Keresés

Részletes keresés

LILLY22 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 8859
Üdv mindenkinek! Lékondi vásárlás előtt érdekelne, milyen szűrővel vegyem és melyik márkát, mert súlyos allergiám van. A válaszokat előre is köszönöm.
lakizsuzsa Creative Commons License 2007.04.12 0 0 8858

Kedves Szakértők!

 

54 négyzetméteres, 5. emeleti, észak-déli fekvésű, félig tetőtéri lakásunk klimatizálását szeretném április-májusban megoldani. Elsősorban a nappali-hálóról lenne szó, de anyagiak függvényében szóba jöhet az egész lakás is. Olyan vállalkozók jelentkezését kérem, akik helyszíni felmérés alapján vállalják a tervezést-szerelést. Köszönöttel: lakizsuzska@yahoo.com

tpapa Creative Commons License 2007.04.12 0 0 8857
"Aki nem akarja hallgatni a hűtőközeg "sistergő" hangját..." - ezt légyszi' fejtsd ki bővebben, mert én csak a legtávolabbi beltérimnél hallottam eddig ilyet, a többinél sosem. Mi ez, mi okozza és mi az összefüggése a csőhosszal?
Előzmény: Dr. Klíma (8856)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.12 0 0 8856
Sziasztok

A csőhosszakat tekintve valóban sok az ellentmondó vélemény... Ha a gyártó "megköveteli", ajánlja a minimum 3-4 m-es szerelt csőhosszat, akkor az szerintem nem véletlen van.... Tudomásom szerint a gyártók nem rézcső részvényekbe fektetik a pénzüket, így nem hiszem hogy anyagi megfontolásból tennék az ajánlataikat... :) Sok-sok beremdezést láttam már, ahol a szerelt csőhossz nem érte el az előírt méretet....Igaz, ezek a berendezések emlékeim szerint mind 1től 1ig üzemeltek még... Mondjuk az is igaz, hogy az olyan hibáknál, ahol a kompresszor "nem szállít" megfelelően, ott jellemzően rövidebb a szerelt csőhossz, mint az előírt.

Aki nem akarja hallgatni a hűtőközeg "sistergő" hangját, aki nem akarja a kompresszor élettartamát megrövidíteni, az ne engedje rövidebb csőhosszal szerelni, mint az előírt...

A tapasztalataim az, hogy azok szerelik a lehető legrövidebb csőhosszal (az előírtnál rövidebbel), akik egységáron dolgoznak... Nekik ugyanis anyagi érdekük fűuődik ahhoz, hogy 1m vagy 3m csövet használnak fel ugyanazon telepítésre..... Lehet hogy ezzel esetlegesen ellenszenvet váltok ki ismételten, de a véleményem megváltoztatni csak akkor fogom, ha meggyőztök az ellenkezőjéről....

üdv.: doki

a napokban kaptam egy szervizből 1 felvételt. Ennél a gépnél sem szállít rendesen a kompresszor... hogy mechanikai szorulás, illesztési hézagok megnövekedése, vagy deformáció okozza-e, az majd csak a kompresszor "felnyitása" után lesz biztos.... Lehet hogy csak véletlen egybeesés, de érdekes módon itt sincs 1,2m nél hosszabb szerelt csőszakasz.....pedig ahogy elnézem itt a lehető legolcsóbb anyagköltséggel hozták ki a szerelők...... kérdéses, hogy megéri-e pár ezer forintot spórolni ??? Ja és a 3 éves garancia tavaly járt le :(
windy12 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8855

Szóval itt látszik, hogy egy sima "szendvics" szerelésnél is kb. 1 méteres a felhasznált csőhossz, ha van egy kicsi szintkülönbség, akkor meg több is. Ezért kár lenne a gép mögé feltekerni egy-két méter csövet.

