Keresés

Részletes keresés

S.P.T. Creative Commons License 2005.03.21 0 0 393

Én a keményforrasztást javaslom mindenhova.

Eléggé megnöveli az árat, ha idomokkal rakod össze a létrát.

 

Én azt javaslom, hogy válassz egy vastagabb, meg egy vékonyabb csövet.

A vastagabb gerinceket megfúrod, és a furatba forrasztod a vékonyabb húrokat.

 

Én pl. 8-as csövet használtam egyszer hasonlóan, amit tekercsben lehet kapni.

Ennek a tökéletes kiegyenesítéséhez egy egyszerű módszert találtam:

kb. 3 méteres darabokra vágtam fel, az egyik végét egy fához, a másik végét a kocsim vontatóhorgához kötöttem láncokkal.

Ha FINOMAN meghúzod a kocsival, érzed, hogy egy kicsit  egyenletesen megnyúlik az anyag (kb. 10 cm).

Az átmérő, falvastagság nem változott mérhetően.

 

kpl Creative Commons License 2005.03.20 0 0 392
spórolás rulez ;-)
Előzmény: S.P.T. (390)
Gpeti Creative Commons License 2005.03.20 0 0 391
Akarok rézcsőből kollektort építeni. Azt gondoltam ki, hogy egy létrát csinálok idomokból összeforrasztva, a létrára meg rézlemezeket forrasztok. Szerintetek az idomokat lehet lágyforrasztással kötni? (A csövekhez a lemezt keményforrasztani akarom, mert a lágyforraszok rossz hővezetők, viszont olcsóbb)
Erős napsütésben a leeresztett, üzemen kívüli kollektor belsejében mekkorára megy fel a hőmérséklet?
Habosított szigetelőanyagok megolvadnak?
Ha igen, akkor mi vált be nektek? Szálas anyag? Vagy esetleg kasírozott polifoam?
S.P.T. Creative Commons License 2005.03.19 0 0 390
Köszönöm, így legalább nem kell mégegyszer "lejátszani a meccset"!
Előzmény: kpl (389)
kpl Creative Commons License 2005.03.19 0 0 389
"csak egy irányban kell napkövetni (vagy egyben sem)" Úgy bizony :-)

részletek:
alternatív energia topic (http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9039141) 4190-es hozzászólás környéke
Előzmény: S.P.T. (388)
S.P.T. Creative Commons License 2005.03.19 0 0 388

Léptetőmotorokkal nem a legjobb megcsinálni a napkövetést, hacsak nem csiga-áttételes mechanikán keresztül forgatod a tükröt, mert a léptetőmotorra folyamatosan kell adni a szuflát, hogy helyben maradjon.

 

Én nem adnék pénzt azért a forralótükörért, házilag is el lehet készíteni ilyen minőségben!

 

Fűtésrásegítésre nagyságrendekkel jobb a vájútükör.

Egyszerűbb a tükröt is, meg az abszorbert is előállítani.

Én már csináltam vájútükröt, bár nem ilyen céllal, szívesen adok tanácsot.

+ csak egy irányban kell napkövetni (vagy egyben sem)

Freddy56 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 387

Szia boattis!

Ez tényleg egy csúcs!

Én pillanatnyilag a kivitelezéssel vagyok elfoglalva. Most, hogy már langy van a szabadban, jobb dolgozni. A vezérlő rendszerhez viszont ténykeg jó amit adtál, nem kell "újra" kitalálni!!

Kösz, üdv: Freddy56

Előzmény: boattis (385)
kpl Creative Commons License 2005.03.18 0 0 386
Ez egy csemege-oldal ;-) Naggyon jó dolgok vannak arrafelé !!
Előzmény: boattis (385)
boattis Creative Commons License 2005.03.18 0 0 385

http://www.redrok.com/led3assm.htm

http://www.redrok.com/electron.htm#led4

 Az első link a legegyszerűbb napkövető áramkör, a másodikon pedig további több tucat konkrét megvalósított napkövető található kapcsolási rajzokkal és konkrét megvalósított képekkel. Elég hosszú, gondosan át kell nézni.

