Keresés

Részletes keresés

mandzsi Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9161
Helló,

Eső után köpönyeg? Melyik helyen lehetett volna vajon kérnem, hogy hadd hallgassam már meg a kültéri egységet?
Nos, a kültéri lábai alatt nincs semmi. Raktunk be alá gumiszőnyeget (nem volt semmi a 80 kg-t felemelni). A klíma mögött a szomszéd erkélyétől elválasztó üvegfal van. Előtte kb fél méterre egy fapad, ami mozdítható. Viszont én attól tartok, hogy magának a kompresszornak van ilyen erős hangja, amit egy halkabb sípolás is kísér (az nem tudom mi lehet).
A szerelőktől mit remélhetek, mármint gyakorlatilag lehet vmi érdemlegeset tenni, vagy szokjam meg inkább?:)
Arra gondoltunk még, hogy lehet hogy csak átmenetileg ilyen "hangos", és ha már nem kell annyira hűtenie akkor halkabb lesz?
Köszi!
Előzmény: Dr. Klíma (9160)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9160
...eső után köpönyeg :(

Nézd meg, hogy a kültéri lábai alatt milyen rezgéscsillapítót használtak (ha kell pótold, vagy cseréltesd ki) A kifúvott levegő útjában se legyen semmi, mert az is növelheti a zajt..... ha zárt az erkélyed, akkor a klíma mögé tegyél fel hangelnyelőt...

Ha bátor vagy, akkor ÁRAMTALANÍTOTT berendezés esetén húzd meg a csavarokat.....

...vagy hívd ki a szerelőket, hogy csesszenek neki valamit.....
Előzmény: mandzsi (9159)
mandzsi Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9159
Sziasztok!

Segítséget, ill. véleményt kérnék.
50 nm-es, negyedik emeleti lakás (4 emeletes panelban) két szobájába szereltettünk be klímát. Teknopoint, 2,6 kW+ 2,6 kW inverteres multi gép.
Mivel a kültéri egység extra nehéz, így nem javasolták hogy az erkélyen kívülre, az erkély betonfalára kerüljön ki (ugyanis ez a "betonfal" nem túl megbízható).
Emiatt aztán a kültéri egység magán az erkélyen került elhelyezésre, az egyik klímás szoba ablaka alatt. Így viszont, ha megy a klíma, meglehetősen hangos (szerintem) a kültéri egység.
Kérdésem: mit javasoltok, lehet vmit tenni ez ellen? Ha nem multi lenne, halkabb lenne vajon, vagy ez a Teknopoint velejárója? (bár ez a kérdés tulképp már tárgytalan, hiszen multi lett és ilyen márka).
Köszi!
Bobi1 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9158
Azt nem mondtam, hogy nem jó márka. A kolléga is így gondolkozott, hogy otthonra jobb cuccot vesz. Saját bevallása szerint nem jött be neki...
Előzmény: Dr. Klíma (9157)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9157
Az AEG egy "jó" márka.... de ki mondta, hogy ezen a néven forgalmazott klíma hozza a megszokott minőséget?
Előzmény: Bobi1 (9154)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9156


Ránézésre semmi különlegesség nincs a képen.... Aki kíváncsi, hogy mégis mitől "más", az tekintse meg a előszerelés-szerelés egyes képeit az arra létrehozott topikban...
klímaszerelések képei

baráti üdv.: Dr. Klíma
paulvitti Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9155

Szevasz.

 

Ebben teljesen igazat adok, hogy némely kínai készség kultúráltan csendes, de sajnos kínában nem csak egy gyártósor, és koppintás létezik.

Előzmény: Bobi1 (9154)
Bobi1 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9154
Kollégámnak van a nyaralójában valami kínai klíma. Otthonra úgy döntött, vesz valami márkásat, és az AEG lett a befutó. Véleménye szerint rosszabb, mint a nyaralójában a kínai. Állítólag sokkal zajosabb...
Előzmény: paulvitti (9153)
paulvitti Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9153

Üdv Uraim!

 

Már régen írtam, de 0-24 figyeltem a topicot.

 

windy12 azt szeretném kérni, hogy adjál pár hibalehetőséget a DAEWOO klímákról, mert mostanában csak azt telepítek és megijedtem a mondatod alapjám.

