Keresés

Részletes keresés

Steel.B Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10146

Üdv!

Olvastam az esetedet az egyszeri eladóval(két hét kellett mire elolvastam mind
a 10140 hozzászólást) és mondhatom ez tipikus az ország minden részén.
Egyébként én a Sopron-Kapuvár-Szombathely háromszögben próbálkoztam
és egy kivétellel mindenhol hasonlo volt a helyzet,az az egy meg nem az
én pénztárcámnak való!
Előzmény: szg307 (10140)
zozomano Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10145

Az én távcsövemen gyárilag nincs óriáskerék, ezt külön rendeltem hozzá. E nélkül is jól működik, csak a távolságot nehezebb megsaccolni nélküle.

Az oldal címe:  www.airgunbuyer.com

Rengeteg távcsövet árusítanak, külön megjegyzik, ha a rugós puskát is bírja. Minden csak pénz kérdése, de mindenki megtalálja a neki megfelelőt. A szállítási költség 4-6000 Ft. volt, és elég hamar megjött, általában 4 nap alatt, kivétel Sz. Gabi távcsöve, de Ő a karácsonyi hajtásban rendelte.

Előzmény: JFEry (10126)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10144
Köszönöm !
Előzmény: yeahhh (10127)
durst Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10143

 Hogy volt ez az elöre be nem jelentett "átsorolás"?És mi volt az oka?-Hogy sikerült

megcsinálnod az "alkeszpusidat",mert ugye panaszkodtál,hogy a sok munka ellené-

re valami nem "gömbölyü",a töltökapu okozta a pontatlanságot,szoráskép hibát?

Előzmény: springer (10135)
durst Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10142

 Köszi a "szokásos, hangulatos"beszámolot!(Már nagyon vártam!)Megint szinte "ott-

voltam"(sajnos e helyett ügyeltem..)Gratula Neked is Zozonak is a "szokásos"szép

helyezésért!Ezen kivül mindenkinek aki ott volt!(..Hely ha köztetek lehenék...némi

plagiummal,de versbe szedve!)

Előzmény: szg307 (10131)
springer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10141
Hehe, rosszul tetted fel a kérdést. Azt kell kérdezni, hogy ha szétveri a légpuska, javítási próbálkozások, kukacoskodás, és kekeckedés nélkül visszafizeti-e a távcső árát. Ha erre azt mondja (lesajnáló félmosoly kíséretében), hogy "HÁT PERSZE!!!!!" akkor írasd ezt le vele, és vedd meg nyugodtan a csövet. :)))
Előzmény: Steel.B (10138)
szg307 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10140

"egy lesajnáló félmosoly és egy rövid HÁT PERSZE!!!!! volt a válasz!"

 

Már sokszor leírtam, hogy volt már részem ilyenben, amikor a Bushnell távcsövemet vásároltam. Aztán visszavittem 2 nap múlva. A bótos percekig rázogatta a kezében a majd 70eFt-os távcsövet, amely jó csörgődobhoz méltóan tette a dolgát...

Előzmény: Steel.B (10138)
hjosh Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10139

Nekem egy Eagle Eye 3-9x40-es van a Diana 52-esemen,eddig problémamentesen (1000+ lövés után). Az ilyen céltávcsöveknél persze sokat számít, hogy milyen szériát fog ki az ember. Hátránya, hogy nagy nagyításnál:

1. eléletlenedik a szálkereszt, ha közeli célra célzol,

2. kifakulnak a szinek.

A távcsőszerelék FIX rögzítésére nagyon figyelj oda, mert a dugattyú nagyerejű becsapódása miatt a szerelék hátrafelé lecsúszik a sínről!  

Előzmény: Steel.B (10129)
Steel.B Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10138

Tisztelt Chronoss!

A boltvezető állitása szerint leirás nem is volt !
Arra a kérdésemre,hogy birja-e a légpukkot,egy lesajnáló félmosoly és
egy rövid HÁT PERSZE!!!!! volt a válasz!
Abban biztos vagyok,hogy ez egy kinai cucc,de állitólag abból is van
egy-egy jó darab,ami alkalmas pl. a Gamohoz.

