Keresés

Részletes keresés

JFEry Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10168

Köszi.

Mennyire kedvező?

Előzmény: zozomano (10154)
JFEry Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10167
Ezt a szégyent!
Előzmény: szg307 (10166)
szg307 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10166

Tehát open-ben a sorrend (és egyben a teljes versenyzőlista):

 

1. Én

2. Zozomano

3. JFery

 

 

PU-ben a sorrend:

 

1. Scheirich Béla

2. ?

3. Springer

 

 

Előzmény: durst (10158)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10165
Köszönöm springer !
Előzmény: springer (10164)
springer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10164
http://www.hn-sport.de/
Előzmény: Kuruc71 (10163)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10163

Kérem, ha valaki tudja a "Barracuda" lövedék gyártójának a webcímét adja meg.

 

köszönöm !

springer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10162
Tekintettel a fórum méretére én azért nem sérelmezném az 1001. x feltett kérdést sem :))
Előzmény: Steel.B (10161)
Steel.B Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10161

Nem szerettem volna egy ezerszer feltett kérdést újra feltenni
mert-érthetően-ezt itt sem szeretik!
Amúgy nagyon tanulságos és érdekes volt!
Meg fárasztó!!!:))
Előzmény: springer (10153)
durst Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10160

 Köszi igy világos!Egyetértek!--Debrecenben anno az "Alkesszal"openben voltál ha

jól emlékszem és jó  helyen végeztél!

Előzmény: springer (10159)
springer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10159
Dear durst!

Eddig úgy tudom az volt a szokás, hogy mindenki az általa választott kategóriában indult. Volt olyan is, aki versenyről versenyre más kategóriában. Tehát NEM a pillanatnyilag használt fegyver határozta meg a kategóriát! Ha tehát valaki bevállalja, hogy egy rövidtávú álló lövészetre kialakított FWB 300-zal kiáll a direkt FT-optimalizált egyedi agyazású, távcsövezésű, atb. légpuskákkal versenyzők ellen, akkor az megtehette ezt. Ennek sok féle oka lehet, lásd az én esetemet is. Az, hogy egy ember az open kategóriában indul, nem jelenti automatikusan azt, hogy szabálytalan módon a megengedettnél erősebb puskával indul! Mivel a nemzetközi szabályokhoz van igazítva a hazai FT szabályozás, kell nekünk is egy open kat. mert máshol is van, és ott is szeretnénk indulni a későbbiekben, ebbe a kategóriába is delegálni versenyzőket! Nem beszélve a hozzánk érkező külföldi versenyzőkről, akik nem használhatnák a mi versenyeinken a puskáikat. Érted már a dolgot?

springer
Előzmény: durst (10155)
durst Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10158
 Végül is KI volt az a három?(SzG,Zozomano,.....)
Előzmény: szg307 (10152)
durst Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10157

 Bocsi!!!!!!!!De már ugy összezavarodtam,hogy na!--SPRINGER kollegának szántam

a sorokat!

zozomano Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10156
A paralax állítású távcsöveken elöl a lencsénél, vagy oldalt a beállítócsavaroknál lehet állítani az élességet. Ezt használják ki a Field Targetnél, mert elég pontosan be lehet mérni a távolságot vele 50 méterig, +/- 1-2 méter különbséggel. Az oldal állításnál viszont kicsi a csavar mérete (kb 2 cm), így oda rászerelnek egy nagyobb kereket. Ez nekem 10 cm-es, így elég jól be lehet saccolni a távolságokat.
Előzmény: condriXM (10148)
durst Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10155

Na akkor mégiscsak érdemes volt a sok melo az "Alkeszpusin"!Érdekes,hogy a mi

céges "sör FT-inken"(sajnos a kollegák nyafogása miatt csak tavasztól kora öszig van)céltáblára nem is nagyon lövök mert az valahogy nekem sem jön be,mig az egyébb kilyuggatando tárgyakat jobb eredménnyel "posztitgatom".--Bocsi de még

mindig nem világos,hogy mitöl Open puska az ott szereplö,mert a többi besorolás

valamelyest érthetöbb.(pl:mitöl volt open a Tatai versenyen egy FWB300,godolom

most meg nem?)

Előzmény: szg307 (10151)
zozomano Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10154
A jövő hét végéig kiderül, hogy lecserélem-e a távcsövemet. Ha igen, akkor kerék nélkül kedvező áron megkaphatod.
Előzmény: JFEry (10126)
springer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10153
Jázus Mária! Te elolvastad az egész topikot????
Respect!
Előzmény: Steel.B (10146)
szg307 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10152

Az átsorolásos téma engem is meglepett. Akkor döbbentem rá, amikor szokás szerint ki voltak téve az asztalra az eredménylapok, aztán az én kupacomban csak kettő volt rajtam kívül... Kicsit úgy éreztem, mintha csak úgy magamnak versenyeztem volna - hiszen a PU kategórába átsorolt korábbi open versenyzőtársaim eredményeinek jó része jobb volt, mint amit amit jelenleg az open eredményei mutattak.

