Keresés

Részletes keresés

tara Creative Commons License 2007.04.20 0 0 8957
Kedves windy12!
Én is írtam e-mailt a nevednél levő címre egy klímatelepítéssel kapcsolatban. Valamikor majd válaszolsz?
Köszönöm
Előzmény: windy12 (8955)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.20 0 0 8956
Ha van módod, nézd meg élőben ezt a masinát is.....hátha a szíved más irányba is elkezd "húzni" :)
...további képek a képes topikban
klímaszerelések képei













üdv.: Dr. Klíma
Előzmény: vigha (8954)
windy12 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 8955

Válaszmél ment.

 

A Daikin tipusa FTN25/RN25

Előzmény: vigha (8954)
vigha Creative Commons License 2007.04.20 0 0 8954
Szia Windy12!

Tegnap küldtem mail-t! A Daewoo-s zajos légkondi tulaj :-)

Szánj rám majd pici időt .
Illetve érdekelne még a Daikin klíma típusa(száma) is amit a samsung mellett említettél. De a szívem már inkább az utóbbi felé húz


Köszi
windy12 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 8953

Csak azért kérdeztem, mert miután pár éve felszereltük Nálad a készüléket, ezt írtad itt a topikban:

 

"... Köszönet illeti Viricsit az előzetes infókért, hisz az ő ajánlására kerültem kapcsolatba a Pannon klima csapatával, akik a tegnapi nap folyamán /Windy 12 és kollegája/

röpke 3 óra leforgása alatt más megvilágitásba helyezte nekem a nyarat egy panellakó szemszögéből:-))) Gyorsan és pontosan dolgoztak valamint nem a kihajolós módszer szerint szereltek, amiről nem sok jót hallottam...

A lényeg: Minden nagyon szép, minden nagyon jó..."

 

Amikor pedig ma telefonon beszéltünk, akkor is azt nyilatkoztad, hogy újabb készüléket szeretnél szereltetni velünk. Nem értem tényleg akkor mi a probléma? Sajnos mi tényleg nem tudunk Neked az olcsó noname kategóriából készüléket szállítani, ezért ajánlottam, hogy ha mégis ilyet szeretnél, akkor azt valamelyik áruházban vásárold meg, és azután mi szívesen telepítjük.

Előzmény: tutetem11 (8951)
windy12 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 8952

Szia.

 

Elmesélnéd, hogy milyen kifogásaid vannak?

Előzmény: tutetem11 (8951)
tutetem11 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 8951
Vannak kifogásaim velük szemben... Személyes a tapasztalat.
Előzmény: Dr. Klíma (8950)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.20 0 0 8950
Ha meg vagy velük elégedve, akkor szerintem hívd őket.... minek mást keresni ?????
Előzmény: tutetem11 (8949)
tutetem11 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 8949

Egy 25 négyzetméteres helységet szeretnék klimával ellátni.

Merre érdemes keresgélni olcsóbb klimát?

Tudtok infót adni?

 

Nekem 3 éve otthonra a pannonklima szerelte be. De a klimát én vettem meg.

k. revilo Creative Commons License 2007.04.19 0 0 8948
-CPS TM150 hűtéstechnikában használatos..... teljesen új hőmérő eladó!



06-20-371-09-67
kopite Creative Commons License 2007.04.19 0 0 8947
budapest.
Előzmény: windy12 (8946)
windy12 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 8946

Szívesen segítünk, ha elárulod, hogy az ország melyik részén fordulsz elő. Esetleg mail-ben itt: pannonklima@pannonklima.hu

 

 

 

Előzmény: kopite (8944)
windy12 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 8945

pacseryk

 

 

Hol kerül az LG C18AWR netto 265.900 forintba?

 

Egyébként egy-két kérdést feltettél, amire itt nem ildomos válaszolni. Talán privátban...

 

 

 

rnagy8

 

Tegyük fel, hogy jó, bár még mindig nem tudom, hogy honnan fogja szívni a levegőt. Fontos, hogy legyen szellőzése a zárt erkélyednek.

Előzmény: pacseryk (8941)
kopite Creative Commons License 2007.04.19 0 0 8944

kedves klímások!

 

lakásfelújítás.

 

cél: 4 db beltérit kiszolgáló multisplit telepítése, megbízható szervízhátterű márka kellene.

 

a szobák:

 

1db 40 nm 3,20-as belmagasság

3 db 20, 15, ill. 10 nm-es szoba 2,60-as belmagasság

 

kültérinek lenne egy kiváló árnyékos hely, ahonnan egy meglévő szellőzőcsatornán lehetne bevinni a csöveket, a legtávolabbi beltéri kb. 11 méterre lenne.

