az esztergomi kollektorépítésről, és volt már szó urbancsok úrról is.
Úgy látszik nem megy még mindíg annyira az a bizonyos szekér, mert máskülönben minek járna ide vissza "felidegesíteni" magát? :)
Javallom azoknak, akiknek még nem volt hozzá szerencséjük, hogy ne húzzák fel magukat.
Van ezen a területen -és ezen a topicon is- nem egy szakember, aki szívesen segít minket, kontárokat is.
salfonc Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1136

:-)

 

Nagy nehezen leesett! Köszi.  :-)

Előzmény: erbe (1135)
erbe Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1135
hOBBI
Előzmény: salfonc (1134)
salfonc Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1134

Köszi.

 

Vhogy nem kapcsolok, melyik cég lehet. :-( Milyen szóhoz hasonlít a neve, ha kimondjuk? :-)

 

Előzmény: erbe (1132)
erbe Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1133
Az enyém ilyenkor is nagyon jól fűt, de télen is. Ha most elkezded, nyárra legalább kész lesz!
Előzmény: NeomatiK (1131)
erbe Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1132
A hód (korábban mindig teknősbékának néztem, most tűnt fel a hosszú, lapos farka), Vaillant kombi kazánt reklámoz 160-ért.
Előzmény: salfonc (1130)
NeomatiK Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1131

Köszi! A májsztrót tudtam :)) Sok értelme volt oroszt tanulni 9 éven keresztül :-// Egy mukkot nem tudok már. 100-ig még azért el tudok számolni, de az ezerre már nem emléksztem. Na mindegy.

 

Van még értelme így október felé haladva kollektorépítésbe fogni? Illetve van-e valamilyen időszak, amihez érdemes a kollektorépítést kötni?

Előzmény: sztgyi (1126)
salfonc Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1130

""tiszicsmájsztró" valóban utal a jellemző magyar mentalitásra"

Ez azért érthető ebben az országban, és nem csoda, ha a németek ezen csodálkoztak. Tegye mindenki szívére a kezét, mielőtt felháborodik.

Itt az ember, ha valamit meg akar csináltatni, akkor jobb, ha letesz róla és maga kezd hozzá. Értem ezt vakbélműtétre, foghúzásra, házépítésre, autószerelésre, stb. :-)

Számomra az ezermester még akkor sem pejoratív, ha tiszicsmájsztró-ként annak szánják, de a "szakember", "szakértő" az egyik leglejáratottabb szó.

És itt rögtön elnézést is kérek azoktól, akik valóban értenek a munkájukhoz, és kellőképpen lelkiismeretesek is ahhoz, hogy ne csak saját maguknak otthon végezzenek első osztájú munkát, hanem a kuncsaftnál is. Én is találkoztam már ilyen emberrel. Csak előtte 9 kontárral is sajnos.

 

"a topic tagjai valószínűleg sosem lesznek tagjai vevőkörömnek. Ergo, nem is aggódom értük!"

Mostanában kellene vennem egy gázkazánt, de ahonnan kinéznek, oda nem szívesen megyek. Mennyi is egy ilyen? Kb. 270eFt. Végül is nekem egy vagyon, de nagy cégeknek ez csak morzsa.

 

Előzmény: urbancsok (1120)
tkacsa Creative Commons License 2005.09.25 0 0 1129

http://www.nol.hu/cikk/354907/


Egy évtizeden belül a jelenlegi érték harmadára csökken a Nap
segítségével előállított áram ára - derül ki egy most napvilágot látott
EU-tanulmányból.
.....az egységnyi idő alatt termelt áram pedig a másfél-kétszeresére
növelhető Az új anyag olcsó, ráadásul a sóoldattal szemben nem
korrodálja a fémcsöveket és -tartályokat.....

http://www.nol.hu/cikk/347690/

Hódít a napenergia Németországban
Tavaly százezer új napelemes energiaforrást telepítettek
Németországban, és ezzel Németország első alkalommal előzte meg
Japánt és szerezte meg a vezető pozíciót a világranglistán


sztgyi Creative Commons License 2005.09.25 0 0 1128

Sajnos negyedannyiból nem jön ki, talán a feléből. A munkát, beszerzéssel járó költségeket nem számolva. És ez csak a kollektor.

 

"Tényleg jó lenne ugyanez egy olyan verzióban is, ahol meg is építheti magának az ember, ők adnak anyagot, célszerszámot, know how-t, stb. "

 

Mint említettem, anyagot nem (ezt meg kell venni - meg tudják mondani, hol érdemes), de szerszámot, segítséget adnak!!