 

Üdv: boattis

Előzmény: NeomatiK (383)
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.17 0 0 384

Én is hamarosan elkezdem a kísérleteket. Már van két darab félprofi hőmérőm. A bemenő és a kimenő víz hőmérséklet mérésére tökéletes lesz, csak nehogy eltörjön.

Nagyjából egy az elképzelésünk. Bár te jobban odafigyelsz a részletekre.

Én rézcsövekből tervezem a kollektort. OSB, PS tábla, üveg, alufólia, a ház nekem is a terveimben. A vízhatlanságra gyógyír, ha Sziloplaszttal kinyomod a réseket, illesztéseket. Az OSB lap körbebádogozása bennem is felmerült, csak kéne valakit találnom aki viszonylag pontosan bevágja és meghajtogatja.

Az üveg törése ellen távtartót fogok tenni 1-2 ponton, ha egyáltalán szükségét látom. Egyelőre nem tervezek nagyot, kb 1,2m x 1m -est. Ha működik, akkor a hétvégiházunkhoz jó lesz.

Előzmény: Gpeti (352)
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.17 0 0 383
Tudsz konkrét linket, ahol a nevezett kapcsolási rajzok és leírások találhatók a napkövetéshez?
Előzmény: boattis (379)
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.17 0 0 382

Értesz az elektronikához ilyen szinten?

Nekem van egy nagyon jó elméletem a napkövetésre. Igaz, hogy még nem kutakodtam utána, hogy milyen bevált megoldások léteznek.

Előzmény: gabor.hoffer (363)
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.17 0 0 381

arról a lapról keveeredtem ide:

 

http://www.eg-solar.de/

 

 

 

 

198,00 €

 

Technical Data:
Diameter = 1,40 m, Produces ca. 700 Watt *

(3 Liters of Water are boiling in 25 minutes)

Packaged Size: ca. 125 x 23 x 4 cm

Packaged Weight: 20 kg

 

Suitable for familys up to 20 persons and commercial use (production of soap, juice, drinking water by pasteurizing)

 

 

 

A sütő felület helyére rakok hőálló festékkel lefújt réz - amiben természetesen víz áramlik - abszorbert, és már meg is van oldva a melegvíz+fűtés, hidegebb nem lesz tőle legalábbis a víz :)

Van kisebb is:

 

138,00 €

 

Technical Data:
Diameter = 1,00 m, Produces ca. 450 Watt *

(3 Liters of Water are boiling in 40 minutes)

Packaged Size: ca. 125 x 16 x 3 cm

Packaged Weight: ca. 10 kg

 

Suitable for 2 bis 3 persons

 

Ez nekem nagyon tetszik!! 

A bevezetendő víz pedig lehet egy egyszerűbb módon előmelegített víz is. Meg kell hozzá az említett napkövető mozgató szerkezet.

Előzmény: boattis (379)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.03.17 0 0 380

Tegnap felmerult bennem egy olyan megoldas, hogy nem a teljes parabolatestet forgatom, hanem felosztom a feluletet 10x10-es tukrokre es akkor csak azokat iranyitom ugy, hogy a kovessek a napot. Nem lenne komolyabb koncentralt mechanikai terheles. Viszont bizonyos idoszakokban az egyes tukrok reszben takarjak a masikat.

Udv,

Gabor

Előzmény: boattis (379)
boattis Creative Commons License 2005.03.17 0 0 379

gabor.hoffer!

 

Ehhez hasonló elektronikákról vannak leírások és komplett kapcsolási rajzok itt: http://www.redrok.com/main.htm

Egy egyszerű léptető motor pár 10 ezer forint, és simán meg lehet vele oldani a "napkergetést".  Persze a mechanikai részek már más lapra tartoznak, komony méretezések kellenek.

