Keresés

Részletes keresés

SebastiaoSalgado Creative Commons License 2005.05.06 0 0 639
szerintem semmiképpen nem halott ötlet. Csak nekem logikusabb a tetőre rakni a már említett dolgok miatt.

De én laikus vagyok, egy szakember biztosan jobban ki tudja számolni.
Előzmény: gabor.hoffer (635)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.05.06 0 0 638

"Miért kellene 4 db?"

 

"Mer' a kollektoros vízmelegítés az olyan. Van egy felfele és egy lefele irány (pont mint a netnél). Ha a HMV-n felül fűtésre is akarsz rásegítést, az már egy másik kör lesz, akkor az még két cső. Attól hogy 1 db "védőcsőbe" húzod, még az 4 db lesz. :)

Előzmény: erbe (623)
urbancsok Creative Commons License 2005.05.06 0 0 637
Nem halott ötlet! Minden további nélkül kivitelezhető. Két szál - ha 14 m2 a felület - 18-es rézcsövet kell lefektetned és kellően jó minőségű anyagokkal szigetelned. A 2 eres 0.75-ös vezetékről se feledkezz meg.
Előzmény: gabor.hoffer (635)
NeomatiK Creative Commons License 2005.05.06 0 0 636
Írtam már korábban, hogy én is a kertbe fogom helyezni a kollektort több praktikus oknál fogva, úgyhogy jelen állás szerint én is erre szavazok.
Előzmény: gabor.hoffer (635)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.06 0 0 635

Tondach Polka cserep van rajta.

A kepen a teto szerkezetet latod. a hoszigeteles alatt parazaro, felett paraatereszto hotukros folia van.

Az a gond, hogy keson keztem gondolkodni a napkollektoron. Kicsit maceras mar a tetore felrakni.

Reszemrol az alapkerdes az, hogy halott ottlet-e a kertben elhelyezett napkollektor.

Udv,Gabor

Előzmény: erbe (634)
erbe Creative Commons License 2005.05.06 0 0 634
Mi lesz a tetőfedő anyag?
Ha a tetőszerkezetbe építed a kollektort, könnyebb, mint a Bramac.
Nem lesz a nappalinak felső hőszigetelése? A napkollektor erre is jó. Ráadásul nem áll meg rajta úgy a hó, mint a cserépen (vagy úgyis le kell piszkálni, különben nincs értelme). Építész mit szól hozzá?
Előzmény: gabor.hoffer (633)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.06 0 0 633

Elfelejtettem irni, hogy a delkeleti tetosik, egy egeszen kulonos szerkezet. Ez a tetosresz a nappalibol latszo egy 9m hosszu dupla szarufakbol allot szerkezet. Tehat a szarufak a talp es gerincszelemenen tamaszkodnak es nincsenek plusz szelemenek. Magyaran nem nagyon terhelheto, ill. nem nagyon akarom terhelni. Bocs, ezt elfelejtettem jelezni. A masik oldali tetosiknal, ahol a gyerekszobak vannak, ott mar van 2 segedszelemen.

Itt a szetkezeti kep:

 

Udv, Gabor

Előzmény: erbe (632)
erbe Creative Commons License 2005.05.06 0 0 632
A modellezés szerint az egyik tetősík délkeleti tájolású, majdnem egész nap süti a nap. Mit akarsz ennél jobbat? Igaz, viszonylag kicsi a dőlése, de a kert végéből szigetelten bevezetni a házba a meleget többe kerülne, mintha 2-4 m2-vel több kollektort raksz fel a tetőre. A délkeleti oldalon álló épület a szomszéd? Mert annak a teteje jobb lenne.
Előzmény: gabor.hoffer (631)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.05 0 0 631

En is deli oldalra tennem a kollektort, de nem nagyon megy ilyen tetosikok mellett. A foldben, kelloen szigetelt vezetekben vezetnem be a hazba a melegvizet.

Udv,

Gabor

ui:. Mellekeltem egy ujjabb kepet a kert felol. Modellezni a sketchup progit hasznalom. www.sketchup.com  Valos idoben tud arnyekolast szamolni.

Előzmény: SebastiaoSalgado (630)
SebastiaoSalgado Creative Commons License 2005.05.05 0 0 630
Nekem É-ÉK, D-Dny a tájolás, de nekem gyakorlatilag 11 órától délután 4-ig a déli oldalt süti a nap. Én oda tenném.

Ha a kert végébe teszed, akkor nem igazán tudom elképzelni, hogy veszteség nélkül jut el a melegvíz a házig. Ráadásul ha a tetőre teszed (mondjuk a délire) akkor nyáron véded a tetőt a felmelegedéstől, télen viszont hőt takarítasz meg.

Hogyan csináltad ezt az árnyékos szimulációt? :-o
Előzmény: gabor.hoffer (629)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.05 0 0 629

Sziasztok,

 

Ottleteket kerek, hova es mekkora kollektort helyezzek?