 

Más. Mostanában sokan hívnak klímaválasztás ügyében, és sokakat megfog az AEG készülék. Akkor megosztom az itt levőkkel is (persze csak azokkal akik nem tudják) hogy az a klíma készség full kínai. Mielött még a "germany" minőség miatt választják.

 

Kérdés a kollegákhoz: A GREE gépekről mi a visszajelzés?

 

 

Előre is köszönöm.

Előzmény: windy12 (9151)
rnagy8 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9152
Köszi a választ, még akkor várom, hogy hova lenne érdemes feltenni, és azt is, hogy a Daewoo mellett a Haier és a Midea is "felejtős"-e.
Előzmény: windy12 (9151)
windy12 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9151

Na, ugye, pont erre gondoltam, hogy ott ablak van. Ippeg ezt körmöltem én is.

 

Daewoo-t ne vegyél, ha nem akarsz gondot magadnak. LG, Samsung, ebben az árban ez a kettő ajánlható.

Előzmény: rnagy8 (9149)
windy12 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9150

Szerintem a 3,5 kW hűtőteljesítmény kevés, de én sem tennék ebbe a szobába nagyobbat, mert egy öt kilowattos fixfordulatos gép lefújná a fejüket. Ott, azon a falon nincs ablak? Nekem az a gyanum, hogy oda nem nagyon lehet beltérit szerelni. De lehet, hogy tévedek.

Előzmény: Dr. Klíma (9148)
rnagy8 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9149
Köszönöm a válaszodat. Sajnos elfelejtettem berajzolni az ablakokat és pont ott van, ahova ajánlottad a klímát :-(
Most frissítettem a lakás alaprajzot az ablakokkal (nyílván csak a nagyszobainak van jelentősége) és kérnék egy javaslatot ezzel a felállással is.
A klíma típus tekintetében van konkrétan a Daewoo-nak egy viszonylag új, plazma szűrős 3.5KW-osa (ACE G300LH) -amit ajánlott a klímaszakember- és az ára több mint baráti mert bruttó 80.000.- Szóval ennél szánnék rá egy kicsivel többet is ha a Daewoo ellen szól valami érv. Szóba jött még a HAIER HSU-09RD03/R1 kicsit drágábban, és ahogy néztem egy LG belépő modelt is kaphatnék a kitűzött max. 120 bruttó áron. Persze szóba jött a Midea is. Mit gondoltok?

Köszönöm

Előzmény: Dr. Klíma (9148)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.06 0 0 9148
szia

Én a sárga téglalappal jelölt helyre tenném a klímát... A 3,5 kW hűtőteljesítményűvel már nem leszel elégedetlen...
Amit a klímás szaküzletben kapsz készüléket, azzal nagyon nem foghatsz mellé.....azt azért be kell látnod, hogy a minőséget, megbízhatóságot meg kell fizetni....

Előzmény: rnagy8 (9147)
rnagy8 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 9147
Sziasztok!

Egy ideje nézem a fórumot, de mivel nem találtam olyan hozzászólást ami választ ad a kérdésemre (főleg mert más árkategóriákban érdeklődtek eddig), kérdezek én is:
A képen látható lakás "nagyszobájába" szeretnék klímát. Ez hallal együtt 25nm. Oldalfali split-et gondoltam. Mivel egy klímára van csak lehetőségem, de szeretném belőle a maximum hűtést kihozni a két kisszobára is, nyitva lennének az ajtók köztük. Nem gondolom, hogy ez optimális a kis szobákra nézve, de ha nem 31 fok van nyáron hanem mondjuk csak 27 akkor nekem már jó... tudom ez többlet terhelést jelent a klímának, ezért kérdés a teljesítmény...
1. Mekkora teljesítményű klíma kellene?
2. Hova lenne érdemes tenni?
3. Milyent gyártmányt vegyek ha szeretnék bruttó 90-120 között maradni? Fontos, hogy hűtsön/fűtsön, átlagnál ne legyen hangosabb, és programozhatóan ki/be kapcsoljon. A szépségről és inverterességről lemondok a lehetőségeim miatt.

Ezeket a kérdéseket természetesen megbeszélem azzal a hivatalos klímással is, aki csinálni fogja -nem akarok koklerkedni- de szeretnék tájékozódni más, elfogulatlanabb hozzáértőkrtől is.

