Keresés

Részletes keresés

gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.17 0 0 660

Tudna valaki olyan programot amivel meretezni lehet kollektorrendszert?

Beadom az igenyeimet es megadja mennyi kollektor kell hozza, vagy valami ilyesmi.

Udv,

Gabor

eqvus Creative Commons License 2005.05.17 0 0 659
Ferembá! Légyszi írjál néhány dolgot a kínai síkkolektorról. Persze a véleményedre is kíváncsi lennék, milyennek ítéled őket. Méreteket tudsz már?
Előzmény: ferembá (653)
Gpeti Creative Commons License 2005.05.17 0 0 658
Naná.
Nincs olyan gyári kollektor a világon, ami jobb lenne a saját készítésűnél :-)
Előzmény: lv (657)
lv Creative Commons License 2005.05.17 0 0 657
Gpeti!
Azért a festéket elviszed tőlem, remélem! :))
Előzmény: Gpeti (655)
lv Creative Commons License 2005.05.17 0 0 656
Csak piszkál a dolog.
Ferembá, ha nem titok, - s miért lenne az - elárulod a körülbelüli paramétereit a síkkolektornak? Gondolok itt arra, hogy hajlogatott, vagy hárfás, csövek mérete, száma, fa/alu/egyéb keret, ... csak úgy körülbelülre. Légyszi.
Nagyon nem hagy nyugodni, rendesen elkezdted a hetemet. :)
Gpeti Creative Commons License 2005.05.17 0 0 655
ferembá, én nagyon ki akartam menni a Hungarothermre, de nem találtam a Construmás jegyemet. Síkideg voltam. Pedig akartam veled beszélni több témáról is. Én lelepleztem volna magam.

Mi a helyzet az állami támogatással? Engem nagyon érdekelne egy hőszivattyús fűtési rendszer, jó lenne hozzá egy kis financiális support.

Honlapotokat csekkeltem, nem sok info van róla. Már az AP sorozatnak is nagyon jó ára volt, ez pedig tényleg világbajnok. Ha van már valami mérési eredmény vagy fényképes részletes bemutató, azt szívesen olvasgatnánk.
Előzmény: ferembá (653)
lv Creative Commons License 2005.05.17 0 0 654
Bocsesz Ferembá!
Nem akartam "bennfenteskedni".
Ezzel a 20.000 Ft-ossal elkeserítettél. Biztos ez? Nem hiányzik belőle vmi? :)
Előzmény: ferembá (653)
ferembá Creative Commons License 2005.05.17 0 0 653
Szervusz Iv!
Mondhatom, piszok alak vagy, ha beszélgettünk, és nem fedted fel az inkognitódat.

Baráti üdvözlet minden Napenergia topicosnak.

Eddig nem akartam kedvét szegni az otthoni barkácsolóknak, de korábbi hozzászólásból kiderült, hogy a "háztáji" napkollektor önköltségi ára is eléri a 30 000 Ft-ot négyzetméterenként.
Az elmúlt hónapokban nem jelentkeztem a topicon, de mentségemre szolgáljon, próbáltam valamit tenni a hiányzó állami támogatás pótlására.
Több eredményről is beszámolhatok.
1. Tudok ajánlani kínai síkkollektort 20 000/m2 áron. Ha összejön egy konténernyi
mennyiség akkor be tudom hozni(csak topicosoknak). Az Industrián az "A" szabadterület 3. pavilonnál megtekinthető, megrendelhető(jelszó: ferembá)
2. Továbbá tudok ajánlani bevezető áron vákuumcsöves napkollektort, négy napja folyik az összehasonlító mérése, döbbenetesen jók az adatok(www.kardoslabor.hu)
3. 152 m2-es vákuumcsöves napkollektoros rendszer műszaki átadásán túl vagyunk,
állítólag világcsúcs Drain-back üzemben.

Ha igazán csöndes Drain-back tartályt akartok gyártani, akkor érdemes a beömlő
csövet kb.15 fokban meghajlítani, akkor nem fog "esni" a víz, hanem lefolyik a csőben.
A görbített cső tartályon-belüli felső részén kellene néhány lyukat fúrni, különben
"búvárharang" alakul ki, és nem tud a víz visszaürülni.
Üdv:ferembá
Előzmény: lv (643)
kiviszem Creative Commons License 2005.05.15 0 0 652

Szia.

Egy hely a sok közül pesten:http://www.naplopo.hu/Termekek/hoszig.html

Előzmény: Törölt nick (651)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.14 0 0 651

Üdv mindenkinek!

 

Egy kérdésem lenne: a napkollektorhoz felmenő/lejövő csőre hol lehet kapni és milyen szigetelést, ami bírja a 150 fokot is esetlegesen? A polifoam ugyebár elfolyik....

