Keresés

Részletes keresés

sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1252

Boattis, Ferembá és a többiek minden hozzászólását úgy tanulmányozom, mint a Bibliát! Nagyon sok hasznos dologgal gazdagodtam, amióta olvasgatom ezt a Fórumot.

 

Lehet, hogy én komolytalankodtam egy csomót, de remélem nem voltam senki terhére.

 

Ezt a sökollektort meg akarom mindenféleképpen csinálni. (Halad is, csak én vagyok kicsit türelmetlen!) Ma a kollegáimtól kaptam három ventillátort is. Nagyobbak mint egy PC tápegység ventillátor, kicst zajosak is, de próbára megteszi, és ha értelme lesz beruházok egy csendesre.

Előzmény: lv (1250)
sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1251

Köszi, erről az esztergomi szeánszon is volt szó, olvastam is róla.

Te is ezzel építed a kollektorodat, vagy üvegezel?

Előzmény: lv (1250)
lv Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1250
Csak nagyon vigyázz, hogy melyik az UV álló felület. Nehogy megfordítsd!
Szerintem majd Boattis tud többet mondani a pc és a festék ügyben is.
Előzmény: sztgyi (1249)
sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1249
Az a dizájnos hajlított "üveg", azon kívül, hogy jól néz ki, ezen a területen nem megszokott, kicsit megmerevítheti a PC-t, én is ilyenre csinálom majd!
Előzmény: salfonc (1244)
sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1248

Hi Salfonc!

 

Ahhoz mit szólsz, hogy a Cansolair is policarbonátozik? Gondoltad volna?

Előzmény: salfonc (1244)
sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1247

Köszi Iv!

Itt még nem jártam, belepillantottam, tanulmányozni fogom!

Előzmény: lv (1245)
sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1246

Bevallom, de csak Neked - mivel ugyse olvassa most senki a Fórumot, csak négyszemközt vagyunk - hogy nemcsak ivásból jött össze. A cél érdekében, lehajoltam néha, és volt olyan nap, hogy lazán több mint 50db-al szaporodott a gyűjteményem. Van kollegám, aki úgy köszönt, hogy: Szia Kukás! Na nem nagyon kellett kukázni, mert a úton útfélen rengeteg van eldobálva. Csak az első néhány alkalommal néztem körül zavarodottan, pironkodva, ki látja? Egy kis hajolgatás pedig nem árt, mert van egy kis (kicsi???) pocak is  

Tudod, azzal vígasztaltam magam., hogy a cél szentesíti az eszközt.

Előzmény: salfonc (1244)
lv Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1245
Előzmény: sztgyi (1243)
salfonc Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1244
Na azé' eddig is lehetett volna üresen sörösdobozt szerezni! De erre nem mertem tippeket adni, nehogy beleolvasson a nejed a topicba, aztán jól lebukj. :-)
Előzmény: sztgyi (1243)
sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1243

Én meg nagyon várom a segítőkész, építő jellegű javaslatokat, emlékeztetőleg a

 

- festésről

- plikarbonát beszerzési lehetőségekről

 

Lényeg, hogy visszafoghatom a mértéktelen sörözést már!

Előzmény: salfonc (1242)
salfonc Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1242
Nehogy visszafogd magad! Izgatottan várjuk a folytatást. :-)
Előzmény: sztgyi (1240)
sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1241

Nem azért nem reagáltam, mert nem tetszik ez a házikósdi, csak többször elolvastam, hogy is képzeled. Én már csak maradok az eredeti formánál!

Ami a hajlított üveget illeti a Cansolair-nál, nem is üveg az! Ők is polikarbonátoznak, csak flancolnak, és Lexan-nak nevezik. Így aki nem tudja mi az - mint eddig én sem - az mégjobban el lesz kábítva.

Előzmény: salfonc (1222)
sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1240

Te jó ég!

 

Úgy tűnik, kisajátítottam a Fórumot!

Nehogy valaki azt higyje, folytonosan én akarok szerepelni!

