Keresés

Részletes keresés

ohiki Creative Commons License 2007.04.05 0 0 119

Felhozom már ezt a topicot!!!

 

Érdekelne engem is ez a fajta!  Van itt most valaki akivel lehetne róla beszélgetni???

Maxocska Creative Commons License 2007.01.10 0 0 118

Ismét itt vagok!

 

Aha bírják egymást az uszikkal. Azóta nálunk van a lánya is:-))))

Tiszta kutyafarm!

 

Előzmény: Pocok80 (105)
Bella_ Creative Commons License 2006.11.25 0 0 117

Pontosan milyen volt?

Tudod én nem messze lakom Uránvárostól. Nem az én kutyám, de érdekel a sorsa és talán segíteni is tudok, ha még nem ment el érte a gazdája.

Előzmény: Eper. (116)
Eper. Creative Commons License 2006.11.12 0 0 116
Találtunk Pécsett uránvárosban egy fiatal szuka kaukázusi juhászkutyát.Sárga bolhaírtó nyakörv és bőr nyakörv volt rajta. Gazdija megtalálja a Misina Állatvédő Egyesületnél: Misina Természet- és Állatvédő Egyesület 7691 Pécs- Somogy, Pajtás u. 18. E-mail: misina@axelero.hu Postacím: 7601 Pécs Pf.: 116. Tel./Fax.: 72/337-035 vagy 06-20-217-3653 Ha esetleg tudjátok ki a gazdija, jelezzetek vissza!köszi



Vasárnap találtuk a kutyust.Remélem mielőbb jelentkezik a gazdija!
Vlagyimir Vodkavich Creative Commons License 2006.10.30 0 0 115

Nagyszerű,már várom.

 

 

Nekem is van két kaum,két szuka.

 

Nem tudom hogy kell ide képet berakni,úgy hogy mutassa is.

Ha valaki tudja kérem segítsen!

 

 

 

Előzmény: Bella_ (114)
Bella_ Creative Commons License 2006.10.30 0 0 114

Na holnap hozok a rokonoktól régi kutyaújságokat.

Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen kincseket találok bennük. Majd megmutatom, hogy miket találtam.

Bella_ Creative Commons License 2006.10.30 0 0 113

Hello!

Én is belépnék, mert fanatikus kaus vagyok. Jelenleg 3 kaum van. Kettő 11 éves szuka (Golyó és Bella), akiket a szüleim tenyésztettek és egy új, 15 hónapos kan (Borisz). Később tenyésztő szeretnék lenni a szüleim példájára. Amúgy volt még 2 kaunk régen. A Lédy és a Báró. Tőlük van a 2 szuka.

 

Borisz és Bella

http://gallery.site.hu/d/979147-2/Borisz_es_Bella.JPG

Bella és Golyó

http://gallery.site.hu/d/979356-2/kutyaink_43.JPG

Vlagyimir Vodkavich Creative Commons License 2006.10.30 0 0 112
100% kaukázusi,0% púder.

Vlagyimir Vodkavich Creative Commons License 2006.10.30 0 0 111

Na akkor valami szép kaut beteszek.

 

 

Remélem nem sokára többen leszünk!

 

http://gallery.site.hu/d/1218834-1/arkan1.jpg

Vlagyimir Vodkavich Creative Commons License 2006.10.30 0 0 110
Hello kaufanok itt a felmentő sereg!

kriseva Creative Commons License 2006.08.09 0 0 109

Szia!

 

Adjál egy elérhetőséget,telefont,vagy email címet,és ha lehet,tegyél fel egy képet.

Köszi.

Előzmény: Muszus (108)
Muszus Creative Commons License 2006.08.09 0 0 108

Sziasztok!

GAzdit keres egy 2 éves kan kaukázusi juhász kuty. CÉzár a neve, nagyon aranyos, barátságos, csak nincs otthona. Oltási könyve is van. Szobatiszta.

Tegnap este az utcánkban árulta szegénykét egy részeges fazon 3 ezerért, csak vigye el tőle valaki. Nem volt szívünk otthagyni, de nálunk nem maradhat, mert pici a lakásunk. HA valaki befogadná őt, szerintem nagyon hálás lenne érte. Kérlek segítsetek neki.

Pocok80 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 107

Sajnos nem tudom, hogy mi lesz a sorsuk. Én csak önállóan böngészgetem az illatos út honlapját és ha találok olyan kutyát amelyiknek van topikja beteszem. Én is nagyon sajnálom őket, gyönyörűek...és miylen megtörtek.

