Keresés

Részletes keresés

Freonhunter Creative Commons License 2007.05.01 0 0 9065
Szerintem nyugodtan belekötheted a szennyvízbe, természetesen megfelelő méretű szifont kell építeni, ami nem szárad ki télen sem. Én már többször csináltam ilyet, és nem szoktak visszahívni!
Előzmény: Bys (9063)
Freonhunter Creative Commons License 2007.05.01 0 0 9064
Tiszteletem mindenkinek.
Véletlenül kerültem ide, de jó látni hogy több itt a szerelő, mint a kérdező :D
Na nem baj, most még egyel többen vagyunk.
Bys Creative Commons License 2007.04.30 0 0 9063

Akkor elárulnátok, hogy konkrétan hogyan-miként lehet tökéletesen szennyvízhálózatba kötni a kondenzvizet? :))))

 

Nem kell összeveszni, elég ha mindenki leírja a saját megoldásait :))))

 

Köszi

Előzmény: windy12 (9061)
zozi35 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 9062
70-80000 ft körül mik azok a márkák amik jobb minöségüek.
Előzmény: windy12 (9061)
windy12 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 9061

Így van, ennyi a szifon és nem több. Aki ennek nem érti a működését, avagy nem tudja alkalmazni a megfelelő helyen, annak tényleg nem nagyon érdemes kimenni telepíteni, ugyanis nap mint nap merül fel az igény, hogy a kondenzvizet vezessük a szennyvíz-strangba.

 

Zozi35

 

Ha már noname készüléket veszel, akkor vegyél olcsóbbat, mert ennyit kár kiadni érte. Közel ezért az árért már kaphatsz lényegesen jobb minőséget.

Előzmény: viricsi (9059)
zozi35 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 9060
Mi a véleményetek Tekno Point SSA-09h Allegro 2,6kw klímáról. 25nm-es szobába kellene, és most 70000ft-ért adják a Bricostoreban.
viricsi Creative Commons License 2007.04.30 0 0 9059

Ha szabadna jeleznem, hogy a szifon nem más mint bűzzár, amelynek működését a szifon ágaiban lévő víz magassága határozza meg.

Ha magad elé képzeled ezt az U alakú csövecskét, nagyon hamar rájössz, hogy csak akkor működik, ha a befolyó ág vízoszlopának magassága nagyobb mint a kifolyó ág magassága. Az, hogy ez a vízoszlop fizkálisan nem függőlegesen nehezedik a szifon ágaira, ettől még vízoszlop marad.

A vegyszerkérdést ne bolygassuk, ha majd bemutatsz bármilyen tényeket, akkor nem fogunk ellentmondani neki, de ezeket a tényeket csak annyira ismertetted meg velünk, mint a TvShop, a Kombucha noni juice hatásmechanizmusát. (illetve azt már jobban ismerjük) Másféle, igazoltan hatásos vegyszer kapható, technológiát pedig nem vásárolunk, van ingyenes és hatásos a birtokunkban. :)) 

Előzmény: Dr. Klíma (9058)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.30 0 0 9058
két dolog mosodik össze....bűzzár, szifon, stb és a vízoszlop....

Ha a szifonra rákötésnél a szabad "csepegtetés" elvén van bekötve, akkor ott gond nem lehet és nincs is......A te hozzászólásodból nem erre következtetek, mert vízoszlopról beszélsz...
Te azt hangsúlyoztad ki, hogy amennyiben van elég magas vízoszlop, ott lehet alkalmazni, sőt kell.....
Az elvi kifogásokat meg a tudomány álláspontjára építjük...attól hogy valami épp működik, az nem attól van, hogy hülyeség az elv...csak annyi, hogy szerencséd van....

