Keresés

Részletes keresés

Thor Creative Commons License 2001.06.22 0 0 45
Azok a tavacskák, amiket én kinéztem 8-10e forintosak. A legdrágább szóbajöhető 12e Ft. Annál nagyobbnak helyem sincs. A kert elég nagy, de domboldalon fut lefelé lépcsőzetesen, egy ilyen szintre nem fér el nagyobb. Hát majd legfeljebb számolni kell a tisztítással is, de egy ilyen kis (talán 160 literes?) tavacskánál az sem lehet olyan eszement nagy munka.

halak nem kerülnek bele, mert Ödön (a mocsári teknőc) kb. fél nap alatt számolna fel 4-5 aranyhalat :) Ő amúgy nem szeret _állandóan_ vízben lenni, csak bemászkál dagonyázni, úgyhogy kifutópálya is lesz a tavacskához, egyik oldalon sziklakerttel határolva (Ödön rossz hegymászó), a többi részen 30 cm-s ágyásszegéllyel bekerítve. Mit szóltok? Ronda lesz? Vagy jó lesz?

Előzmény: Törölt nick (43)
originalqszi Creative Commons License 2001.06.22 0 0 44
Szúnyoglárva, s ebihal,
Belőle ki nem hal:((((DDDDDDDDDDD
Előzmény: Thor (40)
Komárom- Creative Commons License 2001.06.19 0 0 42
Az árakról ...
4*4*1,2 méretű tavunk kiásása, ami persze nem teljesen téglalap alakú kb: 2800-3000 Ft !
A fólia, ami sima fekete fólia 3-4* rétegben 3. éve használatban kb:8000 Ft !! Mellette egy sziklakert ingyen dombocska kövekkel 0 Ft + a növények.
Szökőkút 3 éve vásárolt kb: 8000 Ft. !
Vizinövények + Ft !
Halak + Ft !
--- Tehát egy sima tó növények és szökőkút nélkül Kb: 11-15 e Ft-ból megúszható !!! Ha csak 4 évente kellene cserélni a fekete fóliát még akkor is nagyonis megéri, mert ha ma vásárolnám meg kb: 8-9 e Ft-ból megúsznám. A fontos, hogy legalább 3 rétegű legyen.
AZtán itt beszélhettek műanyagtavakról, ami 40-70 cm mély és olyan, amilyen az öntőforma.
-- Ásó kell és egy kis fekete fólia
Előzmény: Törölt nick (41)
Thor Creative Commons License 2001.06.19 0 0 40
Nekem csak egy egész pici kerti tavam lesz hamarosan. Olyan 2 nm felületű lehet. A nem egészen, de majdnem legkisebb azokból a vastag műanyagfalú tavacskákból, amiket a Brico-ban meg a Praktikerben lehet kapni. Kell ezekről valami specit tudni? Be tud állni ezeknek is az egyensúlya idővel, vagy ahhoz túl picik? Egy elég kicsi mocsári teknőc is fog benne lakni, aki eddig bent volt a házban, nagyon szűkös körülmények között és eléggé unja már.
pireisz Creative Commons License 2001.06.19 0 0 39
Sziasztok! Nekem nincsen kerti tavam és talán nem is lesz, mert nagyon kicsi a kertem, pedig szeretnék. Most olvasgatok újra egy könyvet biokertészeknek tanácsok: Például a kerti tó alját ledöngölt agyaggal javasolja beteríteni. A tisztítást mindig csak egyharmadon, hogy helyreálljon a tó egyensúlya. Hogy milyen tiszta a víz azt egy fehér tányér 10 cm-re merítésével javasolja. Jók ezek az ötletek?
Komárom- Creative Commons License 2001.06.19 0 0 38
Szerintem nem is baj ez a nem tiszta 'kép' ...
Igy természetes. Én is próbálkoztam a tisztítással, de felhagytam ezzel. Amióta kis 'tavunk' van, azóta egyre több a kertben a madár. A napokban vettem észre, hogy egy denevér is ivott a vízből. Akkor be volt kapcsolva a szökőkút (fej nélkül) és durván forgatta a vizet. - Észrevettem, hogy a fecskéket ez zavarta, mert hullámzott a vízfelület, de talán ezt vehette észre a denevér ...( )
Előzmény: Pepszi (37)
Pepszi Creative Commons License 2001.06.18 0 0 37
Én most hétvégén leengedtem a vizet majdnem teljesen.
A meder teljesen ki van betonozva alul is. az alján kb 10 cm iszap, amiből most egy keveset kilapátoltam. Az egészet nem tudtam volna hová elrakni a kertben (sűrű fekete trutyi).
Fel lett töltve tiszta vízzel és most sokkal kellemesebb színe van, de max 15-20 centire lehet lelátni.
Komárom- Creative Commons License 2001.06.18 0 0 36
A tó alját csak most látod ...
Ha beáll -- egy-két év - mulva nem látsz le az aljára, sőt 80-90 cm-re sem. Tuti nem fog zavarni a gyűrődés.
Előzmény: Törölt nick (34)
Pepszi Creative Commons License 2001.06.17 0 0 35
Talán valami mosott kavicsot.
Az a legtisztább.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.17 0 0 34
Sziasztok !

