Keresés

Részletes keresés

windy12 Creative Commons License 2007.04.01 0 0 8804
Ha kb. négyméteres a belmagasságod, akkor legszűkebb számítások szerint is szükség van 6-6,5 kW hűtésteljesítményre. Ezt valószínű úgy fogod tudni megoldani, hogy szereltetsz egy 3,5 kW-os és egy 2,5 kW-os berendezést a két szobába. Sajnos, egy 3,5-ös készülék nem lesz elég, mert akkor nagyon alul lesz méretezve, ha meg nagyobb teljesítményűt választasz, az meg kellemetlen lehet. Persze mindez csak így látatlanban, úgyhogy ne ez a vélemény legyen a mérvadó, hanem a helyszíni felmérés alapján, amit szakemberrel csináltatsz.
Előzmény: Törölt nick (8801)
windy12 Creative Commons License 2007.04.01 0 0 8803
A helyzet az, hogy a 410-es gázzal működő klímák nagy százalékánál a 3,5 kW-os teljesítményűek is 6 - 10-el  kötnek, ezért ajánlottam, hogy érdemes ezzel előcsöveztetni. Manapság a komolyabb gyártók már mind ezt a gázt használják.
Előzmény: viricsi (8802)
viricsi Creative Commons License 2007.04.01 0 0 8802
Hozzáteszem, hogy a 6-10-es párosítás a 2,6 kW-os (és az alatti) teljesítményű gép esetén érvényes.
Előzmény: windy12 (8800)
windy12 Creative Commons License 2007.03.31 0 0 8800
6-os, 10-es csővel szereltesd, és a vezérlés legyen legalább 7 ér. Ha így lesz, akkor a klímák 70-80 százaléka telepíthető lesz.
Előzmény: _ren (8797)
viricsi Creative Commons License 2007.03.31 0 0 8799
Igen alapvetően a gép teljesítménye határozza meg a szükséges szerelvényeket, de tipusfüggő a kiállások elhelyezkedése.
Előzmény: _ren (8797)
Peresy Creative Commons License 2007.03.31 0 0 8798
ezekre nem tudok válaszolni, laikus vagyok, nálam is most van folyamatban a klimatizálás
Előzmény: _ren (8797)
_ren Creative Commons License 2007.03.31 0 0 8797

Hibátlan megoldás, köszi a tippet!

Egyébként a szerelvényeket teljesítmény alapján választják ki? Ha mondom az építtetőnek, hogy kb. 2,6kW-os kategóriára készítsék a "csövezést", arra bármilyen típusú, de ilyen kategóriájú készülék felszerelhető? Mert ha igen, akkor semmi gond, leadom a szerelésre a megrendelést és az átadásig (kb. júnuis) még eltöprenghetek a készülék típusán/márkáján.

  

Előzmény: Peresy (8792)
windy12 Creative Commons License 2007.03.31 0 0 8796

A 8765-ös hozzászólásomban mutattam egy készüléket, ez jelenleg a Samsung csúcsgépe. 21 dB zajszint ! 4,1 EER, , MPI szűrőrendszer, és ez 204.900 forintért. Ennél jobb ár-érték arányú prémium készüléket nem tudok ajánlani, ezért is nem válaszoltam a kérdésedre. Ha gondolod, esetleg keress meg itt:

 

 

Pannonklima
Előzmény: Enriquio (8795)
Enriquio Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8795
Sziasztok!
Ide másolom az előző beírásom, mert vagy még mindenki gondolkodik, vagy elfelejtettetek :-) Persze nem vagyok türelmetlen, és nagyon köszi ha segítetek :-)

"72 m2-es budapesti panelről van szó, az ablakok keleti és nyugati (talán inkább dél-nyugati) fekvésűek. A fő cél a 16 m2-es nappali és a vele egybenyíló (dupla nagyajtóval egy légterű) 15 m2-es hálószoba hűtése. Ha a lakás többi részébe is pár fokkal hűvösebb lesz nem baj, de a fő cél, hogy este kicsit felszusszanjunk, és éjjel tudjunk aludni a kánikulába is.

Egyéb szempontok: fontos, hogy energiatakarékos legyen, hogy nagyon csendes legyen, ja, és hűtő-fűtő, hogy az öszi tavaszi még nincs fűtés időszakban este kicsit bemelegítsen.

Azt már kiolvasgattam, hogy invertes lenne jó.

Az árat nem találtam ki előre, inkább az ár-érték alapján szeretnék dönteni (persze bizonyos határok között), úgy gondolom, ez hosszú időre szól, nem szeretném megbánni, hogy 20 ezret spóroltam.

most ahogy így olvasom a topikot, nem bánom, ha levegőt is tisztít, ilyesmi, dohányosok vagyunk.