 

bármilyen javaslatot, ajánlatot szívesen fogadnék!

 

köszönöm.

 

rnagy8 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 8943
Köszi a választ!
Az se lenne elegendő ha a beépített erkély külső ablakával hozom ki egy szintbe úgy, hogy a rácsozata a szabadra "néz"és gyakorlatilag a kültéri zárná le az erkélyt a külvilágtól? Feltétlenül az egész doboznak szabadon kell lennie? Az egyenlőre egy aztán később mégegy ötlet tetszik, de a holokzatra akasztás továbbra is aggaszt, mivel a kedves szomszédaim szétcincálnának miatta (ahogy belekötöttek abba, hogy a fördőszobai radiátoromat kicseréltem egy modernebbre)
Előzmény: windy12 (8939)
deejaybass Creative Commons License 2007.04.19 0 0 8942
Az alábbi márkanév felülmúlhatatlan...:-)
pacseryk Creative Commons License 2007.04.19 0 0 8941

Sziasztok, szerintetek LG C18AWR vagy Samsung VIVACE AQV18VBA? Ti melyiket ajánlanátok?

 

Tudásban ez a két gép jön be nekem.

 

Gyakorlatilag azonos paramétereket írnak a 2 készülékről. Egy picivel kisebb a Samsung és egy hangyányival kevesebbet fogyaszt , viszont 5,1 kw helyett 5,2 -őt tud az LG.

 

Szűrőkben egyéb adatokban ha jól látom megegyeznek.

Az árban (amit eddig találtam) szintén azonosak. Szerviz háttér? Szerelhetőség, megbízhatóság? Esetleges multi kiépítés is lehetne érdekes mert a hálóba is jó lenne egy beltéri, becsövezve már van is. De egyszerre ugye nem menne a két beltéri, hiszen a nappali nappal, háló meg ugye este üzemelne.

 

LG: 265.900 Ft + ÁFA

Samsung: 273.900 Ft + ÁFA

 

Van valakinek jobb ajánlata? Esetleg áfa nélküli megoldása? :) Természetesen beszereléssel érdekelne.

 

40-45m2 re (2,8-as magasság, tetőtér) szerintetek elég lenne a AQV12VBAN? Valahol ezt írják erre: 36 m2 - 47 m2 -re. Máshol a AQV18VBA-ra 30-40 m2 et.

Elég húzós különbség van árban: 90 ezer + ugye az ÁFA

peterch Creative Commons License 2007.04.19 0 0 8940
Szia! Remelem a szakik nem harapjak le a fejem. En a te helyedben parapet klimat szereltetnek be. Csak ket drb cca. 100mm-es nyilast kell csinalni a falon. Benne van a kulteri es belteri egyben . Eleg csendes.
Előzmény: rnagy8 (8938)
windy12 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 8939

Nem elég. A kültéri egység, mint a neve is mutatja kültérbe való. Nagyon nagy mennyiségű levegőt kell átszállítania a hőcserélőn, hogy le tudja adni a hőt, amit bentről kiszállít.

 

A mobilklíma sajnos nem megoldás. Érdemes megnézned a Vaterát, meg pár apróhirdetési site-ot, hogymennyien próbálják eladni féláron a tavaly nyáron vásárolt, még garanciális mobilklímájukat. Valószínű, hogy nem azért, mert annyira bevált volna. Itt a topikon is van már egy-két ember, aki lecserélte a mobilt splitre. Pénzkidobás.

 

Vegyél egy splitet, szereltesd fel abba a helyiségbe, amelyiket úgy gondolod, hogy a legfontosabb hűtened, így a nagy melegben már tudsz hűsölni legalább egy szobában. Aztán, ha megint gyűlik egy kis zsozsó, akkor lehet a másik szobát is.

 

A kültéri egység engedélyeztetése zsákutca, de - igaz nem tudom, merre laksz - ez most még a régebbi építésű házaknál, pláne panel lakótelepeknél hallgatólagosan, de nem problémáznak vele.

