Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 912

A HEAT PIPE nevezetű kompakt rendszerről van valakinek gyakorlati tapasztalata, esetleg infója?

Erről lenne szó:

http://www.soltec.hu/heatpipe.html

 

Nekem egy olyan rendszer kellene, ami nyáron képes kissé felfűteni a kerti medencét, illetve ellátná melegvízzel a családot -legalább részben-.

Ez a termék azért tetszik, mert egybe van építve minden, és nem kell hozzá mindenféle böszme berendezés, melyeknek nehezen találnék helyet, lévén nem új ház építéséről van szó. Ha jól értelmezem, ezzel a berendezéssel csak annyi munka van, hogy felállítom a kollektrot, és bekötöm a vízhálózatba. A melegvízellátásra jónak tűnik, de azt egyelőre nem látom át, hogy medencefűtésre miként tudnám használni??? :-) 

Nem is drága.

HHapci Creative Commons License 2005.07.21 0 0 911
ahol 130-ott most is visszajár a 20%-ék.
Előzmény: Axióma (910)
Axióma Creative Commons License 2005.07.21 0 0 910

Hogy ne csak off legyek (mar regota olvasgatok itt is): hosszutavon en is szeretnek kollektoros rendszert, de addig is kell valami alapon nem maradt valakinel az atalakitas soran egy egykoros indirekt melegviztarolo? Csak par evet kene kibirnia, arra minek ujat venni...

Jo, tudom, a tobbseg barkacsol, de hatha.

Axióma Creative Commons License 2005.07.21 0 0 909
(Teljesen igaz, csak a gazmu felretajekoztat, mas kerdes hogy direkt vagy csak fogalma sincs a lenyegeben ot is erinto szabalyozasrol - olyan mintha csak megkerdeznek valakit hogy nala hogyan tortent x eve.)
Előzmény: HHapci (908)
HHapci Creative Commons License 2005.07.21 0 0 908
Ha a 130ezerből visszaadnak 20%-ot akkor nem jössz ki jobban mintha 50-et fizetsz.
Előzmény: Axióma (907)
Axióma Creative Commons License 2005.07.21 0 0 907
Ebbol viszont igy nem ad vissza semmit az onkormanyzat, pedig a gazmuvek fennen hirdeti, hogy 20% visszajar. Mondjuk most igy mar ertem hogy miert... sot azt is, hogy miert lelkesedtek nalunk tavaly, hogy "csak" ennyi lett pedig tobb volt. Sumakolok...
Előzmény: HHapci (904)
dokeee Creative Commons License 2005.07.20 0 0 906
Klímás topicban írtak ilyesmiről, csak szerintem húsz év alatt térül meg az ára, de tíz év múlva kidobhatod.
Előzmény: kpl (905)
kpl Creative Commons License 2005.07.20 0 0 905
Lehet-e olyan légkondi-napcella együttest kapni, amit csak a napcella lát el ?
HHapci Creative Commons License 2005.07.20 0 0 904
Valaki kérdezte régebben hogy hol miért 50eft a gázbekötés.
Most sikerült megkérdezem.
Ugynézki hogy rendelet szabályozza egész MO területén hogy ahol 10évnél régebbi a hálózat ott nem kell hálózatfejlesztési hozzájárulást fizetni. azaz 50ft a bekötés és abban neked mindent ők állnak. Terv földmunka stb.
Üdv Hapci
erbe Creative Commons License 2005.07.13 0 0 903
Nekem is elindul esős időben is a keringetés. Nem mérem a hőmérsékletet, csak egy primitív, hőmérsékletkülönbségre reagáló áramkör indítja. Ha a kollektor teteje melegebb, mint a bojlerem alja, indul. Nagyon egyszerű, egy 723-as IC-n alapul. Az érzékelési távolság (hiszterézis) állítható kis tartományban, más nem.
Előzmény: boattis (902)
boattis Creative Commons License 2005.07.13 0 0 902

Az elmúlt hét esős napjai alatt volt időm egy kicsit játszadozni a szolár rendszeremmel.

Az egyik meglepő tapasztalatom, hogy az eső intenzitásától függően a kollektor hőmérséklete 35-45 C fok között ingadozott. Ha nagyon be volt simulva kb 35 C, ha csak kicsit esett 45 C volt a kollektor hőmérséklet. Tekintve hogy a melegvíz két nap alatt fogy el a tartályokból, a 20 C-os tartály (alsó) hőmérséklettel elég gyakran elindult a szolár köri szivattyú. Pedig aztán napsütés ÓNE!

