Keresés

Részletes keresés

Bys Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9043

Split klíma beltérijéből a kondenzvizet a szennyvízhálózatba bele lehet kötni vmi megfelelő (bűzzárós, stb.) módszerrel???

 

Kösz

lviz Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9042

Erre van energiájuk a büdös naplopóknak... :-(

Amúgy tényleg tele van a város klímákkal, amire nincs engedély.

Utcafronti részen volt a kültéri?

És hogy intézkedtek a leszerelésről?

Kijöttek emberrel, vagy büntettek?

Vagy írtak egy levelet?

 

 

Előzmény: mzsperx (9040)
Lacivill Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9041

Ismerve minden hátrányát a mobil klimáknak mégis feltenném a kérdést, hogy melyiket érdemes megvenni. Még ki lehet vezetni lakáson kivülre a meleg levegőt!

Egy étkező/konyha lenne kb 40 m3-es?

Köszi.

mzsperx Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9040
önkormányzat. mert hogy nem volt engedélyeztetve. franc gondolta, hogy a saját erkélyemen nem lehet egy kültéri egység... gondolom, feljelentettek minket, mert a házban több légkondi van, és csak a mienk szúrt szemet.
Előzmény: lviz (9039)
lviz Creative Commons License 2007.04.28 0 0 9039

lényegében egy hónapig használtuk, majd leszereltették a télen velünk...

 

Leszereltették??? Kik? Miért?

 

üdv

Előzmény: mzsperx (9037)
Lator Creative Commons License 2007.04.28 0 0 9038

"Beltéri dobozában találtam még egy műanyag zacsiban szűrőket, egy kéket és egy feketét kb. akkorák mint egy zsebkendő összehajtva, kíváncsi vagyok, hogy ez valami minta, vagy majd ezek szagtalanítják és vírustalanítják a szobát :)"

 

Ez bizony a Samsung légkondik szűrője, NEM MINTA!

Amikor én megláttan, nem tudtam, hogy sírjak, vagy röhögjek. Végül is röhögtem, mert klímát vettünk és nem légtisztítót. Egy kicsit meg talán csak számít.

 

Előzmény: medvegyev (9013)
mzsperx Creative Commons License 2007.04.28 0 0 9037
sziasztok
tavaly júliusban vásároltunk egy lg art cool klímát, lényegében egy hónapig használtuk, majd leszereltették a télen velünk... azóta elköltöztünk, és ma kiderült, hogy az új házunk hűtésére nem alkalmas :( reménykedek benne, hogy érdekel itt valakit. a mostani ára 320e körül van. ez még 2008 júliusig garis. ajánlatokat ide várok: muzsi19@gmail.com.
ksmkovacs Creative Commons License 2007.04.27 0 0 9036
Köszönöm a tegnapi választ.

A mai kérdésem a következő: a panabolt.hu-ról van valakinek valamilyen tapasztalata?

Bár a klímák még nincsenek feltöltve a honlapjukra, szóval nem tudtam árat nézni.
Gaben05 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 9035
Sziasztok!

Daewoo oldalfali;3,5 és 5,1kw-os gépek milyen cső átmérővel vannak szerelve?
Segitséget elöre is köszönöm
vip lg klíma dealer Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9034
Igen tudom.

Én dealer vagyok nem disztribútor tehát egyetértek.

És ezért írtam a meg is érdemliket.

Próbálok elszakadni tőlük de nagyon ...

Csak hát nem megy egyik napról másikra, de nagyon jól haladok.
A tavalyi évben már a forgalmam 1/3-a nem az volt.

Ugye Te is írtad, hogy nem akarod a céged értelmetlen harcokra feláldozni, Én sem.

Látom Én is amire Te hivatkoztál listaárilag, annyit értek el amennyit itt a fórumtárs beírt az C18XX-el kapcsolatban. Mostmár gerilla módon csak keringőre hívják az embereket emailben és ott adják a "jó árat" nem kiírva konkrétan.

A melegemvanon is hogy mik jönnek ... hát az még tán annál rosszabb ... ha nem próbáltad tedd meg!

