Keresés

Részletes keresés

S.P.T. Creative Commons License 2005.04.01 0 0 480

Láttam rézcsőhöz 180 fokos íveket is, kb 4-5 cm sugárral.

Fel is keltette a fantáziámat, bár én hőcserélőhöz akartam használni...

Pesten, a külső Váci úton, a Szatmáriban voltak.

Gpeti Creative Commons License 2005.04.01 0 0 479
Úgy értem, hajlító szerszám nélkül, gázlámpával felmelegítve, kézzel meg lehet-e hajlítani?
Előzmény: eqvus (478)
eqvus Creative Commons License 2005.04.01 0 0 478
Még gázlámpa sem kell hozzá, hidegen is síma ügy! Ezért csőhajlító! :) Már félkemény csöveket is hajlítottam vele 180 °-ra. A csőhajlító "kenedy" márkájú, Szekszárdon a Valentinker forgalmazza, de szerintem akárhol is szerszámboltban beszerezhető.
Előzmény: Gpeti (477)
Gpeti Creative Commons License 2005.04.01 0 0 477
Az jó lenne, ha megtudnád. Hol lehet ilyent venni? Mert akkor inkább vennék egyet.
A jövőben úgyis készíteni fogok pár m2 kollektort, aminek profi kivitelűnek kell lennie.

Esetleg a lágy rézcsövet gázlámpával piros izzás alatt meg lehet hajtani 5 centis sugárban (10 centis csőközökkel)?
Előzmény: eqvus (475)
kpl Creative Commons License 2005.04.01 0 0 476
Áááá, ezek már készen vannak. Így túl könnyű!
:-)
Előzmény: NeomatiK (473)
eqvus Creative Commons License 2005.04.01 0 0 475
Az enyém két karú, a 12-es, 15-ös csövet ~5 cm-es, a 22-est ~10 cm-es sugárban 180°-ig tudja hajlítani. Nagyon jól bevált cucc! A neve most nem jut eszembe, valami angol cég gyártja, ha kell még a délelőtt megtudom.
Előzmény: Gpeti (472)
NeomatiK Creative Commons License 2005.04.01 0 0 474

Elárulok egy nagy titkot! :)

Én a csőkígyómat az íveknél flexibilis műanyagcső+bilinccsel fogom kialakítani. Levágom késsel a megfelelő méretre, ráhúzom a rézcső végére, rászorítom a bilinccsel, aztán kész is. Hőtechnikailag sem rosszabb. Arról nem is beszélve, hogy tized annyi időbe se telik, mintha forrasztatnád (ha jól értem, hogy az íveket forrasztással rögzítenéd az egyenes csőhöz) és hibázásra is jóval kevesebb a lehetőség, szinte semmi.

Előzmény: Gpeti (470)
NeomatiK Creative Commons License 2005.04.01 0 0 473

Igaz is, sokra nem mentem vele :) Ráadásul a frame is bekevert. Szóval:

http://fenntarthato.hu/epites/termekek/megujulo-energiak/napkollektorok

De tényleg nincs rajta semmi érdemleges.

 

Előzmény: kpl (469)
Gpeti Creative Commons License 2005.04.01 0 0 472
Ez sem rossz ötlet. Hogyan néz ki egy ilyen csőhajlító? Mekkora sugárban tud csövet hajtani?
Előzmény: eqvus (471)
eqvus Creative Commons License 2005.04.01 0 0 471
Akkor már olcsóbb, ha veszel egy csőhajlítót (13.000-ért tud 12;15;22) , meg lágy 15-ös rézcsövet és kollektoronként már csak két 15/22-es T idomot kell forrasztanod. Sokkal kevesebb macera, nem beszélve arról, hogy a második kollektornál már meg is jön a befeccölés.
Előzmény: Gpeti (470)
Gpeti Creative Commons License 2005.04.01 0 0 470
Sziasztok,

Ma délután veszem meg a rézcsöveket. Szomorúan tapasztaltam, hogy olyan T idomot nem lehet kapni, ami nekem kell. (18 vagy 22-ről szűkít 10-esre).
A másik megoldás, miszerint kifúrom az osztócsövet, és beledugom a vékonyat, az nem lesz jó, mert csak lágyforrasztani tudok, azzal meg szerintem nem fogja bírni a hőtágulásokat.

Ezért kicsit átgondoltam a dolgot, és megváltoztattam a konstrukciót. Úgy döntöttem, hogy 15-ös csövet és 90 fokos íveket veszek. Ezekből rakok össze egy csőkígyót. Azaz egy 1 méteres cső vizszintesen, majd kétszer 90 fokkal visszafordulok, megint egy méteres cső, és így tovább. utána ezt az egészet ráforrasztanám a rézlemez alapra.
A csöveket nem pont párhuzamosan raknám, hanem egy kicsit mindig emelkedne, így könnyen le tudna légtelenedni.