Köszönöm előre is.
lakás alaprajz
lakás alaprajza 2
viricsi Creative Commons License 2007.05.05 0 0 9146
Esetleg érdeklődj náluk:" http://www.szanyo.hu/index.php?page=kapcsolat "
Bár a honlapjukon nem szerepel, (úgy látszik, még nagyon új) de foglalkoznak légtechnikai berendezésekkel is.
Előzmény: Májkell123 (9143)
Dr. Klíma Creative Commons License 2007.05.04 0 0 9145
Szia

Ha nekem kellene döntenem, akkor én az ágy fölé tenném középre....
..legkisebb fordulaton, vízszintes terelőlapátok beállításánál tudsz tőle aludni....
Fűtés esetén is be tudod úgy állítani a berendezést, hogy ne legyen számodra zavaró...
Ha jó klímát veszel, azzal csak jól fogod magad érezni...

baráti üdv.: doki
Előzmény: medvegyev (9141)
medvegyev Creative Commons License 2007.05.04 0 0 9144

Aereco-hoz egy kis többletinfó:

 

http://www.del-klima.hu/html/arlista_pdf/aereco_legbevezeto.pdf

 

Amúgy a Dél-Klímának az oldalán elég sokminden össze van szedve.

Májkell123 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 9143

Üdv Mindenkinek!

 

Nem klímával kapcsolatos a kérdésem hanem szellőztetéssel, de nem találtam jobb fórumot. (Remélem elnézitek nekem)

Épülő házamba szeretnék központi szellőztetést beszerelni.

(A ház egyébként földszintes, nettó 102 m2)

Az egyik variáció: ablakkeretre szerelt légbeömlők (a levegő páratartalmának megfelelően nyílik, zárul), a vizes helyiségekben pedig elszív. Ilyet gyárt pl.: Aereco, Astato.

Másik variáció: központi befújó-elszívó (hővisszanyeréssel)+csövezés, ami a befújt és az elszívott levegőt is szűri. Ilyet forgalmaz pl.: Labado Kft. (Tőlük már kaptam árat, de aranyárban mérik)

 

A kérdésem:

Tudtok olyan gyártót, kivitelezőt aki a második variáció szerinti szellőztető rendszert gyárt, épít és nem aranyárban (max. 1 millából kijön az egész) dolgozik?

Ha más gyártó is ilyen drága, akkor marad az első variáció :(

 

pacseryk Creative Commons License 2007.05.04 0 0 9142

Én mint laikus :):

Az ablak fölött lenne a legjobb helyen ha csak fűteni akarsz. A karnist lejjebb tenném. Gondolom a hideg is onnan jön. A fürdőbe is bemenne a meleg a nyitott ajtónál. De hűtésnél meg akkor jól rád fújná a hideget éjszaka. Kérdés akkor mennyit menne akkor...

 

Ha főleg hűtés lenne akkor fej fölé az ágyhoz, mert akkor jól befújja az egész hosszúkás szobát, de nem rád.

 

Kompromisszum: Az ágy fölé tenném a hosszú falra inkább láb felé.

Akkor a meleget fújja a lábadra, de a hideg megy az ablak felé.

 

 

Előzmény: medvegyev (9141)
medvegyev Creative Commons License 2007.05.04 0 0 9141
Kedves Szerelők!

 

Tanácsotokat kérném, hogy hová szereltessem fel a klímámat, tegnap "fáradságos" munkával elkészítettem egy méretarányos tervrajzot, szekrényekre ráírtam a magasságokat és találtam egy nem egészen friss fényképet.

http://img0.tar.hu/vargav/img/29784467.jpg#3

http://img0.tar.hu/vargav/img/29784466.jpg#3

Elhelyezése csak abban a szobarészben lehet, ahol az ágy van a külső résznél mindenhol a mennyezetig érnek a szekrények, a külső ablaknál viszont nincs elég hely, hogy a beltéri felett meglegyen a minimális 30 cm magasság.