Más igény nem jut eszembe, esetleg felhívhatjátok a figyelmem, hogy mi lehet még fontos szempont.

Előre is mindenkinek köszönöm"
klimakiraly Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8794
Szia!

Feleslegesen?

Távirányítás bármikor az már smafú! ;-)

Alap MIDEA?
Nem véletlen ionizátoros MSF1-##HRN#?

Kapcsolóra továbbra is azt mondom, ha nincs a papírján AC3 6A akkor a biztosításoddal játszol. Annyit nem hiszem hogy ér 930 HUF!

K.K.
Előzmény: nyikkk (8789)
windy12 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8793
Le a kalappal! Ez igen!  Ezt kell tenni, és akkor nem lehet probléma.
Előzmény: Peresy (8792)
Peresy Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8792
Egyszerű. Amikor átveszed a lakást kell lennie egy műszaki átvételnek. Akkor olyan és annyi saját szakértőt viszel amennyit Te akarsz. Gondolom úgyis viszel egy építészt, épületgépészt, stb. Amennyiben nem gondoltál erre, akkor ezt csak javasolni tudom. Ismerősi körömben előfordult, hogy több tíz kivitelezési problémát felderítettek, és csak ezek kijavítása után vették át a lakást. Nos erre a műszaki átvételre vidd el a saját klímaszerelőidet is. Addigra gondolom meglesz a készülék, és a szerelőcsapat is. Ők meg tudják Neked mondani, ha gond van a klíma szerelvényeivel. Ha problémás --> nem veszed át a lakást, csak ha javítva van. (a többi hibával együtt.....) Ennyi.
Előzmény: _ren (8790)
windy12 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8791
Hadd kérdezzem meg, mennyi idő garanciát kapsz a lakásra?
Előzmény: _ren (8790)
_ren Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8790

Sziasztok,

Most beszéltem az építtetővel és kiderült, hogy nem engednek be "idegen" szerelőcsapatot az épülő házba, így két választási lehetőségem van: vagy elmegyek a Colombusba és ott választok magamnak klímát szereléssel együtt, vagy ugyanők elkészítik a csövezést az adott teljesítményre, és én szereltetem fel utólag az áltam kiválasztott klímát.

Az utóbbi megoldást nem javasolták, mert fordult már elő garanciális "nézeteltérés", mikor a szerelő és a klíma eladója egymásnak passzolgatták a felelősséget. Viszont számomra egyszerűbb lenne, mert csak a klíma teljesítményét kellene megadni, amit már tudok.

Ráadásul a hét elején le kell adnom.

Mit javasoltok?

üdv:ren 

nyikkk Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8789

No, kimértem a klíma fogyasztását kikapcsolt állapotban (alap 3.6kW-os Midea) - 4W-ot vesz fel.

 

40Ft-os árammal és május végi-szeptember eleji "szezonnal" számolva ez annyi mint (365/12*8)*(24*0,004)*40Ft=930Ft-os áramfogyasztás feleslegesen. (kényelmi megfontolásból szezonban nem kapcsolnám ki kapcsolóval)

 

Tehát érdemes kapcsolhatóvá tenni a klímát, na. Persze csak ezért nem rondítanám a falam egy kapcsolóval, de ha el lehet dugni vagy külön biztire tenni, akkor az jó ötlet. (ez utóbbi persze a legeslegjobb)

 

Erősen gondolkodok hogy ráteszem egy sima billenőkapcsolóra földimogyoró példáján felbuzdulva - végülis jogos hogy a kapcsoláskor minimális áram folyik át, tehát egy 10A-es kapcsolónak bírnia kell a 6A tipikus , és maximálisan is 14A alatt levő áramfelvételt. Az áram amúgyis egy kapcsolóból jön, azt valszeg átrakom 2 pólusú csillárkapcsolóra. Max. beég, és akkor én is beszámolok róla..:-)

Előzmény: nyikkk (8719)
tpapa Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8788

Kedves Doki!

 

Nem kell ide ez az üldözési mánia. Ha azt mondom, nem tételezek fel veled kapcsolatban semmit rosszat, akkor azt úgy is gondolom, és nem kell levezetni belőle az ellenkezőjét. (Pl. azt, hogy én, meg más "vevők" mit hiszünk az "eladókról".)