Akinek van tapasztalata más gyári kollektorral (Sík vagy csöves) írja má'n meg, hogy esőben mennyi a kollektor hőmérséklete.

Egyébként a kollektoraim vízszigetelés szempontjából egyenlőre nagyon bírják, semmi pára a belő felületen.

 

Többiekkel mi az ábra, nagy a csend a topikon?!?!

 

Üdv: boattis

 

Freddy56 Creative Commons License 2005.07.08 0 0 901

Sütöget az, de szerintem most mindenki valamit güzül szép csendben. Nálam is az első kísérlet sikertelen volt, most van a második, a megvalósítás előtti stádiumban. A fiam ugyan mást fabrikál, de mint kiderült, a műgyanta leválasztó anyag olyan módon nem volt megfelelő, ahogyan alkalmazta. A kudarcaiból okosodik az ember, én most akrilán lakkal fújom be a formát, mielőtt a leválasztó anyagot felvinném. ( a fiamnál az volt a baj, hogy a leválasztó ojalszerű anyagot a minta beszívta, így a leválás nem történt meg. - Volt már ilyen gond az Apolló programnál is, hogy a leválással gond volt.

Igaz, hogy késésben vagyok, mert eredetileg már jún. végére szerettem volna a kísérleti példányt elkészíteni, de, ha a Napisten is úgy akarja, akkor a hétvégére, jövő hét elejére, elkezdhetem a meglopását.

Üdv: Freddy

Előzmény: erbe (900)
erbe Creative Commons License 2005.07.08 0 0 900
Látszik, hogy nem sokat süt a nap!
Olyan csend van itt, mint sűrű erdő lombja alatt eső idején.
boattis Creative Commons License 2005.07.06 0 0 899

Ha minden igaz, a hétvégém majdnem szabad, ha Neked is megfelel.

Azért indulás előtt hívj fel: 0670-944-3404

Apropó: mennyi festék kell?

Előzmény: HHapci (898)
HHapci Creative Commons License 2005.07.05 0 0 898
Boattis!
Mikor mehetek a festékért?
Zééé. Creative Commons License 2005.07.05 0 0 897

Az Accusealad-del én is tárgyaltam, de rafkós volt az árajánlatuk.

Konkrétan csak az egyes elemek ára volt megadva, a munkadíjról nem szólt a fáma, csak annyiban, hogy az az anyagköltség 20-25%-a körül van.

Ráadásul azt mondták, hogy a rendszer 1000w-os, viszont a napelemekből nem jött össze, csak 640W. Amennyiben az inverterre gondoltak, mint 1000W-osra, akkor viszont drága volt, mert itt az alap felállásban szélkerék nélkül, 3 000-es inverterrel, 10 napelemmel került volna munkadíjjal együtt 1 200 000,-Ft-ba, náluk meg ugyanez 1000-es inverterrel, munkadíj nélkül jött össze.

Ami viszont a legdöntőbb volt, hogy ők elsőre azt mondták, kijönnek felmérni, és úgy adnak konkrét ajánlatot. Mindenki más csak a megrendelés után jött volna ki, és akkor már azt mond munkadíjra, amit nem röstell.

Előzmény: Gpeti (896)
Gpeti Creative Commons License 2005.07.05 0 0 896
Szia Zééé,

Szerintem a Gaiasolar egy kicsit drága cég. Ahogy elnézegettem az árlistájukat, elég horror árak is akadtak. A legvadabb a 2 m2 vákumcsöves kollektor, amit brutto 539e Ft-ért adnak. Ferembától ennyi pénzért kapsz 2 db AP-30-ast, ami több, mint 8.5 m2.
A napelemes rendszerek ára ennyire nincs elszállva, de pl a DS-40 napelemet az Accusealed Kft bruttó 7.500-al olcsóbban adja. Itt már lehetne 50 ezret lecsípni az árból 7 db esetén.
Mindenesetre kiváncsian várjuk az eredményeket, jó lenne már hallani felhasználói oldalról is véleményeket.
Előzmény: Zééé. (894)
Zééé. Creative Commons License 2005.07.03 0 0 895
Ha minden igaz, édesanyám készít kimutatásokat, hogy egy-egy nap mennyit fogyaszt, illetve termel.
Zééé. Creative Commons License 2005.07.03 0 0 894

Miután nem igazán vagyok műszaki szakember, mért műszaki adatokkal nem fogok tudni szolgálni. Fényképeim meg egyelőre nincsenek. Ígérem, mihelyst lesznek, azonnal felrakom.

