Keresés

Részletes keresés

Lucica75 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 18

Sziasztok!

Az én nagylányom is most felvételizett, az Eötvösben írta, és 3-4 gimit néztünk ki neki (Trefort, Veres Pálné, Radnóti). Mi az a pontszám, amitől van esélye, hogy behívják szóbelizni?

Köszi előre is a válaszokat!

manypenny Creative Commons License 2015.01.19 0 0 17

igen, 23-án este kerülnek fel a kijavított dolgozatok eredményei kódszámmal. szóval csak az adott gyerek láthatja. viszont az AKG-ban már kijavították 

Előzmény: Rékaanya (16)
Rékaanya Creative Commons License 2015.01.19 0 0 16

Már 23-án?! Pedig még 24-én írják a pótfelvételit. Mi még majdnem egy héttel tovább izgulhatunk akkor. 

Előzmény: manypenny (15)
manypenny Creative Commons License 2015.01.18 0 0 15

Ez szuper!

Nálunk 23-án .pénteken lesznek fent az eredmények. Most már a kisfiam is nézegeti a kinyomtatottakat ,számolgat  .... :) 

 

Előzmény: Rékaanya (14)
Rékaanya Creative Commons License 2015.01.18 0 0 14

A lányom még jobban meg akarta nézni, így ezzel nálunk nem volt gond. :) A magyar nagyon jó lett, ha a fogalmazásra megkapja a 10 pontot, 47 pontja van. :) A mateknál nem emlékezett mindenhol az eredményre, így azt a számítást alkalmaztuk, hogy csak arra kapott pontot, amire 100%-osan emlékezett. Így minimum 34 pontot számoltunk, de talán több is lesz. Mindent összevetve elégedettek vagyunk, ráadásul nagyon pozitív élmény volt számára, mosolyogva jött ki mind a kettőről. 29-én lesz hivatalos eredmény. Nálatok mikor várható?

Előzmény: manypenny (13)
manypenny Creative Commons License 2015.01.18 0 0 13

Mit mondod a gyerköc,milyen volt? enyém azt mondta,hogy nem volt túl nehéz de nem kíváncsi a megoldásra :(  én viszont igen de így nem igen tudom hova tenni

 

Előzmény: Rékaanya (11)
manypenny Creative Commons License 2015.01.16 0 0 12

Köszi,nektek is! :) Majd folytathatjuk itt a tapasztalatainkkal :)

 

Előzmény: Rékaanya (11)
Rékaanya Creative Commons License 2015.01.16 0 0 11

Sok szerencsét nektek holnapra! :)

Előzmény: manypenny (10)
manypenny Creative Commons License 2015.01.14 0 0 10

Annyit hallottam,hogy tavaly nehéz matek  mellett 67- 68 ponttal már behívtak szóbelizni több suliba.

 

manypenny Creative Commons License 2015.01.14 0 0 9

Nem túl sokat, összesen 2 iskolába tudtam elmenni. Trefortban írja majd meg,és tulajdonképpen az a célunk,hogy kiderüljön,hogy egy ilyen felvételihez mennyi a tudása. Nem vagyunk kényszerpályán, nem biztos,hogy eljön az általánosból .Ha sikerülne jó pontot szerezni akkor elgondolkodunk rajta. Ezért is érdekelnének a pontok ,mi számít jónak, mennyivel van esély .....

Előzmény: Rékaanya (8)
Rékaanya Creative Commons License 2015.01.14 0 0 8

Manypenny, ti hova szeretnétek menni? Mit tudtok a kiválasztott sulikról?

Előzmény: manypenny (7)
manypenny Creative Commons License 2015.01.13 0 0 7

Rékaanya!

 Mi is novemberben gondoltuk ki,hogy meg kéne írni.Aztán meglátjuk mi lesz.

 

Előzmény: Rékaanya (5)
rodni09 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 6

Sziasztok! Van valaki Borsodból? A keresztlányom a miskolci Földes hatosztályosba jelentkezik matek tagozatra. Valaki nem tudja, tavaly hány ponttól hívták be a gyerekeket szóbelizni?

Rékaanya Creative Commons License 2015.01.12 0 0 5

Sziasztok! Manypenny, köszönöm, hogy szóltál nekem erről a topikról, már azt hittem, idén ez a téma senkit nem érdekel rajtam kívül! :)

A lányom az Apáczait nézte ki magának,igaz, elég későn, november végén jött az ötlet, hogy ő felvételizni szeretne. Sokat böngésztem az elmúlt hetekben és a következőket találtam. Tavaly 67 ponttól hívták be a gyerekeket és a maximálisan megszerezhető 110 pontból (írásbeli 75, hozott pontok 10, szóbeli 25) már akár 80 körüli összpontszám is elég lehetett a bekerüléshez. A 30 fős osztályba való bekerüléshez az is elég lehetett, ha valaki a listán a 110. volt, mert sokan írtak első helyen más középiskolát.

 

 

bm613 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 4

Friss infót annyit tudok csak, hogy egy ismerős srác az Óbudaiba ment most hatévfolyamosra. Elég értelmes kölök, de a tanulást nem veszi annyira komolyan, hogy egy nagyon erős iskolába menjen. Nem sokat tudok az Óbudairól, csak amikor a szülei mondták, hogy oda próbálkoznak, akkor néztem utána egy kicsit, és láttam, hogy az utóbbi időben igencsak feljött. De így sem egy versenyistálló, normális embereket képeznek :-)

Persze szerencse is kell, mint mindenhez az életben. Pl. kifogtak egy kiváló osztályfőnököt, meg rajta kívül is jó tanárokat. És az osztály is jónak tűnik így fél év után. Ezek azok, amikre sosincs garancia, akármilyen jó is az iskola. 21 évvel ezelőtt én egy másik iskolában hasonlóan jól jártam, öcsém meg 6 évvel később ugyanott sokkal rosszabb tanárokat kapott, és az osztálya sem volt összevethető az enyémmel.

Előzmény: manypenny (2)
bm613 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 3

Én meg írhatnám, hogy én is hatévfolyamosba jártam, nekem bejött, tehát ez minden lehetőségek legjobbika? Szerintem nem érdemes egyikünk tapasztalata alapján sem abszolút kijelentéseket tenni.

Előzmény: Mr Reacher (1)
manypenny Creative Commons License 2015.01.10 0 0 2

Azt majd a gyakorlat megmutatja,hogy nekünk hogy válik be,addig is érdekelnek a felvételivel kapcsolatos tapasztalatok :)

 

Előzmény: Mr Reacher (1)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.01.10 0 0 1

A 6 osztályos gimi egy rendszerhiba. Mi is odajártunk, megbántuk.

Előzmény: manypenny (-)
manypenny Creative Commons License 2015.01.10 0 0 0

központit természetesen :)

manypenny Creative Commons License 2015.01.10 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Akinek van tapasztalata tavalyról a felvételivel kapcsolatban és szívesen megosztaná,az bátran tegye meg. Minket idén érint a dolog. 17-én írják a központot.

Tavaly milyen pontokkal hívták be a szóbelire az iskolák a gyerekeket?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!