 

"ahova befújjuk a frisslevegőt, onnan el is kell szívni" - a Hitachi mellesleg pont ezt teszi. Sajnos, mivel csak egy légcsatornája van, időosztásos rendszerben tesz így. Ha két csatornája lenne, csinálhatná egyszerre, és az még tökéletesebb megoldás lenne. De így se rossz. Tapasztalatból tudom mondani.

 

"ennek a lényegét szerintem nem értetted meg.... de nem baj, erről ne nyissunk vitát..." - asszem késő. A vitát már megnyitottad, és én már elmondtam mit gondolok róla. Most tedd vissza a palackba a szellemet! ;o)))

Üdv, tpapa.

Előzmény: Dr. Klíma (8775)
klimakiraly Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8787
Sziasztok!

Nálunk van LG katalógus 2007, Multi V is egy-kettő, a kiállításon adunk ha kell. :-)

Hungaro Therm -re nem megyünk csak venégnek. :-)

K.K.
windy12 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8786

Bys

 

Kis áttekintő-katalógus már van, virtuálisan már rendelkezésre is áll. De a minden adatra kiterjedőt még nem adták oda senkinek tudomásom szerint.

 

Ren

 

Az marha jó, hogy utána jársz vásárlás előtt a dolgoknak. A Samsunggal kapcsolatban egyszerűen piaci térhódításról van szó, mint tudod, ők a világ egyik legnagyobb elektronikai gyártói, és gondolom erősíteni akarnak a klímaszekcióban is.

Legalábbi ez hangzott el a Samsungos összejövetelen. Érdekes ezm mert pl. a Midea is megjelent új modellekkel erre a szezonra, de az árai fölfele változtak, és míg eddig tényleg alacsonynak voltak mondhatók, már meggondolandó, hogy azt válassza valaki, amikor tényleg éppen csak, hogy drágábban van sokkal jobb. A Daikin és az LG is jó példa erre, az alap készülékeiknek az ára már alig magasabb, mint teszem azt a Haier, Hisense, York, akkor miért vegye bárki is azokat?

 

A Samsung új szériájából egy rész már beérkezett az országba, a teljes választékot április közepére igérték.

Előzmény: Bys (8783)
_ren Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8785

Köszönöm a válaszokat.

A legelső "bejelentkezésemkor" írtam, hogy ugyan laikusként, de belevetettem magam a klímák virtuális világába, és viszonylag hosszas tanulmányozás után jutottam el az LG /Daikin inverteres alternatívához, amely irányt a jelen lévő szakértő Urak egyike sem cáfolt meg. Ezzel mintegy megerősítettek az elgondolásomban, bár a végső döntéshez még nem tiszta a kép.

 

Tehát a választást nem kapkodom el (azért is landoltam itt), de azt azért tudnod kell, hogy mi, vásárlók nem rendelkezünk öszehasonlítási alappal, mert egyszerűen nem értünk a témához.

Így aztán az általunk "keservesen" kiválasztott gép működése közben nem tör a frász pl. a hangja miatt, mert egyszerűen nem ismerünk másikat (max.a munkahelyit, de az más).

Ez a boldog tudatlanság;)

Vagy a döntés előtt menjek be egy kereskedésbe és indítassam be mindkét típust és utána döntsek? Kiszolgálnak ilyen jellegű kéréseket? 

 

Egyébként az építtető a Colombus-szal áll kapcsolatban.

 

Ezzel az "innovatív" idei Samsunggal kezditek beleültetni a bolhát a fülembe. Bár szkeptikus vagyok, ha  valami jóval többet tud, mint az előző típusok, és mindezt ráadásul sokkal olcsóbban...

Mikor jönnek ki az új szériák? Már jövő héten? Hogy működik a piac, van ilyenkor árkedvezmény?

Köszönöm előre is!