Látom téged annak idején megviselt a vegyszeres dolog....Értsd meg, hogy nincs értelme reklámoznom, mert kereskedelmi forgalomba nem lesz kapható....a vegyszerek önnmagában nem csodaszerek....jár hozzá egy technológia, mellyel már messzemenőkig a legjobb és legbiztonságosabb eljárást tudhatjuk le.....(nem én mondom, hanem az eredmények, jegyzőkönyvek sokasága bizonyítja) ...a tényeknek nehéz ellent mondani :) A vegyszer + tehnológia pedig nem eladó (egyenlőre)
Előzmény: windy12 (9057)
windy12 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 9057
Milyen "nem szakszerű"telepítésről beszélsz? Ezek szerint ti soha nem kötitek a szennyvízlevezetőbe a kondenzvizet. Ebben az esetben kíváncsi lennék mi a "szakszerű " megoldás. Persze csak ha nem titok, mint a tisztítófolyadékod.
Előzmény: Dr. Klíma (9056)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.30 0 0 9056
..cseszheted a vízoszlopodat, ha a csepptálca kivezető nyílása nem több 5-8mm nél......ugyanis a levegő nem tud visszafele kijönni.....ha megbuggyan a csepptálcád, akkor soha nem fog lefolyni a vized..... Igaz, van olyan telepítés ahol évekig nem jön elő ez a "nem szakszerű" telepítési malör.....

Volt régen 1 kollégám, akinek a szájából hallotam elsőnek a következőket.... Amit el lehetetett cseszni, azt mi már megtettük, de attól még résen kell lennünk a jövőben is :) ......sok apró buktatója van a szakmának, többek között a cseppvízelvezetés az egyik...
Előzmény: windy12 (9051)
lviz Creative Commons License 2007.04.30 0 0 9055

 Ráadásul, ha megnézed az önkormányzati épületeket egy csomó kerületben, meg rendőrséget, meg pártházat, meg egyéb hivatalos épületeket, ott is rengeteg kültéri egység található, tehát, ha hoznának egy átfogó intézkedést, hogy le kell szedetni a homlokzatról a gépeket, akkor az övékét is le kell. 

 

Én is úgy gondolom, ha esetleg valami papírt küldenek nekem, akkor visszaküldök egyet lefényképezve az önkormányzatot, rendőrséget, tűzoltóságot, helyi pártirodát egy feljelentés kiséretében vagy bemegyek és leordítom a fejüket, mert az általában hat :-)

De a mi lakásunk tényleg olyan,hogy az utcáról szinte nem is látni, tehát csak a feljelentés jöhet szóba. De reménykedem,hogy azt meg megúszom :-)

 

Előzmény: windy12 (9046)
brummapapa Creative Commons License 2007.04.30 0 0 9054
Helo,
ha van hovedo folias tapasztalatod legszives oszd meg velunk.
Erdekelne hogy milyen ho es fenyateresztesu-t rakattal fol es mi lett a hatasa telen es nyaron.

Kosz
R.
Előzmény: tbs1001 (5410)
Lator Creative Commons License 2007.04.30 0 0 9053

"Lator

Remélem azért már szagtalan a szobád és antibakteriális :))))"

 

Még sajnos nem, mert másfél hónapja telepítették és a kipróbáláson kívül be sem kapcsoltam.

Nyárig élek tovább a fertőbe.:))

Előzmény: medvegyev (9048)
klimakiraly Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9052
Szia windy12!

Tudom hogy a fordítók gázosak.
Azt fordítják hogy árnyékold.
Közben meg azt mondják az english -ek hogy csak olyan napernyő alá rakd ami nem akadályozza a légáramlást.


A másik gondolom hallottál a közlekedő edények törvényéről?
A csöves vízi mértékről amit a kőművesek is előszeretettel használnak?
Vagy a felületi feszültségről amin futkározik a vízipók?

És segítek egy kicsit.
Egyikben sincs szó magasságról és légnemű anyagokról!

