Keresés

Részletes keresés

hgyi Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12791

amiket leírtam, azok nem stresszecskék?

és ilyenek nem is léteznek?

Előzmény: cumeszk (12790)
cumeszk Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12790

Ebben nagyon-nagyon nem vagyunk egy véleményem, szerintem a szülés  nem stresszhelyzet.

 

Előzmény: hgyi (12788)
LZep Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12789

Na ja..... amiket láttam youtube-on, azért otthon se méznyalás. Ha alap lenne mindne kórházban, mindne szülészeten, hogy minden anyuka egy kellemes szobában vajúdgat épp mint otthon, úgy ahogy neki tetszik, szülésznő lesi az óhajait, akkor pozitivabban állnának hozzá a kórházfóbiások is.

 

Jópár éve volt a TV2-n egy szülészetes sorozat, egy részére még mindig emlékszem. Szerencsétlen iskolázatlan kisebbségi lány, max 16-17 éves vajúdott. Kb fogalma sem volt mi történik vele, csak  feküdt ott hanyatt,  félt meg üvöltött, gondolom a félelmei miatt is üvöltött. Senki nem ült le mellé elmagyraázni, hogy mi fog történni vele, hogy tudná elviselhetővé tenni a fájásokat stb Hozzá hasonlóból többtízezer van.

 

Én sokkal fontosabbnak tartanám az otthonszülés körüli felhajtás helyett ( ami a szülő nők pár százalékát érdekli még olyan országokban is, ahol engedélyezett ) a kórházi szülés körülményeit rendezni, legalább az egyszemélyes, barátságos szülőszobákat.  Szerintem egy Fradi stadionyni pénzből menne is

Előzmény: hgyi (12788)
hgyi Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12788

szerintem a szülés hiába egy természetes folyamat, de akkor is stresszes. még tök nyugis környezetben is.

gondolom, otthon szülő nők is szoktak ordítani, káromkodni, nekik is akkor jut eszükbe, hogy inkább mégsem akarnak gyereket. van, aki esetleg úgy érzi, hogy hiába a felkészítés az álomszülésre, akkor is fáj, akkor is idegesíti egy csomó minden, amiről nem is hitte, hogy idegesíteni fogja. ha az első gyereket szüli, rájön, hogy elméletben teljesen más a dolog. ha a másodikat, harmadikat, akkor rájön, hogy ez nem ugyanúgy megy, mint az első, és akkor ha nem, akkor most mi van...

és ugye minden rendben lesz? stb.

 

ez mind stressz. mégsem áll le a folyamat.

Előzmény: cumeszk (12787)
cumeszk Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12787

A szülés közbeni stressz éppenséggel leállíthatja a folyamatot, ahogy ezt jónéhányszor már leírták itt most is, és  régebben is.

 

Előzmény: Augustine (12782)
LZep Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12786

Tényleg érdekes.

 

hehe még jó hogy nem akarják mindenben utánozni a természetes szülés hivei az ősöket, mert ir néhány barom szokásról ( pl ne aludjon szülés után és ne igyon vizet )

Előzmény: cumeszk (12785)
cumeszk Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12785

http://vmek.oszk.hu/02100/02152/html/07/20.html

Olvasd el, érdekes.:)

 

Dr. Temesváry Rezsőnek van egy ezzel kapcsolatos könyve (Előítéletek, népszokások, babonák a szülészet körében Magyarországon).

Előzmény: LZep (12783)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12784

Innen indultunk ki. Erre értem, hogy azért azt objektíve meg lehet állapítani, hogy mit követnek el rajta.

De hát pont hogy nem... pont ugyanúgy láthatja segítő angyaloknak, vagy vérszomjas ragadozóknak, ahogy aztán a példádban is a nagykéses tagot gyilkosnak vagy hősnek. Tök szubjektív...

 

ÜdV

 

Előzmény: Augustine (12780)
LZep Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12783

Biztos hogy mindneki megtehette ?  a mellgyulladásról irták, hogy azért volt ritka a mellgyulladás a  fizikai munkát végző parazstasszonyok közt, mert jót tett a vérkeringésnek az, hogy dolgoztak ( mittudomén a kapáltak )  leginkább az első hetekben szokott begyulladni a mell, nem ?

Előzmény: cumeszk (12779)
Augustine Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12782

Azt akarod, hogy te is túléld, meg a gyerek is. Épségben.

