Keresés

Részletes keresés

gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.02 0 0 625

Sajnos nem tudom a linket hasznalni. :-(

Udv,

Gabor

Előzmény: erbe (623)
Gpeti Creative Commons License 2005.05.02 0 0 624
Mi van vele? Tudod, mi a véleményem róla.
Előzmény: erbe (623)
erbe Creative Commons License 2005.05.02 0 0 623
Miért kellene 4 db? Egy nagyobb átmérőjű műanyag csövet előre beágyazva, abban később bármit lehet húzogatni, még hőszigetelés is köréfér.
Gpeti!
napenergia.freeweb.hu/Gyakorlat
Előzmény: Tvnet_Sanya (620)
Gpeti Creative Commons License 2005.05.02 0 0 622
A jó hírnek örülünk, a rossznak már nem annyira.
Még nem számoltam véglegesen össze, de az én 1 m2 próbakollektorom simán 30ezernél is többől jön ki. Ha egyből 2 m2-est csinálnék, az persze nem lenne 2x ennyi, de meglepően nem olcsó a házi kollektor :-(
És akkor még nincs is szivattyúm :-(

Én Győr felé mostanában nem fogok járni, de ha valaki esetleg elhozná Budapestre (annak is az északi felére) az enyémet, azt nagyon megköszönném.
Előzmény: boattis (619)
Gpeti Creative Commons License 2005.05.02 0 0 621
Mire kell? HMV?
Szerintem elég lenne egy pár csövet kivinni, meg mellé egy pár eres kábelt a hőmérsékletérzékelőknek. Ha az egészet földbe teszed, akkor nagyon ki kell találni a szigetelését. Ott ugyanis állandó nedvességnek van kitéve, amit a hagyományos csőhéjak nem bírnak.
Esetleg el kellene gondolkodni 110-es PVC csövet kivinni, majd utólag abba behúzni a szükséges csöveket. Úgy a szigetelés is egyszerűbb. Csak akkor nem szabad 90 fokos kanyart használni. Ha egy 45 fokos az egyik, mégegy a másik végén van, akkor abba el lehet húzni majd a tekercses rézcsövet. De közben nem lehet kanyar, törés, mert akkor már nem.
Előzmény: gabor.hoffer (618)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.05.02 0 0 620
Az átmérőjére vonatkozóan gépészmérnökkel kellene beszélgetned (16-20mm), de azt biztosan tudom hogy ha a fűtésre és a HMV-re is akarsz rásegítést akkor összesen 4 db-ra lesz szükséged a pallástól' a kazánhelyiségig. :)
Előzmény: gabor.hoffer (618)
boattis Creative Commons License 2005.05.02 0 0 619

Üdv Mindenkinek!

 

A jóhír: Meg van a szolár festék!!!!

A rossz hír: Megvágtak még egy kis közraktározási díjjal valamint egy kis speditőr megbízási díjjal.

Összességében a festék ára: 6920,- HUF/fél liter/8-10nm

És akkor a Sógorom viszkijét még hozzá sem számoltam, akinek a cégén keresztül ment az egész procedúra.

Nos talán ez némi lökést ad a fórumnak és a munkálatoknak egyaránt.

Tehát aki győr felé jár jelezze privát mail-ben adom a telefonszámom.

 

Üdv: boattis

gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.01 0 0 618

Sziasztok,

A csaladi hazunk szerkezetkesz allapotban van, most vagyunk a gepeszeti munkak elott. Jelenleg meg nincs tervben napkollektoros rendszer kiepitese, de szeretnem meghagyni a lehetoseget, hogy a kesobbiekben megoldhato legyen. A hazon kivul, a kertben szeretnek felallitani napkollektort, mivel a haz 2 tetosikja EK es DNy iranyba nez, igy azok nem a legkedvezob fekvesuek.

Milyen es hany darab csovel kell a gepeszeti helysegbe beallni. Nemsokara bekerul a szerelobeton es elotte mindenkepp meg akarom oldani ezt a problemat.

