Keresés

Részletes keresés

p.laci Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10673
Saccperkábé! Olyan ez  sport, mint a vadászat. Nem tudod milyen távolságban van a vad, innentől rajtad áll az eredményesség. A találati zóna lehet akármekkora, hiszen minden versenyzőnek ugyanaz a kihívás.
Előzmény: Chronoss (10672)
Chronoss Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10672
Remélem nem kérdezek nagy hülyeséget....

Megvannak a sziluettek (egér, béka, nyúl) és a találati zónák méretei. Vonatkozik-é valamilyen szabály, szabvány az állatkák alakjára, illetve méretére, vagy csak úgy saccperkábé?
Előzmény: p.laci (10671)
p.laci Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10671

Szia szg307, Chronoss és FT kedvelők!

Válaszom és egyebek a www.fieldtarget.hu/versenyek oldalon. Üdv. Néktek!

Előzmény: szg307 (10664)
Messer22 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10670

HI

fő a kitartás!

A Debreceni csapat még hóban-fagyban is kimegy az 50m-es pályára!

Holnap megyek én is,meg előző héten is voltam :)

Kis távolságon nagyon pici 5-15mm-es pontokra gyakorolni esetleg még megy,de érdemes kinézni egy nagyobb lőtérre!

Jó felkészülést

üdv

messer

Előzmény: Chronoss (10669)
Chronoss Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10669
Köszi a tanácsokat mindenkinek!
Az LG14 ésa Gamo 4x32 WR egyenlőre marad, prózai okokból: nincs zseton másra. Egyetértve P.Lacival én is többre tartom a gyakorlást és a saját fegyverrel való összeszokást a Hi-Technél. Bár a kettő együtt volna az igazi:) Már csak az a gond, hogy ugye hol is gyakoroljon az ember, ha miskolci?! Nekünk egy 10m-es csarnokunk van. Az egyetemen van ugyan 50m-es lőtér, de télen nem nagyon járunk ki. A csanyiki lőtér romokban (sírni volna kedvem), más klubok meg tudtommal télen nem is tartanak rendszeresen edzést. Marad a zártkerti fusilövészet, amíg nem találunk egy megfelelő helyet.
Chronoss Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10668
Alig várom:)
Előzmény: p.laci (10663)
Tomo24 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10667

Sziasztok :)

Tud nekem valaki ilyet szerezni , ilyen kell nekem :DDD

http://www.dumpalink.com/media/1112001366/BB_Gattling_Gun

A kesernye Uzi kell a csodának ezt látva :DDD

JFEry Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10666
A 253/2004-es kormányrendelet nem a szemétszállítás díjáról szól?
Előzmény: szg307 (10660)
Messer22 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10665

HI!

 

Hát kb olyasmi :)

De jónak ígérkezik!

messer

Előzmény: szg307 (10664)
szg307 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10664
Mi a csuda? FT-futócél verseny? Repül a bagoly, szalad a patkány?
Előzmény: p.laci (10663)
p.laci Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10663

Szia Chronoss!

Te még nem tudsz róla (sőt még az edződ sem), de már letárgyaltam az MSSZ futócél szakágával, hogy szervezem a FT-futócél versenyt!

Örüljetek!

Előzmény: Chronoss (10650)
p.laci Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10662

Kedves Uraim!

Köszönöm a velem való törődést, továbbra is az a véleményem, hogy a gyakorlat sokkal többet jelent az elméletnél. (Nekem eddig csak 27 év van ebből, nyílván vannak tapasztaltabbak is nálam!) Ezért javasoltam Chronossnak kezdésre a 4x32-est. Ő jól döntött, gratulálok neki!

STEVE.5 Creative Commons License 2006.01.27 0 0 10661
Neked viszont csak egy gondod van: kevered a szezont a f..azonnal.
Tanácsot adtam, szó sem volt kioktatásról.
Neki - "...FT sorozat open 2. helyezetjét..." - egyébként sin cs szüksége arra, hogy te "megvédelmezd"
Előzmény: Messer22 (10657)
szg307 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10660

Most nézem, a beszámolómban összerántott az Index egy bekezdést, ahol a kérdést próbáltam prezentálni. Tehát így nézett ki:

 

„A 253/2004-es kormányrendelet szerint ki az aki nem kaphat fegyvertartási engedélyt?”

a. Akire a fenti rendelet 3. paragrafus C pontjában találhatók vonatkoznak

b. Aki nem rendelkezik fegyvertartási engedéllyel

c. Aki nem tagja rendőrségi hivatásos állománynak

d. Aki 20. életévét nem töltötte be

e. Aki sikeres fegyverismereti vizsgát tett.”