Aki ismer már, tudja milyen szűkszavú, visszahúzódott, hallgatag vagyok! :-)))

 

sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1239

Örömmel tudatom a kedves Topiktársakkal, hogy megvan a szükséges számú sörösdoboz!

 

Azt hittem, ezt lesz a legnehezebb összegyűjteni.

 

Most látom az igazi nehézséget! A polikarbonát beszerzése. A méretekkel van a gond. Próbáltam néhány barkácsáruháztól telefonon infót szerezni (méret és ár), de nem sok sikerrel jártam. Volt ahol nem is tudták miról van szó. (Az, hogy rendszeresen összekeverik a plexi-vel, azt már máshol is olvastam.)

Sajnos a méretek vagy kicsik, pl.: 180x98cm - ez kicsi nekem, vagy marha nagy (2.100x6.000mm). Lett volna egy cég, ahol 300x122x1cm-esről van ár, de nics anyag (21.990Ft, vagyis cirka 6.000Ft/m2). Ebből is lenne hulladék jócskán, de legalább a szélességi méret jó lenne.

 

A kollektorméreteket úgy lenne jó kiválasztani, hogy ne legyen sok hulladék. Ez igaz az aluminiumlemezből készítendő osztó gyűjtőre is, amit én szabnék ki és hajtugatnák le.

 

Please Help! Tudtok-e korrekt polikarbonát lemez-forrást Budapesten, vagy környékén?

sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1238

Bocsi a részleges napfogyatkozás nem holnap, hanem 10/03-án, hétfőn várható.

Egyes hírforrások szerint, akkor is megtartják a napfogyatkozást, ha felhős lesz az ég! :-)))

sztgyi Creative Commons License 2005.10.01 0 0 1237

Nagy csend a Fórumon!

 

Nem süt a Nap, mindenki bütyköli a kollektorát.

Hallottátok? Holnap (hétfőn) részleges napfogyatkozás lesz látható Magyarországon kb. 10 és 13óra közt (feltéve, ha nem lesz felhős az ég!).

 

Elkezdtem a net-en polikarbonát után kutatni. Itt találkoztam a Lexan névvel.  (Egy újszülöttnek minden vicc új!) Ismerős volt, mintha a Cansolair-nál találkoztam volna vele, csak azt nem tudtam mit takar. Arra gondoltam, valami spéci solár üveg. Átugrottam Cansolair-ékhoz, és nem kis meglepetésemre, azt látom a "features" alatt, hogy:

 

- Unbreakable Lexan Lens  (szabad fordításban: törhetetlen Lexan lencse, nos ez a Lexan nem szerepelt a szótárban!) 

 

Öcsém! Hisz ezek is polikarbonátoznak!!! Igazi tiszicsmájsztrósók! Ha ezt a németek látnák! :-)

 

(Igaz a súlyáról gondolhattam volna, hogy nem üveg, hiszen ha jól emlékszem 26-28kg a tömege - most nem találtam meg hol írják ezt, de valahol szerepel a szövegben.) 

 

sztgyi Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1236

Tisztelt Topiktársak!

 

Most tanácsot kérnék!

A sörkollektor festéséről lenne szó.

Kaptam már ötletet, hogy kormozással kéne próbálkozni.

Itt a topikon komoly téma volt a tengerentúlról beszerezhető solárfesték.

(Ez is szóbajöhetne, ha kaphatnék belőle, de akkor mikor ez szerveződött, én még nem készültem kollektort építeni)

 

Tudtok-e valami festéket ajánlani? Mivel lenne érdemes?

 

Köszi! Az egy bolond!

sztgyi Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1235
Prefettó, ezt már láttad? http://www.tuningnet.hu/ fényhűtés1-9
Előzmény: Prefetto (1233)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1234

Sörkollektor építés No5

 

Elkezdődött a gyakorlati munka. Máris vannak tapasztalatok - kudarcok és élmények.

Kifúrtam 10db dobozt, alul felül. Az akkumulátoros fúrógép ideális lenne, mert elég alacsony a fordulatszáma a körkiszúróhoz. De mivel nagy a körkiszúró, jól lefogja a kis gépet. Az akku hamar lemerül. Hiába van két akku (sajnos ezek sem újak már), nics elég idő a feltöltésre. Nem akartam kínlódni, a tizedik dobozt már egy hálózatról működő, fordulatszám szabályozós kézifúróval  fúrtam ki.