 

Üdv: boattis

Előzmény: gabor.hoffer (363)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.03.17 0 0 378

Hello,

Nincs megtervezve meg a szellozes, csak ugy sajat kutfobol probalom megcsinalni. Sajnos nem tudom ki az aki ilyen dolgokkal kello szakertelemben foglalkozik. A meretezest egy PHPLuft nevu programmal csinaltam. Megprobaltam ugy beloni a csovezetek hosszat, hogy az adott legkobmeter mellett nyaron is max 17-18C-os levegot allitson elo.

Kerdeseim a kovetkezok:

- Ki az aki ilyen jellegu szellozorendszerek tervezesevel foglalkozik?

- Hol lehet utannanezni aluminuim es muanyag csovek hovezetesi kepessegenek?

Udv,

Gabor

 

ps: lehet, hogy ezekkel a problemakkal at kellene mennem a Passziv haz forumba.

Előzmény: JTD24 (377)
JTD24 Creative Commons License 2005.03.17 0 0 377

Szia Gábor,

 

Érdekelne ki tervezte a szellőzést nálad.

Milyen anyagból van a cső ?, milyen típusú a hővisszanyerő ? Az világos hogy 0.5-ös légcserével méreteztétek, de tudni kellene a köbmétert meg az átmérőt is, hogy ki tudjam számolni a sebességet.

Vagyunk páran akiket érdekelnek az eféle megoldások.

Nézz be az ezzel foglalkozó topikba !

 

Üdv,

JTD24

Előzmény: gabor.hoffer (371)
wecky Creative Commons License 2005.03.17 0 0 376
elvileg a tető azért fog alaposan kilógni a házból, hogy ha nyáron magasan tűz a nap, akkor ne süssön be a nap a földszintre. (meg persze így lesz egy nagy fedett terasz). a tükrös megoldás meg főleg arra kell majd, hogy télen az emeletre is kerüljön fény. viszont az egész még csak ötlet, csak miután felépült a ház fogjuk kipróbálni a dolgot.

más: a házikó még csak tervezési fázisban, de ha már itt vagyok, akkor kérnék néhány jó tanácsot kollektor ügyben. sajnos pénz nemigen van rá, de olyanra szeretném a házikót, hogy később a lehető legkevesebb munkával és költséggel lehessen felrakni. gondolom kell két cső a tetőre. de érdemes egy nagyobb melegvíztartályt venni már előre? vagy csak a 2 hőcserélő a lényeg?
Előzmény: Tvnet_Sanya (365)
wecky Creative Commons License 2005.03.17 0 0 375
Mi lesz a tükröződő felület?

azt még nem lehet tudni; felmerült hogy igazi tükör, vagy esetleg aluminiumlap, vagy esetleg egy okosabb ember tud valami jót tanácsolni :) . de mindenképpen jó lenne valami forgató szerkezet persze valami elérhető áron....
Előzmény: lv (362)
göbi Creative Commons License 2005.03.16 0 0 374
a hűtés oké és a fűtés?
Előzmény: gabor.hoffer (371)
ferembá Creative Commons License 2005.03.16 0 0 373
A motor ugyanott vásárolható, ahol a parabolatükör, műholdvételnél használt tolómotor. Pontosan ezekkel a specifikációkkal rendelkezik.
Az 1 négyzetméterre eső téli napenergia mennyiség miatt bőven van mit számolni.
Parabolatükrönként két motor, két elektronika. Esetleg közös két elektronika, szimultán
forgó parabolákkal, nem kis feladat. Komoly szélterhelésre kell méretezni a tartószerkezetet, valamint flexibilis hőszigetelt csöveken továbbítani a hőenergiát.
A járulékos költségek lehet hogy meghaladják a fixen telepített napkollektorok
teljes beruházási összegét. Nem szokták alkalmazni . Mesés látvány lenne egy napraforgó parabolatükör "tábla", de félő, hogy nem gazdaságos.
Mivel a direkt sugarak hasznosítására összpontosít, elvész a mintegy 40-45% részarányú diffúz sugárzás, mivel a "lavór" ezeket a sugárzási összetevőket nem tudja
fókuszálni.
Bocsánat: ferembá
Előzmény: gabor.hoffer (363)
göbi Creative Commons License 2005.03.16 0 0 372
Oké!, nem alszik el a gyertya sőt még nyáron hüvös is lesz.
Előzmény: gabor.hoffer (371)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.03.16 0 0 371

