Keresés

Részletes keresés

springer Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10490
heggesztem már...
Előzmény: szg307 (10489)
szg307 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10489
Fent vannak.
Előzmény: szg307 (10488)
szg307 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10488
Már mennek a képek...
Előzmény: springer (10487)
springer Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10487
egye kánya...
Előzmény: szg307 (10485)
szg307 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10486

Pedig pont erről jutott eszembe egy remek ötlet.

 

1. Csináljunk egy akármilyen versenyszámot, arra valamilyen szervezetet. Mindezt virtuálisan.

2. Terjesszük elő otthon. 

3. A versenyeket az ország legjobb helyein rendezzük meg - mondjuk egy fényképeszkedés időtartamában max 0,5 óra. Foglalkoztassunk egy grafikust, és egy weblapkészítőt, aki mindezt felrakja a netre.

4. A többi időt barátnőkkel lehetne eltölteni megfelelő party keretében. 

5. Otthon meg lehet mutatni, hogy mit is csináltunk, miben fáradtunk el az 1-2 napos versenyeken...

 

 

:-))))

Előzmény: luki-luk (10484)
szg307 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10485

Kérlekszépen 3 megás állományból gyártottam 129k nagyságú képeket, és gondolom az Index még ezt is tovább "finomította".

 

A lenti képeket, és még jópárat eredeti méretében felrámolom springer barátom szerverére, aztán ha úgy gondolja (ez után a hozzászólás után mit is tehetne) megosztja valami formában Veletek.

Előzmény: condriXM (10480)
luki-luk Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10484

Hali!

 

Akik megbuknak otthon ,az életbe nem lesznek többet elengedve fieldtarget versenyre!

Fiúk!Meg ér ez ennyit!!?

Előzmény: springer (10483)
springer Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10483
Nagyon megkedveltétek Ti ezt az íjászatot. Csak nehogy baj legyen belőle!
Remélem otthon senki nem tudja, kinek mi a nick-je :)))
Előzmény: steve_f (10482)
steve_f Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10482
Átmásoltam tegnap pár képet Scheirich Bélától meg Lukitól, holnap felküldöm valahová, aztán szólok. Sajna ez még az íjászat előtt történt, de biztos van szg307-nek nem ronggyá tömörített verziója is az ominózus képekből. Bár lehet, hogy azokat magának tartogatja ;)
Előzmény: springer (10481)
springer Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10481
A versenyről nem tesztek fel pár képet valahova?
condriXM Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10480

A kesely pohassza meg az ángyélusodat, ha az a firnyákos kamera csak ilyen képeket tud csinálni :-)))

Magamról:

Hosszú  kihagyás után (gyakorlatilag a gyáli bemelegitést kivéve mindent kihagytam), végre eljutottam egy versenyre. A pályákat meglátva úgy döntöttem, hogy gyakorlás hijján a laposabb röppályával biró LG300S-t vetem be, na de a diopterem nem lett volna elég arra, hogy 15m fölött is lássak valamit, ezért leműtöttem a távcsövet a Hunterről, mivel a bau távcsövét elkölcsönözték egy Ansücc .22-es tetejére...

Aztán vettem barracudát a dögnehéz fajtából, és elmentem belőni a csúzlit. Már folyt a verseny, amikor rájöttem, hogy egyrészt megnyekkent a menet a szerelék egyik tagján, másrészt a szálkeresztet nem tudtam már mozditani, mégis 20 centivel fölé hordott a pusku 25 méteren. Nosza, elő az autóból a másik távcsövet, egy réééégi Gamo 4x32-est. Mivel a belövő pályák foglaltak voltak, kint az épület sarkán mocorogtattam annyit a tekerentyűkön, hogy 15 méter környékén már 2-3 centin belül voltam. Fölszaladtam a 25m-es belövőpályára, ahol konstatáltam, hogy a nehéz skulók bizony szép iven repülnek.... Na meg a szaktársak sem javallották ezt a tipust erre a célra, igy gyorsan váltottam a sima kék-ezüst dobozos könnyű laposfejűre, szerencsére nem kellett sokat variálni a szálkereszt lukra hozásával. Még sikerült 10 méter környékén is lőni párat, úgy tűnt, hogy ugyanoda hord azon a távon is, mint 25 méteren. Viszont 15-20 lövés alatt a távcső lerugta magát a sinről, bárhogy is feszegettem a csavarokat, de ezen már nem lehetett segiteni, hagytam neki fél centit hátul, és mentem az első pályára. A végeredmény 30 pont lett, volt két korai sütésem, néhány megmagyarázhatatlan hibám, a többit meg elvitte a saccográf :-)

Viszont qrvajól éreztem magam, és bár az utolsó lövésnél 3mm-t már lelógott a hátsó szerelék, de végigvitte a versenyt a pusku. Ráadásul sikerült pukkogatnom álmaim asszonyával is, szóval nagy a szerelem.... de még vivódok: 5.5 vagy 4.5 legyen... 