Ezzel az a gond, még a legalacsonyabb állásban is kicsit gyors, kikapta a kezemből a dobozt. De meg lehet szokni, nagyon óvatosan kell bánni vele.

 

A dobozok nagyon sérülékenyek, kézben kell fogni, mert behorpadnak. Az első néhány doboz, amit már korábban kifúrtam, azok vasból voltak, jobbn bírták a műveletet mint az alu.

 

Ragasztáspróba.

Tervem szerint pillanatragasztóval rögzíteném, és sziloplaszttal összeragasztanám ami tömítene is. A pillanatragasztó nagyon kis felületen fogja, csak egy éles körvonal mentén, ezért nem igazán tart. néhány ragasztás sikeres volt, aztán egy koccintásra elvált. Sokat tököltem vele (többször szétpattant), de még bízom abban, hogy megy ez majd jobban. Volt egy megbontott sziloplasztom, igaz nincs ráírva, hogy UV álló, de ezt a tíz dobozt bekentem vele a találkozási ponton, majd vizes újjal szépen elkentem, a felesleget ronggyal letöröltem, pofára jól néz ki.

 

2-3 óra elteltével elég tartósnak néz ki, különböző igénybevételnek tettem ki óvatosan, úgy néz ki bírja. Van egy könnyű 1660mm hosszú csövem. Úgy kell vele bánni, mint a hímes tojással, mert könnyen behorpad. A végleges helyén nem lesz kitéve ilyen igénybevételnek, csak a hőtágulás okozhat majd gondot, amit nem tudok most megbecsülni sem. Ha a Cansolar méretet rakom össze, ez így még rövid.

(A Cansolair 16 oszlopban 15 dobozt rakott össze. 4'x6' (láb) méretű (1219x2133mm) a kész kollektor. A sörösdobozokon kívül van még az osztó és a gyűjtő doboz, ezek is kb. sörösdoboz magasságúak.  Ha én 15 doboznyira építeném a csövet, sokkal hosszabbra jön ki! (2656mm csak a 15 doboz hossza!, osztó/gyűjtő)

A Cansolair valószínűleg 0,33l-es dobozokból épít.

 

Akkor én egészen új típust fejlesztek, hisz ez 0,5l-es dobozokból készül. Uraim, egy új feltalálóval van dolguk!

Prefetto Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1233

Tükörfóliát egy grafikus barátomtól kértem, a betűvágó gép mellett tartja. Tükröz teljesen, de kicsit rücskösebb lesz, idővel homályosabb a kopás miatt is. Alut nem javaslok, azonnal oxidálódik

Előzmény: NeomatiK (1219)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1232

Már nics rá elég idő!

 

Még 1480 naptári nap van a nyugdíjbavonulásig - feltéve, ha nem emelik meg a korhatárt, és addig még megtűrnek (és megélem)!

Ezt az időt szeretném jelenlegi mhelyemen eltölteni. Aztán meg annyi hobbi ami belefér (bocs, amennyit megenged az oldalborda!)

 

Nem panaszkodni akarok, kérem, de most pár perce fejeztük be az ebédet, amit persze én nem érdemeltem meg! Máris feladatok tömkelege lett rám kiszabva. Kialkudtam 20 perc pihenőt. mert telihassal nem lehet dolgozni.

Megkaptam, de azzal a kikötéssel, hogy nem kapcsolhatom be a számítógépet!

 

Képzeld milyen erőfeszítésbe került kikapcsolt gép mellett beírni ezt a pár sort!

Előzmény: lv (1231)
lv Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1231
Tessék "normális" foglalkozás után nézni! :)
Előzmény: sztgyi (1228)
lv Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1230
Szóval akkor a lényeg, hogy működik :) Egyébként valóban ez a lényeg.

A cirkó ezek szerint nem akadály (nekem is az van, ezért vergődöm vele).
Előzmény: boattis (1229)
boattis Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1229

Hello Iv!