Köszönettel:Steel.B

springer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10137
mondom tájékoztató!!!
Előzmény: springer (10136)
springer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10136
Lelki szemeim előtt feldereng a fókusz/aktív ultrahiteles szupertályékoztató műsorok főcíme: "Keményebb fellépést ígér a Szociális Szolgálat" :))
Előzmény: Chronoss (10133)
springer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10135
Köszönet a beszámolóért, és a szervezésért! Nagyon klassz verseny volt!
Még a társaságunkkal érkező hölgyek is élvezték. Mondjuk izgalomban nem is volt hiány, olyan messze voltak a vasnyulak az 50m-es "Long Range" szakaszban, hogy kitakarta őket a szálkereszt :)) Szóval a pálya is klassz volt. Külön köszönet az időjárásért, kevés rendezőnek jut eszébe szép, napos időt is szervezni a verseny napjára! Azért olyan nagy meleg nem volt, de a hűvös fuvallatokat segített átvészelni a remek sonkás szendvics, gulyásleves, és a nem kevésbé remek (számozott) pogácsa, amivel szg307 és JFEry kartácsok vendégeltek meg bennünket.

Azért, hogy ne csak pozitív dolgok álljanak itt:
Roppant mód sérelmeztem a versenyzők utólagos átkategorizálását! Nem tudok egyetérteni az ilyen ad-hoc módosításokkal, pláne nem már a verseny után! Ha a versenykiírásban az szerepel, hogy:

"divíziók, kategóriák: Open (bármilyen légpuska)
PCP standard (PCP, CO2 légpuska. 7,5J alatt, bármilyen irányzék)
Piston unlimited (rugós légpuska, bármilyen irányzék)
Piston standard (rugós légpuska, 7,5J alatt, bármilyen irányzék)
ifi (18 év alatt) és felnőtt"

akkor számomra -és többek számára- egyértelmű volt , hogy az Open kategóriában is versenyezhetek rugós légpuskával.
Ha ez nem így van, tehát kötelező kategóriába sorolás van, akkor szerintem a minimum az, hogy a verseny előtt a versenyzőket erről tájékoztassák!
Nyilván, mivel még fiatal nálunk ez a sportág, sok apróság, trükk derül ki versenyről versenyre. A szabályozást úgy kell megoldani, hogy az minden sporttársunknak a lehető legjobb legyen. Szerintem ez nem ilyen módosítás volt! Pláne nem utólag.

springer
Előzmény: szg307 (10131)
condriXM Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10134
család.... eh :-((((((
Előzmény: szg307 (10131)
Chronoss Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10133
Szégyellem, hogy miskolci létemre kihagytam a versenyt, de mentségemre szolgáljon, hogy egész hétvégén ügyeletben vagyok:( és utálatos lett volna egy riasztás miatt félbehagynom a versenyt.

(Bár a média jelenlétében nagy reklám lett volna távcsöves pukkával kiszállni az Utcai Szociális Szolgálat feliratú autóból:))
Előzmény: szg307 (10131)
Chronoss Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10132

(3-9*40világitó szálkereszt
15000 huf szerelékkel együtt)

 

Nem ismerem a márkát, de kissé olcsónak tűnik. Érdemes rákérdezni, alkalmas-e légpuskára. A leírásokban szokott szerepelni, mihez ajánlják az adott típust.

Előzmény: Steel.B (10129)
szg307 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10131

Élménybeszámoló Miskolc FT verseny


Ez a verseny volt a Pomáz-Tatabánya-Miskolc-Derecske versenysorozat harmadik eleme.

Végre nem kellett hajnalban felkelnem... Már előző nap leszerveztem a kaját-piát, így ezzel már nem kellett  a verseny napján foglalkoznom. Megérkezésem után 2 perccel befutott Babits Laci csapata. Csörgött a telefon, Springer topictárs hívott, hogy ott állnak JFery szállító járgányával valahol a Tiszai Pu. 1-es vágánya mellett nem messze, és nem tudják, hogy merre kell itt lőni. Légvonalban ugyan pár száz méterre voltak, de egyszerűbbnek láttam elkocsikázni eléjük, aztán jó révkalauzként benavigálni őket. Alig értem melléjük, csörög a telefonom: Pető Laci kérdezi, hogy tényleg arra kell-e menni a lőtér felé, amely irányban most megyek? Mert a térkép alapján biztos volt a dolgában, de ahogyan meglátott engem, ez megváltozott... Mondtam neki, hogy várjon, visszafelé összeszedem. Pár percre rá már a lőtér előtt voltunk.

 

A beszámolóimban itt valami időjárás jelentés szokott lenni – nosza: Kellemes idő fogadott, alig néhány felhő volt az égen, a nap is kisütött, és ez így is maradt egész nap. (Mint írtam, sokat foglalkoztam a szervezéssel.)