 

Tud valaki ilyen boltot vagy anyagot ajánlani?

 

A pannon solárnál valami fekete csodát láttam....

 

Attila

kiviszem Creative Commons License 2005.05.14 0 0 650
Ha minden igaz,az egyik doboz az enyém.Gpeti,ha elhozod nekem is B.p-re irjál,hol tudnám átvenni.
Előzmény: lv (649)
lv Creative Commons License 2005.05.13 0 0 649
Gpeti!

Sajnos (illetve bánja a kánya, bocs) nem valószínű, hogy bp-re mennék a jövő héten, viszont én a tiedén kívül csak két ember cuccát hoztam el Győrből (az enyémmel együtt volt 4 doboz), remélem csak elírás volt részedről.
Ha írsz egy mailt, adok egy telszámot, azon megbeszélhetjük az átadást.
Előzmény: Gpeti (648)
Gpeti Creative Commons License 2005.05.13 0 0 648
A topik valóban elég beteges.

lv, ha minden igaz, nálad van az én és még három pesti ember festéke. Majd kereslek az átvételt illetően. Sajnos ezen a hétvégén nem leszünk otthon, így jövő hétvégére tolódott a projekt. Esetleg nem jársz Budapesten hét közben?
erbe Creative Commons License 2005.05.13 0 0 647
Látod, más sem érti!
Annyira, hogy még válaszolni sem tudnak rá.
Vagy azért halt ki a topic, mert süt a nap és mindenki gyorsan be akarja fejezni a kollektorát?
Előzmény: lv (646)
lv Creative Commons License 2005.05.09 0 0 646
Ezt a kettéosztást nem igazán értem. Külön kollektorok a HMV-nek, és külön a fűtésnek? Vagy mi módon lehet megosztani, s mit?
Előzmény: erbe (645)
erbe Creative Commons License 2005.05.09 0 0 645
Teljesen értelmetlen!
A hőtároló tartályban rétegződik a víz hőmérséklet szerint. A tetejéből látod el a HMV-t, kicsit lejjebb, alacsonyabb hőmérsékletről a fűtést. Normál esetben használati melegvíz sem kell 50 foknál melegebb. Sajnálatos módon, az új, anyag és költségtakarékos (kisujjnyi cső, pici lapradiátor) fűtési rendszereknél 70 fokos előremenő víznél befagy az embernek a l....
Ha nem osztod ketté, akkor napsütéshiányos időszakban legalább HMV-d lesz. Ha kettéosztod, sem ez, sem az.
Előzmény: Tvnet_Sanya (641)
boattis Creative Commons License 2005.05.09 0 0 644

Urak!

 

Festék átadás-átvétel ügyben sajnos az az információm, hogy a pesti céges iroda jelenleg zárva van mert Pécsen dolgoznak. Ezért érdemesebb lenne ha Pest környékiek összeszövetkeznétek, és egy valaki elvinné a festékeket. Ott már könnyebben át tudnátok egymásnak adni.

(Iv jön szerdán és felajánlotta, hogy Esztergomig elviszi az árut)

 

Köszönettel: boattis

lv Creative Commons License 2005.05.09 0 0 643
Kint voltam, biza. Sőt, ha igaz, akkor beszélgettem Ferembával is (valszeg ő volt az, ha jól működik a logikám).
Végignézve a kiállított (sík)kollektorokat, megerősödött bennem a gyanú, hogy azért ilyesmit valóban lehet házilagosan is csinálni.
Volt egy kollektor (sajna a prospi nincsenek most nálam, a névmemóriám meg...), szóval ők alu lemezcsíkokat préselnek a rézcsőre két oldalról, s nem forrasztanak.
Előzmény: kiviszem (642)
kiviszem Creative Commons License 2005.05.08 0 0 642

Üdv. mindenkinek .

Voltatok a Hungarotherm kiállitáson?Mert szinte minden napkollektorral és fűtéssel foglalkozó cég most volt kint az A-pavilonban.Sok "ismerőssel" is lehetett személyesen találkozni,tanácsot kérni.De hát az árak...marad a csináld magad,bár igy sem egy olcsó az biztos.

Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.05.07 0 0 641

"Ki az az őrült, aki kettéválasztja a kollektorait fűtési és HMV körre?"