Udv,

Gabor

Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.04.27 0 0 617
A felszerelést követően kaphatnánk néhány fotót? :)
Előzmény: Gpeti (612)
boattis Creative Commons License 2005.04.26 0 0 616

Festék ügyben a helyzet:  várom az értesítést, hogy mehetek érte. (számla már rég rendezve, már csak a vám ügyintézés+ ÁFA rendezés húzódik. Nem tudom, hogy ezt meddig lehet húzni, de már nekem is nagyon kellene a festék.

Amúgy a lemez nekem is baromi hullámos, de feketére lefestve, beüvegezve a tetőn senkit nem fog zaavrni, ha jól műxik.

Üdv: boattis

Előzmény: eqvus (610)
lv Creative Commons License 2005.04.26 0 0 615
Ezeken a csíkokon már én is filóztam. A csíkok között nem kellene fémes kapcsolat, elég, ha csak elérik egymást, vagy fel is feküdhetnek egymáson 1-2mm-t.
És az is elképzelhető, hogy költséghatékonyabban lehetne csíkokkal dolgozni. De ez nem biztos. De lehet. Vagy nem?
Előzmény: Gpeti (614)
Gpeti Creative Commons License 2005.04.26 0 0 614
Én már gondoltam erre, biztos jó a módszer. Csak a gyakorlatban kivitelzhetelen. A másik gond az, hogy a forrasztózsír a melegben viszonylag hamar elárolog, és utána már nem hatásos, nem folyik meg a cin. Ezért csak úgy lehetne megcsinálni, hogy folyamatosan melegen tartod, és tíz centinként folyasztószer - forrasztás technikával végigforrasztod. A gond csak az, hogy akkor is fog tekeredni, meg hidegen sem fekszik fel tökéletesen. Én a forrasztási területet mindig alátámasztottam, hogy ott nyomódjon neki a csőnek a lemez. Az egészet melegítve ez nem oldható meg, mert nem mozdíthatod meg, amíg meg nem szilárdul a forraszanyag.
A másik lehetőség, hogy nem melegíted olvadáspontig, csak előmelegíted mondjuk 200 fokra, és a forrasztási helyet hevíted lokálisan az olvadáspont fölé. Így kisebbek a hőmérsékleti eltérések, kisebb a hőtágulás, de nem szűnik meg teljesen. Ráadásul baromi veszélyes egy forró rézlemez fölé hajolva dolgozni.

Én inkább azt a megoldást választanám, hogy csíkokat használnék. Ezekbe a csíkokba valami présgépen egy csőlenyomatot préselnék. Ezeket a lemezeket hővezető szilikonzsírral mechanikailag rögzíteném a hárfa húrjaihoz. Itt nincs szükség forrasztásra, mert elég nagy a hőátadó felület.
De van jobb ötletem is: Ezt így már meg is lehetne forrasztani, mivel nem folyik ki belőle a forraszanyag. A húrokat egyesével elkészíteni, és utána rögzíteni az osztó-gyűjtőhöz.
Előzmény: lv (613)
lv Creative Commons License 2005.04.26 0 0 613
Elméleti játék: mi van, ha az egész rézlemezt a ráfektetett csőkígyóval alulról melegítem (egy óriási rezsóval), így talán nem hullámosodik, és nem kell a láng sem a forrasztáshoz?
Előzmény: Gpeti (612)
Gpeti Creative Commons License 2005.04.26 0 0 612
Egy kis tapasztalat kollektorlemez forrasztással kapcsolatban: (csak hogy ne haljon ki a topik)

Ha már hullámos lett, akkor ronda is, már minden mindegy alapon nekimentem gumikalapáccsal. Ott, ahol annyira eltávolodott a lemez a csőtől, hogy képtelenség megforrasztani, ott egyszerűen hozzákalapáltam. Meg kll ütni a lemezt a cső mentén, de mellette is egy kicsit be lehet horpasztani, hogy amikor tágul forrasztás közben, tudjon mi görbülni (programozott deformációs zóna)
Ezzel a technikával sikerült végigforrasztanom a cső mentén kb 95% hosszan. Szóval alig maradt rés, és nincs vastag cinhíd a lemez és a cső között, ezáltal remélem megfelelő lesz a hőátadás.