Lenne egy kérdésem.
Csináltam egy kis kerti tavat -kb. 8nm és 1.5m mély-. Az a problémám, hogy mivel a bélelését fóliával oldottam meg, nagyon látszanak az alján a gyűrődések ami nem túl szép.
Az lenne a kérdésem, milyen anyagot lehet az aljára tenni hogy elfedje a fóliát, meg persze ez nem árt az élővilág miatt sem?
Gondolok itt pl. homokra, vagy földre, vagy tiszta agyagra stb.

Pepszi Creative Commons License 2001.06.11 0 0 33
bocsi
... a tóban.
Előzmény: Pepszi (32)
Pepszi Creative Commons License 2001.06.11 0 0 32
Vizicsigát már láttam a tóba.
Az mit fogyaszt? Algát megeszi?
BLUE Creative Commons License 2001.06.09 0 0 31
Most hallottam, hogy kagylókat kell tenni a tóba, nagyon hasznosak, fejenként (milyen hülye szó ez egy kagylóra, na mindegy :-) napi 30 liter vizet szűrnek át.
Pepszi Creative Commons License 2001.06.07 0 0 30
A varánuszok is arik. Azért döntöttem a Legu mellett, mert nővényevő. Nem lett volna szívem élő egérrel etetni egy varánuszt.

Visszatérv a tóra.
Márciusban vettük a házat, és szóltak, hogy van a tóban egy teknős is, de még alszik, majd figyeljük mikor ébred fel.
Meg is jelent az első meleg héten, de pár hét múlva eltűnt :-(
Pedig egy nagyon szép mocsári teknőc volt és állítólag magától költözött a tóba.

Egyébként az összes magyarországi hüllő és kétéltű szigorúan védett. Vigyázzatok rájuk.

Előzmény: Törölt nick (28)
Komárom- Creative Commons License 2001.06.06 0 0 29
Hogy hogyan, azt nem tudom...
Volt egy divathullám, a fürdőtó képében. Ismerek egy-két embert, akinek ilyen van és boldogan használja. Az első évben vettek egy viziporszívót nemtom mennyiért. A másodikban pedig valamilyen speciális vízszűrőt, amiben valamilyen uv lámpa is van (alga ellen) .
A tóban talán 1-2 év alatt kialakulhat egy természeteshez hasonló állapot. Vizinövények megnőnek, elszaporodnak benne a mittoménmilyen állatkák, vizipókok, csigák, békák .......
--- De én viszont ilyenkor már csak nézem a tavam, de belemenni nem akarnék.
Tudod mennyi por és maszat van az alján 2 év múlva? Az iszapban megannyi valami, amit a halak is megesznek .....
Vagy tó, vagy szűrt, tísztított medence, amiben csak úszkálok és kristálytiszta a vize.
Előzmény: salamoncs (26)
Pepszi Creative Commons License 2001.06.06 0 0 27
A leveli béka szerintem nem vízben él, a kecskebéka viszont kifejezetten vízparti jószág.
Egyébként nagyon könnyű őket megkülönböztetni.
A leveli élénkzöld, fehér hasú
a kecskebéka zöldes-barnás foltos és jóval nagyobb.