Ha valakinek van ellenvetése, az most gyorsan szóljon, mert akkor mégsem veszek csöveket, meg kanyarokat.
kpl Creative Commons License 2005.03.31 0 0 469
és mire mentél vele? (ha tettél volna smiley-t a végére akkor megúsztad volna a következő 23 sort. De nem tettél. tehát megkapod ami jár:)

minek linkelted ide? nincs ott semmi, csak az hogy hol keress tovább !!!!

visszanyomoztad a linket ?
Hány szintig visszamenőleg kell kukába küldeni az infódat?

<HTML><HEAD><TITLE></TITLE></HEAD>
<BODY LINK="#005555" VLINK="#00B000" ALINK="#000080" Bgcolor="ffffff" basefont="arial">
<font face="arial"><FONT SIZE=-1><FONT COLOR="#800000">
<CENTER>
<br>
Ha el tudja olvasni ezt az oldalt, ajánluk, kattintson <a href="../labviz.html">IDE</a><p>
<br>
</CENTER>
</BODY></HTML>


Arról szól csaknem az egész kapcsolódó fórumvilág, hogy ne erőltessünk feleslegesen energiát feleslegesen sem használható célok érdekében. Zutty ki mndent ami fecsérli a jövőt !!!

Erre jönnek ide hogy kattintsak ide meg oda.
Röhely, főleg itt.

kpl
Előzmény: NeomatiK (468)
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.31 0 0 468
kpl Creative Commons License 2005.03.31 0 0 467
Idén lesznek tapasztalataim egy Kelet-Nyugat tájolású vályúval (ha a Nagy Zöld Fejű Manitou is úgy akarja). Ez a heti utánállítós elv, eléggé délutáni pályára kihegyezve. Tehát még lejtése is lesz. Majd beírom a tapasztalatokat ide is, bár nem hiszem hogy sokra mentek vele, vagy sok hasznos infó lesz benne, olyan egyszerű az egész hogy még mérést se teszek bele :-) Illetve kontrollként a korábbi évek vezérelt áramfogyasztása lehet egy jó kis bázis.
Előzmény: stufi007 (462)
kiviszem Creative Commons License 2005.03.31 0 0 466

18-asból 18méter ad 1nm felületet,15-ösből 20méter 0.94nm.Azon is gondolkozom,hogy lemezes hőcserérőn keresztül fűtöm a bojlert,de nem a nemrég ferembá által rajzoltak szerint,hanem beépitenék egy plussz kivezető csövet mely által a keringetés független lenne a melegvizelvételtől és nem kellene a felső melegebb réteget is keringetni,ha alulról a feléig engedem bele a csövet a tartályba.

Előzmény: Krzysztof (464)
kiviszem Creative Commons License 2005.03.31 0 0 465

http://www.naplopo.hu/pdf/tervseg.pdf Nemtudom ezt olvastad e,én egyébként 1nm hőcserélő felületet tervezek 4nm kollektorhoz,200lit-es bojlerba,csak még kellene egy használt bojler olcsón.

Előzmény: Krzysztof (464)
Krzysztof Creative Commons License 2005.03.31 0 0 464

Akkor valamit nem jól számoltok mivel 200literesbe a 18-asból elég kell hogy legyen 15-17 méter.

Ezt hagyon lehet kiszámolni?

Előzmény: HHapci (433)
Krzysztof Creative Commons License 2005.03.31 0 0 463
Milyen felületű hőcserélőt kell beépíteni a viztartályba (és mitól függ a felülete)?
stufi007 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 462
Közben megtaláltam, láttam, hogy elméletben foglalkozott vele a fórum, de gyakorlatban valósított meg valaki napkövető rendszert? Tapasztalatok?
Előzmény: stufi007 (461)
stufi007 Creative Commons License 2005.03.30 0 0 461
Uraim! Nemigen találtam arra utalást, hogy valaki úgy próbálkozott volna növeni a napkollektora vagy napcellája teljesítményét, hogy tükrök és forgatóberendezés segítségével többször annyi napsugárzás érje a felületet. Vannak ezzel kapolatban tapasztalatok? Üdv: Stufi
kiviszem Creative Commons License 2005.03.30 0 0 460