 

Egy rendszernél - a többi cucc talán még drágább, és itt nem lehet spórolni (pl tároló) esetleg kifogni egy akciót.

Az összeszerelés, telepítés csináltatva nem olcsó dolog, itt viszont  lehet spórolni, ha magad csinálod. (Igaz lehetnek előre nem látható problémák, tapasztalat hiánya - tanulópénz!) Ebben segíthet a FÓRUM, no meg a KALÁKA.

 

De ne a kibúvókat keressük, mert az út végén ott várnak azok akik, jó pénzért mindenre képesek, és röhögnek rajtunk!

Előzmény: salfonc (1125)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.25 0 0 1127

Nem vettétek még észre, hogy ismétlődik néhány dolog itt a topikon?

 

Ez a csináldmagad kollektorépítés először az első (!) hozzászólásban szerepelt, stoki írt róla 2002.02.14-én.

 

A REAK hírlevélre sem én találtam rá, Laca bácsi a harmadik hozzászólásban 2002.03.20-án linkelte ide. (Most lapoztam utána!)

 

Említette már Iv is, hogy áttanulmányozott egy ilyen dokumentációt.

 

Biztos vagyok benne, hogy vannak közöttünk akik már jártak ilyen "tanfolyamon", de ha leugatják ezt, akkor jobb hallgatni róla.

 

Sajnos nekem elveszett az a névsor, mert a gépem elhunyt vinyóján volt, akik Esztergomban jártak (egyszer egy "kör-emil"-ből mentettem el azokat az emil-címeket, akiknek írtak) Szerettem volna Velük tapasztalatokat cserélni - így a neten legalább.

 

Ha gondoljátok bepötyögöm az árlistát erről a kalákás építésről. Alapvetően már ez is elgondolkodtató. (Írtam korábban, hogy kb 45eFt csak az anyag!) Ebből kb. 1,7m2-es kollektor építhető - hogy miért pont ekkora? talán a szerszámok (sablonok) erre készültek, azért. A költségek esetenként még emelkedhetnek, valakinek csökkenhet is. Lehet, hogy néhány szerszámot is be kell szereznie annak, aki nincs a barkácsoláshoz berendezkedve. 

 

Nekem az a véleményem, hogy nem kis előkészület van ebben a programban. (Nem tudom mikor kezdték- de nem most.) Lehet, hogy már másként is lehetne csinálni. De igazi amatőr lelkesedéstől "izzott" ott a levegő! Képzeljétek el, hogy volt egy olyan fotóm, hogy egy srác hátán a hátizsákjával, lelkesen forrasztott.

 

Hogy fogok-e ilyet építeni? Nem valószínű. Valami mást talán (Sőt biztos!) De maga a gondolat is lelkesít.

 

A vinyóm SAMSUNG SP1203N (120GB-os) volt, és ilyenre is cserélték. Érdekessége, és tragikuma is a dolognak, hogy egy kollégámmal, ketten ugyanazt a gépet építettük fel (kalákában! -ez most aktuális is, ugye). Egyszerre vettük meg ezt a vinyót egy üzletben talán ugyanannak a szériának két egymást követő darabját. Az Övé két héttel korábban ugyanúgy pusztult el mint az enyém. Akkor és még legorombítottam, hogy illett volna mentegetnie, CD-re kiírni - Neki is rengeteg megismételhetetlen fotója veszett kárba. Hát én pont ugyanígy jártam, pedig megfogadtam, hogy még aznap kiírogatom a dolgaimat. De nem tettem meg ...

 

Tessék kérem engem leugatni, mert hosszú vagyok, sokat jár a pofám!!!

Előzmény: NeomatiK (1124)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.25 0 0 1126

Tényleg nem értettem egy darabig. Még sose hallottam így.

Oroszul az ezer "tiszics" - na egy kicsit laza kiejtéssel, a cirill betűk helyett latin betűs leírással, bár ezt nemigen szokták (inkább tüszics-nek kéne írni).

A "májsztró" pedig meg több nyelven is hasonlít a mester szóra, főleg annak fonetikus alakjára (tehát ahogy kiejtik - der Meister - németül, master - angolul, maestro - olaszul) ebből a magyar csinált májsztrót.

 

Tehát tiszicsmájsztró = ezermester

 

Ebben az összeállításban kicsit pejoratív, lekicsinylő, lenéző.

Előzmény: NeomatiK (1123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!