Keresés

Részletes keresés

ksmkovacs Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9017
Sziasztok,

Klímavásárlás előtt állok. Ma volt kint egy szerelő és a következő ajánlatott tette. Érdekelne, hogy szerintetek a berendezések beszerezhetők-e olcsóbban, vagy korrekt az ajánlat. Ha tudtok olcsóbb helyett, akkor légyszíves ajánljatok.

3,5-es mind és az árak bruttóban vannak

Panasonic 180.000+40.000=220.000
Fisher 140.000+40.000= 180.000
Daikin 155.000+40.000=195.000

A Fishernek a katalógusa tetszett, a Daikint dícsérte a szerelő, az uram meg a Panasonic-ban mint márkában bízik.

Előre is köszi a segítséget.

Andrea
klimakiraly Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9016
Szia!

Igen van egy kis káosz.
Az R410A megjelenése előtt a 3,5kW volt a választó víz.
Addig Ø6/Ø10 cső pár onnantól Ø6/Ø12 cső pár.

De manapság egyes 3,5kW klímák is Ø6/Ø10 cső párral mennek.

De inkább az elektromos vezetékek száma és milyensége szokott gondot okozni nem a cső....

K.K.

ps: Ha van otthon villás kulcs azzal könnyen meg tudod mérni milyenek. Ha 10-es megy rá akkor 10-es ha nem megy rá akkor valószínű 12-es, vagy be cipeled egyúttal a 12-es kulcsot is. :-)
Előzmény: Vernon Sullivan (9014)
iusimi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9015

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy Daewoo klímához HEPA szűrőt hol tudok venni (neten rendelni)?

Azok egyformák minden Daewoo-hoz, vagy készülékenként más?

 

Egyáltalán mennyi időnként kell azt tisztítani?

A könyv csak azt írja, porszívóval takarítsam.

 

köszönöm

Vernon Sullivan Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9014
tisztelt hozzáértők,

a 2,x és a 3,5KW-os klímák rézcsőátmérője között van különbség?

a kivitelezők megcsinálták a klímacsövezést a ház építésénél, és most azzal riogat ismerősöm, hogy nem biztos, hogy a 3,5KW-osnak elegendő a csőátmérő....

létezik ez?

üdv
.vs.
Előzmény: Vernon Sullivan (9009)
medvegyev Creative Commons License 2007.04.25 0 0 9013

Végre megjött a várva várt klímám:

 

Samsung AQV12VBAN

 

Hazavittem gyorsan ki is bontottam, távirányító érdekes, kicsit OEM-es nekem nem sugároz nagy minőséget, az eleje jóval alacsonyabb mint a vége, így az asztalon olyan mintha valamire rárakja az ember és ferdén áll.

 

Beltéri szürke, legalább megy a Samsung hűtőhöz, eleje, egy kicsit fekete mintás, gyáriszám egy papírfecnin felragasztva.

 

Beltéri dobozában találtam még egy műanyag zacsiban szűrőket, egy kéket és egy feketét kb. akkorák mint egy zsebkendő összehajtva, kíváncsi vagyok, hogy ez valami minta, vagy majd ezek szagtalanítják és vírustalanítják a szobát :)

 

Szerencsére volt még egy használati utasítás és egy telepítési leírás érdekes dolgok vannak benne:

 

Kültérit ne érje közvetlen napsugárzás és eső!?!?! Felette-előtte 60cm, jobbra-balra 30cm mögötte 30cm?!?!?!?! hely legyen. (Ritkán látok homlokzaton olyan rögzítást aminél a klíma hátuljánál 30cm hely van)

 

Minimális csőhossz nincs megadva, 5m felett tölteni kell, max.15m.

 

Elsőre ránézésre ennyi.

 

 

klimakiraly Creative Commons License 2007.04.25 0 0 9012
Helló!

A beltéri nem indul?

Meleg indulásnak hívják, hogy ne a hideg levegőt kergesse mikor beindul.
Megvárja hogy bemelegedjen és csak utána indul a ventilátor.

A kültéri ventilátor azért áll le mert most túl meleg van kint.
Kevés klíma tud fűteni +15°C felett fűteni.
Így oldják meg hogy ne olvadjon szét minden ilyenkor, télen meg azért meleg legyen.