Előzmény: szg307 (10473)
STEVE.5 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10479
Kérek - aki tud - egy fegyverbolti címet Győrben.
Zoller.45ACP Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10478
köhi
Előzmény: STEVE.5 (10477)
STEVE.5 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10477
"...Ha miniszterelnök leszek, megválasztalak hirközlési miniszternek!!! :)..."
Elég sok link dolgot megcsináltam már, de ezt nem vállalom.
"Távcső: 4*14 - 4 *20... "
Nem arányszámok - bár az is lehetne.
Az első szám - általában a nagyításra utal, a második a távcső objektív átmérője.
Persze jobban használható egy 4*32-es, mint egy 4*20-as, bár nem csak ez az ismérve egy jó távcsőnek.
(Nem untatlak, kifogyhatatlan irodalma van a témának)
A lényeg hogy belépőnek - alsó hangon elmehet a 4_20 az (a márkásabb fajtából) de szerintem egy magára valamit adó lövész nem adja alább egy jó 4*32 nél.
Én is ezzekkel kezdem, most egí 3-9*42 -es Hubertust használok a Gamo Hunteren.
...de már egy 4-12*50-es jobban tetszene.
"...20 méternél távolabbar képtelen vagyok ellőni pontosan gyakorlatozás nélkül...."
...hát akkor rajta! Gyakorlatozz:-)))
Előzmény: Zoller.45ACP (10458)
zozomano Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10476

Mire elindultunk volna a puskákért, Zozómanó már visszafele jött a sajátjával. Elindult a srác felé, majd ügyesen kikerülte – és a hölgy felé vette az irányt. Mire megtettük a maradék három métert, már leültette tanítványát, és egyenként állította be rajta a helyes testtartást, kezével a porcikáit akkurátusan, egyenként a megfelelő irányba állítva. Ez utóbbi művelet igen sikeres volt, mert a kb. 12m-re lévő rókát egyszer sem hibázta el a hölgyike.

 

 

 

Ne gonoszkodj, tudod hogy nem egészen így volt. Nem én mondtam, hogy tegye szét a lábát (L.T.). Neked esett ki a szemed, de nagy mázlista vagy, mert szerencsédre a takarítónő később megtalálta.

Előzmény: szg307 (10471)
Zoller.45ACP Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10475
Steve úr!

10458 ra reagálj pliiz! :)
Ra-tata Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10474
Hi!
Hangulatos volt a beszámoló!
Figyi, ez a puskatartás valami új verzió?
...........egyébként már gondolkoztam azon hogy megízlelem az íjászat ízét ....most már el is határoztam!:-D
Előzmény: szg307 (10473)
szg307 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10473

Zozómanó rókázik a terem másik sarkába

 

 

 

Pető Laci, elegáns mint egy vámpír (nappal)

 

 

 

 Amazon elölről

 

 

 

Cél a terem másik végében lévő fekete disznó

 

 

 

 

"Gyere egy kicsit közelebb"

 

 

 

Mindjárt jó lesz...
steve_f Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10472
Jaja, én is szívesen az amazon kezébe adtam volna a fegyveremet... :))) csak hát megint kölcsönpuskával lőttem. De jó volt, ahogy a sporttársak egymást taposták nagy igyekezetükben ;) remélem tesz fel valaki képet, érdemes :)
Előzmény: szg307 (10471)
szg307 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10471
Élménybeszámoló Derecske FT verseny 2006.01.14

 

 

Ez a verseny volt a Pomáz-Tatabánya-Miskolc-Derecske versenysorozat – ki gondolná -  utolsó eleme.

Reggel fél hétkor magamtól felkeltem, és már nem is tudtam visszaaludni. Felkeltem, komótosan elkészültem, kényelmesen másfél óra alatt Derecskén voltam. Bementem a sportcsarnokba, ahol Babits Lacit nem ismertem fel kapásból, mert egy kék melósruha volt rajta a szokásos barnás-zöldes pulóver helyett. (Később persze pótolta ezirányú hiányomat, átöltözött.) Javában építették a pályát.

