Keresés

Részletes keresés

Tomsz85 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389381

Ja igen, Mezőhegyesre asszem 90 után nyomták fel a lineárokat tömegesen. Ez lemaradt. :) 

Előzmény: Tomsz85 (389379)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.11 0 2 389380

"Úgy legyen, de van esély ennek éppen az ellenkezőjére is, hogy a beoltottak halnak meg. "

Ezt mos hogy értelmezzem? Ha arról szól a felvetésed, hogy a beoltottság ellenére lesznek, akik belehalnak, sőt, esetleg még olyan is előfordulhat, aki beoltás nélkül nem halt volna meg, de pont az oltás kutyulta meg úgy az immunrendszerét, hogy végül kitör benne az a bizonyos rettegett "citokin vihar" - akkor erre az a válasz, hogy persze, ez egy olyan műsorszám, hogy előfordulhat ilyen, a valószínűsége nem nulla. De olyan kicsi, hogy eléggé esélyes, hogy az egész világon egyetlen egy olyan ember sem lesz, aki így jár - és olyanból is csak pár, aki a rendes, elvileg időben megkapott oltások ellenére hal meg.

Ha úgy értelmezendő, hogy a végén pont amiatt döglünk rakásra, mert beoltottak minket - akkor erre viszont NINCS ESÉLY. Az oltás meg fogja állítani, fel fogja számolni ezt a járvány. BIZONYOSAN. Még akkor is, ha menet közben szükség lesz még egy vakcina-módosításra, és még egy megerősítő oltásra ebből a népességnek, de meg fogja állítani - és meg is tudjuk ezt oldani és szervezni. BIZTOSAN.

Viszont kérdés, hogy mikorra, és egy még hosszabb ideig elhúzódó járványmizéria bizony helyben fogja hagyni a világgazdaságot.

Előzmény: zöldkomcsi: (389378)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389379

Hú de érdekelnek a részletek. :) Hát konkrétan Mezőhegyesen a nagy része asszem felszíni vizekből megy. De ha felszíni vízbeszerzés aránytalanul nagy nehézségbe ütközik (értsd. messzebb van), akkor engedélyezik a talajvízből való öntözést, így van a vonatkozó törvényben. Nem linkelem be ide. 

90 előtt Magyarországon központi gazdaságirányítás volt, a mezőgazdaságban is, és nagyüzemek, egybefüggő nagy táblákkal, egy kezelésben. És mellé voltak nagy állami programok, úgy mint melioráció, öntözésfejlesztés, pénzzel megtámogatva (a mi falunkban az utódcég a mai napig üzemelteti a 70 valahányban megépült öntözőrendszert, szerencsére nem hagyták szétrohadni). Ez kedvezett neki. 90 után a körülmények megváltoztak, a kárpótlás és a privatizáció nem tett jót neki, az öntözés inkább visszaesett, azóta se érte el az akkori mértéket az öntözött területek nagysága. Most tesznek nagyobb pénzt öntözésre, pályázatos formában, de azért ez elég húzós dolog, lineárt 3 hektárra nem érdemes csinálni. Ha netán van egy nagy tábla, holnap kiveszi belőle valaki az 1 hektárját. Szóval nem halad olyan gyorsan. 

A drénezés is nagyon jó, a belvizes területekről frankón levinné a vizet. A meglévők karbantartás nélkül rég eliszapolódtak, az árkok, átemelők nagy része dzsumbuj. 

A kukoricának nagyon leegyszerűsítve meleg, tápanyag, víz kell. Meleg általában van, tápanyagot oda tudja tenni a gazda, a víz a macerás. 

Előzmény: zöldkomcsi: (389373)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389378

De egy 80-90%-os védettséget adó oltás esetén, az egész népességet átoltva vele, a járvány teljesen el fog halni.