Találtam egy egyszerű vezérlést,szerintetek milyen?http://www.conrad.hu/product.asp?catalog%5Fname=Conrad&category%5Fname=002123%5FGuid528F963F2089FC09E10000000A010233&product%5Fid=194360

kiviszem Creative Commons License 2005.03.30 0 0 459
A kolektorokhoz van 12*1-es  X méter maradék rézcsövem,ez lenne az alapanyag.Túl vastag hárfahúrnak????Az összeállitás úgy nézne ki( 4 kollektor),hogy 2-db kollektor lenne sorbakötve,majd a 2-2 sorbakötött páros lenne közösitve egy főágra. Az abszorber méret  2m-szer 50cm,mennyi hárfahúrt javasolsz ha a ritkitás miatt erős lejtésű csőkigyót alakitok ki egyenes húrok helyett,és milyen csőátmérőket?
Előzmény: ferembá (446)
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.30 0 0 458

Nálam csak csőből áll :) Normál 8-as rézcső (5 méter, megnéztem) kígyóra hajlítva ez lefújva matt fekete festékkel.

A lamellázást hogy lehet megcsinálni? Forrasztással? Jó hozzá a normál forrasztópáka + forrasztóón? Nem akarom túlbonyolítani se.

Előzmény: S.P.T. (454)
S.P.T. Creative Commons License 2005.03.30 0 0 457

Na, ez az.

Ezért kérdeztem mert nyomástartó rendszert megcsinálni így macerásabb, mint egy flexicsövet beiktatni szerintem.

 

Egyébként a párom kiderítette, hogy neki kell a napocska nyáron, én csak ne árnyékoljak holmi kollektorokkal, úgyhogy marad a függőleges fix elrendezés.

Előzmény: eqvus (456)
eqvus Creative Commons License 2005.03.30 0 0 456

Bocsi a késői válaszért!

A legegyszerűbb megoldás a hollandi, de ebben az esetben egy minimális folyadék veszteséggel számolni kell.

Előzmény: S.P.T. (426)
gabor.hoffer Creative Commons License 2005.03.30 0 0 455

Hello,

Milyen abszorber festeket hasznaltok?

Udv

Gabor

S.P.T. Creative Commons License 2005.03.30 0 0 454

Nem értem...

Az abszorber nem csak csőből áll, hanem rá applikált lamellákból is, amik az egész kollektorfelületet hasznosítják, egybn lefedik.

Így sokkal gazdaságosabb szórni a festéket, ráadásul egyenletesebb is lesz a réteg.

 

Ha nem alkalmazol lamellákat, csak a cső vetített felülete hasznosul az egész kollektorból (enyhe egyszerűsítéssel).

Akkor már olcsóbb egy kisebb, de lamellázott kollektort csinálni.

Előzmény: NeomatiK (453)
NeomatiK Creative Commons License 2005.03.30 0 0 453
Szerintetek nagy baj lenne, ha ecsettel mázolnám vékonyan az abszorber csöveket szórás helyett? Tavaly kísérletképpen csináltam egy csőkígyót rézből 3 (vagy 5? már nem emlékszem) méteres hosszból. Meghajlítva persze nem nagy az egész és elment rá egy nagy flakon szpré. A festék 80-90%-a szerintem a papíron landolt, amit mögé tettem, hogy ne a falat rondítsam.
Gpeti Creative Commons License 2005.03.30 0 0 452
ferembá, ha tudnál adni pár vákumcsövet, azzal nagyon boldoggá tennél. Természetesen nem ingyen kívánom, mi a darabára a mekkora csőnek? Írj e-mail-t az itteni címemre, megbeszéljük.

Egy olcsó és jó szivattyút mondjatok nekem, ami a kisérleti rendszert tudja nem túl nagy intenzitással keringetni? Arra gondoltam, hogy körülnézek az olcsóbb kerti szökőkút szivattyúk között, hátha akad nekem tetsző. Vagy veszek egy rendes wilo-t, amit majd késöbb fel tudok használni a végleges rendszerben. Egyéb ötlet?
Az első kollektorom végül 1 m2 netto abszorber felületű lesz, ezzel akarom a gyerekek kb 400 Literes pancsolóját langyosítani, meg persze méréseket végezni közben. Tegnap lefestettem a tartóvasakat, ma leszabják a keretnek való anyagot, délután beugrok a rézlemezért, holnap megveszem a csöveket és idomokat. Hétvégén sokat akarok vele haladni.
Előzmény: ferembá (445)
Gpeti Creative Commons License 2005.03.30 0 0 451
Ennyire nem kell kavarni, a k értékkel önmagában számolni elég jó közelítés. Vannak még a külső és a belső falak mentén a légáramlás miatti tényezők, amit szintén figyelembe kell venni, ez a szerkezet k értékét kicsit rontja, de ferembá számolása teljesen jó kiindulási alapnak (bár a 420 m2 egy kicsit soknak tűnik, a fal k meg kevésnek).
Előzmény: NeomatiK (450)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!