Ja és persze az autók fékrendszere is érdekes, azt mondod elég magas vízoszlop/nyomás.
Én meg azt hogy ha levegős a fékrendszered akkor nyomhatód ahogy akarod a pedált az a folyadék nem folyik oda ahova szeretnéd. Csak a becsapódás után szerte szét. :-)

K.K.

ps: Tényleg utoljára e témáról részemről!
Előzmény: windy12 (9051)
windy12 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9051
Ha elég magas a vízoszlop, a szifon fölött, akkor igenis lehet alkalmazni, és kell is. Minde megoldás ellen lehet elvi kifogásokat emelni, attól még a gyakorlatban működnek, és nincs velük probléma, ha tisztességesen meg vannak csinálva. A Samsung telepítési segédletét vsz. olyan írta, vagy fordította, aki soha életében nem fogott még horonymarót a kezébe. Ez kb. olyan, hogy óvd a kültéri egységet a napsütéstől, meg az esőtől. Akkor az a rengeteg kültéri a lapostetőkön már rég kipurcant volna, pedig mégsem.
Előzmény: medvegyev (9048)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9050
Hello....
Hát az LG is egy jó ideje közkincsé teszi a telepítési tájékoztatójában :)
Előzmény: klimakiraly (9049)
klimakiraly Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9049
Szia medvegyev!

Fene egye meg ezt a S@msungot ... már megint borsot tör az orrom alá. :-)
Le meri írni az ilyen szakmai titkokat, Én már többször vitába keveredtem itt e témában.

De úgy szeretek csöpögő folyó klímákhoz menni javítani. ;-)

K.K.
Előzmény: medvegyev (9048)
medvegyev Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9048

Bys

 

Samsung telepítési leírásában a lefolyócsövénél azt írják, hogy:

1. ne menjen felfelé

2. ne érjen vízbe a vége

3. ne hajlítsd különböző írányba (szifon jellegű ábrával, jól áthúzva)

4. ne legyen 5 cm-nél kevesebb üres hely a cső végénél

5. ne rakd a cső végét medencébe (gondolom itt olyanra céloznak amit meg is tud telíteni a kondenzvízzel) 

 

Lator

 

Remélem azért már szagtalan a szobád és antibakteriális :))))

 

 

Előzmény: Bys (9043)
klimakiraly Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9047
Hali!

A WC tartálya nem szennyvíz, de jó megoldás az is.

Persze csak ha túlfolyós a tartály, nem mindegyik az. Kevés a kivitel de azért az ördög keveset alszik.

Klíma Király
Előzmény: windy12 (9046)
windy12 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9046

Lacivill

 

Ha már végképp nem lehet lebeszélni róla, akkor legalább kétcsöves mobilklímát vegyél. Annak legalább van hatása a helyiség hőmérsékletére.

Egyébként nálam van egy ilyen készülék, vagyis nem kétcsöves, de szerintem negyed óra alatt át lehet alakítani. De nem biztos. Csak lehet.

 

Mzsperx

 

Nagyon ritka esetben szereltetik le a kültérit, ebben egyelőre hallgatólagos a beleegyezés. Ha valaki feljelent, akkor viszont szinte biztos, hogy szólnak érte. A saját erkélyedre azt raksz, amit akarsz, abban az esetben, ha a homlokzati síkon belül, vagy az erkélykorlát szintje alá esik.

 

Iviz

 

Igen tele van a város kültérikkel, de csak gondolj bele, hogy néhány éve meg parabolaantennákkal, meg AM-mikro antennákkal volt tele. Azt gondolom, hogy a hatóságok azért nem szólnak, amíg nincs feljelentés, mert nem nagyon van megoldás, és senkitől nem lehet elvárni, hogy főjön meg, ha bejön egy negyvenfokos kánikula. Ráadásul, ha megnézed az önkormányzati épületeket egy csomó kerületben, meg rendőrséget, meg pártházat, meg egyéb hivatalos épületeket, ott is rengeteg kültéri egység található, tehát, ha hoznának egy átfogó intézkedést, hogy le kell szedetni a homlokzatról a gépeket, akkor az övékét is le kell. 