 

Én csak azt nem tudom, hogy a gazdáik (ha lehet őket így nevezni) miért nem keresik Őket?

Előzmény: kriseva (106)
kriseva Creative Commons License 2006.04.07 0 0 106

Szia!

 

Az ember el sem tudja képzelni,hogy egy ilyen kutyát hogy lehet kidobni!!!

Nem keresik a gazdái?

Amilyen nagyok,olyan nagy a szívűk is,és annyira tudnak ragaszkodni a gazdihoz,hogy az elképesztő.Legszívesebben mind befogadnám őket,de a 3 kutyám is eléggé leterhel anyagilag.De úgy fáj a szívem értük:(((((

Szoktak azért elvinni kaukat is?Mert azu emberek-tévesen-vadállatnak tartják őket,pedig szelid kis bárányok a családdal:)))

Tudod nekem is kistermetű befogadott kutyám van mellette,és igen jól viselik egymást,a kiocsi sokkal hörcsögebb,mint a nagy:)))Néha a kicsik kétvállra fektetik a

kaut:)))És mindig egymáshoz bújva alszanak:)))

Előzmény: Pocok80 (105)
Pocok80 Creative Commons License 2006.04.07 0 0 105

Szia Maxocska!

 

Nagyon szép a kutyád. Hogy bírják egymást az uszival? :)

 

 

 

Ismét egy csodás kau az illatoson:

 

név: - nem: kan kor: felnőtt fajta: kaukázusi juhász testméret: nagy kennelszám: 162K elvihető: 2006-04-18 megjegyzés: Befogva XXI. leírás: -

Maxocska Creative Commons License 2006.03.22 0 0 104

Sajna én se leszek egy ideig, mert otthon nincs netem. A koliból holnap költözök ki végleg. De ha tudok, jövök:-)))

Max is nagyon okos aranyos. Soha még rászólnis em kell. Mintha magától tudná....Hihetetlen

Előzmény: kriseva (103)
kriseva Creative Commons License 2006.03.22 0 0 103

Szia:))

Nagyon szépséges a kutyád:)))))

Az enyém 6 hónapos,a szülei kaukázusi,és közép-ázsiai keresztezéséből született kauk /az is egy kau fajta,csak a szőre rövidebb,és nagyobb testű/ leányka,és Lénának hívják:))Imádom,nagyon édes,bújós,kedves,és intelligens kutya.

Nagyon sok örömöm van benne,soha nem volt semmi bajom vele,szinte rászólni sem kell semmiért.Van még 2 kutyám mellette,nagyon jól kijönnek egymással.

Most nem tudok képet feltenni,mert nem a saját gépemről írok,de ha nem hal meg a topic,akkor majd teszek fel.

Olyan,mintha nem is volna kaus gazdi:(((

Előzmény: Maxocska (102)
Maxocska Creative Commons License 2006.03.22 0 0 102

Ő Max. (Karabah Királya Patár).

A világ legaribb kutyija!!!!

 

A kiállításos képen a háttérben a papája látható. (Max lekörözte:-)))) )

 

Henikő Creative Commons License 2006.03.16 0 0 101
Hello!

Bárki, akinek van kedve kutyájával etológia tesztekben részt venni, ezen a címen jelentkezhet: etoteszt@gmail.com
Pocok80 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 100

HÁROM újabb kaukázusi kutyus van az illatos úton GYÖNYÖRŰEK! www.illatosut.hu

 

név: - nem: kan kor: felnőtt fajta: kaukázusi juhász testméret: óriás kennelszám: 157K elvihető: azonnal
(2006-03-07) megjegyzés: Befogva leírás: Puszis, bújós melák :-))

 

 

név: - nem: - kor: felnőtt fajta: kaukázusi juhász testméret: óriás kennelszám: 161K elvihető: 2006-03-16 megjegyzés: Befogva XII. leírás: Nagyonhelyes, kedves maci.

 

 

 

név: - nem: - kor: felnőtt fajta: kaukázusi juhász testméret: nagy kennelszám: 063 elvihető: azonnal
(2006-03-11) megjegyzés: Leadva leírás: -

 

 

cica20 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 99

Sziasztok!

