Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.12.22 0 0 162136

Nálunk orkán van és árvízveszély, minden csatorna, folyó irtó magas, néhány út is víz alatt van és az alacsonyabban levő földterületek egy része elárasztva. Pl. a szomszéd kertjében is állt már este a víz. Aggódok, hogy estig oszoljon a vihar, mert nem tudom, hogy szállnak le a fiaim (repülővel jönnek).

Előzmény: cafedes (162128)
trombitafújó Creative Commons License 2023.12.22 0 0 162135

Azon gondolkodtam el ma reggel, hogyan élhetnék nyugdijasként Thaiföldön.

Shangri-La Creative Commons License 2023.12.21 0 1 162134

Remélem így is marad nálatok! :D

Előzmény: missSissi (162130)


Shangri-La Creative Commons License 2023.12.21 0 0 162133

Huhhh, ez nem tűnik szép karácsonynak. :-(((

 

Jobban vagy? Voltál a sérüléssel dokinál, vagy csak otthoni egyéni pihengetős kúra? Jobbulást mindenkinek!

Előzmény: cafedes (162128)
tadadadaaaam Creative Commons License 2023.12.21 -1 1 162132

19 éve karácsony előtt költöztem a férjemhez

akkor vártuk az első gyermeket

jövőre 20 éve lakom itt

sehol sem laktam ennyi ideig eddig életemben

gyerekkorom helyszínén is "csak" 17 évet töltöttem-dédszüleim házában

 

néha ez eszembe jut, érdekes

Hemü Creative Commons License 2023.12.21 0 0 162131

A Hősök 4. évad 1. epizódjában megpróbáltam megoldani a négyismeretlenes egyenlet rendszert, amit a tanár felírt a táblára, de az egyenletek nem voltak függetlenek egymástól.

Azon gondolkoztam, hogy ez mennyire bosszantó már.

Akkor most nézem tovább.

missSissi Creative Commons License 2023.12.21 0 2 162130

Jobbulást mindenkinek, te pedig vigyázz magadra, manapság nem olyan fincsi kórházban lenni. Az egyik kollégámat 2 hete elütötte az autó. Sérült a feje, kulcscsont- és lábtörése van. Már hazaadták. Oldják meg otthon az ápolását. Olyan emberi. Egyik nap még intenzíven volt, három nap múlva meg otthon. 

 

A mi karácsonyaink az elmúlt 2-3 évben nem voltak tipikusak,nyugalmasnak semmiképpen sem lehetett mondani őket, így most igazán ránk fér egy mozgalmasságmentes. Nálunk jól alakul minden :) és, azt kell,hogy mondjam, ezt ennyi pocsék esemény után nagyon tudom értékelni.

Előzmény: cafedes (162128)
pákosztos cica Creative Commons License 2023.12.21 -3 0 162129

Prágán gondolkodom, Prágán.. 

Még alig olvastam valamit, csak épp leültem, miközben fényeket aggattam.. 

 

... 

 

Tudom, off, hogy nem még gondolkodni sem tudok. 

cafedes Creative Commons License 2023.12.21 0 0 162128

köszönöm szépen - kinti gyerekek mondják, hogy még jó, h múlt héten voltunk náluk, mert totál betegek, úgyh még az is lehet ha igy halad, h nem lesz karácsonyfa.. mondom legalább nem kell leszedni, pihenjenek- mintha a betegség is tudná, h most jöhet, mert otthon lesznek :(  másik gyereknél meg nincs víz 2 napja és még nem is lesz két napig, ha épp van, akkor narancssárga :(   

 

ki hogy áll a készüléssel: van-e váratlan szitu nálatok, ami borítja a tervet?  

Előzmény: Törölt nick (162127)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.20 0 2 162127

Jobbulást kívánok! Nekem is van olyan az ismerősi körben, aki így távozott az élők sorából, nagy szerencséd volt.

Előzmény: cafedes (162126)
cafedes Creative Commons License 2023.12.20 0 1 162126

azon, hogy mennyin múlik illetve min múlik az élet... ma reggel  a napsütésben eszembe sem jutva a lefagyás,  kinti gumi papucsban úgy futottam le a terasz lépcsőn, ahogy épp 23 éve mindig... ill. futottam volna, hogy el ne szalasszuk a szemetest ( fontos dolog ) ...,  no most  csak úgy szánkáztam a hátamon lefelé, és a végére még jól odakoppintottam a koponyám - a hátam lenyúzva, a karom lenyúzva...és a fejem épségben megmaradt. egy ismerősünk ennél kisebb esés után már nincs ....és persze én hülye annak örülök, hogy semmim nem tört el, a tenyeremre nem kellett ( mert oly gyorsan történt, hogy nem is tudtam volna ) támaszkodni, így egy kis siránkozás után, meg némi jajjongás után mehet tovább a bejgli sütés. és pont ugyanennyi, " ahhoz " is elég lett volna.... szóval nagyon fura az élet, mitől ad még és mitől nem.  szóval szerintem minden csak a vak szerencse. 