A kertben láttam még egy csomó zöldgyíkot, azok is nagyon szépek (bár a leguánom szebb :-)).

salamoncs Creative Commons License 2001.06.06 0 0 26
Komárom,
idővel szeretnék kerti tavat. Halak nélkül, növényekkel, kb. 20 m2, minél kevesebb gépészettel, minél olcsóbban, és az egyik szélén esetleg meg is lehetne mártózni benne...
Szerinted reális? Ha igen, pontosan hogyan?
Előzmény: Komárom- (25)
Komárom- Creative Commons License 2001.06.06 0 0 25
Minden növény termeli az oxigént a vízben .. is.
Vannak speciálisan (háromcsillagos oxigéntermelő) növények, de a többségük meg nem bírja a telet -- vagy csak rámondják, mert van nekik....
Tehát az, ami benne van szerintem jó.
Ajanlatos -szerintem- egy kis motor, ami fellöki magasabbra a vizet, mert a lehulló vízcseppek mégjobban feldúsulnak, azután több nem is kell...
Előzmény: Pepszi (21)
BLUE Creative Commons License 2001.06.05 0 0 23
Tényleg, a nagyobbacska ebihalakkal mi lesz? Úgy értem, túl nagyok már ahhoz, hogy a halak megegyék őket, mind ki fognak kelni? De akkor meg iszonyat sok békánk lenne, szerintem el sem bírna annyi békát a tó.

BLUE

Pepszi Creative Commons License 2001.06.05 0 0 21
Én is nagyon csodálkoztam, amikor ellepték a tetvek a tavirózsát.Permetezni nem mertem.
Most a hétvégi eső lemosta őket, de gondolom hamar ujratermelődnek.
A zöld hátú az valószínüleg kecskebéka lehet.

Más:
milyen növényeket telepítsek, ami oxigén-t termel a vízben?
most csak tavirózsa, sás és nád van.

Előzmény: Komárom- (18)
Caryota Creative Commons License 2001.06.05 0 0 20
Sajnos nálunk minden évben ellepik a tavirózsákat a levéltetvek. Mivel halak nincsenek a medencékben, normár rovarölőkkel permetezünk.
Emellett a békalencse is probléma, még nem találtunk megoldást rá.
Előzmény: Komárom- (18)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.06.04 0 0 19
Sajna, nekem már tavaly is volt szerencsém a levéltetűre a tavirózsán. Felszívódó szerrel kell próbálkozni, ha jól emlékszem a Mospilan az, amelyik a halakra sem veszélyes.
Előzmény: Komárom- (18)
Komárom- Creative Commons License 2001.06.04 0 0 18
Nem vagyok békaszakértő, de zöld hátúból több van. - Amikor közeledik valaki a tó felé, vagy 25 béka ugrik bele a vízbe. Most már némák, de eddig úgy karattyoltak, hogy na.
--- Egy eddig nem tapasztalt dolog: tetvesek a tavirózsáim ... ? A virágok is és a leveleken is látni ... Ez tavaly nem így volt. Itt úgy látszik minden előfordulhat. Lehet tetü a tavirózsákon is???? Caryota, Eva ??? mitől ? A szemét tetvek az egész országban elszaporodnak?
Előzmény: Pepszi (17)
Pepszi Creative Commons License 2001.06.03 0 0 17
Tegnap öntöttem bele egy kis algaölőt, mert valószínüleg attól zöldes a színe.
Nézegettem a tószűrőket. 30-35e körül van egy komolyabb darab, amit az aljára kellene lerakni.
A tó alján viszont pár centi iszap van amibe nem hiszem hogy bele lehetne tenni.
Az iszapot kiszedni meg nem merem mert télen abba fúrják be magukat a halak.

A tavirózsa viszont kivirágzott. Sárgás színű, egyszerre 5-6 bimbót hozott. Nagyon szép.

Komárom, neked milyen békáid vannak?
Én csak varangyot láttam benne eddig.