 

A beszámolóimban itt szokás szerint valami időjárás jelentés szokott lenni, de ez esetben – mivel ebből a sportcsarnokban semmi nem érződött -, úgy ahogy van kihagyom.

 

Két részre lehetett osztani a pályák elhelyezését. Volt a küzdőtéren 6 db pálya, amelyekből 4 sugár irányban a bejárattól indult, és még kettő, amelyek hosszában vették igénybe a területet. Utóbbiakon került elhelyezésre az újnak számító róka, amely olyan 42m-re sunnyogott. A célok mögött OSB lapok akadályozták meg, hogy újra kelljen parkettázni a csarnokot. Egy pálya a lelátón helyezkedett el, és talán ez volt a legizgalmasabb. Egy ablaktábla kellős közepére volt kiállítva 25m-re a cél – persze egy kis OSB háttérrel. Itt ha valaki bármelyik irányban 50cm-t tévedett volna, már hívhatta is az üvegest. A jó fejszámolók biztosan rájöttek, hogy egy pálya még hiányzik a felsorolásból. A nézőtérről ülve kellett lőni a küzdőtéren felállított egyik pályára – amelyre lentről is lőttek. Persze felváltva, nem holmi sniper támogatásra kell gondolni a nézőtérről.

 

Volt két belövőpálya, egy 30m-es a nézőtér legfelső pontján, és egy 10m-es, amely később a közönséglövészetnek szolgált helyszínül.

 

Először a bírók lőttek, és Pető Laci. Laci pár perc múlva már öltönyben, nyakkendőben virított, és még talán fodrásznál is volt. Így szervezte tovább a versenyt.

 

Kicsi eligazítás, nevezés. Újdonság volt, hogy most kaptunk –illetve választhattunk - rajtszámot is. A kupac tetején a 7-es volt, gondoltam a „Hét mesterlövész” mintájára jó lesz az nekem...

 

Fent kezdtem a lövészetet, majd elmentem a rókás pályákra. Hibátlan volt minden. Mivel sokan voltak a bejárattól induló pályákon, tartottam egy kis szünetet, fényképezgettem a csapatot. Ezek után nekiláttam a 8-25m-es maradék négy pályának. Szépen is ment minden, úgy gondoltam, hogy csinálok egy hibátlan versenyt. Aztán az utolsó előtti pályán megláttam a kedvenc-mumus bírómat. Eddig a vesztett pontjaim 80%-át nála szereztem be. Most sem volt másképp: 3 hibapont egy pályán. Na megint aggódhattam végig a versenyt, hogy jön a messzeségből egy ismeretlen- vagy ismert lövész, és letaszajt a dobogó csúcsáról.

Zozomano bizonyára érezte ezt, és csak a verseny vége felé volt hajlandó elkezdeni a lövészetet, a végletekig spanolva idegeimet. Persze jött részemről az alkalmazott pszichológia, és bemutattam neki a 7 db 6 pontos eredményemet... Eljött a pillanat. Elkezdte a lövészetet a rókás pályákon. Miután már ott 4 hibapontot összeszedett, nem kicsit fellélegeztem. Nem is zavartam tovább a többi pályán :-))

 

A versenyt fűszerezte egy Airsoft bemutató –valahol a verseny közepén -, ahol full kommandós ruhába öltözött maszkos-szemüveges-sisakos katonák törtek be a pályára, és műanyag golyókkal árasztottak el minden lehetséges zugot. A bemutató után persze kollektíve megrohantuk őket, és felszereléseiket elkobozva bőszen gyilkoltuk a sörösdobozokat. Ők még ekkor sem vették le a maszkokat. Sose tudjuk meg, hogy kik voltak.

 

Miután mindenki végigért a pályákon, pár óra örömlövészet után megtörtént az eredményhirdetés. Nem részletezném, az eredményeket mindenki megtekintheti. Ezek után kényelmesen körben leültünk, és megbeszéltük a szabályokat, elhangzottak a jövővel kapcsolatos elképzelések, ötletek.