Törölt nick Creative Commons License 2023.12.18 0 1 162125

Köszi, elolvastam közben.

 

Szerintem el fogják picsázni a terroristákat, ahogy a szomáliai kalózokat is végül.

Előzmény: tadadadaaaam (162124)
tadadadaaaam Creative Commons License 2023.12.18 0 0 162124

nem

lövik a nagy szállítmányozócégek hajóit 

https://www.youtube.com/watch?v=I8RMDdj6dNw

így kb sorra mondják le a nagy szállítmányozótársaságok azt az útvonalat

ami annyit jelent, hogy Afrikát kell kerülgetni....+14 nap min.

Előzmény: Törölt nick (162123)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.18 0 0 162123

Megint keresztbe fordult ott egy hülye?

Előzmény: tadadadaaaam (162122)
tadadadaaaam Creative Commons License 2023.12.18 0 0 162122
suta3 Creative Commons License 2023.12.15 -3 2 162121


Szia, nem tartalak naivnak, szeretném, hogy igazad legyen. A katalánok nem spanyolok, ők egy másik nép saját nyelvvel és területtel. A szabadságukért harcolnak, de a spanyolok nem engedik, és ebben a nyugat a spanyolok hallgatólagos szövetségese.

Előzmény: Boszorka (162120)
Boszorka Creative Commons License 2023.12.15 -3 7 162120

Lehet, hogy naiv vagyok, de én lehiszem nem csak Zeleskinek, hanem az összes ukránnak, hogy a szabadságukért harcolnak. Te nyilván nem érted meg se az oroszok bevonulását hozzánk, se 1956-ot. Így nem tudhatod, mi az az elnyomás ellen harcolni.

Mikor kezdődött a háború és Zelenski könyörgött a televízióban nyugatnak, hogy segítsenek, az nekem mintha 1956 lett volna a magyar rádióban. Minket persze senki se segített, 10 nap alatt elbuktunk. Nagy csalódás lenne számomra, ha kiderülne, hogy az ukránok csak valamiféle hatalomért harcolnak és nem a szabadságért, ami nélkül ugye nem lehet élni. Szerintem!

 

Katalánolhoz nem értek. Ők szerintem ugyanúgy élnek mint a többi spanyol, senki nem akadályozza őket a normális életben. De lehet, hogy ez csak a látszat.

Előzmény: suta3 (162118)
pákosztos cica Creative Commons License 2023.12.14 -7 3 162119

Csodálom a türelmedet. 

Előzmény: mustármaggombolyító (162117)
suta3 Creative Commons License 2023.12.14 -6 2 162118


Szia Mustármaggombolyító! Úgy képzelem el, hogy az angolszász világ nem szívjóságból visz Ukrajnába olyan hatalmas anyagi értékeket. Látom, hogy szerinted Zelenszkij egy független, és népének jót akaró államfő. De szerintem csak egy báb, akit messziről mozgat a globalista hatalom, és rá lehet venni arra, hogy a hatalomért cserébe ágyútölteléknek használja a népét.

A katalán példáról a katalánokat is megkérdezhetnéd, de akár az íreket vagy a skótokat is. Sőt a második világháború óta szinte csak olyan háborúk zajlottak, ahol a nyugat sohasem védte meg a megtámadott szuverén országokat. E országok lakosait is megkérdezhetnéd, hogy mit gondolnak az Ukrajnát támogató nyugatról. De lehet, hogy tévedek, és sem az energiaipar, sem pedig a termőföldek tulajdonának többsége nem vándorolt át nyugati tulajdonosokhoz Ukrajnában is.

mustármaggombolyító Creative Commons License 2023.12.14 -4 7 162117

"Megteszi azt helyette egy olyan csoport, akinek az az érdeke, hogy Ukrajna mindenképpen Oroszország áldozatának látszódjék."

Ezt hogyan képzeled el? Odaszól neki egy csoport , akinek érdeke, hogy áldozatnak látszódjék: vegyél már fel valami prosztó szerkót, hogy nekem is jó legyen? Feltételezem Zelenszkijről, hogy önmaga is képes eldönteni, milyen öltözékkel, mit akar demonstrálni.

A katalán példád Ukrajnával összehozva pedig egyenesen abszurd.

Előzmény: suta3 (162113)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2023.12.14 -2 3 162116

Oké, ebben a "külföldön/otthon"  kérdésben tehetne így. Az, hogy nem teszi, szerintem - mint korábban írtam - az demonstráció, én semmi képmutatást nem látok benne.

Előzmény: cafedes (162112)
tuktikka Creative Commons License 2023.12.14 -1 0 162115

én SZPről irtam.

Ha nekem válaszolsz tedd ezt te is.

Előzmény: cafedes (162112)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2023.12.13 0 3 162114

Utálatosan kényelmetlen öltözék az öltöny. 

Szerintem jól teszi azt, hogy nem vágja glédába magát, hanem olyan öltözékben tárgyal külföldön, amilyenben a saját hazájában is jól érzi magát a hétköznapokban. 