Úgy legyen, de van esély ennek éppen az ellenkezőjére is, hogy a beoltottak halnak meg. Nem én találom ki, ismeri a virológia, de szerintem a bizalmatlanság indokolt. Szerintem egyenesen törvényszerű, hogy előbb utóbb megjelenik ez, amikor gyenge az immun válasz és a nem neutralizáló immunglobulinok segítik a következő fertőzést. A dangu láz ami mindég is ilyen volt, enyhe lefolyás után a következő általában halálos, kondiciótól, életkortól függetlenül.

Ez a véleményem, ezt írogatom ide is immár több mint egy éve, hagyni kellene ezt elmenni békességgel, engedni, hogy szelidüljön le egy náthának.

Előzmény: advocatusdiaboli (389371)
soproniirsai Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389377

Hány országba utazhat kinai állampolgár vízum nélkül?

Kínából nem nagyon engednek ki senkit. Ezért csoportos utak voltak.

Előzmény: Salvor2 (389366)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.11 0 1 389376

A saját autóban egyedül ülve, zárt térben maszkot hordani tényleg több, mint értelmetlen. Pláne egy mai, klímás-pollenszűrős autóban...

De ezen kár füstölögni, az ilyen még mindig sokkal, de sokkal jobb, mint aki viszont dacból-hülyeségből mondjuk a metrón sem hajlandó rendesen hordani a maszkot. Persze, tudjuk, vannak, akik szerint amúgy is teljesen hatástalan, sőt, még rosszabb lesz tőle a helyzet - de ezekkel kár is vitatkozni. Ahogy bármi kommunizmust érintő kérdésben veled is.. ;-))

Előzmény: zöldkomcsi: (389374)
soproniirsai Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389375

Neked felforgató komenistaként, oroszszimpatizánsként usa gyűlölőként mennyi társadalmi kredited lenne a nato tag magyarországon?

Előzmény: Salvor2 (389340)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389374

Gondoltam, lehet ilyen is, de ha valaki lépésben tekeri a biciklit? De csak ma tűnt ez fel. Igaz, az is elég gyakori látvány amikor valaki egyedül az autóban, vezetés közben engem nagyon zavar.

Előzmény: advocatusdiaboli (389372)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389373

Jelenleg a 8000 hektárból 2500-at öntöznek, jórészt ilyenekkel, most pedig bővítik 4000-re, az állam nyomja bele a pénzt.

Felszín alatti vízforrásból??????? 

1980 as évek végén, a melioráció a drénezés után a valmont lineár volt a trendy, de hamar megállt akkor ez a program.

Az biztos, a kukorica úgy nő alatt mint ha meg lenne bolondulva. (-:

Előzmény: Tomsz85 (389356)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.11 0 1 389372

Ez időjárás kérdése is, 8-10 fokos hőmérséklet alatt én is futókendővel/sállal az arcom előtt futok (ahogy ma is, és ahogy idén még minden áldott nap tettem), mert egyszerűen szaporán lélegezve az ennél hidegebb levegő rossz, megfázást okoz. A maszk-futókendő nagyon hatásosan melegít is, nem csak a covidtól véd...

Előzmény: zöldkomcsi: (389370)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.11 0 3 389371

Egyik oltás sem ad 100%-os védettséget és pont. Ezek a dolgok statisztikailag, a teljes népességen értelmezhető módon működnek. Ahogy az ebolának is "csak" 50-60% a mortalitása, sőt, az egy időben a valaha ismert legrosszabbnak tűnő (ha már kialakult) HIV-nek is "csak" 80-85% körüli, elvileg sem létezik az egész népességet biztosan kiirtó vírus, és elvileg sem létezik mindenkit biztosan megvédő oltás sem.

De egy 80-90%-os védettséget adó oltás esetén, az egész népességet átoltva vele, a járvány teljesen el fog halni.