K.K.
windy12 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 9011
A tied azért egy kicsit összetettebb készülék, több szolgáltatással, és hát egy kicsit önállóbb is. :)
Előzmény: tpapa (9010)
tpapa Creative Commons License 2007.04.25 0 0 9010

A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy a leállítást nem tudom biztosra, mert nem hallok semmit a kültéri felől, olyan halk. A bekapcsolást onnan tudom, hogy megvolt, mert kinyit az eleje és kb. egy-két perccel később meleg levegő kezd jönni onnan. De a késés meg a nagyon alacsony ventillátor fokozaton indulás az ugyanilyen.  ;o)

 

Ui.: Persze a visszajelzők világítanak. Fentiek csak a hangokra, illetve azok hiányára vonatkoznak. Amúgy még most sem tudom mindig biztosra, hogy mit miért csinál a klímám, de elég jól elvagyunk. Én mondom a távirányítóval, mit szeretnék, ő meg csinál valamit és a vége az lesz amit szeretnék. Ami viszont közte van, az néha érthetetlen. (A kézikönyv szerint ilyenkor páralecsapódást előz meg a szellőzőrendszerben, meg spórol nekem, meg ilyesmik. De kezdetben elég zavaró volt.) ;o)

Előzmény: tpapa (9007)
Vernon Sullivan Creative Commons License 2007.04.25 0 0 9009
köszönöm szépen a segítséget
Előzmény: viricsi (8997)
Infomaker Creative Commons License 2007.04.25 0 0 9008
akkor oK!
Előzmény: tpapa (9007)
tpapa Creative Commons License 2007.04.25 0 0 9007
Hitachi is így csinálja...
Előzmény: Infomaker (9005)
aas Creative Commons License 2007.04.25 0 0 9006
Nálam is eltelik legalább 1-2 perc indulás után, mire elindul a benti egység ventilátora...
Előzmény: Infomaker (9005)
Infomaker Creative Commons License 2007.04.25 0 0 9005
Helló!

Az normális, hogy egy hűtőfűtő Daewoo 2.6os splitnél ha benyomom a fűtést, akkor csak a kinti egység kapcsol be, bent még a ventilátor sem? :-ooo

Aztán egy idő után bekapcsol, de legaláb 1 percig nem...

továbbá fűtéskor van, hogy leállítja a kinti ventilátort, közben a kompresszor ugyanúgy megy..
windy12 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 9004

Nagyjából ezt mondom én is, és éppen ezért nem gondolom azt, hogy korrekt azt mondani, amikor a webboltos elad egy klímát, hogy majd a szerelő fogja a garanciát vállalni a disztributor meg adja az ingyen alkatrészt. Csak mert, ha mi elvállalunk egy készülék telepítését, amit nem mi viszünk, akkor bizony nem fogunk garanciálisan cserélni még egy vezérlő panelt sem, mert nem a mi dolgunk. Természetesen, ha mi visszük a gépet, akkor mindenképpen teljeskörű garit vállalunk.

 

 

iscs

 

 

Nagyjából ugyanez a helyzet a Samsunggal kapcsolatban is. A maximális csőhosszt és a magasságkülönbséget nem érdemes együtt teljesen kihasználni, érdemes elkerülni.

 

Azt, hogy melyik a jobb készülék valószínű senki nem fogja neked itt megmondani, mivel ebben a felső kategóriában már túl nagy különbségek nincsenek, ráadásul a Samsung 2007-es modell és egészen a mai napig még senki sem telepített belőle egyet sem, így tapasztalata sem lehet vele kapcsolatban. Döntsd el, hogy melyik tetszik jobban, nézd meg a katalógusban szereplő adatokat, hasonlítsd össze, és valószínű, hogy ki fogod tudni választani a neked megfelelőt. Annyit elárulhatok, hogy nem fogsz mellényúlni egyikkel sem. Ebben a felső kategóriában én még nem találkoztam meghibásodott készülékkel. Sem az Lg, sem a Samsung esetében.

Előzmény: viricsi (8999)
klimakiraly Creative Commons License 2007.04.24 0 0 9003
Szia!

S12AW tavalyi behozatalú, az ideinek nem tudom a hosszú kódját/service manual sincs.

Mind a két érték egyszerre nem hiszem hogy jó ötlet lenne.
Döntsd el te a három kép alapján.

4 eres kábel kell neki legalább 1,5mm² -es réz flexibilis kültéri napfény álló köpennyel.