 

Megoldások:

 

1. Az open kategória legyen választható. Ha valaki ezt választotta, akkor egy verseny-sorozaton belül ne lehessen utána más kategóriát választani - ugyanahhoz a puskához.

 

2. Már a miskolci verseny kategórizálását ne változtassuk meg (oklevelek vissza - rosszul esne), de a derecskei versenyre - és a versenysorozat egészére - már a fenti szabályokat alkalmazzuk.

 

Tudom, hogy nem könnyű szabályokat alkotni, nem is bizos, hogy sikerül elsőre felmérni egy-egy döntés következményeit. Az a javaslatom, hogy ha már a fieldtarget.hu-n megy a szabályok topic, akkor ott vitassuk meg, és a többek által elfogadott megoldást alkalmazzuk. Most még könnyedén megtehetjük, hogy optimailzáljuk a szabályokat, magunkra alakítjuk őket, de később már ez komoly gondot fog okozni.

Előzmény: springer (10150)
szg307 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10151
A verseny utáni takarításkor találtunk egy puskacső végére való műanyag irányzéktartót. Tőlem, mint nagyon rendes- és becsületes megtalálótól átvehető a derecskei versenyen. :-))
springer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10150
Átsorolás sztori:

Az átsorolás úgy történt, hogy a nevezési lapon ki kellett tölteni egy "kategória" nevű mezőt is a név, fegyver típus, távcső típus, nagyítás, használt lövedék, stb mellett. Szokás szerint beírtam, hogy open kategóriában kívánok indulni a rozsdáscsövű CF-20 tip puskámmal (Alkesz).
A korábbi versenyeredmények alapján tudtam, hogy egy Pető Laciva, szg307-tel, Zozoval, Holb Ákossal, Scheirich Bélával kerülök egy kategóriába esetleg. Engem eddig sem zavart, hogy ilyen technikai, tudásbeli felkészültségű emberekkel kell versenyeznem, mert ha valaki várta, hogy elinduljon magyarországon a FT, az én vagyok. Nem az aranyéremért járok el a versenyekre, hanem mert nagyon szeretem ezt a fajta lövészetet, szórakozásnak, jó bulinak tartom!
Mivel nem tudom még eldönteni, hogy a későbbiekben milyen felszereléssel, milyen társaságban fogok versenyezni, az open kat. pedig elég szabadnak tűnt eddig, gondoltam nagy baj nem lehet, ha itt tanyázok le, ha az eddig elért eredményeim az open kat.-ban vannak jegyezve, fegyvertől függetlenül!
Az eredményhirdetéskor tudtam meg, hogy az általunk választott kategóriából a pillanatnyilag használt fegyverünk kategóriájába lettünk átsorolva. Nyilván alapos okkal, de nem biztos, hogy a megfelelő eljárással, időpontban!
Ne értessék félre a háborgásom, nem a szervezőket akarom ezzel köpködni. Munkájukat, lelkesedésüket nagyra becsülöm! De ez most nagyon rosszul esett.

Alkeszpuska sztori:

Elég összetett dolog. Nem valami jól felkészülve érkeztem a Mskolci versenyre, Nem volt tisztességesen belőve a puska, frissen volt összeszerelve, stb. Beállítása nagyjából megegyezett a múltkor leítakkal: könnyű dugattyú, JM rugó minimális előfeszítéssel, JM moly kence a kenési helyeken, könnyített, rövidített sütés.
Mikor megérkeztünk a helyszínre, szegény puska még úgy dieselezett, hogy be sem tudtuk mérni chronyval, rettenetes szórást produkált 10m-en is. Nagyjából megpróbáltam belőni, aztán meggondoltam magam, lövedéket váltottam, megint megpróbáltam belőni, stb. A lényeg, hogy a belövést az első két pályán fejeztem be verseny közben! Hibáztam is néhányat emiatt. Ez volna a technikai rész. A személyi része a dolognak az, hogy már régen megfigyeltem magamon, hogy silhoulette típusú célokra lényegesen jobban, nagyobb kedvvel, máshogyan lövök, mint lőlapra, pontszerű célra. Ennek nyilván megvan a magyarázata, lövészethez értő emberek biztosan tudják az okát. A puska dieselezése a verseny végére teljesen elmúlt, jellemző a JM alkatrészek, kencék minőségére, hogy az eszköz sebességbeli szórása a verseny végén 2,5 m/s volt! Nagy meglepetésemre még néhány távoli célt is sikerült eltalálnom, az elért eredményem pedig messze felülmúlta a árakozásaimat.
Előzmény: durst (10143)
szg307 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10149

Tatabánya egy kicsit közelebb volt a nyugati határhoz mint Miskolc :-))

 

A tatabányai lőtér remek FT-adottságai, és a remek szervezés miatt sokszor tervezünk ott versenyeket rendezni.