Előzmény: viricsi (8769)
Bys Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8784
Hungarothermre is jöttök?
Előzmény: klimakiraly (8773)
Bys Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8783
Az LG katalógusa sztem készen van, csak még nem végeztek vele a nyomdában... :)))
Előzmény: windy12 (8782)
windy12 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8782
A Samsungnál még elég nagy a titkolózás, csakúgy, mint az LG-nél, ahogy te is említetted. Még nincsenek kész a prospektusok, de azért vannak már infók. Az biztos, hogy sokkal nagyobb konkurenciája lesz a Samsung a vezető márkáknak, mint tavaly volt. Azt hiszem elég csak azt megemlítenem, hogy egy DC inverteres elektromos adagolószelepes 3,6 kW-os készülék, mindenkéle mellékszolgáltatással, 3+2 év garanciával 137.900 forint+Áfa áron lesz kapható. Ez majd százezerrel kevesebb, mint az LG hasonló modellje (nem az ArtCool), és több, mint százzal, mint a Daikiné. Ráadásul még kicsivel jobb COP-vel is rendelkezik, és csendesebb. Ez el fogja gondolkoztatni a vevők nagy részét. Igazából április elején fogunk bővebbet tudni a készülékekről.
Előzmény: Dr. Klíma (8779)
windy12 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8781
Nem a netről vannak az infóim, hanem mivel egy-két éve még foglalkoztunk a Panasoniccal, a forgalmazótól kaptunk anyagokat. Csak azután szörnyen nehézkesek lettek a gépbeszerzések, meg az alkatrészellátás is akadozott, ezért le kellett vennünk a palettáról. Egyébként talán a Columbus a legnagyobb forgalmazójuk.
Előzmény: berobi1 (8780)
berobi1 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8780
bocs, hogy még nyaggatlak, persze csak ha hagyod magad:),
innen a netről vannak infóid? meg lehetne tudni a honlap címét?

köszönöm
Előzmény: windy12 (8774)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8779
Bevallom nem kellően ismerem az idei samsung fejlesztést....talán azért, mert semmilyen körülmény mellett nem óhajtunk vele foglalkozni...
Ha bővebben kifejted, hogy miben és miért jó, akkor azt megköszönöm neked

szia
Előzmény: windy12 (8764)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8778
ez így igaz, reklámozom, mert hiszek benne és vannak megfelelő tapasztalataim...

nézz meg egy légtisztító berendezést és nézz meg egyLG A12AW1 es berendezést...

hasonlítsd össze a szűrőket... teszteld mindkettőt.....és ha van rá lehetőséged kérdezz meg olyan személyeket akik használják is...

A válaszokból minden világos lesz, és még reklámoznom sem kell

Előzmény: boomerhu (8776)
berobi1 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8777
köszönöm a segítséget
Előzmény: windy12 (8774)
boomerhu Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8776
Ettől függetlenül te is elég erősen reklámozod az Lg plazmaszűrőjet, pedig szvsz. egy oldalfali klíma kis szűrőcskéje nem helyettesítheti egy kifejezetten erre tervezett légtisztító készülék szűrőrendszerét, mint ahogy a te példád is vsz. igaz.
Előzmény: Dr. Klíma (8775)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8775
szia

Hogy mit feltételezel rólam, az a te döntésed, abban nem vitatkozom veled :)
Ha a szellőztetős gép lett volna az igényed, akkor lg ben nem tudtam volna neked ajánlani semmit... A Daikint említettem volna meg..... De azért körbekérdezgettelek volna, hogy mit vársz el egy szellőztetős géptől.... Az ablaknyitásos elhasznált levegős légcserét nem nagyon helyettesíti semmi.....
Ugye azt meg tudjuk, hogy ahova befújjuk a frisslevegőt, onnan el is kell szívni....ha hatást akarunk elérni

"aki mindent árul..." ennek a lényegét szerintem nem értetted meg.... de nem baj, erről ne nyissunk vitát...

Az a baj, hogy ti azt hiszitek, hogyha egy vásárló betéved egy üzletbe, akkor az ottani eladók mindent megtesznek, csak hogy el tudjanak adni neki valamit.... Ha nem megy a 300 000 Ft-os Lg gép eladása, akkor eladnak neki egy 100 000 ft os masinát....

azért vannak olyan cégek akik azt mondják, hogy ez van, ennyibe kerül...ezt tudja ... ha megfelel, akkor tessék itt van...ha nem akkor meg köszönjük az érdeklődést, próbálják meg itt és it...

minden jót, szia
Előzmény: tpapa (8768)
windy12 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8774

Az általad kinézett Panasonic készülékről túl sokat nem tudok. Az ára az igen kedvező, viszont a mutatói azok azért nem olyan nagyon jók. A hűtés üzemmódban a jósági foka (EER) 3,2 körül van, ami éppen csak, hogy belefér az "A" kategóriába.

A zajszint 26 dB/A, szerintem ez sem nagy durranás ma már, a katechin szűrő csak rendelhető opció , stb. Ha összehasonlítjuk egy árban hasonló készülékkel, pl Samsung, akkor annak az EER-je 4,1  a  zajszintje 22 dB, katechinszűrő, stb. Ja, és az ára is alacsonyabb 8-10 százalékkal. Ami az én szememben mellette szól, az, hogy japán, míg a Samsung dél-koreai. Azonban láthatjuk az Lg példáján, hogy igenis a koreaiak is ott vannak már nagyon a japánok nyomában, sőt.

Előzmény: berobi1 (8771)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!