A barátomnak is kaukázusija van, annyira aranyos és okos az a kutya és olyan értelmesen tud nézni a nagy barna boci szemeivel, meg kell zabálni.

kriseva Creative Commons License 2005.12.11 0 0 98

Alig találtam meg ezt a topicot:((

Ilyen kevés a kaus gazdi??

Sajnálatos lenne,mert egy igen méltatlanul mellőzött fajta.

Nekem van egy most 3 hónapos kaum,9 hetesen került hozzám.Annyi szépet,és jót hallottam róluk régi kausoktól,hogy nagyon felkeltette az érdeklődésemet,és úgy döntöttem,hogy nekem ilyen kell:))

Nagyon intelligens,az már most látszik rajta.Igaz kemény kutyák,de megfelelő neveléssel egy nagyon családszerető,ésjó házőrző válok belőle.Bújos,mint egy kiscica:))Igen értelmes,különösebb tanításra nem is szorul,kivéve az engedelmességet.Az én kutyám 3 hónaposan már kérésre ül,fekszok,marad,helyére megy,és az ételéhez csak akkor nyúl,ha én megengedem neki,külön felszólításra.

Amit én hallottam róluk,az a borzasztóan nagy lelkük.Nekem még 2 kutyám van mellette,nagyon jól kijönnek egymással,észrevehetően tolerálja a két kutyát.

A nacskáim egy házban alszanak vele,semmi gondot nem jelent számára.

Sőt...miután 10 cicám van,máraz is előfordult,hogy hely hiányában kifeküdt a háza elé,hogy elférjenek a macskák:)))Nagyon szeretem benne,hogy kölyökkutya létére semmit nem rág össze,nem tép szét,hihetetlen illedelmesen viselkedik.

Sok kaus ismerősöm van,ódákat zengenek róla,hogy a család gyerekeivel milyenjól kijön,rajta lovagolnak.És szinte bármit csinálhatnak vele.

Az biztos,hogy idegenekkel bizalmatlanul viselkedik,de egy megfelelő nevelést kapott kau,soha nem bántana idegent,ha a gazdi beengedi.

Kíváncsian várom,hogy a későbbi időkben milyen tapasztalataim lesznek vele.

Nem hinném,hogy csalódnék.Bántalmazni,gorombán bánni vele nem szabad.

Szeretetre éhes kutya,amit ha megkap,akkor egy áldott jó családi kutya lesz belőle.

dása Creative Commons License 2005.10.14 0 0 97
Gyönyörű kaukázusi keverék szomorkodik az illatos úton.
kennelszám: 153K
elvihető: azonnal
(2005-10-12)
megjegyzés: Befogva XVII.
leírás: Bizalmatlan, szomorú kutya.
jingo Creative Commons License 2005.08.21 0 0 96
Az Illatoson van egy 8 éves kau kan,a 162K kennelben.Nem tudná őt befogadni valaki?Kora és fajtája miatt nincs sok esélye.
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.15 0 0 95

:-(

 

Pedig egyre jobban megismerve az igazi kaukázusi természetét, egy nagyon intelligens kutyafajt ismerhetek meg.

Hihetetlenül tanulékony, minden különösebb téningeztetés nélkül. Szerető környezetben pedig nyagyon cicás egyelőre. Nejemet választotta gazdinak!!!!!

Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.08 0 0 94

Ennyire kevés kaukázusi gazdi van?

:-(

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 93

Sziasztok!

 

Három és fél hónapos korában került hozzánk egy kaukázusi kiskölyök, szuka. Van egy 8 éves kaukázusi-bernáthegyi keverékünk (ez a moszkvai őrkutya egyébként, de ő véletlenül lett az:-))) Szintén szuka, és nagyon elhizlaltuk, úgyhogy 2 évvel ezelőtt előjött a csípőprobléma, azóta sántít. Hatalmas termetű kutya, de a világ legjobb indulatú lénye.  Abszolut egygazdás, csak nekem engedelmeskedik de feltétlenül. Mindenkit szeret, akit gyerekkora óta ismer, és bárki aki velünk jön a házba azonnal el van fogadva, évek múltán is emléxik rá és csóválja a farkát ha meglátja, mint például az USA-ban élő ismerősöm akit 2 évente lát, de azonnal felismeri.