 

M Gabor

 

Mostanában rendszeresen belefutunk hasonló problémába, mivel takarékosségból igen sok lakásban vannak 8-10 nm-es hálószobák. Azt tudni kell, hogy igazából úgy hatásos a hűtés, ha a berendezés abban a helyiségben van elhelyezve, amit hűteni akarunk. Persze van amikor elégségesnek bizonyul egy készülék kettő vagy több helyiség hűtésére, de erre valószínű, hogy egy helyszíni szemle alapján egy szakember fog neked korrekt választ adni.

windy12 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8854

Eléggé megoszlanak a vélemények a minimális csőhosszról, és azt hiszem találkoztam már olyan készülékkel, ahol előírásként az szerepelt, hogy min. 2 méteres a csőhossz. Ezzel szemben számtalan készüléket telepítettünk már ennél kevesebbel is, és működnek évek óta hibátlanul, és az elpárolgás sincs elcsúszva. Egyébként 40 cm-rel elég nehézkes telepíteni, ha megnézed a kis rajzomat, akkor látod, hogy miért.

 

 

Előzmény: kalitta1 (8852)
M_Gabor Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8853

Sziasztok!

 

  Lenne egy kérdésem, köszönöm, ha időt szakítotok a válaszra. Egy panel lakásban hogyan lehet egy előszobából nyíló 1 nagyobb (18nm), és két fél szoba (10nm,7nm) klimatizálását megoldani? Az előszobába szokás ilyenkor egy nagyobb teljesítményű beltérit tenni, vagy minden helységbe, a kis félszobákba is külön-külön?

  Szeretnék szétnézni, hogy milyen nagyságrendből jönne ez ki, de úgy nehéz számolgatni, amíg nem tudom, hogy milyen készülékcsaládra lenne szükség.

 

 Előre is köszi!

 

kalitta1 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8852
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy van-e minimális csőhossz a kültéri és beltéri között aminek mindenképp lennie kell? Vagy elég ha kb 40-50 centi?
A másik kérdésem, hogy lehet egy szintbe a kültéri a beltérivel? Ha nem mekkora szintkülönbség kell?

Előre is köszi a segítséget.
medvegyev Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8851

Még egy kérdés:

 

Valakinek van tapasztalata szűrő és iongenerátor téren? Érezhetőek vagy csak karácsonyfa extrák és az olyan hülyék veszik meg mint Én?

 

Anti-Allergy?

Dezodorizing?

Silver-Nano e-szűrő?

Micro Plasma Ion?

 

Elolvastam a használati utasítást, az egy kicsit megnyugtatott, hogy kéthetenként tisztítani kell a szűrőket, így lehet hogy ér valamit.

Bigroli Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8850
a split kültéri vezetékezése lemaradt...
Előzmény: Bigroli (8848)
Bigroli Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8848

Az inverteres gépek kültéri ventilátor motorja már inverteres. Van, amelyik csak pár lépcsőben szabályoz, van, amelyik többen. A split kültérinél a motor burkolatába van beépítve az inverter, a multisplitnél meg az a teljesítmény modul (PM), ami adja a jelet a kompresszornak(M1C), az adja a ventilátor motornak (M1F) is.

Előzmény: Dr. Klíma (8840)
Joef Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8847

Köszi a választ!

 

A listaárat ismerve ez igazán baráti.

Előzmény: medvegyev (8846)
medvegyev Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8846

Windy

 

Köszi a választ!

Joef

 

190 brutto, de ez csak egyszeri és megismételhetetlen akció, ráadásúl még nincs nálam. Samsung a 15. hétre ígérte ezt a modelt.

Előzmény: Joef (8831)
brummapapa Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8845

En se klima nelkul gondoltam. Klimank mar van, de erkezoben van egy baba es szeretnem ha a gyilkos hideget minel kevesebbszer kene a nyakaba zuditani.

 

Szoval van 8,5m2 DK-i es 6m2 DNY-i fekvesu ablakunk (fenn a nyolcadikon, uj epitesu vasbeton 49m2), es azt szeretnem tudni, hogy kb hany fokot tundank kirekeszteni a foliaval. Tudom, hogy nemtul preciz ez igy de ezt szeretnem tudni.

 

Kosz!!!

