Keresés

Részletes keresés

Maggancs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4308

tündérpofa :)

 

MArcira Fellegi azt mondta  a múltkor, hogy "olyan gyerek, akit ha legurítannánk a hegyről semmi baja nem lenne, hanem kacagna és továbbszaladna" :) Martin is iylen, ahogy nézem :)

Előzmény: tasha (4307)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4307
:) igen, puszilni nagyon joooo :)
ez most tök offtopik, de nem bírom ki, szóval kb 5 hónapos volt iszonyat dagi Martinom. Ehez képest most is masszív az tény, de 1 évesen azért kinotte a babahájat :)
Előzmény: Maggancs (4304)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4306
oldalról a legjobb puszilgatni :) nem tudok képet keresni, mert M. nekiállt megenni a Foodexpresses kajámat, ellopta, majd kilyukaszottta a dobozt, és két kézzel eszi ki a bébirépát belőle :)
Előzmény: Maggancs (4304)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4305

hát az enyém nem duci, az biztos, több mint egy éve van a 12 kiló határán, a múltkor megemeltem egylány Bekkáját és khm, pont annyi volt a súlya, mint Petinek, holott van közöttük egy év és három hónap. :-))

 

viszont gyönyörű zsírpárnái vannak az orcáján és a karján, mik látványosak, csak a súlyt nem nyomják. :-)

Előzmény: tasha (4303)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4304
olyan kis putto-k... Marci is ilyen, nekem nagyon tetszenek a pofis kisbabák (is). MArcinak olyan a kis pofija, mintha rajzolva lenne neki a pofazsacskó :) mindjárt dobok én is képet.
Előzmény: tasha (4303)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4303
nem is ducik ám! Peti is meg M. is a pofizacskós típus (bocs Lappa :))) M tiszta cinga lett újabban, hurkák is leolvadtak a lábáról, mióta ennyit rohangál. A keze csak maradt husis meg az arca :))
Előzmény: Maggancs (4301)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4302
és gatya le, én úgy etetetem, hogy body, pucér láb és egy kinyúlt, világos felső. utána átöltözés, mosakodás.
Előzmény: Lappantyú (4300)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4301

MArtin is és Peti is nagyon aranyos :)Milyen kis ducik :)

 

Marci is egyedül eszik. A csirkét eleinte nem mertem adni, de egyszer az 5 éves szomszéd kissrác kezéből  kikapta a csirkecombot és jóízűen megette, azóta én is adom :)

 

A kisvilla nálunk is sláger.

 

Tasha! kösz a sült lazacos tippet, kipróbáltam, bagy sikere lett és finom.

 

Látom mások is rajonganak a galaxis utikalauzért :)

Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4300
egyébként végtelenül egyszerű megoldással egy kimustrált pulcsi lehet az evős pulcsi, kislányoknál kimustrált ruhácska mégjobb, aztán azt evéskor ráhúzod és csá, mehet a mehet.
Előzmény: mzsperx (4297)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4299
hogyne lenne?? Dália is most vett, ha jól emlékszem nagyon hasonlót.
és ez még nem is horror evés...Martin pl újabban a paradicsomot akarja _harapni_ hisztizik ha összevágom, na azt képzeld el....engem nem zavar, földrol feltörlöm, a ruhájára meg nem nagyon megy.
Előzmény: mzsperx (4297)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4298
nemondmár, hát lehet ilyet is kapni, annyi féle előke van, hogy még! :-)
Előzmény: mzsperx (4297)
mzsperx Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4297
jézus, de durva :D
ezt nem bírnám, nálunk ilyen nincs :)
mondjuk ilyen előke sem. az a kis tenyérnyi szar, amit lehet kapni, az nem ér semmit... :(
Előzmény: tasha (4292)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4296
erre a csirkésre emlékszem :)) Peti is milyen husikezu volt még itt :D

mamua, köszi :)
egy lány, mailtem!
Előzmény: Lappantyú (4295)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4295

éééédes. :) főleg ahogy a spagettit húzza ki a szájából. :)

 

és akkor színre szín :)

Peti itt tizenhárom hónapos, szóval nagyjából egyidősek lehetnek a fiúk:

 

 

Előzmény: tasha (4292)
mamua Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4294
nagyon jó képek!:)))) de édes ez a fiú!
Előzmény: tasha (4292)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4292
M még nem beszél :DD aztán os is csak az elején jófej ám, aztán...