Előzmény: zöldkomcsi: (389368)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389370

Szerintem is, amit látok itt, hogy 10 kerékpárosból 7-8 orrára húzott maszkkal tekeri a biciklit, szeritem is több ez már mint törvény tisztelet. Én leengedtem ma is az államra, nem dacból, mikor emberek közelébe értem az utcán felhúztam ha azoknak is úgy volt. De a trafik előtt a nevetgélő, bagózó, sörözgető kis csopotban nyilván senkinek se.

Előzmény: Tomsz85 (389361)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389369

Igazából akkor az oltás előtt le kellene tesztelni, hogy valaki fertőzött-e, valami biztos módszerrel. 

Védőnő ismerősöm is hasonlót mondott, ő azt is hozzátette hogy egyik vakcina se újdonság, a hatásmechanizmusa, de csak futtában beszéltünk. Kösz. 

Előzmény: advocatusdiaboli (389367)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389368

Nem feltétlenül ugyanakkorát, mint az eredeti törzs ellen, de ad, és nagy általánosságban az igazán súlyos kimeneteltől megvédenek - ha már kialakult a védettség.

Cecília főorvos asszony mondott már mást is. A kérdésre, hogy aki átesett rajta mire számíthat ha újra elkapja, azt válaszolta, hogy általában enyhébb tünetei lesznek de előfordul az ellenkezője is. Szerintem az oltás se tudhat annál többet.

Nevén éppen nem nevezte az ADE jelenséget. Meglátjuk, szerintem az a valószínűtlen, hogy előbb utóbb nem jelenik meg törzs, vagy egy vakcina amire nem ad olyan erős immun választ mindenkinek a szervezete. Figyelik ezt persze a virológusok, ismert a dolog.

Vannak halálesetek már beoltottak esetén is, de eddig úgy tűnik, hogy ezek már akkor fertőzöttek voltak, amikor beoltották őket, és előbb ért célba a vírus, mint a vakcina

Vagy a vakcina segítette a vírust? Nem tudom, de van ilyen eshetőség.

Előzmény: advocatusdiaboli (389367)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.11 0 1 389367

Az emberi hülyeség végtelen. Láthatsz csodákat ebben a fórumban is...

A másikra reagálandó - nyilván nem tudhatunk mindent előre, meg jöhetnek újabb, jelentősen módosult mutációk is, de az eddigi tapasztalatok alapján az összes most használt vakcina ad védettséget az eddig ismert új mutációk ellen is. Nem feltétlenül ugyanakkorát, mint az eredeti törzs ellen, de ad, és nagy általánosságban az igazán súlyos kimeneteltől megvédenek - ha már kialakult a védettség.

Vannak halálesetek már beoltottak esetén is, de eddig úgy tűnik, hogy ezek már akkor fertőzöttek voltak, amikor beoltották őket, és előbb ért célba a vírus, mint a vakcina - és ugyanakkor ezek is eleve rossz egészségi állapotú emberek voltak. Minden vakcinára, még az egy dózisú új Johnsonra is azt mondják, hogy a védettség kialakulásához szükséges idő letelte után legalább a halálos végkimeneteltől, sőt, az intenzívre kerüléstől gyakorlatilag 100%-ig védenek.

Előzmény: Tomsz85 (389365)
Salvor2 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389366

Nem orok eletre szol a tiltas, a credit score-t lehet javitani is. Es a buntetes nem borton, vagy veres vagy eheztetes stb. Csak nem vehet igenybe bizonyos szolgaltatasokat. Nem tudom pontosan, de biztos vagyok benne, hogy pl. az orszagot szabadon elhagyhatjak, ha akarjak.

Előzmény: z_a_p (389347)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389365

Két gondolat ehhez. :) :) :) 

Egyik kollégám hosszasan levezette, hogy az egész oltás azért van, mert ezzel akarják levinni a Világ népességét 1 milliárd alá, Bill Gates és társai. 

