Keresés

Részletes keresés

yeahhh Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10127
Itt részletes ismertetést olvashatsz a különböző Gamókról, de érdemes nézegetni a H&N meg az RWS szortimentjét is :))
Előzmény: Kuruc71 (10124)
JFEry Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10126

Manó! Hazafelé filóztam, és nekem is kell valami alkalmas távcső.

Gondolom a kerekeskút nélkül is kaphatő a Te csúzlidon leledző darab. Segíts, hol érdemes ilyesminek utánanéznem?

Előzmény: zozomano (10077)
MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10125
Bocs, de az előzőt el írtam!!!!!!!!!!!!! 

 

 

A Lövészet mindenképp rejt magában némi veszélyt, de egy puskát úgy átalakítani, hogy magától el tudjon sülni, felelőtlenség. 

 Az átalakítást illetőleg én másként közelíteném meg a dolgot. Az ábrán látható szürke és v.zöld alkatrészek találkozási felületének érintési szögét változtatnám meg, az alábbiak szerint. A szürke alkatrész forgástengelyét tekintem egy olyan kör középpontjának, amelynek palástja adná az érintési felületet. Következés képen mint a szürke, mint a v. zöld alkatrész ezen felülete a fenti palást ívének felel meg. Sokat javít, ha ezt a felületet nagyon keményre, és simára képezzük ki. Az elsütő billentyűre csak akkora gyűrűt helyeznék, ami által a két fent említet alkatrész még biztonságos méretű átfedésben maradna. A gyűrű helyet alkalmazhatunk egy csavart, amivel állíthatóvá válik a sütési hossz.

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=50623432&t=9025768

Előzmény: MPpisti (10118)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10124

Ahogy már említettem egy DIANA M48 som van. Eddig GAMO Match lövedéket használtam ( elfogyott ) és a fegyverbolti eladó javaslatára most GAMO Pro Magnumot használok.

Már a külalakjában is nagy az eltérés ( lapos, kúpos ). Érdeklődnék, hogy ezen a kis távolságon ( 10-20 m ) van eltérés a lövedékpályák között ? Ha igen cca mennyi ?

 

FT versenyhez melyik ajánlott jobban ?

 

A "Barracuda " melyikhez hasonlít jobban ? Ha jobb a "Barracuda" akkor miben jobb ?

Hol lehet kapni ?

 

A fenti kérdésemen kívűl érdekelne hogy hol, kinél tudom a fegyverem sütését "testreszabni" mert a gyári sütés igen sarkos, és szerintem tulzottan nagy erőt igényel.

 

köszönettel : Egy kezdő, de lelkes sporttárs.

Bull74 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10123
Szia

Kép+ár jöhet
Előzmény: MPpisti (10121)
ssssi Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10122

Engem érdekelne + árak is.

Köszi.

 

Előzmény: MPpisti (10121)
MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10121

Egy ismerősöm, az alábbi puskákat ajánlotta fel nekem, megvásárlásra, ha valakit érdekel, írjon és szolok neki.

 

Feinverkbau 601 Légpuska  

Feinwekbau 300S

Diana 25  

 

Az árakat, majd vele kell megbeszélni!

MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10120
MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10119

Találtam valamit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.airgunlib.ru/old/bambr000list.htm

MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10118

 

A Lövészet mindenképp rejt magában némi veszélyt, de egy puskát úgy átalakítani, hogy magától el tudjon sülni, felelőtlenség. 

 

 

 Az átalakítást illetőleg én másként közelíteném meg a dolgot. Az ábrán látható szürke és v.kék alkatrészek találkozási felületének érintési szögét változtatnám meg, az alábbiak szerint. A szürke alkatrész forgástengelyét tekintem egy olyan kör középpontjának, amelynek palástja adná az érintési felületet. Következés képen mint a szürke, mint a v. kék alkatrész ezen felülete a fenti palást ívének felel meg. Sokat javít, ha ezt a felületet nagyon keményre, és simára képezzük ki. Az elsütő billentyűre csak akkora gyűrűt helyeznék, ami által a két fent említet alkatrész még biztonságos méretű átfedésben maradna. A gyűrű helyet alkalmazhatunk egy csavart, amivel állíthatóvá válik a sütési hossz.