Előzmény: cumeszk (12778)
Augustine Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12781

Tényleg elbeszélünk egymás mellett. Az egyik hétköznapi, egyedül is megoldható dolog, a másik kissé nehezebb, rengetegen belehaltak az évezredek során. Ha szülsz, kisebb bajod is nagyobb annál, hogy kiakadj ilyesmin, hogy széttett lábakkal fekszel az asztalon, és a fődoki is ott ügyködik.

Előzmény: Dogfüggő (12774)
Augustine Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12780

"az ember szemének a fénytörése meg az ember agyának a feldolgozó tevékenysége az tökéletesen szubjektív... szal a kórházban vannak... oszt ki segítő angyaloknak, ki vérszomjas ragadozóknak látja esetleg ugyanazokat.:)"

 

Innen indultunk ki. Erre értem, hogy azért azt objektíve meg lehet állapítani, hogy mit követnek el rajta. Csak te nagyon félrementél a bűncselekmény kifejezés miatt, pedig én csak konkretizáltam egy elméletet. Azért vicces, hogy szerinted akkor ha leszúrnak valakit, akkor te elmagyaráznád neki, hogy neeeem, téged nemis szúrtak le...

Előzmény: Antisystem (12776)
cumeszk Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12779

Nem mentek kapálni, hanem 6 hétig feküdtek, a többi asszony meg ellátta a családot (ld. komatál). Sajnos manapság ez már nincs így, pedig kellene az a 6 hét.

 

(Ráth-Vég meg tényleg nagyon jó.:))

Előzmény: LZep (12767)
cumeszk Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12778

A szülés miért lenne azonos a stresszel?

Előzmény: Augustine (12752)
LZep Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12777

Próbálom összehasonlitgatni de van amelyikben egész más az először szülő anyukák aránya az otthon szülőknél
mint a kórházban.
Az I.M Gaskines kórházi mintából ugyan a nagyon veszélyeztetteket pl diabeteses, 135+ kg feletti anyukákat kiveszik
de pl  10x annyi volt a dohányzó anyukák aránya  kórháziban és kétszer annyi a kis súlyú,
koraszülött babák aránya. Én nem vagyok neonatológus, de ez is bejátszhat a sokkal több bevatkozásba ( vákuum,
császár stb ) nem gondolod ?

Egyébként Örülök, ha nálunk is van/lesz otthonszülés - már ha végre találnak közremüködő biztositót, nekem csak a Geréb féle
gerilla-módszerrel volt gondom meg a kissé flúgos dolgaival ( kesztyű nélkül vizsgál méhlepényt stb )

Előzmény: Dogfüggő (12768)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12776

Akkor újra, a te állításod - amiből kiindultunk - így szólt:

 

Augustine válasz | megnéz | könyvjelző  2012.02.19 10:53:07 © (12753)
"az ember szemének a fénytörése meg az ember agyának a feldolgozó tevékenysége az tökéletesen szubjektív..."

Akkor ez alpján bűncselekmények sincsennek, csak egyesek úgy érzékelik...

 

Én meg erre mondtam, hogy ez így van, tökéletesen IGAZ.

Ugyanis meg annyi történt - az a tudatunktól független objektív valóság - hogy "A" beleállította a halefot a "B"-be.. ezt bűncselekménnyé vagy éppen hőstetté már a te tudatod minősíti, és semmi egyéb.. pont az teszi bűncselekménnyé adott esetben, hogy sokan úgy érzékelik, hogy ezt nem szabadna, ez bűn...

 

ÜdV

Előzmény: Augustine (12773)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12775

Sok sikert!   : )

Előzmény: Augustine (12771)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12774

A szülés is normális dolog, meg a szarás is.

Csak úgy alakult a törzsfejlődés során (mivel mind a két folyamat során védtelenek vagyunk), hogy ezeket a normális dolgokat intim körülmények között, nyugalomban tudjuk jól megvalósítani.

Az, hogy kell-e morálisan szégyenkezni, más kérdés, és itt most mellékútra vinne, úgyhogy vegyünk inkább olyan esetet, amikor morálisan kifejezett dicsőség lenne maga a tett; mittudomén, ezáltal jönne létre a világbéke.  : )

Akkor jól menne?