Komárom- Creative Commons License 2001.06.03 0 0 16
Nekünk már 3. éve van " tavunk" ...
Az biztos, hogy sok-sok vizinövény kell bele, hogy a - természeteshez - hasonló kép alakuljon ki benne. Tavasz vége felé bezöldűl egy kicsit, de amint bejön a melegebb idő, utána tisztának mondható. Rengeteg békánk van, amit a kedves szomszéd már meg is említett ... de így a jó. bosszankodjon az az irigy semmirekellő társaság. ( a minap berántotta a vízpumpát (szökőkutat) a vezetéknél fogva, mert bekapcsolva felejtettük ) - gondolom a csobogás zaja zavarhatta ŐKELMÉT.
Elborzasztó emberek is lehetnek egymás szomszédai.
A kerti tóra lehet vagyonokat is költeni, de meg lehet oldani szinte forintokból is. Kinek-kinek szerencséje szerint.
Előzmény: BLUE (15)
BLUE Creative Commons License 2001.06.02 0 0 15
Abszolút nem értek hozzá, pár hónapja van csak tavunk, de ha él a tó, az már alapjáraton jó. Nekünk azt mondta a kertépítő, hogy tök természetes, hogy bealgásodik, ez a fénytől függ, de beállítja magát a tó, kiépül a saját ökoszisztémája.
Van valami algamágnes is, de állítólag nem használ valami sokat.
Amire viszont figyeljetek, hogy ki kell szedni belőle a moszatot, mert az baromi gyorsan terjed és benövi az egész tavat seperc alatt. Attól már rögtön tisztább lesz. Ja, és a belehullott leveleket is ki kell kotorgatni belőle.
Ami még kell, az valami csobogó, hogy forgassa a vizet, hogy oxigénben dús vizet juttasson vissza a tóba.
Friss tavasként ennyi hasznos tanácsot tudtam adni.
Érdemes energiát áldozni rá, szerintem iszonyat öröm egy tó, én órákig képes lennék nézni, ahogy úszkálnak a halak, meg minden.:-)

BLUE

Pepszi Creative Commons License 2001.05.02 0 0 14
Hátha jár még erre valaki....

Vettünk egy kertes házat és van a kertben egy kb 2*4m-es tó.
Nem tudom mikor készült, de úgy tűnik összeszokott élővilága van.
Nád, tavirózsa, halak, békák.
Viszont a vize nagyon koszosnak tűnik, szeretném megtisztítani, de anélkül, hogy nagyon megbolygatnám, tehát nem akarom kiszivattyúzni.

Talán valami fokozatos vízcsere, vagy szűrés.

ki tudna segíteni?

bibib Creative Commons License 2001.02.21 0 0 13
Engem érdekel!!!

Csak 3 év múlva tervezzük a házépítést és a költözést, de tervezni már érdemes is, jó is.

Úgyhogy, ha írná erről kicsit bővebben, nagyon jó lenne.
Kicsi aggály: kerti tóból nem lesz szúnyogtanya? Csak mert egész közel a teraszhoz terveztem.

Előzmény: Fóliás (12)
Fóliás Creative Commons License 2001.01.15 0 0 12
Cukorfalat + akit érdekel!

Tudok neked fóliát olcsóbban, mint amit a BAUMAX-ban. 1.2 vagy 1.5 mm vastag, gyökérálló, garantáltan minimum 10 évig vízálló - az ásót, vasvillát, kapát, stb. nem bírja sokáig, de könnyen foltozható, ha már megtörtént a baj. (Az én tavam 10 éve ugyanazzal a fóliával tó) Egyébként ezzel foglalkozom: kerti tóépítés illetve azok beültetése, sziklakert készítése. Nem lakok messze tőled.
üdv

Előzmény: cukorfalat (9)
Komárom- Creative Commons License 2000.05.05 0 0 11
Ma jartam a Méta u.31.-ben.
AQUA PET - ők forgalmaznak tófóliát is.
Ár: 0,5 mm-es 531 Ft/nm 0,8mm-es 743 Ft/nm
1 cm-es 910 Ft/nm Netto.
Haat nem tom... Borsos az ara.
Ha van rá lové, akkor biztosan megéri.
Méretre hegesztett árakat írtam.
Előzmény: cukorfalat (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!