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=50623432&t=9025768

yeahhh Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10117
Jó, de akkor Te hol olvastad a CFX elemzését? Mert most már igazán érdekelne...!
Előzmény: Tádé01 (10116)
Tádé01 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10116
Igazad van,még nincs rajta a CFX elemzése .Reméljük hogy ami késik nem múlik.
De azért jó ám az oldala,érdemes tanulmányozni,és a stílus sem elhanyagolható.
Most olvastam a Finn Mossin-Nagantról a tanulmányt és süt belöle a fegyverek iránti rajongás,és nem egy száraz leírás.
Tádé
Előzmény: yeahhh (10115)
yeahhh Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10115
Köszi, ennyire nem vagyok láma, de itt, a "Légfegyverek" fejezetben nincs CFX, csak Expomatic, meg CF 20, az EGYÉB címszó alatt lévő "Flóbert-és lágfegyverek hibái" cikkben meg Gamo 1200. Hová lett Damon Hill...? :(((((
Előzmény: Tádé01 (10114)
Tádé01 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10114
Igen ez az "ELEMZÉSEK " ismertetőkbe menj bele.Ott megtalálsz mindent kategóriák szerint.
Üdv,Tádé
Előzmény: yeahhh (10113)
yeahhh Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10113
Erről az oldalról van szó, ugye?
yeahhh Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10112

Ha nem megerőltető, belinkelnéd? Mer' én nem találom :((((

Előzmény: Tádé01 (10111)
Tádé01 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10111
Hali.
Olvassátok el gvass mester írását a gamoCFX elsütéséről a Magyar Fegyver Levelezési Listában ,ott leírja mit javasol.
Tádé
Tádé01 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10110
Szerinted az ovális furat háttulsó része fel van rakva lánggal ? Mert úgy néz ki. Nem tudom,de arra lennék kiváncsi,hogy ezt már valaki megcsinálta -e és bevált-e neki.
Az orosz billenő csövű golyós elsütőszerkezete is hagy maga után némi kivánni valót,és páran ezen meg is próbáltak "segíteni" - legtöbbnél olyan jól sikerült a finomítás,hogy már a felcsukáskor elsült a fegyver!
Tehát a biztonság mindenek felett!!! Azért lényeges a járt út vagyis a topictásak tapasztalata.
Üdv.Tádé
Előzmény: MPpisti (10109)
MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10109
MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10108
Äîđŕáîňęŕ ÓŃĚ âčíňîâîę ôčđěű GAMO âŕđčŕíň Âricks-ŕ

 ÓŃĚ âčíňîâîę Gamo ĺńňü íĺęîňîđŕ˙ îńîáĺííîńňü, ęîňîđóţ ěîćíî îňíĺńňč ńęîđĺĺ ę íĺäîńňŕňęŕě: ńďóńęîâîé ęđţ÷îę čěĺĺň čńőîäíî äîńňŕňî÷íî áîëüřîé íŕęëîí íŕçŕä. Âěĺńňĺ ń čçíŕ÷ŕëüíî áîëüřčě ńâîáîäíűě őîäîě ýňŕ îńîáĺííîńňü ďđčâîäčň ę ňîěó, ÷ňî ńđűâ řĺďňŕë ďđč âűńňđĺëĺ ďđîčńőîäčň ďđč ďîëîćĺíčč ńďóńęîâîăî ęđţ÷ęŕ ďî÷ňč ďŕđŕëëĺëüíî ëîćĺ . Ýňî íĺóäîáíî č çŕňđóäí˙ĺň ęîíňđîëü çŕ ńďóńęîě.

Óěĺíüřĺíčĺ đŕáî÷ĺăî őîäŕ ń ďîěîůüţ đĺăóëčđîâî÷íîăî âčíňŕ (ôŕęňč÷ĺńęč óěĺíüřĺíčĺ ďĺđĺęđűňč˙ řĺďňŕë äë˙ ń÷ĺň äîďîëíčňĺëüíîăî ďîâîđîňŕ íčćíĺăî řĺďňŕëŕ) ďđčâîäčň ę óâĺëč÷ĺíčţ ńâîáîäíîăî őîäŕ çŕ ń÷ĺň đŕáî÷ĺăî. Îáůčé ćĺ őîä ńďóńęîâîăî ęđţ÷ęŕ îńňŕĺňń˙ ďîńňî˙ííűě.