 

Íjászbemutató következett. Ezt egy minden felszerelésbe beöltözött srác, és egy (szerencsére) kevésbé felöltözött csinos hölgy tartotta. A srácnál egy 400eFt értékű csigás íj volt, amellyel gyakorlatilag ugyanolyan pontosan tudott lőni, mint mi. A hölgy sem maradt el ettől, bár ritkábban néztünk abba az irányba ahová a vesszők becsapódtak. Persze a bemutatójuk után őket is megrohantuk. Pető Laci ötletétől vezérelve, úgy döntöttünk, hogy megtanítjuk őket FT lövészetre légpuskával. Mire elindultunk volna a puskákért, Zozómanó már visszafele jött a sajátjával. Elindult a srác felé, majd ügyesen kikerülte – és a hölgy felé vette az irányt. Mire megtettük a maradék három métert, már leültette tanítványát, és egyenként állította be rajta a helyes testtartást, kezével a porcikáit akkurátusan, egyenként a megfelelő irányba állítva. Ez utóbbi művelet igen sikeres volt, mert a kb. 12m-re lévő rókát egyszer sem hibázta el a hölgyike.

 

Ezek után még visszamentünk folytatni a kerekasztal beszélgetésünket (kerekasztal nélkül), amelynek a takarítónő vetett véget.

 

Remek versenyeket tudhatunk magunk mögött.

Tisztességesen elfáradtam.

Várom a következőt.
szg307 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10470
Úgy látszik, hogy ez már hagyomány nálam. Legközelebb a keresztvizet is pótolom :-)
Előzmény: steve_f (10469)
steve_f Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10469
Megint bejött a szokásos névelírás :) A derecskei fordulónál elkereszteltél Andrásnak, pedig István vagyok :)
Előzmény: szg307 (10464)
STEVE.5 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10468
Ja.
És mennyivel nagyobb a léghengere!:-)
Előzmény: ponggi (10463)
condriXM Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10467
Akkor méginkább gratula az összesitettben eredményes versenyzőknek!!! Hol vannak az ijjas képek? :-))))))
Előzmény: szg307 (10465)
springer Creative Commons License 2006.01.15 0 0 10466
WOW!

Gratulálok a bajnokoknak!

És ez a sebesség! Tiszta XXI. század.
Előzmény: szg307 (10464)
szg307 Creative Commons License 2006.01.14 0 0 10465
A négy verseny összesített eredményénél a versenyző legjobb 3 eredménye került beszámításra, és az általa lőtt legmagasabb kategóriában került díjazására. Az elérhető pontszám 144 volt.
Előzmény: szg307 (10464)
szg307 Creative Commons License 2006.01.14 0 0 10464

Field Target verseny, Derecske eredmények:

 

Open:

Szuhai Gábor (45 pont)

Straubinger Zoltán (40 pont)

Palkó Gábor (35 pont)

 

 

PCP standard:

Fejes Tóth András (39)

Horváth András (38)

Straubinger Antal (38)

 

Piston Standard:

Pető László (41)

Holb Ákos (39)

Mikola András (35)

 

 

Piston unlimited:

László Tamás (40)

Scheirich Béla (35)

Oncsik András (35)

Oncsik Balázs (32)

 

 

Field Target versenysorozat összesített eredmény (Pomáz-Tatabánya-Miskolc-Derecske):

 

Open:

Szuhai Gábor (136)

Pető László (128)

Straubinger Zoltán (126)

 

PCP standard:

Fejes Tóth István (117)

Horváth András (113)

Straubinger Antal (112)

 

Piston Standard:

Holb Ákos (129)

Lukács János (85)

Szarka Péter (71)

 

A Piston Unlimitedet nem tudom.

ponggi Creative Commons License 2006.01.14 0 0 10463

Jééé, tényleg! 8cm -el rövidebb! A 631,630-as 53cm, a 634-es 45cm.

Ajjaj! A HW97K-nak meg 30cm. :-)

Előzmény: STEVE.5 (10462)
STEVE.5 Creative Commons License 2006.01.14 0 0 10462
A cső hossza és a teljes hossz viszont kisebb.
Vajon honnan jön a "többlet" joule?
Előzmény: ponggi (10461)
ponggi Creative Commons License 2006.01.14 0 0 10461

Sajna még nincs, de szeretnék venni - bár ezt halkan jegyzem meg ezen a topicon :-)

Infoim pusztán web-es olvasgatás eredménye. A puska csöve, és a dugattyúház??? vastagabb - gondolom a 14J miatt. A pl.-es oldalon látszik a két kategória belső különbsége. Uszonyatosan kíváncsi vagyok rá!

Előzmény: Zoller.45ACP (10460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!