Nekem is nagyon kellene a festék, már csak az van hátra. Meg utána az üvegfedés, körbebádogozás és a tetőről levezető csövezés. De addig semmit nem tudok csinálni, amíg nincs lefestve a cucc.
lv Creative Commons License 2005.04.26 0 0 611
biztosan mindenki kollektort épít
Előzmény: eqvus (610)
eqvus Creative Commons License 2005.04.26 0 0 610
Meghalt a topic? Vagy csak kifogytunk az ötletekből?
Boattis-tól kérdezem: Merre jár a szelektív bevonat?
vpéter Creative Commons License 2005.04.19 0 0 609

  hali!

 

 a drain-back rendszerrel sajnos nem foglalkoztam még, ezért nem is kívánok

 véleményt mondani róla és ezért ebben segíteni sem tudok sajnos.

 de nagyon szívesen megbeszélhetünk minden témát.

 jó pap is holtig tanul.

  

 

Előzmény: kiviszem (608)
kiviszem Creative Commons License 2005.04.19 0 0 608

Szia.

Mint szakmabeli,mi a véleményed a Drain-Back rendszerekről,tanácsokkal tudsz e segiteni nekünk?A Hajdúról annyit,hogy az egyik legdrágább,és nembiztos hogy a legjobb.Hozzátenném,nem feltétlen kell hőcserélős tároló,mert lemezes hőcserélővel is megoldható a rendszer,és ahhoz egy régi 200lit-es bojler is jó.

Előzmény: vpéter (604)
vpéter Creative Commons License 2005.04.19 0 0 607

helyesbítek:

a 2.8 m2-s kollektorban ugye nem 0.94 abszorber felület van hanem 2 m2

vpéter Creative Commons License 2005.04.19 0 0 606

Szia!

 

Jó a kérdés.

igazából szerintem erre nincs pontos válasz,én a saját kollektorainkat tudom megindokolni

  Felülete =2, 8 m2 ( 2400×1155×10mm )                                                        

        

 

ez ugy van kiszámolva hogy egy főre 0.94 m2-abszorber felületet számolunk.

és ahhoz 2.8 m2-es kollektorfelület kell.

egyébként gyártunk kissebbet az 2125x1155 mm

egyébként bármilyen méretű és alakú kollektor gyártható,akár egy egész tető kontúrját is le lehet követni velük.

és van még 90˙-ban elforgatott fekvő(waagrecht) kollektor is

                                                              

lv Creative Commons License 2005.04.19 0 0 605
Üdv. Péter!
Akkor rögtön támadok:
csak én nem látom, vagy tényleg nincs semmiféle szisztéma a kollektorok külső méreteiben? Nem tudok rájönni, hogy melyik, miért pont annyi mm, amennyi.
Azt hittem idáig, hogy legalább a tetőfedő rendszerekhez illeszkednek.
Előzmény: vpéter (604)
vpéter Creative Commons License 2005.04.19 0 0 604

 Tisztelettel köszöntök minden fórumozót!

 

 Végigolvastam az elejétől a beszélgetést,nagyon érdekes.

 Én személy szerint egy napkollektor gyártó és forgalmazó cégnél dolgozom,

 ezért érdekel a téma.