 

Bys

 

Be lehet kötni a szennyvízvezetékbe, de bűzzárat kell tenni mindenféleképpen, ellenkező esetben visszajön a szag. Lehet kapni golyós változatot, vagy szifont kell hajlítani a csőbe.

 

A WC tartálya nem szennyvíz, de jó megoldás az is.

 

Előzmény: Lacivill (9041)
mzsperx Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9045
már eladás alatt ált a lakás, így mikor kaptuk a levelet, hogy 1 hónapon belül leszerelés, vagy 500e !!! bírság, akkor nem gondolkodtunk sokat, leszereltettük. amúgy azért futottunk volna még pár kört, fellebezés, miegyéb. a vevő viszont nem tartott igéyt a klímára.
utcafronton volt, de az erkélyen. ilyen erővel a nádakat is büntethetnék, amiket egyesek a belátás ellen kitesznek...
Előzmény: lviz (9042)
aas Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9044
Nálam pl. a WC tartály pont útba esett és abba csöpög...
Előzmény: Bys (9043)
Bys Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9043

Split klíma beltérijéből a kondenzvizet a szennyvízhálózatba bele lehet kötni vmi megfelelő (bűzzárós, stb.) módszerrel???

 

Kösz

lviz Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9042

Erre van energiájuk a büdös naplopóknak... :-(

Amúgy tényleg tele van a város klímákkal, amire nincs engedély.

Utcafronti részen volt a kültéri?

És hogy intézkedtek a leszerelésről?

Kijöttek emberrel, vagy büntettek?

Vagy írtak egy levelet?

 

 

Előzmény: mzsperx (9040)
Lacivill Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9041

Ismerve minden hátrányát a mobil klimáknak mégis feltenném a kérdést, hogy melyiket érdemes megvenni. Még ki lehet vezetni lakáson kivülre a meleg levegőt!

Egy étkező/konyha lenne kb 40 m3-es?

Köszi.

mzsperx Creative Commons License 2007.04.29 0 0 9040
önkormányzat. mert hogy nem volt engedélyeztetve. franc gondolta, hogy a saját erkélyemen nem lehet egy kültéri egység... gondolom, feljelentettek minket, mert a házban több légkondi van, és csak a mienk szúrt szemet.
Előzmény: lviz (9039)
lviz Creative Commons License 2007.04.28 0 0 9039

lényegében egy hónapig használtuk, majd leszereltették a télen velünk...

 

Leszereltették??? Kik? Miért?

 

üdv

Előzmény: mzsperx (9037)
Lator Creative Commons License 2007.04.28 0 0 9038

"Beltéri dobozában találtam még egy műanyag zacsiban szűrőket, egy kéket és egy feketét kb. akkorák mint egy zsebkendő összehajtva, kíváncsi vagyok, hogy ez valami minta, vagy majd ezek szagtalanítják és vírustalanítják a szobát :)"

 

Ez bizony a Samsung légkondik szűrője, NEM MINTA!

Amikor én megláttan, nem tudtam, hogy sírjak, vagy röhögjek. Végül is röhögtem, mert klímát vettünk és nem légtisztítót. Egy kicsit meg talán csak számít.

 

Előzmény: medvegyev (9013)
mzsperx Creative Commons License 2007.04.28 0 0 9037
sziasztok
tavaly júliusban vásároltunk egy lg art cool klímát, lényegében egy hónapig használtuk, majd leszereltették a télen velünk... azóta elköltöztünk, és ma kiderült, hogy az új házunk hűtésére nem alkalmas :( reménykedek benne, hogy érdekel itt valakit. a mostani ára 320e körül van. ez még 2008 júliusig garis. ajánlatokat ide várok: muzsi19@gmail.com.
ksmkovacs Creative Commons License 2007.04.27 0 0 9036
Köszönöm a tegnapi választ.

A mai kérdésem a következő: a panabolt.hu-ról van valakinek valamilyen tapasztalata?

Bár a klímák még nincsenek feltöltve a honlapjukra, szóval nem tudtam árat nézni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!