 

Én! :))) A HMV-nek melegebbnek kell lennie mint a fűtésnek. Ha a két rendszer egy, akkor ezt hogyan oldod meg többletköltségek nélkül? Az egész történetben az a 20 méternyi cső a legolcsóbb. Persze nem baj ha van átjárhatóság a két rendszer között - mondjuk nyáron - de alapban jobb ha kettőbe van osztva. ;)

Előzmény: Gpeti (640)
Gpeti Creative Commons License 2005.05.07 0 0 640
Szerintem maradjunk annyiban, hogy elég a kettő cső. Ki az az őrült, aki kettéválasztja a kollektorait fűtési és HMV körre? Szépen majd egy okos vezérlés váltogatja a szelepeket, mikor mire van igény.

Vagy szavazzunk? Én kettőt mondok.
Előzmény: Tvnet_Sanya (638)
SebastiaoSalgado Creative Commons License 2005.05.06 0 0 639
szerintem semmiképpen nem halott ötlet. Csak nekem logikusabb a tetőre rakni a már említett dolgok miatt.

De én laikus vagyok, egy szakember biztosan jobban ki tudja számolni.
Előzmény: gabor.hoffer (635)
Tvnet_Sanya Creative Commons License 2005.05.06 0 0 638

"Miért kellene 4 db?"

 

"Mer' a kollektoros vízmelegítés az olyan. Van egy felfele és egy lefele irány (pont mint a netnél). Ha a HMV-n felül fűtésre is akarsz rásegítést, az már egy másik kör lesz, akkor az még két cső. Attól hogy 1 db "védőcsőbe" húzod, még az 4 db lesz. :)

Előzmény: erbe (623)
urbancsok Creative Commons License 2005.05.06 0 0 637
Nem halott ötlet! Minden további nélkül kivitelezhető. Két szál - ha 14 m2 a felület - 18-es rézcsövet kell lefektetned és kellően jó minőségű anyagokkal szigetelned. A 2 eres 0.75-ös vezetékről se feledkezz meg.
Előzmény: gabor.hoffer (635)
NeomatiK Creative Commons License 2005.05.06 0 0 636
Írtam már korábban, hogy én is a kertbe fogom helyezni a kollektort több praktikus oknál fogva, úgyhogy jelen állás szerint én is erre szavazok.
Előzmény: gabor.hoffer (635)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.06 0 0 635

Tondach Polka cserep van rajta.

A kepen a teto szerkezetet latod. a hoszigeteles alatt parazaro, felett paraatereszto hotukros folia van.

Az a gond, hogy keson keztem gondolkodni a napkollektoron. Kicsit maceras mar a tetore felrakni.

Reszemrol az alapkerdes az, hogy halott ottlet-e a kertben elhelyezett napkollektor.

Udv,Gabor

Előzmény: erbe (634)
erbe Creative Commons License 2005.05.06 0 0 634
Mi lesz a tetőfedő anyag?
Ha a tetőszerkezetbe építed a kollektort, könnyebb, mint a Bramac.
Nem lesz a nappalinak felső hőszigetelése? A napkollektor erre is jó. Ráadásul nem áll meg rajta úgy a hó, mint a cserépen (vagy úgyis le kell piszkálni, különben nincs értelme). Építész mit szól hozzá?
Előzmény: gabor.hoffer (633)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.06 0 0 633

Elfelejtettem irni, hogy a delkeleti tetosik, egy egeszen kulonos szerkezet. Ez a tetosresz a nappalibol latszo egy 9m hosszu dupla szarufakbol allot szerkezet. Tehat a szarufak a talp es gerincszelemenen tamaszkodnak es nincsenek plusz szelemenek. Magyaran nem nagyon terhelheto, ill. nem nagyon akarom terhelni. Bocs, ezt elfelejtettem jelezni. A masik oldali tetosiknal, ahol a gyerekszobak vannak, ott mar van 2 segedszelemen.

Itt a szetkezeti kep:

 

Udv, Gabor

Előzmény: erbe (632)
erbe Creative Commons License 2005.05.06 0 0 632
A modellezés szerint az egyik tetősík délkeleti tájolású, majdnem egész nap süti a nap. Mit akarsz ennél jobbat? Igaz, viszonylag kicsi a dőlése, de a kert végéből szigetelten bevezetni a házba a meleget többe kerülne, mintha 2-4 m2-vel több kollektort raksz fel a tetőre. A délkeleti oldalon álló épület a szomszéd? Mert annak a teteje jobb lenne.
Előzmény: gabor.hoffer (631)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.05.05 0 0 631

En is deli oldalra tennem a kollektort, de nem nagyon megy ilyen tetosikok mellett. A foldben, kelloen szigetelt vezetekben vezetnem be a hazba a melegvizet.

Udv,

Gabor

ui:. Mellekeltem egy ujjabb kepet a kert felol. Modellezni a sketchup progit hasznalom. www.sketchup.com  Valos idoben tud arnyekolast szamolni.

Előzmény: SebastiaoSalgado (630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!