Előzmény: rnagy8 (8938)
rnagy8 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 8938
Sziasztok!
Visszaolvastam egy pár száz hsz-t de nem találtam egyértelmű utalást arra, amit keresek:
Alapvetően vannak aggályaim a split klíma beszereléssel kapcsolatban, egyrészt az egyszeri nagy beépítési költség, másrészről az -elvileg- engedélyköteles kültéri felszerelése miatt. Alapvetően egy Ny-i ablakozású nappalit (25nm) és egy Ny-i ablakozású hálót szeretnék hűteni. Fsz-i panelről van szó. Dual-ra vagy két splitre nem lesz pénzem az szinte biztos. Két kérdésem van:
-Érdemes-e mobilklímában gondolkodnom, ha igen mire figyeljek?
-Ha mégis split lesz belőle akkor elegendő-e a kültérit nem a homlokzatra, hanem a beépített erkély falára tenni? Itt a kérdés az, hogy nem árt-e, hogy nem járja annyira körül a levegő - cserébe a nap se süti. Gondolom az evidens, hogy be ne csukjam az erkély külső ablakát de mégis elég-e egy kb. 1/2 nm-es ablakot hagyni a kb. 5 m3-es erkélyen?
Köszi a válaszokat, javaslatokat előre is.
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.18 0 0 8937
Nm :)

A nyolc méter nem gáz.... a gépek többsége minimum tíz, de általában 15m- ig elcsövezhetőek... a szimtkülönbség van 5-7,5m re korlátozva..

A max csőhossz azért van megadva, hogy addig üzembiztos a berendezésed... (bár a hajlításokra oda kell figyelni)

Előzmény: HG. (8936)
HG. Creative Commons License 2007.04.18 0 0 8936

Köszi,

és az nem gáz, hogy ha 8 méterre van a kültéri a beltéritől?

 

Vmi 5 méteres korlátot olvastam...

Hogy ez most "csak" célszerűségi ok, fix technológia korlát, vagy csak k. drága hosszabban vezetni, azt nem tudom.

 

(Egy elég rossz, folyósó-szerű lakásról van szó.)

Előzmény: Dr. Klíma (8934)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.18 0 0 8935
igen...
nézz át a klímaszerelések képei topikba.....hátha a további kérdéseidre találsz megfelelő képet, melyen rajta lesz a válasz
Előzmény: Infomaker (8931)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.18 0 0 8934
Hi

A multi géppel csak annyit érsz el, hogy fizikálisan kisebb helyet foglalnak el a kültérik...
A tökéletes megoldás az, mikor abban a helyiségben van a beltéri, ahol ténylegesen hűteni akarsz.... az 1 beltéri hűt több helyiséget megoldás kompromisszum....
Előzmény: HG. (8932)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.18 0 0 8933
Szia

Igen, le kellene.... Ha erre nincs mód, akkor el lehet végezni összeszerelt állapotban is, de az "as" munka....A tökéletes, és biztonságos tisztításhoz le kell szedni a burkolatot

Előzmény: k2laci (8923)
HG. Creative Commons License 2007.04.18 0 0 8932

Urak!

 

Tanácsotokat kérném tisztelettel:

 

- 2 egybenyíló szoba, köztük hatalmas duplaszárnyú ajtó

- 40 nm, ill. kb 120 hűtendő légköbméter

- régi téglaház, kültéri csak a belső körfolyosón lehet

 

Multispilt kellene, vagy egy nagyobb mono elég, és kb. mekkora hűtőteljesítménnyel?

 

Fontos, hogy ha multi kéne, akkor a távolabbi beltéritől min. 8 m-re lenne a kültéri

(Ha mono is elég a nagyobbik szobába, akkor elég 4 méter csövezés kültéri beltéri közt.)

 

Köszi előre is:

 

G.

Infomaker Creative Commons License 2007.04.18 0 0 8931
"A cső bevezetések alul vannak ugyebár." mármint a kültérin.
Előzmény: Infomaker (8930)
Infomaker Creative Commons License 2007.04.18 0 0 8930
Az jó, ha a kültéri jobb oldalánál lesz a lyuk a falban, méghozzá a kültéri felső élénél? A cső bevezetések alul vannak ugyebár.
windy12 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 8929

A sima multi készülékeknél általában külön kell minden egyes beltérit  összekötni a kültérivel. Az LG-nek van osztódobozos multi készüléke, ahol leágaztatás van a következő módon:

 

 

 

 

A sárga a kültéri egység, a piros az osztódoboz, a kékek a beltéri egységek

Előzmény: lezlicé (8928)
lezlicé Creative Commons License 2007.04.18 0 0 8928

Helló szakértők !

 

Érdeklődöm, hogy 2 vagy több db beltérit lehet-e  rákötni egy gerincvezetékre, vagy külön-külön kiépítendö az összeköttetés  a beltéri és külsö egységek között ?

 

köszönettel: lezlicé

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!