Előzmény: Dr. Klíma (8841)
foldimogyoro Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8844
Mi is ebben reménykedtünk, hogy majd a jó hőszigetelés, és az árnyékolás mellett nem is kell klíma. Aztán jött 2006 nyarán az a 2-3 hetes hőség, átmelegedtek a falak, és mégis kellett a klíma.
Előzmény: windy12 (8843)
windy12 Creative Commons License 2007.04.09 0 0 8843
Szerintem különböző árnyékolás-technikákkal egész jó eredményt lehet elérni 26-28 fokos hőmérsékletig. Ezután viszont általában ez már nem elég. Tavaly volt egy ügyfelünk, aki a sokszázmilliós házára húszmillió forint körüli elektromos mozgatású árnyékolórendszert szereltetett, tényleg gyönyörű igényes kivitelben, aztán csak felkerültek a helyiségek falára az az LG ArtCool cserélhetőképes klímák, mivel ugyan néhány nappal később, mint az árnyékolás nélkül, de csak felmelegedtek a szobák. Ráadásul elkezdtek a falak penészedni a sarkokban (ez gondolom, a párás levegő és a sötét hatása volt.)
Előzmény: Dr. Klíma (8841)
windy12 Creative Commons License 2007.04.09 0 0 8842
Nem tudom melyik tipusról van szó, de amivel én találkoztam, és olyan külső hőmérsékleten működött, ahol erre szükség volt, mindegyik visszavette a ventillátor-fordulatot. Ezt LG-nél, Daikinnál, Hitachinál, Samsungnál tapasztaltam eddig. Legutóbb pont egy LG FM multi inverteres kültérinél.
Előzmény: Dr. Klíma (8840)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.08 0 0 8841
szia

mellé mehet a hőszigetelő fólia, de helyette semmiképp sem tudom elképzelni..... A klíma nemcsak hűt, hanem párát is von ki a levegőből.....ergo ezzel együtt lesz jó a közérzeted :) 24 fokos nagy relatív páratartalmú helységben is meg lehet bolondulni :)
Előzmény: brummapapa (8838)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.08 0 0 8840
hello

Azt tudtad, hogy a Daikin-nak az általános, alap inverterese sem szabályozza a ventillátort? Ezeknél a gépeknél a vent. állandó fordulaton megy....

Számomra is meglepő volt az infó...
Előzmény: windy12 (8835)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.08 0 0 8839
Hello

Én úgy emlékszem, hogy ha kell, leállítja a ventillátort....
Előzmény: klimakiraly (8836)
brummapapa Creative Commons License 2007.04.08 0 0 8838

helo

probalt mar valaki klima melle vagy helyett hoszigetelo foliat?

Esetleg munkahelyi tapasztalat a foliarol?

 

Kosz,

BP

windy12 Creative Commons License 2007.04.07 0 0 8837

Ez érdekes, mert pont nemrég üzemeltünk be egy LG Art Cool inverteres multi gépet FM25AH kültérivel, és ott egy jó darabig el sem indult a kültéri ventillátor. Egy idő után, kb. 2-3 perce ment már a kompresszor, amikor szép lassan elindult a venti is, és nem is gyorsult fel. A külső hőmérséklet kb. 7-8 °C volt.

 

Minek nincs hangja? Az LG-nek? Mert az igaz. De a Daewoonak annak nem egyszerű a zajszintje.

Előzmény: klimakiraly (8836)
klimakiraly Creative Commons License 2007.04.07 0 0 8836
Szia!

Az LG is pörgeti még -10°C fokban is.
A szakik Koreából azt mondják így kell neki lenni.
De a miértre természetesen már nem maradt idejük.

És még ami érdekes a kültéri a parancsnok nem a beltéri, oda figyelni rá ha bele futsz egy gyanúsan működő gépbe.

Hangja arról nem érdemes beszélni, alig van neki. (Matsushita komp.)

K.K.
Előzmény: windy12 (8835)
windy12 Creative Commons License 2007.04.07 0 0 8835
Kár, hogy az inverteres Daewoo kültéri egysége hangosabb, mint egy fixfordulatos másik noname készüléké. Valamint azt sem értem, hogy a kompresszor és a kültéri ventillátor elindulásakor  +8°C  külső hőmérsékletnél mi az istenért pörög a venti teljes fordulaton, míg a többi inverteresnél éppen csak hogy teker egy kicsit. Lehetséges, hogy a ventire nem vonatkozik a fordulatszám szabályzás? Szóval, vannak kétségeim, bár kétségtelen, hogy az áruk merészen alacsony.
Előzmény: viricsi (8833)
windy12 Creative Commons License 2007.04.07 0 0 8834