K.K.

ps: Samsung én le vagyok róla tiltva, úgy hogy passz.

s12aw


s12aw


s12aw
Előzmény: iscs (9002)
iscs Creative Commons License 2007.04.24 0 0 9002
Tisztelt Urak!

 

Az alábbi kérdéseim lennének

 

LG AS-W1264DH0 (S12AW) típusú inverteres klíma:

 

Mennyi lehet a max.. csőhossz? 15m?

Mennyi lehet a kültéri és beltéri között a szintkülönbség? 7m?

És ezeket mennyire kell szigorúan venni?

Milyen kábeltípust ajánlotok a bel és kültéri összekötéséhez?

 

 

Samsung AQV12FAN típusú inverteres klíma:

 

Mennyi lehet a max.. csőhossz? 15m?

Mennyi lehet a kültéri és beltéri között a szintkülönbség? 7m?

És ezeket mennyire kell szigorúan venni?

Milyen kábeltípust ajánlotok a bel és kültéri összekötéséhez?

 

A két klíma típus közül melyik a jobb szerintetek? A Samsung jóval olcsóbb.

 

viricsi Creative Commons License 2007.04.24 0 0 9001
Nincs vita köztünk, az én szerződéseim ilyenek. Igaz én egy leépülő kicsi vagyok. :))
Előzmény: klimakiraly (9000)
klimakiraly Creative Commons License 2007.04.24 0 0 9000
Szia!

Tessék elolvasni a nagyker -ek szerződését betűről betűre!
Mi mindig mondjuk melyik márkát kell választani ahol kb. úgy van ahogy íród.

De már nem is merem meg említeni mert kezdődik a szó szerinti vita. :-) :-) :-)

K.K.
Előzmény: viricsi (8999)
viricsi Creative Commons License 2007.04.24 0 0 8999
"...Ki fogja állni ezt a költséget?..."
Te is tudod, hogy a telepítők egy része alvállalkozóként dolgozik a forgalmazónak ill. a szervízcégnek, tehát amikor kiszáll, felmér és garanciálisan javít, akkor a számlát a garanciaviselő cég fogja fizetni az alvállalkozónak. Ezt ugyebár szerződésben szokták rendezni felek, ami bizonyos kötelezettségekkel és felelőséggel jár. Ha egy alvállalkozó nem teljesít, az nem az ügyfél, hanem a garanciaviselő fél problémája, neki kötelessége rendezni a dolgot. Az ügyfél felé ő teljes garanciális felelőséggel tartozik és teljesen közömbös az ügyfél oldaláról, hogy hogyan, kivel tesz eleget a garanciális kötelezettségének.
Erre törvény kötelezi őt.
Természetesen egy percig sem állítom, hogy minden rendben lenne ezen a területen, sőt...
Előzmény: windy12 (8998)
windy12 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 8998
Én ebből azt tudom kihámozni, hogy adott a klíma, amit megvásárolsz az említett cégtől, aztán azt az általad kiválasztott szerelő feltelepíti. Amíg nincs gond vele, jó, aztán, ha majd esetleg (kicsi az esélye) bedöglik, a telepítő, aki már elvégezte a munkáját becsülettel, és Te ki is fizetted, jön, és ingyen és bérmentve kiszáll, hibát állapít meg, alkatrészt rendel, aztán ha megjött az alkatrész, újra kiszáll, szerel, javít, újra üzembe helyez, stb. Miért tenné ezt meg ingyen? Te miért fizetnél ezért? Ki fogja állni ezt a költséget? Megmondom, senki. Ez van benne az árrésben, amit a kiskerekedő alkalmaz, és amiről csak azok a kereskedők felejtkeznek meg, akiknek eszük ágában nincsen hosszú távon gondolkodni, és felelősséget, garanciát vállalni az eladott készülékekért. És akkor még nem is beszéltem az egymásra mutogatásról, amit atelepítő cég és a forgalmazó fog tenni, mondván, hogy a hiba csakis a másik féltől eredhet. Ezért kell azzal a céggel telepíttetni, ahol vásárolod a gépet, és lehetőleg még csak ne is alvállalkozójával, mert azok elég könnyen jönnek mennek. Szvsz.
Előzmény: pacseryk (8993)
viricsi Creative Commons License 2007.04.24 0 0 8997

Igen, mindenképpen a nagyobbat válaszd, így lesz teljesítménytartalékod, a géped gyorsabban éri el a kívánt helységhőmérsékletet és nem a teljesítményhatárra kifeszítve dolgozik folyamatosan. Inverteres gép esetén, pedig kifejezetten jobb, ha a nagyobb teljesítményt választod.