 

A kérdésed tulajdonképpen jogos, mert én is ebben láttam a legnagyobb homályos foltot anno a tervezgetés során.

Az igazság az, hogy most a megvalósítás után pár hónappal sem igazán tudnék választ adni erre a kérdésre. Egy biztos, semmi féle ebből fakadó anomáliát nem fedeztem fel a használat közben.

A melegvíz megnyitása esetén a hőmérsékletek nem változnak a HMV hőcserélő egyik oldalán sem, a Pt szivattyú is tökéletesen működik.  Erre alapozva merem kijelenteni, hogy a rendszer melegvíz elvétel közben is működik.

A másik kérdés a cirkóval kapcsolatban. Annyi történik, hogy ha a bojlerből a cirkó felé menő víz hőmérséklete nagyobb, mint a cirkón beállított víz hőmérséklete, akkor csak a cirkó (kombi kazán) keringtető szivattyúja indul el, de a lánggyújtás elmarad.

Ezt az apróságot kiküszöbölendő, a szabályozó össze van kötve a cirkóval, és ha a bojler hőmérséklete nagyobb a beállított értéknél, akkor a melegvíz nyomáskülönbség kapcsoló jelét megszakítja a cirkóban. Kvázi se szivattyúkapcsolgatás, se lánggyújtás.

Még egy apróság lemaradt a rajzról, bár ezt már egy régebbi hozzászólásban kiveséztem: A mosógép és a mosogatógép a melegvízre van kötve, hogy ne villannyal fűtsön, ha már egyszer majdnem ingyen van a melegvíz. Ebből kifolyólag be kellett tennem egy keverő termosztátot a cirkó bemenet elé, hogy szabályozni lehessen a HMV rendszerbe bemenő víz hőmérsékletét. (nyáron 75 fokig lazán felmegy a bojlerben a hőmérséklet, és ezen a hőfokon nem igen lehet minden ruhát mosni)

 

Azért a család az első, csak azután jöhet a hobbi!

 

Üdv: boattis

Előzmény: lv (1221)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1228

Bocsánat!

Valami baj volt a nettel.

Ezért beírtam újra. Leakadt, újraindítottam, megint beírtam. Végül látom minden elment.

sztgyi Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1227

Nem ilyen egyszerű!

Mivel ma szabadnapos - nem másnapos - vagyok, jobban ellenőriznek!

Előzmény: lv (1224)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1226

Nem ilyen egyszerű!

Nejem, sajnos egészségügyi okok miatt van itthon, én pedig szabadnapos vagyok.

Az én munkaidő beosztásom pedig eltér a normális emberekétől, nappal-éjjel felváltva. (Közlekedés, az sem a földön, hanem légi - bár én földi csapatban focizok)

sztgyi Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1225

Nem ilyen egyszerű!

Nejem, sajnos egészségügyi okok miatt van itthon, én meg éppen szabadnapos vagyok. Az én munkaidőbeosztásom eltér a normális emberekétől. Nappal, éjjel felváltva (közlekedés, de ez sem a földön, hanem légi). 

Előzmény: lv (1224)
lv Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1224
Egyszerű: nem szabad a feleséggel egy cégnél dolgozni.
Előzmény: sztgyi (1223)
sztgyi Creative Commons License 2005.09.30 0 0 1223

Glam slam!

Tetszik!

Fantasztikus a magyar nyelv - most éppen a Petőfi rádióban idegen nyelvekkel kapcsolatos műsor van, félfüllel figyelném, de a topik jobban érdekel. Azt mondta valaki, hogy Shakespeare -remélem jól írtam le- művei magyar nyelven szebbek mint az eredeti.

Iv!

Ez is tetszik (...tükörfóliába ....)

 

Az egészben az a szomorú, hogy a házi sárkány, bocsi a legfőbb főnök nem nézi jó szemmel, hogy a gép elé ülök, amikor annyi mindent kéne csinálni.

 

Nektek nincs jobb dolgotok?

Előzmény: NeomatiK (1218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!