Előzmény: szg307 (10645)
szg307 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10659

Nem az volt a gond. Ugye lövészet után a szokásosak: tár eltávolítása, szán hátrahúzása, töltényűr ellenőrzése, - és itt - én a biztosító karral biztosítottam, valamint fesztelenítettem a fegyvert.

Előzmény: Messer22 (10658)
Messer22 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10658

HI

Na gratula!

Egy lépéssel elöbbre jutottál,izzíts Debrecenre! :)

Mi volt az 1 gyakorlati hiba?nem biztosítottál be tárkivétel elött??

Messer

Előzmény: szg307 (10645)
Messer22 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10657

HI

Ember ne röhögtesd magad körbe!A FT sorozat open 2. helyezetjét akarod kioktatni!valójában tudod kit takar a nick?ez egy muhaha díjjasbeszólás volt!!!

Amúgy a versenysorozat felét egy 4x32-sel lőtte dobogós helyeken végezve!

Messer

Előzmény: STEVE.5 (10648)
springer Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10656
Kössz. :/
Előzmény: szg307 (10654)
Tádé01 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10655
Hali!
Gratulálok én is a sikeres vizsgádhoz,jól tetted hogy mindet bejelölted mert még jól jöhet.
Üdv.Tádé
Előzmény: szg307 (10645)
szg307 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10654
Nem nem. Ebben a korban már nem kell változni... :-)
Előzmény: springer (10653)
springer Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10653
Há' úgy nézek én ki?
Előzmény: szg307 (10652)
szg307 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10652

Köszönöm!

A leszokást ne nálam kezdd :-))

Előzmény: springer (10651)
springer Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10651
Gratulálok!
Az úttörő ahol tud... de már leszokóban :)
Előzmény: szg307 (10645)
Chronoss Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10650
Hát rugós kategóriában (LG 14) asszem maradok a 4x32-nél.
Eddig elég megbízhatóan működik. És ha valóban megtetszik a szakág, akkor valszeg beruházok egy komolyabb fegyverre. Az edzőmet sikerült megmérgeznem a FT feelinggel (nameg ott is volt a Miskolci versenyen). Ma le is hozta a kedvemért a futóvadas Bau 601-et edzésre, hogy szokjam. Hát mit is mondjak? Finom fegyver. Még a futóvadas távcső ellenére is sikerült forintos nagyságú szórást lőnöm vele. Valami ilyesmi fegyverrel már szívesen versenyezgetnék. Bencze mester meg is ígérte, hogy megkapom edzeni, meg a márciusi versenyre, ha felkészülök. Addig is igyekszem gyűjteni az infót.
Előzmény: STEVE.5 (10648)
tom68 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10649

Nekem van egy eladó 3-9X40 világító szálkeresztes Tascom. A HW-77-esről vettem le. Vele indultam az FT versenysorozaton.

Ha érdekel, hívj!

+36309345449

Előzmény: Chronoss (10643)
STEVE.5 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10648
Szerintem (mivel nekem is volt 4*32-es) ne ezzel indíts!
Feljebb jobb, mert később a csere többe kerül.
FT-re én nem adnám 3-9*42-nél, (ez van most nekem) de cserélni akarok egy 4-12*42-re, vagy egy jobbfajta 4-16*50 re.
Előzmény: p.laci (10646)
luki-luk Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10647

Hali!

 

Na,csak ide találtál??

 

(Ottó,felvásárolta előlem az összes barnitó matériát)

Előzmény: p.laci (10646)
p.laci Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10646

Szia Chronoss!

Kezdésnek jó a 4x32-es, főleg, ha mil-dot szálkeresztes. A többivel ráérsz később bíbelődni (variábel, parallax állítás, stb...). Szeretettel várunk február 18-án a Magyar Kupa első fordulójára (fieldtarget.hu)! Gyakorlatban sokkal könnyebb elmagyarázni, megmutatjuk a technikát Neked is, mint mindenkinek.