Előzmény: Augustine (12770)
Augustine Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12773

Utoljára megpróbálom megértetni veled: megtörtént a dolog függetlenül a te megítélésedtől.

Előzmény: Antisystem (12772)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12772

Tévedés... pont a megitélés az, ami az agykérged tevékenysége... a tény az, hogy A beleállította a nagykést B-be... te meg ebben vagy hőstettet fogsz látni, vagy ocsmány bűnt, vagy a kettő között valamit, és a vegetatív és szomatikus reakcióid is ezen fognak múlni... remegni fogsz a félelemtől és összepisiled magad, vagy odamész vállon veregetni az illetőt... a válaszreakciód tehát teljes egésszében a saját szubjektív agykérgi tevékenységed eredménye lesz.

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Augustine (12769)
Augustine Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12771

De tudod mit? Ha nyerek a lottón, megcsinálom!:)

Előzmény: Augustine (12770)
Augustine Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12770

Igen, ezen. Mert a szülés normális dolog, ami miatt nem kell szégyenkezni, a főnök íróasztalára szarni meg nem, sőt! Tényleg nem érzed a különbséget?

Előzmény: Dogfüggő (12765)
Augustine Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12769

Te nem érted. Azon csúsztál el, hogy egy olyan esetet hoztam fel példának, aminek a megítélésébe bele lehet kötni.

Előzmény: Antisystem (12763)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12768

Itt azonos rizikójú csoportokat hasonlítanak össze, igen.

 

Nem tudom, hogy mi korcsabbak vagyunk-e, mint az őseink, van, ami emellett szól, van, ami ellene; meg persze az is kérdés, hogy melyik korból való őseinkről lenne szó, mert azért az emberiség történelme során voltak bőven szélsőségek.

(éhezések, higiéniai rémségek, járványok, másrészt meg fűzőbe szorítás, totális elpuhulás..)

 

Na de itten ez most csak afféle "kis színes", mert ezek a statisztikák mostanában készültek, és ugyanúgy korunk gyermekei alkotják az otthonszülő csoportot is, mint a kórházban szülőt.

Előzmény: LZep (12767)
LZep Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12767

Én nem tudom számadottak bebizonytani, de itt  komplikációmentesnek igérkező szülések összehasonlitásáról  van szó, nem ?

 

Mármint X számú egészséges fiatal nő, zűr mentesnek igérkező szüléséről.

 

Az a bajom , hoyg viharos gyorsasággal romlik a polgárok ( pardon polgártársnők ) fizikai állapota, köszönhetően világszinvonalú egészségügyünknek és a megelőzésre forditott egyre csökkenő pénznek-energiának.

 

A fiatalok harmada cigizik, nem táplálkoznak egészségesen, egy rakat fiatal ismerősöm küszködik meddőségi problémákkal ( korán kimerülő petefészek, PCOS, gyulladások férfiaknál rossz spermiumszám ) vagy már az anyjuknak is zürös-nehéz terhessége van-volt. Sok a koraszülés, magasvérnyomás, sokan elhizottak stb

 

Már nem olyan egészséges, pirospozsgás menyesckékről van szó, akik magától értetődően megszülnek otthon, aztán másnap már mennek kapálni a földrekre

 

 

Előzmény: Dogfüggő (12764)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12766

12764

Előzmény: Augustine (12754)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12765

Az egész szülés stressz??

Hát ezt nem mondanám...

 

Másrészt függetlenül attól, hogy a szülést minek nevezed, magát a folyamatot mindenképpen akadályozhatják (egyéb) stresszek.

--

Tényleg ezen szőrözzünk? Jó. Akkor képzeld el, hogy a főnök történetesen belgyógyász.

Előzmény: Augustine (12752)
Dogfüggő Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12764
Előzmény: Mr Spock (12750)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12763

mert amit leírtál, aszerint mindenki más is úgy véli, hogy megtörtént, és nemcsak képzelte, hogy leszúrták.

Hol is írtam én ilyent??? Mert nekem erős a gyanúm, hogy te nem értetted, hogy mit írtam...

 

ÜdV

Előzmény: Augustine (12762)
Augustine Creative Commons License 2012.02.19 0 0 12762

:DDD Saját magad cáfolod, mert amit leírtál, aszerint mindenki más is úgy véli, hogy megtörtént, és nemcsak képzelte, hogy leszúrták.

Előzmény: Antisystem (12761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!