A 9015-ben a Daewoo-ra is válaszoljon már valaki. :-)
Szegény ha holnap vissza olvas nagyon el lesz keseredve.
Előzmény: windy12 (9030)
viricsi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9033
netets=netes
Bocs.
Előzmény: viricsi (9032)
viricsi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9032
Ezt érintette "díler" olvtársunk is. Ne eressz a piacra ötszáz viszonteladót, de azokkal akiket tartasz, legyél következetes és tisztességes. Ha nem tartja be a szerződést, cseréld le.
Ha az a bizonyos netets klímabolt netán szerződésszegő, akkor vele szemben kell jogi eszközökkel fellépni és nem a többi partnert "befenyíteni".
A hirdetett árak- ez a fórum is az elektronikus média része, nehogy már ne írhassam le, hogy nálam a legolcsóbb a ... :)) (feltéve, ha nem tiltja a szerződésem)
Na, nem morgok tovább, elvégre engem nem is érint a dolog. :)
Előzmény: windy12 (9031)
windy12 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9031

Pedig igenis fontos a többi partner (és ezáltal a saját) érdekében, hogy szabályozza az ilyen partizánokat. Pontosan arról is szó van, hogy vannak viszonteladói szerződések, amiket be kell tartatniuk. Ja és nem az árakat szabja meg, hanem a hirdetett árakat. Nem elhanyagolható részlet.

Előzmény: viricsi (9029)
windy12 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9030
Ha megnézed a klímaforgalmazók terméklistáját, az LG talán az a márka, amelyik nagyon kevés helyről hiányzik. Egyik délkeleti megyeszékhelyen, ahol hatvanezer a lakosok száma, tudok tizenöt cégről, amelyik forgalmazza az LG klímát. Lehet, hogy szabályoznia kellene a disztributoroknak ezt is.
Előzmény: vip lg klíma dealer (9025)
viricsi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9029
Gondolom bennmaradt a "mama" nickje. :)))
"...megszabja a minimál árakat, és ha valaki ezt nem akarja elfogadni, akkor áruljon mást..."
Pontosan erről beszélek, ne szabja meg az én áraimat, szabja meg a sajátját és bizza rám, hogy én mennyiért adom el.
Miféle hozzáállás az, hogy nem engedem meg, hogy kevesebbet keressél rajtam, mint egy másik cég.
Mégegyszer leírom, a szerződéses kötelezettség az egy másik tészta.
Előzmény: szellkrisz (9026)
windy12 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9028
Ó, most nézem csak, hogy a feleségem nickjén sikerült hozzászólnom.  Elnézést, a szellkrisz = Windy12
Előzmény: szellkrisz (9026)
viricsi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9027
Van igazság a soraidban. :)
Előzmény: vip lg klíma dealer (9025)
szellkrisz Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9026
Olvasd kicsit pontosabban. Nem a légkondicionáló piac érdekében, hanem a "...Samsung légkondicionáló piac érdekében..." hozta ezt a szabályt. ÓRIÁSI a különbség. Igenis a saját készülékeinek a piacát védi. Csak gondold át egy kicsit. Adott egy piaci szereplő aki az általa forgalmazott három-négy márkának JELENTŐSEN leveri az árát. Nevesítem is szívesen: PL a Samsung, az LG, a Hitachi készülékeket árusítja olyan áron, hogy azt a piac többi szereplői nem tudják, de nem is akarják követni, hiszen - és nem akarom már megint magamat ismételgetni, de mégis - nem csak árrésről van szó. Ha ezeket a cégeket megkeresi egy lehetséges megrendelő, akkor törvényszerű, hogy inkább azokat a márkákat fogják melegen ajánlani, ahol nem kell hiénával versenyezniük. Ezáltal - és ezt konkrétan tudom - jelentősen visszaesik azon márkák értékesítése, amiktől elfordulnak a viszonteladók. Egy értékesítő ugyanis akkor sem tud annyi forgalmat csinálni, bármilyen ócsón is árul, mint ötven. Pláne klímát, amit még fel is kell telepíteni. Ezért gondolom azt, hogy igenis a Samsung korrekten jár el akkor, amikor a saját termékénél megszabja a minimál árakat, és ha valaki ezt nem akarja elfogadni, akkor áruljon mást. Tudok olyan gyártóról, aki ennél sokkal szigorúbb feltételekkel engedi forgalmazni a termékeit, és itt a listaárak szigorú betartására is gondolok.
Előzmény: viricsi (9021)
vip lg klíma dealer Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9025
Szia!