Előzmény: Chronoss (10643)
szg307 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10645
Fegyverismereti vizsga, Miskolc 2006.01.26

 

Pár héttel ezelőtt elhatároztam, hogy elmegyek fegyvervizsgára – leginkább a 7,5J feletti légfegyver tartása miatt. Miután megtudtam, hogy az egyszeri csekken befizetendő 7000Ft-ért nem csak a golyós lőfegyverre, hanem sörétes- és marok lőfegyverre is le lehet tenni a vizsgát – úgy döntöttem, hogy legyen mind a három. Felkészültem, elmentem.

 

Az esemény Miskolcon a rendőrségi kiképző központban került megrendezésre. Meglepődtem, hogy rajtam kívül még 60 ember akar vizsgázni ezen a napon. Végignéztem az arcokon, hallgattam a beszélgetéseket, és beláttam, hogy csak magamra számíthatok. Biztonsági őr-palánták minden mennyiségben, és néhány vadásznak való úgy 60-80év között.

 

Összetereltek minket egy teremben, ahol kb. 40 embernek volt ülőhelye, a többiek álltak. Egy Berényi Miklós light kinézetű őrnagy bemutatta a vizsgabizottság többi tagját: egy őrnagyot akivel már találkoztam a Megyei Kapitányságon, amikor a csekket kértem (nagyon készséges és intelligens volt), valamint a kiképző központ vezetőjét, egy alezredest. Utóbbi tipikus G.I.Joe kinézetű, hatalmas állú, rövid világos hajú, szúrós kék szemű minden porcikájában fegyelmezettséget sugárzó, és feltétlen tiszteletet követelő ember volt. Kitöltöttük a jelentkezési lapokat, igazolvány, csekk mellékelve. A csapat 90%-a csak maroklőfegyverre ment, a vadászok golyós- és sörétesre, és csak néhányan vállaltuk mindhárom kategóriában a megmérettetést.

 

Ezek után kiküldtek minket a teremből, és egy óra várakozás következett. Behívtak a csapatból kb. 40 embert az előző terembe, a többieket – velem együtt – átküldték egy másikba. Kiderült, hogy nekünk egy tornatermet szántak, ahová magunknak kellett behurcolni az asztalokat és a székeket. Asztalokból nem sokat vittünk, úgy gondoltuk, hogy a kellemes 10C fok körüli hőmérséklet miatt kicsit szorosabban összebújunk. Húsz perc várakozás után kaptunk tesztlapokat is, elkezdhettük a vizsgát. Az üres húsz percben megpróbáltam összeszervezni a bandát, hogy akik azonos kategóriákat írnak, azok lehetőleg egy asztalhoz kerüljenek. Nem volt elég a 20 perc, hogy mindenki megértse mi a fenéért is akarom én őket átültetgetni. Ketten megértették. Ebből az egyék én voltam. 20 emberből nem is olyan rossz arány.

 

Akinek tudtam segítettem, de aki a nyilvánvaló segítséget sem bírta felfogni (válasz lediktálása), azzal nem tudtam mit csinálni.

Tesztlaponként 10 kérdés volt, amelyeknek 5 alpontja volt. Ezekről kellett eldönteni, hogy igazak vagy hamisak. A válaszokat a kérdésektől elkülönített lapra kellett írni. Ilyen kérdések voltak pl.

„A 253/2004-es kormányrendelet szerint ki az aki nem kaphat fegyvertartási engedélyt?”

Akire a fenti rendelet 3. paragrafus C pontjában találhatók vonatkoznak Aki nem rendelkezik fegyvertartási engedéllyel Aki nem tagja rendőrségi hivatásos állománynak Aki 20. életévét nem töltötte be Aki sikeres fegyverismereti vizsgát tett.”  

Ezekről kellett eldönteni, hogy igazak-e vagy hamisak, és azt kellett beikszelni. Meglepő volt, hogy a kérdések több mint fele a kormányrendeletre vonatkozott, csak a többiben jelent meg, hogy milyen is az a fegyver, meg miből is áll, és hogyan is működik.

Volt kérdés az átadásról, átengedésről, EU-s témákról, tárolásról, szállításról, ellenőrzésről.