 

Előzmény: Vernon Sullivan (8996)
Vernon Sullivan Creative Commons License 2007.04.24 0 0 8996
tisztelt hozzáértők!

egy elméleti kérdésem lenne: ha egy klimatizálandó helyiség (lakás) a 2,6KW-os készülék ajánlott felső határán van, érdemes-e az egyel nagyobb 3,5KW-osat választani?

változtat-e a helyzeten, ha inverteres klímáról van szó?


előre is köszönöm a segítséget,
.vs.

iscs Creative Commons License 2007.04.24 0 0 8995
Tisztelt Urak!

 

Az alábbi kérdéseim lennének

 

LG AS-W1264DH0 (S12AW) típusú inverteres klíma:

 

Mennyi lehet a max.. csőhossz? 15m?

Mennyi lehet a kültéri és beltéri között a szintkülönbség? 7m?

És ezeket mennyire kell szigorúan venni?

Milyen kábeltípust ajánlotok a bel és kültéri összekötéséhez?

 

 

Samsung AQV12FAN típusú inverteres klíma:

 

Mennyi lehet a max.. csőhossz? 15m?

Mennyi lehet a kültéri és beltéri között a szintkülönbség? 7m?

És ezeket mennyire kell szigorúan venni?

Milyen kábeltípust ajánlotok a bel és kültéri összekötéséhez?

 

A két klíma típus közül melyik a jobb szerintetek? A Samsung jóval olcsóbb.

 

Mi a véleményetek melyik legyen
pacseryk Creative Commons License 2007.04.24 0 0 8994

És megint kihagyta a közepét! :-o

 

 

A garancia gyártó-függő, az Ön által lekért LG készülékre 3 éves garancia biztosított.
Meghibásodás esetén nálunk kell jelentkeznie, ezután a szerelő,aki telepítette a klímát kiszáll és ellenőrzi, hogy az ő hibája -e, és amennyiben igen, ezt elhárítja.
Ha a meghibásodás nem a szerelő hibája, a szervizeseket(garancia lapon feltüntetett cég) kell kihívni,de jelen kell lennie a szerelőnek is.
 

Előzmény: pacseryk (8993)
pacseryk Creative Commons License 2007.04.24 0 0 8993

Jé ebből kihagyta az index az elejét így nézett ki a hozzászólás eredetileg:

 

Ezt kaptam a webklímától:

 

Az LG esetében a garnaciális javításokat a szerelő végzi (aki telepítette), a garanciális alkatrészt pedig a Planning & Trading adja.

 

A Samsung klímákra 3 év teljeskörű garancia jár, illetve plusz 2 év a kompresszorra. A zöldkártyás szerelőt, illetve a karbantartásokat minden gyártó kéri.

 

 

Én nem látok ebben kivetni valót. Ti igen?

Előzmény: pacseryk (8992)
pacseryk Creative Commons License 2007.04.24 0 0 8992

Én nem látok ebben kivetni valót. Ti igen?

Előzmény: Dr. Klíma (8962)
klimakiraly Creative Commons License 2007.04.24 0 0 8991
Hali!

Mi már triált kapunk ha rendelünk, a duál már a múlt-é.
Nem raktároznak csak triált, a "30" as meg quadra ... legalább is 2007 ben ezt mondták.

K.K.
Előzmény: Dr. Klíma (8988)
windy12 Creative Commons License 2007.04.23 0 0 8990
Az FM19 az triál.....!
Előzmény: Dr. Klíma (8988)
mrfree Creative Commons License 2007.04.23 0 0 8989
Sziasztok!

Én is klimavásárláson gondolkozunk. Egy 25 nm-s déli, dényugati helyiségbe, aminek viszonylag nagy ablakfelülete van, kellene klima és esetleg egy 11 nm hasonló fekvésűbe, kisebb ablakkal. Ami nagyon fontos pollenszűrés, megbizhatóság, energiatakarékosság, hosszúgarancia. Mit javasoltok?
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.23 0 0 8988
az FM 19 csak dual..... !
Előzmény: qrucz (8987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!