 

Nnamármost mivel ez a csípőprobléma súlyosbodik, azt döntöttük, hogy egy kaukázusit hozunk melle, hogy "tanítsa meg" a házi szokásokra. Első este fél tízig kutyáztunk, hogy megértse az öreg azt, hogy a kiskutya ide tartozik. Meg is értette, és valóban jó tanító társa lett a kicsinek. A kicsi a feleségemet választotta gazdának, mert hamar felfogta, hogy ha hívom őket az öreg azonnal a lábamhoz ül, és ha lehet közénk áll, így ő ugyanazt csinálja a feléségemmel amit az öreg velem.

 

Eszméletlenül okos és valóban nagyon cicás kiskutya, de a macskák sajna félnek tőle így nem nagyon megy a barátkozás.

 

Most 5 hónapos, és szemmel láthatólag tanítás nélkül sajátyítja el az öregtől a szokásokat, azt hogy különféle szavakra mit és hogyan kell reagálni. Feltétel nélkül követi az öreget de már éberebb mint a tanítómestere, hamarabb jelez mindent.

 

Mikor először bengedtük a lakásba, magától megtanulta a lépcsőn járást, fel az emeletre, bár ha teljesen felmegy akkor szűköl és nem mer elindulni lefelé. A lakásban, hamar mmegértette, hogy a macskák belülre tartoznak, ott nem is szól hozzájuk.

 

Nagyon válogatós, nagyon nehéz etetni, és két nap egymás után nem lehet neki ugyanazt adni, igényli a változatosságot. Imád pocsárolni, így van neki kinn az udvaron egy nagy lapos edényben víz amiben hűti magát a melegben, igaz csak a lábait, ileetve a két első lábát.

 

Egyszóval, amásik nagy kutyával való tapasztalat alapján, a tiszta kaukázusi éberebb, okosabb, embberkedvelőbb, az öregnél pedig az is nagy macska. A fizikai erőszakot a taszigálást egyik se bírja. A kaukázusinak kefélni kell a szőrét mert nagyon finom szálú, de ezt annyira élvezi, hogy a nejem úgy forgathatja egyik oldaláról a másikra szőrkefélés közben ahogy akarja. Szívesebben eszik kézből mint tálból, de az öreg is ilyen.

 

Egyszóval, én eddig német juhász rajongó voltam, mert csak az volt az öreg előtt, de ez a fajta valóban méltánytalanul rosszhírű. Nagyon érteni kell hozzá, nagyon kell érteni a nyelvét, mert folyamatosan kommunikál az egész testével. És nem kell hozzá erőszak csak következetesség, de nekem mindig nagytestű kutyáim voltak, megtanultam már.

 

 

Elragadó kis dög, most 5 hónapos, kíváncsian várom mi lesz belőle ha felnő!

 

Ja!

Rozinak hívóm én, Rózának a nejem! Nem tipikus kutyanév, de már elfogadta!

:-)))

 

 

GIOVANNI Creative Commons License 2005.07.26 0 0 92
hmmm.. a képek lemaradtak
GIOVANNI Creative Commons License 2005.07.26 0 0 91
Hello!

Nagyon szép a kutyád. Honnan van?

Nekünk ő volt a kutyánk 9 éven át, most januárig, amikor néhány hét alatt teljesen leépült csontrák miatt.. azóta is keresünk, de nem találunk utódot :(
Előzmény: Pontifex Maximus (87)
crumerum Creative Commons License 2005.06.09 0 0 90
Byron gazdit keres!

 

 

3 éves, nagytestű, kaukázusi-német juhászkutya keverék kan. Byron kifejezetten nyugodt, magabiztos és kiegyensúlyozott kutya. Kertes házba javasoljuk, ahol társként nem utolsó sorban megbízható házőrző is lenne. Más kutyákkal szemben általában közömbös, nem provokál, és nem verekszik. Emberekkel barátságos a menhelyen, de ez nem befolyásolná saját területének megfelelő védelme közben.

http://img.tar.hu/bogancskutyak/size2/12830608.jpg

http://img.tar.hu/bogancskutyak/size2/12830605.jpg

http://gallery.site.hu/albums/album538/byron02.jpg

 

 

 

Bogáncs Kutya- és Kisállatotthon

www.bogancsotthon.fw.hu

Laborczi Klára, elnök: 30/520-56-33

Greinerné, Zsóka: 30/482-7245 (délután)

Bagi Fruzsina: 20/581-8011

Pálmai Andrea: 30/235-27-95

bogancsotthon@freemail.hu

kep.tar.hu/bogancskutyak

Többi kutyánk megtekinthető a honlapon.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!