Addig amit tudok:

Tanyánk Jakabszálláson van, kb 400 méterre az utso villanyoszloptól. A helyi áramszolgáltató 15 évvel ezelőtt kért volna 2 millát az áram bevezetéséért, feltéve, ha több tanya is kéri. Állítólag azért ilyen drága, mert nem csak a madzagot kellett volna fizetni, hanem a rendszertis bővíteni kellett volna.

A tanyán édesanyám él, egész évben egyedül, időnként viszont bőséges vendégekkel, képzőművész táborokkal, rokonokkal, stb. 6 helyiségben világít, van TV-je, (eddig aksiról, drága tv-vel) naponta 2-3 alkalommal vizet húz a kútból (eddig agregátorról), hűtője, (eddig gázpalackról)

Ezzel a rendszerrel állítólag minden működni fog, sőt még egy keverőtárcsás mosógépet is elbír. (Tegnapelőtt már a UPC Direktre is előfizethettünk)

A rendszer részei:

 

7 db DS 40 napelem

Ampair 100W szélgenerátor

Inverter 3000WPM (most még csak 2000-es, de két héten belül cserélik a nagyobbra)

regulátor a szélgenerátorhoz

4 db 200Ah/12V akkumulátor

agregátoros automatika

 

Mindezek ára 1 300 000,-Ft szereléssel, tartókonzolokkal együtt. (nem lehetett háztetőre rakni, mert nem biztos, hogy elbírta volna az épület.)

 

Nincs benne az árban a belső villanyszerelés, azt holnap számoljuk el.

 

Kivitelező a Gaiasolar KFT

Előzmény: Tvnet_Sanya (893)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.07.03 0 0 893
Szerintem ez itt mindenkit érdekel. Lehetőség szerint árakkal, beszerzési helyekkel, fotókkal, mért műszaki adatokkal.
Előzmény: Zééé. (892)
Zééé. Creative Commons License 2005.07.03 0 0 892
Kecskeméttől 20 kilométerre lévő tanyámon most csináltattam meg az áramellátást 7 db napelemmel, és kb két héten belül bekerül 1 db szélkerék is. Ha érdekel vakait, szívesen megosztom tapasztalataimat.
HHapci Creative Commons License 2005.07.01 0 0 891
vagy valami kisebb tábla lemez rá piezzo vagy magára a sikkollektor üvegére .
Előzmény: HHapci (890)
HHapci Creative Commons License 2005.07.01 0 0 890
Hi
Konzervdoboz bele 1 mikrofon valami zajfelismerő és kész.
Előzmény: kpl (889)
kpl Creative Commons License 2005.06.30 0 0 889
Itt április közepén félórán keresztül folyamatosan bombázott borsó nagyságú jég. (Most se meggy, se szilva) Ezt mondjuk egy mezei síkkolektor kibírja, esetleg még a masszív tükrösök is jópár horpadással. Az én harmatkönnyű parabolámat persze már ez is kinyírná ha nem találnék ki ellene valamit. Mondjuk becsukom, de ha nem vagyok kéznél, egy automata kellene...
Előzmény: Freddy56 (888)
Freddy56 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 888

Szia kpl!

Épp a hetekben volt téma a mezitlábas és a biztonsági üvegezés. A mezitlábasnál 4 mm vastag síma üveget használnak még a tetőtéri ablakoknál is!! A biztonsági, mint említettem 1 m magasról merőlegesen ráejtett fél kilós vasgolyót is kibírja repedés nélkül, de az ára lényegesen magasabb. A jégdarabok viszont nem merőlegesen esnek az üvegre. Ha lerajzolod, akkor azt veszed észre, hogy az ábrán váltószög van, tehát az üvegre ható erő a cosinus szög föggvényében gyengébb, mintha merőlegesen verné a jég az üveget.