 A jelenlegi tárolós témához aegy kis segítség annak aki elfogadja,hátha

 talál valami okosat.:www.hajdurt.hu

 Amennyiben valamilyen kérdésben tudok segíteni,nagyon szívesen megteszem. 

erbe Creative Commons License 2005.04.19 0 0 603
Egyik sem!
Túl kicsi. Jobban jársz, ha MÉH telepen keresel bontott 200 literest. Ha már úgyis buherálni meg hegeszteni kell! Azoknak olyan vastag fala van, ha lyukas is, meg lehet hegeszteni. A hőszigetelést úgyis újra kell csinálni. Ráadásul több esélyed van rá, hogy üvegvatta szigetelésűt találsz, amivel könnyebb dolgozni.
Előzmény: NeomatiK (602)
NeomatiK Creative Commons License 2005.04.19 0 0 602

Ha már így a bojlerek szóba kerültek...

Napenergiával melegített víz puffertartályának melyik villanybojler lenne jó? Melyiknek legjobb a hőszigetelése? Van 20ezerért is meg 40ezerért is 60 literes.

erbe Creative Commons License 2005.04.19 0 0 601
A fenéklemez nagyon kicsi felületű.
Ha kivágnád a tetejét és ketresztülvezetnél rajta az alsó lyukba passzoló csövet, akkor már lenne értelme. Sajnos, ez a megoldás sem az igazi, mert túl rövid, egyenes, továbbra is kicsi a hőátadó felület, ezzel a hatásfok. Ha olyan sokbordás hőátadót tudnál beleszerelni, mint az előző linken hozott FÉG gázbojlerbetét, az már érne valamit.
Előzmény: kpl (600)
kpl Creative Commons License 2005.04.18 0 0 600
:-) A villanybojler fenéklemeze bírná a szabad lángnyelveket ? Főleg miután a palástra rá lett hegesztve egy köpenyhőcserélő ? :-)
Előzmény: erbe (599)
erbe Creative Commons License 2005.04.18 0 0 599
Na, így már más!
A hálózati víznyomást nem bírja, vékonyfalú. Szabadkifolyású, mint a kis konyhai fali villanybojlerek, bemenő oldalon nyitod meg a csapot, a kimenő ág állandóan nyitott, abba elzáróberendezést szerelni tilos. Ezért is van egybeépítve a csappal és zuhanyrózsával. Tanyára, villany, gáz és vízmentes üdülőkbe tökéletes (vízemelő szélkerékkel).
Előzmény: kpl (598)
kpl Creative Commons License 2005.04.18 0 0 598
nyilván rossz a link, ez a jó: http://www.freeweb.hu/vara/fh85.htm
Előzmény: erbe (597)
erbe Creative Commons License 2005.04.18 0 0 597
A hőcserélők, amiket hoztál, minden gázbojlerben megtalálhatóak. A ritka kivétel a kondenzációs, annak a hőcserélője nem így néz ki.

A villanybojlerrel a gond, hogy kívül-belül horganyzott. Ritkább a belül zománc vagy üveg (!) bevonatú. Szerencsére én olyannal találkoztam, amit üvegvattával szigeteltek, könnyű volt leszedni. Horganyzott felülethez nehéz hegeszteni, meg közben az ellenkező oldalról is leég a bevonat. A két lemezgyűrű felesleges. Az alsó-felső varrat általában eléggé kiemelkedik. Ha nem, a már körbehajtott lemezt finoman körbekalapálva kis peremet lehet hajtani rá. 1-2 mm-es hézagot össze lehet folyatni a hegesztés során is. 2-3 mm távolság elég a két réteg között, minél vékonyabb, annál kevesebb a térfogat.

A lemez vastagságát a kívánt nyomáshoz kell igazítani (nyomáspróbával is ellenőrizni a végén). 2 mm általában elegendő, vékonyabbat nehezebb hegeszteni, vastagabbal meg nehezebb dolgozni.
Előzmény: kpl (595)
kpl Creative Commons License 2005.04.18 0 0 596
http://www.va-ra.hu/hcs.htm

Kellemes meglepetés, ilyesmit még mindig gyártanak!!
Ha a tartálya bírná a hálózati nyomást és még egy köpenyhőcserélő is lenne rajta, ideális lenne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!