 

Sajnos a haz 2 tetosikja nem a legjobb hely a kollektorokak. En a kert vegebe tervezem. Velemeny? A kepeken a dec 14.-i benapozasrol vannak kepek. Ennel csak kedvezobb lehet a napjaras. A feltuntetett kollektor felulete 14m2.

 

 

 

Udv,

Gabor

 

 

08:30

 

10:00

 

12:00

 

 

14:00

15:00

kpl Creative Commons License 2005.05.02 0 0 628
Javaslom tanuld meg sürgősen. Nem mindig van idő meg kedv ezredszer is szájbarágni.
Üdv
kpl
Előzmény: gabor.hoffer (625)
erbe Creative Commons License 2005.05.02 0 0 627
Internet Explorerben könnyebb linkelni, de inkább Firefoxot használok, ezért ez az, inkább csak utalás, mint link. A használatát meg Gpeti már leírta.
A pontos link:
http://www2.freeweb.hu/napenergia/gyak/gyakbal.htm
Itt még nem tanultam meg, hogyan lehet közvetlenül használható linket betenni.
Előzmény: gabor.hoffer (625)
Gpeti Creative Commons License 2005.05.02 0 0 626
A link tényleg rossz, de egy kis logikával megtalálhatnád. Mondjuk beütöd a site nevét, és jobb lent a gyakorlat (G Y A K O R L A T van írva) linkre kattintasz.

De ha nagyon nem megy, akkor rakunk be rákattintós linket :-)
Előzmény: gabor.hoffer (625)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.02 0 0 625

Sajnos nem tudom a linket hasznalni. :-(

Udv,

Gabor

Előzmény: erbe (623)
Gpeti Creative Commons License 2005.05.02 0 0 624
Mi van vele? Tudod, mi a véleményem róla.
Előzmény: erbe (623)
erbe Creative Commons License 2005.05.02 0 0 623
Miért kellene 4 db? Egy nagyobb átmérőjű műanyag csövet előre beágyazva, abban később bármit lehet húzogatni, még hőszigetelés is köréfér.
Gpeti!
napenergia.freeweb.hu/Gyakorlat
Előzmény: Tvnet_Sanya (620)
Gpeti Creative Commons License 2005.05.02 0 0 622
A jó hírnek örülünk, a rossznak már nem annyira.
Még nem számoltam véglegesen össze, de az én 1 m2 próbakollektorom simán 30ezernél is többől jön ki. Ha egyből 2 m2-est csinálnék, az persze nem lenne 2x ennyi, de meglepően nem olcsó a házi kollektor :-(
És akkor még nincs is szivattyúm :-(

Én Győr felé mostanában nem fogok járni, de ha valaki esetleg elhozná Budapestre (annak is az északi felére) az enyémet, azt nagyon megköszönném.
Előzmény: boattis (619)
Gpeti Creative Commons License 2005.05.02 0 0 621
Mire kell? HMV?
Szerintem elég lenne egy pár csövet kivinni, meg mellé egy pár eres kábelt a hőmérsékletérzékelőknek. Ha az egészet földbe teszed, akkor nagyon ki kell találni a szigetelését. Ott ugyanis állandó nedvességnek van kitéve, amit a hagyományos csőhéjak nem bírnak.
Esetleg el kellene gondolkodni 110-es PVC csövet kivinni, majd utólag abba behúzni a szükséges csöveket. Úgy a szigetelés is egyszerűbb. Csak akkor nem szabad 90 fokos kanyart használni. Ha egy 45 fokos az egyik, mégegy a másik végén van, akkor abba el lehet húzni majd a tekercses rézcsövet. De közben nem lehet kanyar, törés, mert akkor már nem.
Előzmény: gabor.hoffer (618)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.05.02 0 0 620
Az átmérőjére vonatkozóan gépészmérnökkel kellene beszélgetned (16-20mm), de azt biztosan tudom hogy ha a fűtésre és a HMV-re is akarsz rásegítést akkor összesen 4 db-ra lesz szükséged a pallástól' a kazánhelyiségig. :)
Előzmény: gabor.hoffer (618)
boattis Creative Commons License 2005.05.02 0 0 619

Üdv Mindenkinek!

 

A jóhír: Meg van a szolár festék!!!!

A rossz hír: Megvágtak még egy kis közraktározási díjjal valamint egy kis speditőr megbízási díjjal.

Összességében a festék ára: 6920,- HUF/fél liter/8-10nm

És akkor a Sógorom viszkijét még hozzá sem számoltam, akinek a cégén keresztül ment az egész procedúra.

Nos talán ez némi lökést ad a fórumnak és a munkálatoknak egyaránt.

Tehát aki győr felé jár jelezze privát mail-ben adom a telefonszámom.

 

Üdv: boattis

gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.01 0 0 618

Sziasztok,

A csaladi hazunk szerkezetkesz allapotban van, most vagyunk a gepeszeti munkak elott. Jelenleg meg nincs tervben napkollektoros rendszer kiepitese, de szeretnem meghagyni a lehetoseget, hogy a kesobbiekben megoldhato legyen. A hazon kivul, a kertben szeretnek felallitani napkollektort, mivel a haz 2 tetosikja EK es DNy iranyba nez, igy azok nem a legkedvezob fekvesuek.