Ők csak egytől félnek.

Hogy az árrés olyan alacsony már hogy majd a nyárvégén nem marad pénze a cégnek kifizetni a szállítólevélen átvett klíma értékét!

És minden évben leveszik őket ...

De megérdemlik ... egy PDF-t elküldeni kevés.

Döntsék el ki az aki úgy képviseli a cégüket mint ahogy maguk is tennék.
És ne nyissanak rájuk évi még 10-15 "partnert" egy 200.000-es városban.
Hanem ez helyet segítsék a meglevőket teljes erővel!

De sajnos nem teszik ... azt gondolják ha mindenki az ő terméküket is árulja akkor több kell el.

Hát szerintem nem.

Előzmény: viricsi (9023)
vip lg klíma dealer Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9024
Helló!

Hogy is mondják?

Bort iszik és vizet prédikál.
Vagy vizet prédikál és bort iszik?

Mondjuk Én értem mit mondanak de sok egyszerűen nem tudják mivel jár egy klímát életben tartani.
Persze a klímát gyártó cégek is tudják.
És próbáljak is meg magyarázni az embereknek hogy ember ez nem kenyér amit meg esznek utána maximum a csatornázási műveknek van vele gondja a péknek soha többet.
Ide kell pótalkatrész 8 évig a minden évben új modellekhez azt raktározni el juttatni maximum 3 hét alatt a világ bármely pontjára.

Ez nem megy, mehet 5%- árrésből.

Csak egyet nem értek.
Minek tartanak fel disztribútorokat akiknek meg mondják: Az idén (2007) 33%-al kell többet eladni (2006-hoz képes, mikor még most sem heverte a raktár az évet) vagy jövőre kivagytok rúgva.

Ezért diszt. semmit vagy csak nagyon keveset tesznek azért hogy vissza térítsék a listaárhoz őket.
Előzmény: windy12 (9018)
viricsi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9023
Lehet, hogy félreérthető vagyok, nem itélem el a törekvést, hanem a módot, a megfogalmazást és az eszközt tartom kissé szerencsétlennek és némiképp aggályosnak.
Nem gondolom, hogy okvetlenül a visszaélés szándéka vezeti azt, aki mondjuk -5%-nál nagyobb mértékben eltér egy listaártól.
Kartellre vonatkozó megjegyzéseddel nagymértékben egyetértek, ezt egy kicsit átgondolatlanul írtam le, bár alapvetően a dolog mégiscsak arról szól, hogy egy terméket mennyiért adjon el egy másik cég.
Előzmény: Bobi1 (9022)
Bobi1 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9022

Amit a Samsung ír, nem feltétlenül rossz, és elítélendő. Ha figyelmesen elolvasod, ők azt írják, hogy nyomtatott és elektromos médiákban nem lehet eltérni a listaártól. Ezzel a saját üzletpolitikájukat próbálják keresztülvinni a partnereiken. Azt nem említi, hogy nem adhatják olcsóbban... Így van az autóknál is, mindenki a listaárat teszi ki, mert az importőrök ezt megszabják. Ha viszont bemész egy kereskedésbe, attól függően, mennyire jól tudsz alkudni, olcsóbban is hozzájuthatsz a géphez. Ezzel valóban csak a visszaéléseket próbálják megelőzni.

A fenti történet akkor lenne kartell problémás, ha ezt a levelet a Samsung a konkurenciának írta volna (LG, Pana, Daikin....)

Előzmény: viricsi (9021)
viricsi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9021
Természetesen értem én a törekvést és a mögötte lévő szándékot, de olvassuk csak el hogy mit ír a Samsung: "..a légkondicionáló piac védelme érdekében...Ezt a szabályt azon partnereink védelme érdekében hozzuk...be nem tartását a kiszolgálás beszüntetésével szankcionálja..."