 

A fedett lőállású 50m-es lőtér 6 lőállással üvegezett lőfronttal, nyitható ablakokkal, lehajtható – kb. 1m magasan lévő fekvelövő padokkal volt ellátva. Ez esetben ez a kialakítás leginkább a hideg benntartására szolgált.

 

Babits Laci kezét a pocakján összekulcsolva, végigrévedt a lőtéren, és 23,5 másodperc alatt kitalálta az eddigi legérdekesebb pályabeállítást. Négy pályát állított fel az 50m-es lőtér hátsó felén. A lövéseket a 25m-es vonalról kellett leadni az onnan 8-25m-ig elhelyezett célpontokra. Ez volt az első négy pálya. A második négy pálya fizikailag ugyanez volt, de lőni a fedett lőállásból – tehát 25m-rel távolabbról kellett... Kicsit nagyot néztem én is, de örültem, hogy végre van egy olyan verseny, ahol a célok fele távolabb van 25m-nél. Gondoltam, hogy itt össze kellesz szednem magam, mert Scheirich Bélával én voltam az, aki főleg Pomázon nyavalygott a túl közeli célok miatt...

 

A szokásos eligazítás után 10 óriáig volt lehetőség a flinták belövésére, utána már csak verseny.

 

Először a pálya felétől kezdtük a lövészetet. Alig lőttem le 2 pályát, megjelentek az MTV-től. A riporter srác mellette még a regionális rádiónak, valamint egy írott médiának is dolgozott. Nagyon jól el lehetett vele beszélgetni, szemlátomást érdekelte ez a számára ismeretlen sport.
Készült riport Pető Lacival, velem, az egyik fiatal hölggyel – a háttérben a versennyel. Filmeztek lövészetet, oldalról – és szemből is. Ez utóbbi természetesen imitált volt, üres fegyverekkel – mert ugye médiára azért nem lövünk.

 

Az első négy pályán hibátlant lőttem, és másnak sem láttam, hogy gondot okozott volna. Amikor 25m-rel hátrébb jöttünk, már ritkábban dülöngéltek a célok, egy-egy nyuszi kényelmesen legelhetett, anélkül, hogy komolyabban aggódnia kellett volna a pléh-bundájáért (legfeljebb az elfogyasztott fű ólomtartalmáért). Ez nem tudom, hogy a közben az ebédként elfogyasztott gulyásnak volt-e köszönhető, vagy más dolgok is közrejátszhattak-e.

Nálam a 2 tál gulyás nem okozott gondot: minden célt lelőttem, csak egy volt, amelyet másodszorra – így 47 pontot gyűjtöttem össze. (Talán ezt az egy hibát kellene most a gulyásra fognom...)

 

Az eredményhirdetésnél derült ki, hogy Babits Laci erőteljesen megnyirbálta az open-kategóriát, sokan átkerültek belőle a PU-be. Mindenkinek a fegyvere által meghatározott legalacsonyabb kategóriában kellett indulnia. Ennek következtében a végig oroszlánként küzdő JFery topictárs akkor is bronzérmes lett volna, ha a verseny során egyet a levegőbe lő :-)
Openben Zozomano szokásainak megfelelően ismét a dobogón végzett, most a 2. helyen.

 

Scheiringer Béla barátunknak is bejöttek a távol lévő célok, és a PU kategóriában fel is állt a dobogó tetejére. A verseny egészét tekintve is a 2. helyen végzett volna a 34 pontjával.

 

Jó kis verseny volt ez is, de vigyázó szemeteket már Derecskére vessétek!

STEVE.5 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10130
Egy "skicc" sokat bírna lendíteni az én fantáziámon:-)
Előzmény: MPpisti (10125)
Steel.B Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10129
Üdv mindenkinek!
Új vagyok még itt és tanácsot szeretnék kérni.
Karácsonyra kaptam egy gamo shadow 1000-est és távcsövet keresek hozzá.
Egy vadászboltban Eagle eye-k voltak viszonylag jó áron(3-9*40világitó szálkereszt
15000 huf szerelékkel együtt) de ha valakinek bármilyen tapasztalata van
erről a márkáról ossza meg velem!