A szelloztetest a kertben 2m melyen elvezetett 70m hosszu csovezeteken keresztul oldjuk meg. Ugy lett meretezve, hogy 2 ora alatt teljes legcsere eseten telen min 8-9C-os levegot hoz be a lakasba (amit a furdobol es a mellekhelysegbol elszivott levegovel hocserelon keresztul tovabb melegitek) es nyaron kb 17-18. Remelem mukodokepes a dolog.

Gabor

Előzmény: göbi (370)
göbi Creative Commons License 2005.03.16 0 0 370
Tényleg Grandióze, ide minden segéd energiára szükség lesz ami ingyen van ami ezt az egybe nagy légteret egyenletesen kifűti. A drága ablakok amik hő és hőtükörrel rendelkeznek ennél a nagy üveg felületnél elő hozzák valószinüleg az extra szigetelések után elő forduló légszomjat, szerintem a szellőztetésre is gondolnod kell ha nem akarod hogy a pohár allatt kialudjon a gyertya.
Előzmény: gabor.hoffer (368)
göbi Creative Commons License 2005.03.16 0 0 369

Üdv boattis!

Elnézést, ja Tvnetsany nekedis szól: számomra mint kivitelező számára azért idéző jeles a barkácsolás mert ez eddig itt le lett degradálva! Mindnyájunk számára itt a barkácsolás a lehető legjobb minőség elérésére vonatkozik, és sokszor a pénztárca mélységéig ér. Ami itt olvasható ezen a fórumon az egyszerű fejlesztő munka. Mindenki a célnak legjobban megfelelő egységeket és nem egységcsomagokat keresi, én igy gondolom.

Előzmény: boattis (353)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.03.16 0 0 368

A tetoig mar megvagyunk. Valahogy igy nez ki:

 

 

 

 

 

Udv,

Gabor

Előzmény: Tvnet_Sanya (367)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.16 0 0 367
Hűű! Grandióze! :)))
Előzmény: gabor.hoffer (366)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.03.16 0 0 366

Mindenkepp olyan hazat szerettunk volna ahol nagy uvegfeluletek vannak. Sajnos az ertekes deli oldal az utcara nez ugy, hogy a telekre vonatkozo eloiras az volt, hogy utcafrontosra kell epitkezni. Na ugye nem akartuk a hazat az utcara megnyitni, igy az udvarra nezo oldalon vannak a nagy uvegfeluletek, ami egyebkent nagyon klassz. A nappalibol belatom az egesz udvart, csak ugye EK-i fekvesu. Nyaron ez egy nagyon jol hasznaljato resz lesz, de felek a teli hidegektol.

 

Az elso kepen a "kamera" pontosan deli iranyba nez, tehat a haz eszaki oldala van "fotozva", a masodik egy kozeli az uvegfalrol.

 

Udv,

Gabor

 

 

Előzmény: wecky (361)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.03.16 0 0 365
Ha lehetne egy megjegyeznivalóm. Az árnyékolást lehet ám okosan is csinálni! A téli napsugarak alacsonyabbról jönnek mint a nyáriak. Így egy jól megtervezett árnyékolás (tető) télen beengedi a napcsabdába a sugarakat, míg nyáron nem. Az építésszel egyeztetted ezt a szempontot is? Ha nem akkor itt a nagy lehetőség! :))) 
Előzmény: wecky (361)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.03.16 0 0 364

Tudsz nekem ajanlani ilyen kisiparost?

Előzmény: lv (362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!