Milyen es hany darab csovel kell a gepeszeti helysegbe beallni. Nemsokara bekerul a szerelobeton es elotte mindenkepp meg akarom oldani ezt a problemat.

Udv,

Gabor

Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.04.27 0 0 617
A felszerelést követően kaphatnánk néhány fotót? :)
Előzmény: Gpeti (612)
boattis Creative Commons License 2005.04.26 0 0 616

Festék ügyben a helyzet:  várom az értesítést, hogy mehetek érte. (számla már rég rendezve, már csak a vám ügyintézés+ ÁFA rendezés húzódik. Nem tudom, hogy ezt meddig lehet húzni, de már nekem is nagyon kellene a festék.

Amúgy a lemez nekem is baromi hullámos, de feketére lefestve, beüvegezve a tetőn senkit nem fog zaavrni, ha jól műxik.

Üdv: boattis

Előzmény: eqvus (610)
lv Creative Commons License 2005.04.26 0 0 615
Ezeken a csíkokon már én is filóztam. A csíkok között nem kellene fémes kapcsolat, elég, ha csak elérik egymást, vagy fel is feküdhetnek egymáson 1-2mm-t.
És az is elképzelhető, hogy költséghatékonyabban lehetne csíkokkal dolgozni. De ez nem biztos. De lehet. Vagy nem?
Előzmény: Gpeti (614)
Gpeti Creative Commons License 2005.04.26 0 0 614
Én már gondoltam erre, biztos jó a módszer. Csak a gyakorlatban kivitelzhetelen. A másik gond az, hogy a forrasztózsír a melegben viszonylag hamar elárolog, és utána már nem hatásos, nem folyik meg a cin. Ezért csak úgy lehetne megcsinálni, hogy folyamatosan melegen tartod, és tíz centinként folyasztószer - forrasztás technikával végigforrasztod. A gond csak az, hogy akkor is fog tekeredni, meg hidegen sem fekszik fel tökéletesen. Én a forrasztási területet mindig alátámasztottam, hogy ott nyomódjon neki a csőnek a lemez. Az egészet melegítve ez nem oldható meg, mert nem mozdíthatod meg, amíg meg nem szilárdul a forraszanyag.
A másik lehetőség, hogy nem melegíted olvadáspontig, csak előmelegíted mondjuk 200 fokra, és a forrasztási helyet hevíted lokálisan az olvadáspont fölé. Így kisebbek a hőmérsékleti eltérések, kisebb a hőtágulás, de nem szűnik meg teljesen. Ráadásul baromi veszélyes egy forró rézlemez fölé hajolva dolgozni.

Én inkább azt a megoldást választanám, hogy csíkokat használnék. Ezekbe a csíkokba valami présgépen egy csőlenyomatot préselnék. Ezeket a lemezeket hővezető szilikonzsírral mechanikailag rögzíteném a hárfa húrjaihoz. Itt nincs szükség forrasztásra, mert elég nagy a hőátadó felület.
De van jobb ötletem is: Ezt így már meg is lehetne forrasztani, mivel nem folyik ki belőle a forraszanyag. A húrokat egyesével elkészíteni, és utána rögzíteni az osztó-gyűjtőhöz.
Előzmény: lv (613)
lv Creative Commons License 2005.04.26 0 0 613
Elméleti játék: mi van, ha az egész rézlemezt a ráfektetett csőkígyóval alulról melegítem (egy óriási rezsóval), így talán nem hullámosodik, és nem kell a láng sem a forrasztáshoz?
Előzmény: Gpeti (612)
Gpeti Creative Commons License 2005.04.26 0 0 612
Egy kis tapasztalat kollektorlemez forrasztással kapcsolatban: (csak hogy ne haljon ki a topik)

Ha már hullámos lett, akkor ronda is, már minden mindegy alapon nekimentem gumikalapáccsal. Ott, ahol annyira eltávolodott a lemez a csőtől, hogy képtelenség megforrasztani, ott egyszerűen hozzákalapáltam. Meg kll ütni a lemezt a cső mentén, de mellette is egy kicsit be lehet horpasztani, hogy amikor tágul forrasztás közben, tudjon mi görbülni (programozott deformációs zóna)
Ezzel a technikával sikerült végigforrasztanom a cső mentén kb 95% hosszan. Szóval alig maradt rés, és nincs vastag cinhíd a lemez és a cső között, ezáltal remélem megfelelő lesz a hőátadás.

Nekem is nagyon kellene a festék, már csak az van hátra. Meg utána az üvegfedés, körbebádogozás és a tetőről levezető csövezés. De addig semmit nem tudok csinálni, amíg nincs lefestve a cucc.
lv Creative Commons License 2005.04.26 0 0 611
biztosan mindenki kollektort épít
Előzmény: eqvus (610)
eqvus Creative Commons License 2005.04.26 0 0 610
Meghalt a topic? Vagy csak kifogytunk az ötletekből?
Boattis-tól kérdezem: Merre jár a szelektív bevonat?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!