Előzmény: Lappantyú (4291)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4291
hát jófej kiscsávókkal könnyű, azt hiszed, az enyém hagyta, hogy másik kanállal bármit is csináljak? :) most se hagyja, bárhogy rimánkodok néha a gyorsabb/tisztább haladás végett, ÉÉÉÉÉÉÉÉÉN vacsorázok, ez rá a válasz. :)
Előzmény: tasha (4290)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4290
Goldie, nálunk az van h M. kisvillával "eszik", én meg kanállal tolom be neki a mennyiséget :)) Meg én engedtem 9-10 hósan már kézzel kajázni, simán felszedte pl a spiráltésztát, a bébirépa darabokat, brokkolit, husit, stb.
Amiket írtam korábban, azok közul már jópárat adhatsz :)
Előzmény: GoldenEye (4287)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4289

Peti egy éves kora körül kezdett egyedül enni, akkoriban lényegesen megcsappant az elfogyasztott étel mennyisége, mert ügyetlen volt, de aztán győzött az evolúció és ügyesebb lett. :)

 

a durumtészta azért jobb, mint a többi, mert nincs benne tojás. olyan speciális búzafajtából készül, ami tojás nélkül is tésztává áll össze. pici sót szerintem érdemes a főzővízbe tenni, mert anélkül szerintem nem valami jó ízű. (Peti a mai napig rágcsa gyanánt, szósz nélkül elég sok főtt tésztát megeszik, csak úgy vacsora előtt.)

 

olyan tíz-tizenegy hónapos lehetett Peti, amikor elkezdtünk ugyanazt ebédelni: pici olivaolajon hagymát pároltam, arra bármilyen zöldséget dobtam, majd rizst vagy durumtésztát adtam hozzá és a végén sajtot reszeltem az egészre. gyereknek még sokáig turmixoltam, mert az enyém nem volt ilyen jó fej, mint a tiéd és tíz hónaposan még bőven öklendezett bármitől, aminek nem volt sima állaga. :) de amúgy ez nagyon finom kis ebéd, rizottó vagy tészta.

 

 

Előzmény: GoldenEye (4287)
mamua Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4288
durumtészta: tojás nélküli tészta.
egy cikk róla
Előzmény: GoldenEye (4287)
GoldenEye Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4287

Sziasztok!

Elképesztő, hogy mennyi hasznosságot tudtok írni :), de komolyan. Öröm olvasni :).

Szójatej téma - én a Provamel szójatejét ittam sokáig, arra rá van írva, hogy nem génkezelt szójából. Akkor ez is kamu lenne?
Én vagyok csak naív, hogy hiszek az ételminősítőknek és a fogyasztóvédelemben?

Mondjuk Olivér fiamat kicsapta az általam fogyasztott szójatej, úgyhogy ő egy darabig nem fog kapni valószínűleg.

Egészen felizgattatok ezzel az emberkaját a gyereknek témával. :) Gondolkozom mit is adhatnék én a lassan 10 hónapos fiamnak :).

Az egyébként hogy van, hogy ha maga eszik a gyeek, akkor ugye sokkal többet pacsmagol és kevesebbet eszik. Én azért tartok még attól, hogy ő egyen egyedül, mert akkor alig jut valami a gyomrába...

A durumtészta miért jobb, mint a többi? A tésztát is pici sóval kell főzni?


rollller Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4286
"So long, and thanks for all the fish." :) (bocs az offert)
Előzmény: Törölt nick (4285)
rollller Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4284
melyik illuziod?:)
Előzmény: Törölt nick (4281)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4282
(egy lány, úgy tetszik nekem, ahogy a kaját menedzseled a családban, tetszik, hogy partnerekre találsz ebben és hogy nem sajnálod az időd/fáradtságod. valamint roll menedzselése is tetszik és biztos még sokaké, de most csak kettőtöket fényeznélek kicsit. :-))
Előzmény: Törölt nick (4281)
tasha Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4280
majd kikeresem mit írt a csaj és idecopyzom (most még birkózom a gyerekemmel h aludjon)
Előzmény: mzsperx (4278)
rollller Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4279

egy lany, ha ra van irva, de nem mindra van rairva, es eddig ez a tema meg nem kerult elo, h ezt a feliratot sem art adott cuccok eseten keresni