Egy konteós oldalon pedig egy poszt alatt egy kiscsaj (legalábbis olyan képe volt felrakva) a maszkhordáson felháborodva írta, hogy ő csak a kétheti rövid bevásárlás alkalmával tesz fel maszkot, mert csak akkor megy olyan helyre ahol kötelező, de az is annyira tönkrevágja a tüdejét, hogy este alig kap levegőt. Ritkán szólok hozzá, de itt megjegyeztem neki hogy akkor ezzel a logikával azok akik hónapok óta egész műszakokat maszkban dolgoznak napról-napra, (mert kötelező neki, már egy pénztárosnak is) akkor ők már nemis élnének. Ha kéthetene rövid idejű maszkviselés is ezt okozná. De szegény ezt nem értette meg, mert válaszában hosszan ecsetelte hogy mennyi tanulmány van a maszkok károsságáról, meg hogy én csak kötözködök, mert amúgy is kamuprofil vagyok, mert nincs képem. Mert aztán egy képet feltéve nem kamu egy profil. Utána hagytam.  

Nyilván emberfüggő, lehet valami speciális betegsége is akár, bár ezt nem írta. Amúgy én is rühellem a maszkot. 

És egy komoly kérdés, ha OFF akkor is: a mostani vakcinák a vírus variánsok ellen is védenek? 

Előzmény: advocatusdiaboli (389363)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389364

Lehet, biztos igazad van.

Úgyis ritkán rakok képet :) 

Előzmény: advocatusdiaboli (389362)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.11 0 3 389363

Jaja, ezért is két dózisú a kínai vakcina - az elsővel a chipet adják be, a másodikkal az akkut...  Viszont állítólag új mutációk esetén wifin lehet majd frissíteni...  ;-)))

Előzmény: Tomsz85 (389361)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.11 0 1 389362

A térségben a legnagyobb készlete pont nekik van. A mostani állapot szerint 20-30 év múlva nem sok értelmesen elfoglalni való lesz a környéken... Kuwait és Irak praktikusan ugyanazokat a mezőket szivornyázza, mint maguk a Szaúdiak is.

Előzmény: Tomsz85 (389360)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389361

Igaz amit írsz, viszont most más eszközökkel korlátoznak, nem a régi módszerekhez térnek vissza. Ez amit most csinálnak ez olyan belesimulósabb, szép fokozatos, állampolgárok pontozása és rangsorolása, arcfelismerés stb. 

Hát ugye egy ideje jósolgatják, hogy eljön majd az idő amikor az embereket bechipelik, sőt a tömegek maguk fogják ezt kérni. A háttérhatalom generál egy problémát, amire aztán megoldást is kínál, persze nem direktben, hanem hátulról, áttételesen. Egyesek szerint most is ez folyik, erről szól a járvány. A lezárásokat is az emberek egy része maga követeli, ez mondjuk látható akár egy facebook poszt alatti hozzászólásokban is, a hozzászólók egy része szigorítást követel, a másik fele meg az enyhítést. 

Előzmény: advocatusdiaboli (389333)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389360

Na mondjuk foglalhatna el további olajmezőket a környéken, mint Szaddam is tette Kuvaittal. Bár azt mondják, katonai fórumokon is szoktam olvasgatni, hogy a szaúdi hadsereg nem olyan erős, mint amennyi pénzt költenek rá. A híradó nem nagyon tolja, de gyakorlatilag háborúznak a szaúdiak egy ideje Jemenben. 

Előzmény: advocatusdiaboli (389335)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389359

A fenéket. 

Előzmény: QuantumSingularitas (389358)
QuantumSingularitas Creative Commons License 2021.03.11 -1 0 389358

Aki komolyan csinálja, az alom nélküli rácspadlón tartja a disznót, mert sokkal higiénikusabb, a kezelése is könnyebb, automatizálható, telepen belül, végeredményben olcsóbb is. 

A megtakarítást meg el lehet költeni a rácspadozat lábproblémák okozta gyógykezelésre.

Előzmény: Tomsz85 (389357)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389357

Igen, Hollandia, ezt írtam.