Joef

 

Pontosítanék én is a Samsung készülékekkel kapcsolatban. Az a portugál oldal, az még a 2006-ig érvényes adatokat tartalmazza, míg az én általam bevágott részlet már a teljesen megújult, 2007-es készülékcsalád prospektusából származik, ami szintén Eurovent cert. minősít. Láthatod ezt az oldal alján. Természetesen, mivel ezek a katalógusok marketing anyagok, ezért minden gyártó kiemeli a legjobb adatait, és azt jeleníti meg. Általában az EER a splitek teljesítmény-növekedésével egyre csökken, ez az elpárologtató méretének a teljesítményhez való arányosulásával hozható összefüggésbe. Sajnos, mivel a Samsungnak még nem jelent meg a nagy katalógusa, ezért nem tudom megmondani a 3,5 kW-os inverteres készülék EER-jét, csak a 2,6-osét, de minimális lesz,én ezt gondolom.

Úgyhogy én azt gondolom, hogy megnyugodhatsz, amit Te rendeltél készülék, annak is 4 körüli lesz a jósági foka.

Előzmény: Joef (8831)
viricsi Creative Commons License 2007.04.07 0 0 8833
Pontosítanék, a reklámjuk árasztotta el a piacot. Bementem egy bizonyos barkácsáruházba, akik hirdetik a gépet, gondoltam vetek egy futó pillantást az inverteresre. Mint sejtheted, nem volt belőle egy darab sem. No, nem azért mert elkapkodták, hanem mert mindösszesen kettő darabot kaptak belőle az akció első napján, többet nem.
Így könnyű olcsón hirdetni a gépet, ha nem tartok belőle.
Előzmény: Miki69 (8832)
Miki69 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 8832

 

A Daewoo klímák hihetetlen mértékben elárasztották a piacot. Vajon jók? Van ON-OFF gépük is, és invertetres is, méghozzá meghökkentően jó áron.

Előzmény: iusimi (8827)
Joef Creative Commons License 2007.04.06 0 0 8831

Üdv mindenkinek!

 

A Samsunggal kapcsolatban pontosítanék:

 

Windy12!

 

 

Amit medvegyev kinézett (AQV12VBAN) egy 3,5 kW-os gép, aminek az EER-je 3,4; COP: 3,64.

 

Amit Te bevágtál (EER: 4,1), az a 2,5 KW-os AQV09VBAN-ra vonatkozik.

 

Forrás: medvegyev portugál Samsung prosija, amit a mérvadó Eurovent is megerőssít.

 

Félre ne érts, csak azt szeretném, hogy minnél pontosabb adatok jelenjenek meg (mellesleg én is egy 2007-es Samsungot rendeltem, ráadásul Tőled).

 

Persze a kütyü még így is "A" osztályú, de azért nem 4,1-es, és ezt én is sajnálom, mivel nekem is kellett a 3,5 kilo-s teljesítmény.

 

 

megvegyev

 

 

 

ha nem vagyok túl indiszkrét, mit jelent hogy "olcsóbban tudok hozzájutni" ?

Előzmény: windy12 (8830)
windy12 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 8830

pacseryk

 

 

A Samsung árak már megvannak, az inverteres készülékeket jövő hétre igérték.

 

 

medvegyev

 

 

Mivel a készülék,amit kinéztél 2007-es modell, így nem nagyon lehet tapasztalata ezzel kapcsolatban senkinek. A mutatói nagyon jók, jobbak, mint a konkurrens gépeké, és az ára is barátibb. A hivatalos Samsung katalógus szerint:

 

 

 

 

 

Előzmény: pacseryk (8829)
pacseryk Creative Commons License 2007.04.06 0 0 8829

Sziasztok,

Ha meglesznek a Samsung árak és idei modellek szóljatok.

Idén megvenném végre a klímát amit a felújításkor már elő csöveztek kb. 1 éve.

A nappali+amerikai konyha tetőtérben kb. 30nm. + van egy 13nm-es háló ami lehet, hogy jövőre marad.

Inverteres, szűrős gép érdekelne természetesen felszereléssel.A tetthely Bp. Zugló.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!