Előre is kösz!
yeahhh Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10128
Még mindig nem értem: hol is van a hivatkozott cikk? Vagy talán látnokhoz van szerencsénk? Te tudod, miről ír majd gvass? Érdekes...  
Előzmény: Tádé01 (10116)
yeahhh Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10127
Itt részletes ismertetést olvashatsz a különböző Gamókról, de érdemes nézegetni a H&N meg az RWS szortimentjét is :))
Előzmény: Kuruc71 (10124)
JFEry Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10126

Manó! Hazafelé filóztam, és nekem is kell valami alkalmas távcső.

Gondolom a kerekeskút nélkül is kaphatő a Te csúzlidon leledző darab. Segíts, hol érdemes ilyesminek utánanéznem?

Előzmény: zozomano (10077)
MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10125
Bocs, de az előzőt el írtam!!!!!!!!!!!!! 

 

 

A Lövészet mindenképp rejt magában némi veszélyt, de egy puskát úgy átalakítani, hogy magától el tudjon sülni, felelőtlenség. 

 Az átalakítást illetőleg én másként közelíteném meg a dolgot. Az ábrán látható szürke és v.zöld alkatrészek találkozási felületének érintési szögét változtatnám meg, az alábbiak szerint. A szürke alkatrész forgástengelyét tekintem egy olyan kör középpontjának, amelynek palástja adná az érintési felületet. Következés képen mint a szürke, mint a v. zöld alkatrész ezen felülete a fenti palást ívének felel meg. Sokat javít, ha ezt a felületet nagyon keményre, és simára képezzük ki. Az elsütő billentyűre csak akkora gyűrűt helyeznék, ami által a két fent említet alkatrész még biztonságos méretű átfedésben maradna. A gyűrű helyet alkalmazhatunk egy csavart, amivel állíthatóvá válik a sütési hossz.

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=50623432&t=9025768

Előzmény: MPpisti (10118)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10124

Ahogy már említettem egy DIANA M48 som van. Eddig GAMO Match lövedéket használtam ( elfogyott ) és a fegyverbolti eladó javaslatára most GAMO Pro Magnumot használok.

Már a külalakjában is nagy az eltérés ( lapos, kúpos ). Érdeklődnék, hogy ezen a kis távolságon ( 10-20 m ) van eltérés a lövedékpályák között ? Ha igen cca mennyi ?

 

FT versenyhez melyik ajánlott jobban ?

 

A "Barracuda " melyikhez hasonlít jobban ? Ha jobb a "Barracuda" akkor miben jobb ?

Hol lehet kapni ?

 

A fenti kérdésemen kívűl érdekelne hogy hol, kinél tudom a fegyverem sütését "testreszabni" mert a gyári sütés igen sarkos, és szerintem tulzottan nagy erőt igényel.

 

köszönettel : Egy kezdő, de lelkes sporttárs.

Bull74 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10123
Szia

Kép+ár jöhet
Előzmény: MPpisti (10121)
ssssi Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10122

Engem érdekelne + árak is.

Köszi.

 

Előzmény: MPpisti (10121)
MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10121

Egy ismerősöm, az alábbi puskákat ajánlotta fel nekem, megvásárlásra, ha valakit érdekel, írjon és szolok neki.

 

Feinverkbau 601 Légpuska  

Feinwekbau 300S

Diana 25  

 

Az árakat, majd vele kell megbeszélni!

MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10120
MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10119

Találtam valamit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.airgunlib.ru/old/bambr000list.htm

MPpisti Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10118

 

A Lövészet mindenképp rejt magában némi veszélyt, de egy puskát úgy átalakítani, hogy magától el tudjon sülni, felelőtlenség. 

 

 

 Az átalakítást illetőleg én másként közelíteném meg a dolgot. Az ábrán látható szürke és v.kék alkatrészek találkozási felületének érintési szögét változtatnám meg, az alábbiak szerint. A szürke alkatrész forgástengelyét tekintem egy olyan kör középpontjának, amelynek palástja adná az érintési felületet. Következés képen mint a szürke, mint a v. kék alkatrész ezen felülete a fenti palást ívének felel meg. Sokat javít, ha ezt a felületet nagyon keményre, és simára képezzük ki. Az elsütő billentyűre csak akkora gyűrűt helyeznék, ami által a két fent említet alkatrész még biztonságos méretű átfedésben maradna. A gyűrű helyet alkalmazhatunk egy csavart, amivel állíthatóvá válik a sütési hossz.

 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=50623432&t=9025768

yeahhh Creative Commons License 2006.01.07 0 0 10117
Jó, de akkor Te hol olvastad a CFX elemzését? Mert most már igazán érdekelne...!
Előzmény: Tádé01 (10116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!