Ezek a sorok pedig nem a vevők, hanem a piac védelméről, nem a garanciavállalási kötelezettségről, hanem a partnerek védelméről és nagyon randa módon a kiszolgálás megtagadásáról szólnak.
Az, hogy ki, milyen alapon és milyen kötelezettségeket ráz le magáról az pedig nem kereskedelmi, hanem jogi kategória, amit bíróságon kell elintézni és nem ilyen "partner"levéllel, ami ráadásul a fenti problémát nem is említi.
Előzmény: windy12 (9020)
windy12 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9020
Pedig, ha igazán jól belegondolsz, lehet, hogy mégis igazat adsz, pontosan a klímaberendezések speciális volta miatt. Mint már említettem itt nem egyszerű árrésről, hanem garanciavállalási kötelességről is szól a dolog. Hidd el, hogy az a webboltos, aki 8-10 százalékos árréssel dolgozik, az nem a saját hasznát csökkenti, hanem valamilyen módon lerázza magáról azokat a kötelességeket, amiket más cégek komolyan vesznek. Esetleg. Az árkartell azért nem teljesen ugyanez.
Előzmény: viricsi (9019)
viricsi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9019

Nem értek egyet az utolsó mondatoddal.

Ezt alapvetően kartelezésnek nevezik és büntetendő cselekmény.

Egy szabad gazdaságban, nem döntheti el más az én üzletpolitikámat, kizárólag a törvényeknek, tehát az államnak van joguk beleszólni az árképzésembe. Természetesen, ha te szerződést kötsz a gyártóval, forgalmazóval a szabott árakra, az más helyzet, ott a szerződésed kötelez az együttműködésre. 

 

Előzmény: windy12 (9018)
windy12 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9018

Ha ezért az árért Panasonicból inverterest kapsz, akkor azt válaszd, ha mind a három fix fordulatos, akkor nem kérdéses, hogy a Daikin a legjobb választás. Egyébként teljesen korrektnak tűnik az árajánlat.

 

 

Ezzel tegnap találkoztam:

 

 

Azt hiszem ezt minden forgalmazó magáévá tehetné.

Előzmény: ksmkovacs (9017)
ksmkovacs Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9017
Sziasztok,

Klímavásárlás előtt állok. Ma volt kint egy szerelő és a következő ajánlatott tette. Érdekelne, hogy szerintetek a berendezések beszerezhetők-e olcsóbban, vagy korrekt az ajánlat. Ha tudtok olcsóbb helyett, akkor légyszíves ajánljatok.

3,5-es mind és az árak bruttóban vannak

Panasonic 180.000+40.000=220.000
Fisher 140.000+40.000= 180.000
Daikin 155.000+40.000=195.000

A Fishernek a katalógusa tetszett, a Daikint dícsérte a szerelő, az uram meg a Panasonic-ban mint márkában bízik.

Előre is köszi a segítséget.

Andrea
klimakiraly Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9016
Szia!

Igen van egy kis káosz.
Az R410A megjelenése előtt a 3,5kW volt a választó víz.
Addig Ø6/Ø10 cső pár onnantól Ø6/Ø12 cső pár.

De manapság egyes 3,5kW klímák is Ø6/Ø10 cső párral mennek.

De inkább az elektromos vezetékek száma és milyensége szokott gondot okozni nem a cső....

K.K.

ps: Ha van otthon villás kulcs azzal könnyen meg tudod mérni milyenek. Ha 10-es megy rá akkor 10-es ha nem megy rá akkor valószínű 12-es, vagy be cipeled egyúttal a 12-es kulcsot is. :-)
Előzmény: Vernon Sullivan (9014)
iusimi Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9015

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy Daewoo klímához HEPA szűrőt hol tudok venni (neten rendelni)?

Azok egyformák minden Daewoo-hoz, vagy készülékenként más?

 

Egyáltalán mennyi időnként kell azt tisztítani?

A könyv csak azt írja, porszívóval takarítsam.

 

köszönöm

Vernon Sullivan Creative Commons License 2007.04.26 0 0 9014
tisztelt hozzáértők,

a 2,x és a 3,5KW-os klímák rézcsőátmérője között van különbség?

a kivitelezők megcsinálták a klímacsövezést a ház építésénél, és most azzal riogat ismerősöm, hogy nem biztos, hogy a 3,5KW-osnak elegendő a csőátmérő....

létezik ez?

üdv
.vs.
Előzmény: Vernon Sullivan (9009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!