 

 

Én ugye három tesztlapot töltöttem ki. Tesztlaponként 20 perc jutott. Úgy, hogy a kérdések 80%-át csak egyszer olvastam el, és rögtön tudtam a választ az összesre, így is 45 percig tartott mire végeztem. Persze ebben benne van némi segítség is a kerekasztal lovagjainak.

 

Újabb két és fél órát várakoztam, míg sorra kerültem a szóbeli vizsgához. Itt általában egy PA- kellett szétszedni, összerakni, az alkatrészeit megnevezni, a lőszer részeit elmondani. Akik sikerrel vették a szóbelit, mehettek lőni az alezredes úr felügyeletével, és az imént szétszedett PA pisztollyal. Én a végéről a harmadik voltam, aki a szóbeli vizsgára került. Persze az alezredes úr vett kezelésbe. Nagyon intelligens volt, korrekt, de kemény. Kérdezett a sörétes- és golyós puska alkatrészeiről, működéséről, és arról, hogy hány pontos célzást ismerek. Ez utóbbit az életben nem hallottam, de ráéreztem. Minden kérdésére kapásból tudtam a választ – ennek ő szemlátomást nagyon örült (már amennyire egy bazaltdarabról le tudod olvasni, hogy örül). Kérdésemre az alezredes elmondta, hogy minden tesztlapon 1-1 db hibát vétettem. Elmondta még azt is, hogy látja, hogy alaposan felkészültem. Mondtam neki, hogy „igyekszem a tökéletesre törekedni alezredes ÚR”. (Valami kiképzős-katonás filmből jöhetett elő a tudatom legmélyén lapuló mondatok közül.)

 

Ezek után mehettem a gyakorlati vizsgára. Kettesével mehettünk be. A feladat: 3 lőszer betárazása, céltáblára lövés, fegyver ürítés – mindez vezényszóra. Szépen megcsináltam, lőttem a 10m-re lévő céltáblába 3 db 10-est. Kitáraztam, töltetlenséget ellenőriztem, fesztelenítettem, letettem a pisztolyt. Ekkor szólt az alezredes úr, hogy az utolsó mozzanatok egyikében hibát talált. Mondtam neki, hogy „szívesen venném, ha korrigálná ezt a hibát, hogy többet ne kövessem el alezrEDES ÚR!” Ebben a pillanatban a mellettem álló lövész gyerek – miután lőtt megfordult és a pisztollyal felénk hadonászva megkérdezte, hogy készen van-e? Erre a kiképzőnk eddig sápadtnak tűnő feje láthatóan átment céklába, és miután kitépte a srác kezéből a fegyvert, néhány keresetlen, 102dB feletti szóval kizavarta a lőtérről, és a lapjára felvéste a véleményét. Ezek után visszajött hozzám, és (tényleg!) teljesen nyugodt hangon, elmagyarázta, hogy mit tart helyesnek, és azt, hogy elfogadta a vizsgámat. Megköszöntem. Kérdeztem, hogy golyós fegyverrel és sörétessel mikor lőjek, amelyre elmondta, hogy meggyőződött róla, hogy képes vagyok azokat is kezelni, és ha gondolom lőhetek a szomszédos lőállásban a kispuskával, de ez már a vizsgaeredményemet nem befolyásolja. Nem éltem a lehetőséggel.

 

A vizsgázóknak kb. a 25%-a elbukott.

 

Újabb egy óra várakozás után már meg is kaptam a vizsgabizonyítványomat, amelynek sorszámának eleje megegyezik a nick-emben található számmal. 15:30 volt mire elhagytam a kiképző központot.

 

Köszönet

-         Springer barátomnak a könyvért, a sörétes és golyós puska ismeretekért, lőgyakorlatokért, valamint azért az információért, hogy „nagyon könnyű volt ez a vizsga, lazán meg lehet csinálni...”- amely végképp megadta a kezdő lökést ezen vizsga letételéhez.

-         Az ERWA lőtér vezetőinek, akik a vizsga előtt két nappal megmutatták, hogy hogyan is kell szétszedni-összerakni, helyesen kezelni ezeket a pisztolyokat, valamint életemben először lőhettem MCM sportpisztollyal.

- Édesanyámnak, akinek szerencsére semmi fogalma nincs arról, hogy ma mit is csináltam...
STEVE.5 Creative Commons License 2006.01.26 0 0 10644
Naaa, itt az egér:-)
Előzmény: JFEry (10641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!