 

a nehezen emeszthetot pedig nagy mennyisegre es/vagy gyerekre kell erteni, amennyi szojatej egy kaveval beledmegy, annak a feherjetartalma nem olyan magas, de egy jo kis rantott tofu az durva ahhoz kepest, nem gondolod?

 

es amugy pedig leteznek szojas tapszerek, de abban es szet vannak cincalva a feherjek, mint a bocitejes tapszernel - amugy meg nem arrol van szo, h gyerek semmikepp se kapja, csak hogy csinjan a szojaval, mert huzos  

 

off: ha pedig neked a szojatejes kave baratsagosabb gyomorilag, mint a bociteje, akkor bizony nagyon valoszinu, h van egy igen enyhe tejcukorintoleranciad, a fel varos azzal szaladgal, remekul el van vele es nem tud rola, csak pl azt, h o gyerekkoraban jobb szerette a kakaot, mint a tejet, aminek az a vicces oka van, h a tejtol fajt picit a hasa, mig a kakaos tej eseteben a kakao enyhen fog, es kevesbe erzekelheto a tunet, vagy pl jobb szerette a zacskos kakaot, mint a hazi kakaot

Előzmény: Törölt nick (4276)
mzsperx Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4278
ahamm
az uht-val mi a baj? mi sokszor azt iszunk, főleg nyáron, miután sorra öntöttem ki a több nap múlva lejáró tejet...
Előzmény: tasha (4277)
tasha Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4277
a szóját sok amerikai lapon írják mint fo allergént, nekem rémlett is. Mondjuk mi nem nagyon esszuk, csak ha szalámiban van.

Tehéntej: utánaolvastam a napokban, egy csaj írt róla a babaneten (tejuzemben dolgozott v ilyesmi) es o pont nem a zacskóst javasolta, mert h az nem olyan jó ( a zacskós tej nem tartalmaz tartósítót, csak nem olyan jó (alacsony összcsíraszámú) nyerstejből készül, mint a dobozos friss tej ) hanem a dobozos _nem UHT-t_ Pásztói Sole-t írja pl h jó.

Előzmény: mzsperx (4273)
rollller Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4275

szoja: egyreszt iszonyu nehezen emesztheto feherje, masreszt a szojatermes jelentos resze gm-termoteruletrol (genetikailag modositott) szarmazik, ami sok mindent jelent, sok korulotte a vita, de ugye azert jobb elkerulni az olyat nagy mennyisegben

amugy a szoja az egyik fo allergiat okoz cucc a gyerekeknel, csak sose gondol ra senki alapbol, mert a tobbseg nem eszik olyat vagy csak minimalisat (felvagottakban pl)

Előzmény: mzsperx (4273)
mzsperx Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4273
mamua: igazad van, előbb gyógyuljon a bőre

maggancs: van sima ételes elcéma is: laura pl a babántól rögtön. persze amúgy is kijön néha rajta...

nahát, ezt a védőgázasat nem is tudtam :( mi sokszor olyat eszünk

egylány: kukoricaszirup??? az meg miaszösz?

tudjátok mit hallottam a szójáról? hogy borzasztóan egészségtelen nagy mennyiségben fogyasztva, a kicsiknek meg határozottan káros. pontosan nem emlékszem, mit magyarázott a csajszi ez ügyben, da nagyon meggyőző volt (valami allergiás kavarás van)

tej: én aszondom, hogy akinek nem okoztak gondot a savanyított tejek, az próbálkozzon nyugodtan 1 év után a sima tejjel, vajjal, tejszínnel. ugyanúgy mint más kajáknál egyszerűen figyelni kell, hogy okoz-e gondot

amúgy ez ügyben épp holnap megyünk a gasztrora, mert noémi arca kipirosodott... :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!