 

Nyugatabbra- és délebbre is szívesen visszük a versenyt. Pár héten belül remélhetőleg összeáll a 2006-os versenynaptár.

Előzmény: Steel.B (10147)
condriXM Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10148
Tényleg, mi a nyű az az óriáskerék?
Előzmény: zozomano (10145)
Steel.B Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10147

Hali!

Van rá valami esély hogy itt a nyugati határhoz közel is rendez valaki
FT-versenyt a közeljövőben?
Egyébként gratula neked és a többieknek a jó helyezésekhez!!!!!!!!
Előzmény: szg307 (10140)
Steel.B Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10146

Üdv!

Olvastam az esetedet az egyszeri eladóval(két hét kellett mire elolvastam mind
a 10140 hozzászólást) és mondhatom ez tipikus az ország minden részén.
Egyébként én a Sopron-Kapuvár-Szombathely háromszögben próbálkoztam
és egy kivétellel mindenhol hasonlo volt a helyzet,az az egy meg nem az
én pénztárcámnak való!
Előzmény: szg307 (10140)
zozomano Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10145

Az én távcsövemen gyárilag nincs óriáskerék, ezt külön rendeltem hozzá. E nélkül is jól működik, csak a távolságot nehezebb megsaccolni nélküle.

Az oldal címe:  www.airgunbuyer.com

Rengeteg távcsövet árusítanak, külön megjegyzik, ha a rugós puskát is bírja. Minden csak pénz kérdése, de mindenki megtalálja a neki megfelelőt. A szállítási költség 4-6000 Ft. volt, és elég hamar megjött, általában 4 nap alatt, kivétel Sz. Gabi távcsöve, de Ő a karácsonyi hajtásban rendelte.

Előzmény: JFEry (10126)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10144
Köszönöm !
Előzmény: yeahhh (10127)
durst Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10143

 Hogy volt ez az elöre be nem jelentett "átsorolás"?És mi volt az oka?-Hogy sikerült

megcsinálnod az "alkeszpusidat",mert ugye panaszkodtál,hogy a sok munka ellené-

re valami nem "gömbölyü",a töltökapu okozta a pontatlanságot,szoráskép hibát?

Előzmény: springer (10135)
durst Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10142

 Köszi a "szokásos, hangulatos"beszámolot!(Már nagyon vártam!)Megint szinte "ott-

voltam"(sajnos e helyett ügyeltem..)Gratula Neked is Zozonak is a "szokásos"szép

helyezésért!Ezen kivül mindenkinek aki ott volt!(..Hely ha köztetek lehenék...némi

plagiummal,de versbe szedve!)

Előzmény: szg307 (10131)
springer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10141
Hehe, rosszul tetted fel a kérdést. Azt kell kérdezni, hogy ha szétveri a légpuska, javítási próbálkozások, kukacoskodás, és kekeckedés nélkül visszafizeti-e a távcső árát. Ha erre azt mondja (lesajnáló félmosoly kíséretében), hogy "HÁT PERSZE!!!!!" akkor írasd ezt le vele, és vedd meg nyugodtan a csövet. :)))
Előzmény: Steel.B (10138)
szg307 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10140

"egy lesajnáló félmosoly és egy rövid HÁT PERSZE!!!!! volt a válasz!"

 

Már sokszor leírtam, hogy volt már részem ilyenben, amikor a Bushnell távcsövemet vásároltam. Aztán visszavittem 2 nap múlva. A bótos percekig rázogatta a kezében a majd 70eFt-os távcsövet, amely jó csörgődobhoz méltóan tette a dolgát...

Előzmény: Steel.B (10138)
hjosh Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10139

Nekem egy Eagle Eye 3-9x40-es van a Diana 52-esemen,eddig problémamentesen (1000+ lövés után). Az ilyen céltávcsöveknél persze sokat számít, hogy milyen szériát fog ki az ember. Hátránya, hogy nagy nagyításnál:

1. eléletlenedik a szálkereszt, ha közeli célra célzol,

2. kifakulnak a szinek.

A távcsőszerelék FIX rögzítésére nagyon figyelj oda, mert a dugattyú nagyerejű becsapódása miatt a szerelék hátrafelé lecsúszik a sínről!  

Előzmény: Steel.B (10129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!