A parabolavályúmat meg pont ezért, meg másért is lefedem - Nincs kedvem télen, havazás után a tetőre kimászni, a  vályúkat tisztogatni, inkább egy 10-12 fokos vizet keringetek (Norton kútból) havazás után, átlangyosodik az üveg alatti rész, és ha van egy kis esze a hónak, lecsúszik róla, és beengedi a napfényt a csapdába, ettől kezdve normál üzemmód.

Mint pár hete szó volt róla, olyan ritkán van erős jégverés, hogy nem éri meg a biztonsági üveg. Persze azoknak, akik a párszáz méteres jégverési sávba beleesnek, sajnos pechjük van. Ne légy pesszimista. Kb 25-30 éve a kertünket is úgy elverte a jég, hogy szinte a fű is kipusztult, minden zöld gyömölcsöt szőlőt levert, de azóta nem volt ilyen (lehet, hogy újra esedékes?)

Üvd: Freddy

Előzmény: kpl (887)
kpl Creative Commons License 2005.06.30 0 0 887
Tojásnyi jegek ellen van orvosság? Van valami infó arról, hogy a zalai edzettüveg-borítású kollektorok hogyan bírták a gyűrődést? És mi a helyzet a polikarbonátosokkal? A fedetlen parabolavályúkat már nem is merem kérdezni... Láttam már jégverte autókarosszériát, hát az alapján a precíziós tükröknek nincs sok esélyük..... Brrrr..... Esetleg néhány függőleges falsíkra szerelt példány élhette túl a csapást.
Valami jégesőérzékelő detektor kellene, ami vészhelyzetben kifeszít valami rugalmas ernyőt a kollektorok fölé kb fél méterre. Aztán mint a gumiasztalról pattannának el a bombák...
boattis Creative Commons License 2005.06.28 0 0 886

Bocsesz, rosszul írtam atelefonszámot.

A jó szám: 0670-944-3404

boattis Creative Commons License 2005.06.27 0 0 885

Nagyon tuti lenne pár darab selejt tepsi. Ha megadnád a méretét, mondjuk a belméretet abszorber miatt, a fedés méretét Pc miatt valamint a mélységét szigetelés miatt és még a lemez vastagság sem egy elhanyagolható körülmény.

A mail címem nem TÜK-ös, írj, vagy hívj: 0630-944-3404.

 

Üdv: boattis

Előzmény: Farkas Norbi (884)
Farkas Norbi Creative Commons License 2005.06.24 0 0 884
Nagyon szívesen megnézném, eddig csak hagyományost szereltem. A szabályzó is érdekel, ha rá tudom beszélni a tulajt a Drain-back-re, bár azt sem tudja mi az,de csak ősz körül lesz esedékes.
Az "alj" (vagy legyen fenék? :), esetleg ház, bár tepsire jobban hasonlít) ingyé volt, sajna csak pár db., itt gyártják óváron, préselt alu lemez, nagggyon profi, de önállóan nem adják el. Esetleg tudok még "selejtet" hozatni, nekem is így lett. De ígérni semmit sem tudok.
Az összedolgozás érdekel, résztulaj vagyok ilyen jellegü cégben, nem árt a tapasztalat csere.
Mail címedet publikussá teszed? Az enyém ha még nem az, azzá teszem.
Norbi
Előzmény: boattis (883)
boattis Creative Commons License 2005.06.24 0 0 883

Rendben!

 

Ha működő "házi" rendszert akarsz látni Drain-back rendszerrel, összeütünk egy személyes találkozót. A szabályozó is házi fejlesztés + kivitelezés, ha érdekel már van 2-3 darab összerakva másnak eladásra. Engem meg érdekel a kollektor "alj", mert ki akarom bővíteni a rendszerem. Húzott alu profilból kellene, mert egy jó keretet (dobozt) házilag elkészíteni nagyon munkás, bár nem kivitelezhetetlen. Mennyiért van a gyári alj? (ha nem pofátlanság)

A szolár festékből annyi van, amennyi kell. Az utánrendelés kapcsolatrendszere kiépítve.

Már hivatalosan is szerelhetek kollektort, mert legalizáltam a tevékenységet.

Móvár ide egy kisebb kőhajítás, úgyhogy ez biztosan nem akadály.

Biztosan megtaláljuk a módját, hogy esetleg összedolgozzunk!

 

Üdv: boattis

 

Előzmény: Farkas Norbi (882)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!