Aki komolyan csinálja, az alom nélküli rácspadlón tartja a disznót, mert sokkal higiénikusabb, a kezelése is könnyebb, automatizálható, telepen belül, végeredményben olcsóbb is. Ha megveszik és használják a teljes rendszert, akkor a kijuttatás is megoldható könnyedén. Magyarországon még a kijuttatással vannak gondok egyes helyeken.  

Előzmény: zöldkomcsi: (389352)
Tomsz85 Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389356

Két külön dologról beszélsz. Az USA-ban is van olyan rész, ami sivatag vagy félsivatag, és dögivel öntözik, és 20 év alatt 6 métert csökkent a vízszint. De az USA-nak van ezen kívül is bőven jó termőföldje, míg Szaúd-Arábia sivatag, a kettő között van különbség, érted? 

Van itt is már körbejáró hatalmas öntöző, és egyre több lesz. Külön pályázat van öntözésre, csak nem egyszerű téma, ezért nem hívták le a rendelkezésre álló összeg nagyobb részét, ami ritkaság pályázatoknál, inkább fordítva szokott lenni, hogy a megnyitás után röviddel már le is zárják, mert elfogyott. Mezőhegyesen van a legtöbb egy helyen, Jelenleg a 8000 hektárból 2500-at öntöznek, jórészt ilyenekkel, most pedig bővítik 4000-re, az állam nyomja bele a pénzt. Műholdképről láthatja bárki, bár te Gyulát szoktál emlegetni, az nincs messze onnan. 

Magyarország nagyon jól áll vízkészletekkel. 

Mondjuk aztán a vízkészletek pótlódása érdekes, nemtudom azt mennyire tudják a szakemberek felmérni, én nem vagyok hidrogeológus. Volt a Bakonyban a karsztvíz sűllyesztéses bauxit bányászat. Ez annyit jelentett, hogy baromi nagy vízmennyiséget szivattyúztak ki, így lesűllyedt a vízszint a bányákban, és tudtak bányászkodni. Az ívóvíz tisztaságú karsztvíz egy részét városokba vezették ivóvíznek, egy részét egyszerűen beleengedték folyókba. Mikor a bányászattal és a víz kiemeléssel felhagytak, utána rövidebb idő alatt helyreállt a vízszint, mint amennyi időig a lesűllyesztés tartott. Mondjuk ez karsztvíz, ami kapcsolatban van a felszínnel, pótlódik a csapadékból, míg a rétegvíz nem. 

Előzmény: zöldkomcsi: (389346)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389355

Kisebbre vettek a fokusz, mert rajottek, hogy az eredeti cel tulsagosan nagyivu.

Előzmény: zöldkomcsi: (389353)
z_a_p Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389354

Ne viccelj. Papir alapon, kezzel (gumibottal) kezelve, teljesen mas nagysagrend. Ahhoz ki kell menni, megkeresni, eloallitani, stb. lassu, nehezkes, limitalt (egyszerre hogy teszed meg szazezer emberrel).

A kinai technologiat alkalmazva pedig barhonnan a vilagon par "kattintas", es annyi volt. Nem tudsz fizetni (kartya ugye, KP az ellenseg), nem tudsz utazni, nem erintkezhetsz masokkal, stb. Es ha arrol van szo, akar egyszerre 1 millio emberrel is. Barmennyi.

Előzmény: zöldkomcsi: (389350)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389353

Eredetileg csak tőke akart lenni az elnyomó Németországban, nem tudom mikor váltott át zsidóra.

Előzmény: Törölt nick (389351)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.03.11 0 0 389352

Csodálkoztam én is, 10 éve körül Szarvason egy cégnél átértek a szalmás rendszerre a sertés telepen. 

Persze, sok oka van, az egyik csak, hogy az állattartás és a takarmány termesztés helyileg elvált egymástól. Hollandia van nagyszarban állítólag, de szó szerint értendő. (-:

Előzmény: Tomsz85 (389349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!