Első körben az ágy fölé szerettem volna, hogy átfújjon felettem, mint ahogy sok helyen lehet olvasni, viszont én elsősorban fűtésre használnám és ott függőlegesen lefelé fújja a levegőt katalógus szerint a készülék. A leírásában elolvastam, hogy a függőleges zsalumozgatás lehet automatikus, vagy meg lehet állítani egy pontban, viszont ki-be kapcsolás után alaphelyzetre állnak be. (Valaki tudja, hogy mi az alaphelyzete hűtés-fűtésnél a Samsung AQV12VBAN készüléknek)

 

Köszönet: Medvegyev

viricsi Creative Commons License 2007.05.04 0 0 9140
Esetleg a ventillátor alá egy kis ferde terelőlemez, ami "rásegít" a a levegőnek, hogy megtalálja a helyes irányt? A hátsó oldal teteje mögé-fölé pedig szintén egy lemezke, hogy ne föntről, hanem alulról szívja a levegőt.
Csak játszadozom a gondolattal, továbbra is az a véleményem, hogy ha felszerelitek, akkor mindenképpen nézzétek meg az légáramlásokat.
Előzmény: windy12 (9139)
windy12 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 9139

Köszi.

 

A kültéri egy viszonylag szűk lichthofba kerülne, aminek a felső nyílása kb. 60 cm-re lenne a kültéri tetejétől. Ezért merült fel ez a megoldás, de félek tőle, hogy nem lesz jó.

viricsi Creative Commons License 2007.05.03 0 0 9138

Ez így kicsit gázosnak tűnik. Ha a cső nincs magasabbra vezetve, könnyen visszakeveredhet a meleg levegő a kondi szívóoldalára. (természetesen a levegőoldalra gondolok) Ez nagymértékben rontja a kondenzátor paramétereit és jelentősen megnövekedhet a kondenzátornyomás és jöhet a többi jól ismert tünet.

Érdemes megnézni telepítés után légáramlások irányait. (füsttel, vízporlasztással,...stb.

Előzmény: windy12 (9136)
klimakiraly Creative Commons License 2007.05.03 0 0 9137
Szia windy12!

Légtechnikában nem szokás 3 x vezeték átmérő előtt törést készíteni.
Igaz ott centrifugál ventilátor az elterjedt ...
Axiálisnál alacsony a nyomás meg talán mások az áramlások is.

Egyenesen már toldottuk igaz 1 méternél is rövidebb szakaszon az működött.

Multi V -hez van ilyesmi idom ...








Tehát én 90% adok arra hogy működik, próbálni nem próbáltam még.

K.K.

Előzmény: windy12 (9136)
windy12 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 9136

Kis segítségre lenne szükségem.

 

Ez a megoldás jó-é?

 

 

medvegyev Creative Commons License 2007.05.03 0 0 9135

Igen jól emlékszel,  3,6 hűtő 3,8 fűtő. Úgyan-úgy néz ki mint a képen, szürke körben, és fényes fekete az eleje, de ami a képeken nem látszik van benne valami apró minta.

 

Árak:

Általában, gondolom ez a listaár: 245 800 Ft

Webklímán: 233880 Ft ez belefér az 5%-os eltérésbe, amit a Samsung engedélyez a nyomtatott sajtóban.

Én: 190 000 Ft-t vettem, de ez nem mérvadó, mert a maradék részt ajándékba kaptam, a jó ismeretségre való tekintettel.

 

Felszerelési árak tavaly októberben:

http://www.vgf.hu/hkl/list.php?action=viewfull&ID=409

 

 

Előzmény: pacseryk (9134)
pacseryk Creative Commons License 2007.05.03 0 0 9134

Szia! ha jól emléxem te Vivace-t vettél. Mekkora? tényleg máskép néz ki mint képen?

Ha nem titok hol, mennyi volt?

Előzmény: medvegyev (9116)
viricsi Creative Commons License 2007.05.03 0 0 9133

A klíma cseppvize NEM desztillált víz, hanem a harmatponton a levegőből kiváló pára kondenzátuma, ami tartalmazza az izzadságodat, a növényeid páráját, a körömpölkölt gőzét, a gyermeked pelenkájából elpárolgó pisit, a sallétromos faladból párolgó nedvességet, a vizben tenyésző gombákat, bacikat, port...stb.

Fogyaszd egészséggel, de ha szabad kérnem, ne ajánljad másoknak fogyasztásra.

Előzmény: raber2 robert (9129)
medvegyev Creative Commons License 2007.05.03 0 0 9132

Szűrők:

 

Akkor a régi kérdéseimet megválaszolgatom:

 

http://www.vgf.hu/hkl/list.php?action=viewfull&ID=412

Előzmény: medvegyev (8851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!