Előzmény: cafedes (162103)
suta3 Creative Commons License 2023.12.13 -4 2 162113


Szerintem Zelenszkij nem maga választja ki a fellépős médiaruháit. Megteszi azt helyette egy olyan csoport, akinek az az érdeke, hogy Ukrajna mindenképpen Oroszország áldozatának látszódjék. Az ukrán elnök nem vehet fel zakót, mert akkor milyen benyomást keltene beáldozott népében, sőt a világban. Ez egy megtervezett érzékenyítés, a médiaszínház része. Báránybőrbe öltöztetik a farkasokat, és így a segítőkként feltüntetett valódi agresszorok iránt is szimpátiát igyekeznek kelteni. Nagyon sok pénzt fektetnek bele. Pont ilyen kevésbé költséges dolgokra ne figyelnének, mint egy jelképes zöld pulóver? Ha a nyugat billiókat költ az ukrán nép 'megmentésére', akkor miért nem ad pl. a katalánoknak is valamit? Ők nem érdemelnek szabadságot, kevésbé értékesek, vagy gonoszok, akiket etikátlan támogatni? És mielőtt bárki azzal érvelne, hogy Ukrajna egy szuverén állam, hát a Trianon előtti Magyarország is az volt. De valahogy az 'igazságos és demokratikus' nyugatnak az sem fontos ügy.

cafedes Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 162112

na hát akkor épp ezt mondom. létezik olyan, hogy diplomáciai protokoll. otthon fogadhatja így bármelyik államfőt, mert országa épp háborúban áll.  sztem, ha elmegy "otthonról ",  ergó a háborús övezetből, akkor ahogy felkapja a táskáját, fel tudja kapni az odaillő öltözetet. ez a képmutatás ebben nekem, hogy tudatos és manipulatív ezzel a viselettel. 

 

az ember nincs mindenhol tréningruhában, még ha sportoló is. vagy attól, mert valaki takarítónő, gondolom leveszi az otthonkát az Operaházban. 

Előzmény: trombitafújó (162110)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2023.12.13 -1 4 162111

Magánvéleményem: semmi problémát nem látok ebben, én is úgy gondolom, mint ahogy az általam idézett szövegben van. Zelenszkij részéről ez egy nyilvánvaló demonstráció az ukránok felé és a külvilág felé, semmi farizeusságot nem látok ebben. Ugyan mi ebben a farizeusság?

Előzmény: cafedes (162109)
trombitafújó Creative Commons License 2023.12.13 0 2 162110

Én igy vagyok Szijgyártó frizurájával.

Mit  jelképez vele ? Mert hogy egy normális ország komolyan vehető külügyminiszterét azt nem.

 

Őrá mik a teóriák?

Előzmény: cafedes (162109)
cafedes Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 162109

tudom, hogy foglalkoztak vele, nyilván  én is olvastam. kár, h nem veszi le, farizeus magatartásnak tartom. mindegy, akkor ezek szerint másnak magánvéleménye nincs vagy nem nyilvános. tudomásul vettem.   

Előzmény: mustármaggombolyító (162107)
tuktikka Creative Commons License 2023.12.13 0 0 162108

Szeretném, ha már holnap véget érne.

 

Nem lehetne a drónokat meghekkelni?

Előzmény: mustármaggombolyító (162107)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2023.12.13 -1 6 162107

Zelenszkij pólójával, pulóverével az orosz-ukrán háborúnak már a kezdete óta sokat foglalkoztak az újságírók is. Az interneten található írásokból a következők deríthetők ki, melyek talán segítenek az öltözet viselésének megértésében:

 

A New York Times elemzése szerint „…a zöld-barna pólós Zelenszkij imázsának ereje abban rejlik, hogy ezek a képek egy látszólag átlagos embert mutatnak, akin egy olyan póló van, ami mindannyiunk szekrényében megtalálható. Csak éppen nem egy átlagos ember veszi fel, a legkevésbé sem átlagos helyzetben, és ezzel a szürrealitás (egy vezető politikus hetek óta zöld pólóban) válik realitássá, hasonlóan ahhoz, ami a politikus körül zajlik (háború).”

 

„Elég valószínű, hogy a póló viselőjének egyik üzenete az, hogy „egy vagyok közületek”, „a nép fia vagyok”, és színválasztásával szeretné kifejezni az ukrán hadsereg és a harcoló ukrán emberek iránti szolidaritását is.”

 

Egy hazai hírportál véleménye ez volt:

„Háborús helyzetben a legtöbb vezető szeret több-kevesebb militarista jelzést viselni. Így ezzel a gesztussal Zelenszkij leginkább más történelmi vezetők nyomdokaiba lép, mint amilyen Jeanne d’Arc (aki a legenda szerint fehér páncélban, fehér lovon vezette csatába a franciákat), Fidel Castro, Winston Churchill (aki nagy divatdiktátor volt, a köntöstől a kezeslábasig egy csomó furcsa öltözéket tett ikonikussá),…”

 

Ezek a magyarázatok, értelmezések számomra elfogadhatóak. Azt hiszem, hogy amíg tart a háború, nem fogja levetni ezt a szerelést.

Előzmény: cafedes (162106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!