Îäíčě čç đĺřĺíčé ýňîé ďđîáëĺěű ěîćĺň áűňü óěĺíüřĺíčĺ îâŕëüíîăî îňâĺđńňč˙ â âĺđőíĺě řĺďňŕëĺ. Äë˙ ýňîăî â îâŕëüíîĺ îňâĺđńňčĺ âĺđőíĺăî řĺďňŕëŕ ńçŕäč íóćíî çŕëîćčňü ďîëóöčëčíäđč÷ĺńęóţ ďđîęëŕäęó čç ćĺńňč 0,5 ěě, îáńňó÷ŕňü ĺĺ íŕ őâîńňîâčęĺ ńâĺđëŕ 3 ěě äë˙ ëó÷řĺăî ďđčëĺăŕíč˙ č ôîđěčđîâŕíč˙ öčëčíäđč÷ĺńęîé ďîâĺđőíîńňč. Çŕňĺě îďŕ˙ňü âńĺ ě˙ăęčě ďđčďîĺě (ĺńňĺńňâĺííî ń ďŕ˙ëüíîé ęčńëîňîé) č ńďčëčňü âűńňóďű.

Íŕ ďĺđâîé ńőĺěĺ ďîęŕçŕíî čńőîäíîĺ ďĺđĺęđűňčĺ řĺďňŕë äî ďĺđĺäĺëęč. Îíî ńîńňŕâë˙ĺň ďđčěĺđíî 1,1 ěě. Ęŕę âčäíî, ĺăî ěîćíî óěĺíüřčňü, ďîäí˙â ń ďîěîůüţ đĺăóëčđîâî÷íîăî âčíňŕ çŕäíţţ ÷ŕńňü íčćíĺăî řĺďňŕëŕ, ÷ňî ďđčâĺäĺň ę óâĺëč÷ĺíčţ đŕáî÷ĺăî őîäŕ.

Íŕ âňîđîé ńőĺěĺ ęđŕńíűě ńĺăěĺíňîě îňěĺ÷ĺíŕ ďîëîńęŕ çŕęëŕäűâŕĺěîé ćĺńňč, ęđŕńíűě ňîđîě - ëŕňóííŕ˙ âňóëęŕ, óńňŕíŕâëčâŕĺěŕ˙ äë˙ óěĺíüřĺíč˙ ńâîáîäíîăî őîäŕ (ńě. đĺęîěĺíäŕöčč Hans'a).

Ńđŕâíčňĺ đŕáîňó îáĺčő ńőĺě ďóňĺě ďđîńňîăî ďĺđĺůĺëęčâŕíč˙ ěĺćäó íčěč, ńęŕćĺě, â ACDSee.

Ďđĺäëŕăŕĺěŕ˙ íĺńóůĺńňâĺííŕ˙ ďĺđĺäĺëęŕ âěĺńňĺ ń âňóëęîé äë˙ óěĺíüřĺíč˙ ńâîáîäíîăî őîäŕ ďđčâîäčň ę öĺëîě đ˙äó ďîëîćčňĺëüíűő ýôôĺęňîâ:


1. Óěĺíüřŕĺňń˙ đŕáî÷čé őîä. Ńďóńę ńňŕíîâčňń˙ áîëĺĺ ęîíňđîëčđóĺěűě č ëĺăęčě. Ďđč ýňîě ńďóńęîâîé ęđţ÷îę â ěîěĺíň ńďóńęŕ čěĺĺň ěĺíüřčé íŕęëîí, ÷ĺě â řňŕňíîě đĺćčěĺ.

2. Óěĺíüřŕĺňń˙ ńâîáîäíűé őîä.

3. Óâĺëč÷čâŕĺňń˙ őîä ďîđří˙ çŕ ń÷ĺň ńěĺůĺíč˙ íŕçŕä çŕöĺíŕ ďîđří˙ íŕ âĺđőíĺě řĺďňŕëĺ. Íĺçíŕ÷čňĺëüíîĺ, íŕ ďĺđâűé âçăë˙ä, óâĺëč÷ĺíčĺ (0,5 ěě), ňĺě íĺ ěĺíĺĺ, ěîćĺň äŕňü ďđčěĺđíî 0,5% ďđčđîńňŕ ýíĺđăčč, ŕ ýňî ëčříčĺ ďŕđó ě/ń ńęîđîńňč ďóëč.
Ęŕę ďîęŕçűâŕĺň îďűň, â ĎĎĎ íĺň ěĺëî÷ĺé.


Bricks20

STEVE.5 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10107
Nemrégiben valaki belinkelte ezt:
www.airgunlib.ru/old
Nekem nagyon tetszik, bár az ororsz tudásom igencsak megkopott az elmúlt néhány (10-20) év alatt.
De íg is hasznos időtöltés böngészni a fenti linket.
Én azt a gyakorlatot övettem, hogy a figyelemreméltó részekhez tartozó képeket lementettem egy külön könyvtárba.
Így ami engem érdekelt (pl.: a Hunterrel kapcsolatosak) megmaradtak.
Egy alapvető hibát viszont elkövettem: a mentés során nem adtam meg a forrás megnevezést, s így minden megvan - ami nekem kell - de "gőzöm" sincs, hogy az egyes képek, utalások a honlap melyik szerzőjétől valók.
Javaslomtehát a honlap következetes végigolvasgatását, még ha ez egy cseppet időrabló - bár vallom, igen hasznos - mulattság:-)
Előzmény: melhior666 (10100)
MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10106
Eléggé anyagtakarékos, "gacyi" szerkezet.
MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10105

Sziasztok!

 

Ahogyan a vázlat rajzot elnézem, az elsütő billentyűn található nagyobb piros gyűrű, az elhúzási hosszt csökkenti.

 

A kiakasztó lapon található fél íves pótlás, a terhelt húzás hosszt rövidíti, ezáltal valamelyest könnyebb az elsütés. Ezzel kapcsolatosan vannak fentartásaim. Véleményem szerint, mivel alaposan lecsökkenti az a felületet, ahová a felhúzott dugattyú megtámaszkodik, nem biztonságos. Balesetveszélyes!!.  

 

 

Üdv:  Pisti

Kuruc71 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10104

Ahogy már említettem egy DIANA M48 som van. Eddig GAMO Match lövedéket használtam ( elfogyott ) és a fegyverbolti eladó javaslatára most GAMO Pro Magnumot használok.

Már a külalakjában is nagy az eltérés ( lapos, kúpos ). Érdeklődnék, hogy ezen a kis távolságon ( 10-20 m ) van eltérés a lövedékpályák között ? Ha igen cca mennyi ?

 

FT versenyhez melyik ajánlott jobban ?

 

A "Barracuda " melyikhez hasonlít jobban ? Ha jobb a "Barracuda" akkor miben jobb ?

Hol lehet kapni ?

 

 

köszönettel : Egy kezdő, de lelkes sporttárs.

Tádé01 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10103
Ez lenne a megoldás? De mi az az orosz betű??? Mindig gyenge voltam oroszból,már-már azt hittem ,hogy örökre megszabadultam tőle,erre tessék.
Vlagyimir Iljics emlékére kérlek CSAK Magyarul . Nem mindegy ,hogy gvass1 vagy GV1 bár mindkettő tudását maximálisan elismerem !!!!És ha lehet részletesebben ,ahogy azt melhior is kérte.
Köszönettel.Tádé
Előzmény: STEVE.5 (10083)
Tádé01 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10102
Hali STEVE !
Rémlik az elásott kutyu de nem teljesen tiszta.Tényleg bővebben írhatnál róla ha lesz időd.A Gamósok közül már úgy látom többen várjuk türelemmel.
Nem sürgős merthogy "hun van még karácsony ? " de azért várjuk.
Azt is sejtettem,hogy Te tudni fogod a választ,de vannak itt még mások is akik szintén vágják a dógot.
Üdv Tádé
Előzmény: STEVE.5 (10083)
Messer22 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10101

HI

A válasz is!

Messer

Előzmény: szg307 (10098)
melhior666 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10100

 Ezt az "ebet"bövebben is elmagyaráznád!(A rajzot nézve valamiféle "csapágyazást

kell csinálni,pl csöböl?? --ez valami orosz ákom-bákom,ott jo oldalak vannak?bár én

nem tudom elolvasni!)

Előzmény: STEVE.5 (10083)
melhior666 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10099

 Uj és használt légpuskák vannak a www.nimrodderringer.hu oldalán.százasért már

 komoly távcsövel felszerelt is van.A vadászatlap.hu oldalon további boltok cimét

is megtalálod

Előzmény: Bull74 (10088)
szg307 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 10098
Mail ment! Fontos!
Előzmény: Messer22 (10096)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!