Keresés

Részletes keresés

ratio Creative Commons License 2011.03.20 0 0 987

A képek papír alapon készültek majd kézi tologatós szkennerrel lett bekínlódva. És utána illesztve

Előzmény: SmallG (984)
ratio Creative Commons License 2011.03.20 0 0 986

akkor még nem volt gugi :) fejből erre tellett

Előzmény: SmallG (983)
SmallG Creative Commons License 2011.03.20 0 0 985

Én is mutatok anno-s képet, a tőlem megszokottat: buszosat. :P

SmallG Creative Commons License 2011.03.20 0 0 984

Az 1750*241 szerintem elég nagy. :) LINK

Előzmény: ratio (980)
SmallG Creative Commons License 2011.03.20 0 0 983

Huh, hát én a Magyarország térképet még talán bevállaltam volna, na de a másik 2... Nem kis munka lehetett ezeket Paintben elkészteni. :O

 

Kertvárosban egyik segítő kollega sem volt jártas? Elég furcsán vannak berajzolva a főutak. OFF Kertvárosi vagyok 15 éve. ON

Előzmény: ratio (979)
SmallG Creative Commons License 2011.03.20 0 0 982

L. Béla tanárúr egy ikon. :) Olyan szép szavakkal tudja lecseszni a kölköket... :)

 

A legalsó kép már nincs meg eredetiben?

Előzmény: ratio (978)
SmallG Creative Commons License 2011.03.20 0 0 981

"Érdekes ilyeneket hallani diáktól."

 

Csak az bosszant hogy mi képviseljük a jövő generációját, és az osztály fele agyilag nulla. Ugyanez van majdnem minden középiskolában Tatabányán, kivéve Árpád, Bárdos(?). Bárdosból nincs sok infóm, de nem hiszem hogy ott alacsony lenne a színvonal.

 

Ma azért nincs rend mert minden hatalmat kivettek a tanár kezéből. Nem egyszer volt már hogy a tanárt elküldte a gyerek* melegebb éghajlatra az egész osztály elött, és akkor a tanár nem szólhat vissza neki, nem ütheti meg, annyit tehet hogy beír neki. Vissza kéne adni a tanárok kezébe a jogot hogy fegyelmezhessenek. Lehet hogy beléptünk az Európai Unióba, de azt a kultúrát, felfogást még nem vettük át. Lásd az utcák tele vannak graffitivel, szotyihéjjal, szeméttel, a diákok csesznek a tanulásra, a cigi lassan alap dolog lesz, menő ha valaki minden nap füvezik akár a suli területén is egy 15 perces szünetben.

 

És akkor hogy is építsünk jövőt? Hogy lesznek mérnökeink akik házakat terveznek? Utakat jelölnek ki? Hidakat terveznek? Hogy lesznek tanult politikusaink? Hogy lesznek tanáraink? Az nem lehet hogy mindenki csak betanított munkásként fog dolgozni, mert többre nem képes, mert a tanórákon inkább megbeszélte a tegnap esti bulit, meg hogy hogy verték szét az X utcai buszmegállót.

 

*: Ezektől kell megszabadulni, megtisztítani a sulit, és akkor oké is lenne a magyar oktatási rendszer.

Előzmény: ratio (977)
ratio Creative Commons License 2011.03.20 0 0 980

Az akkori panoráma kép, amit kézzel raktam össze (azaz nem programmal, hanem kézi retusálással - tartott vagy 2 hónapig)

itt korlátotozott a szélesség

 

háromszor van rajta ugyanaz a kamion :)

ratio Creative Commons License 2011.03.20 0 0 979

Az akkori térképek, hogy saját legyen, ne koppintott

 

   

 

és ezt tették aktívvá a fiuk: Báthori Gábor, Bikali Zoltán, és Molnár Zoltán.... aztán milyen jól éreztük magunkat Párizsban :)

 

 

ratio Creative Commons License 2011.03.20 0 0 978

És hogy az ANNO-nál maradjunk:

1998-as honlap néhány képe (a saját képeim, de az akkori korban ennyire gyengének kellett lennie)

  

 

Mintha a Lux Béla lépcsőházából készítettem volna, talán.

ratio Creative Commons License 2011.03.20 0 0 977

A "Mikes" a Közgázt kebelezte be. Érdekes ilyeneket hallani diáktól :)

Régen más volt a rend - nagyon régen rend volt (1945 előtt: térmester, 1970-es évek: parkőr, csősz, ...)

Előzmény: SmallG (973)
SmallG Creative Commons License 2011.03.20 0 0 976

Senkinek nem jön be, már törölve lett, csak az aldomain nem lett törölve. 4 éve még működött, amikor "pályaválasztás"-kor néztem hova menjek a Google egyből ezt az oldalt dobta ki elsőként. Informatív volt, érthető, de már akkor is el volt hanyagolva. Nem voltak rajta a friss információk.

Előzmény: myrtill82 (975)
myrtill82 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 975

Nem jön be az oldal,pedig megnéztem volna...

Előzmény: merQree (968)
myrtill82 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 974

Hogy a témánál maradjak:

Én a Mezőben kezdtem,de hát az se a régi...meg az Árpád sem....pedig nem telt el azóta sok idő...

Előzmény: merQree (972)
SmallG Creative Commons License 2011.03.20 0 0 973

Hát... Ugye össze lettünk vonva először a Péch Antallal, majd a Fellner is csatlakozott a körbe, és a következő években pedig csatlakozni fog a keri, közgáz. A Bárdost és az Árpádot külön fogják összevonni. A MÜTF pedig marad önállóként. Ez azért jó mert így pár év múlva csak 3 igazgatói fizetést kell adni, elég lesz -hasamra ütök- 1 rajztanár, 1 énektanár a sulikba aki minden nap más suliban tanítja a diákokat. Ugye így jelentős összeget lehet spórolni. A Mikes nem lesz összevonva semmivel(?) ha jól tudom, a felnőttképzése miatt.

 

Ugye a vándorlás miatt a régi Bánkis tanári csapat fele eltűnt, engem még tanított például Sz. Zoltán tanárúr és pszichológus. Az óráira mindenki odafigyelt, és kedvünk is volt tanulni. Élveztük. Elment az egyik bp-i egyetemre tanítani. Most van egy töritanárunk a Péch Antalból, aki pofára játszik, kivételezik, bunkó, beképzelt, elvontan tanítja a történelmet ezzel istenítve az egyik jelenlegi politikai pártot. Viszont az összes többi tanár aranyos, kedves, segítőkész. A tanári karról ennyit.

A gyerekek pedig mindenképp alacsonyodtak, de még nem vagyunk Éltes szinten. Például egyik hobbi hogy 2 hetente be kell nyomni a tűzjelzőt, mert tök jó hangja van a szirénának, meg az órát is elhúzzuk. A dohányzó körzetét be kellett kamerázni mert szünetekben volt amikor rá se kellett gyújtani, annyi füst volt a levegőben hogy rosszul lett az ember. Régebben sokan mentek ki a Réti úti "palás" buszmegállóba cigizni, ott jó kis magyar szokás szerint eldobálták a csikkeket. 1-2 éve volt egy kerítésfestési akció, amikor a suli kerítését festették le a diákok és tanárok, kb 30 fő gyűlt össze. A többszáz tanulóból. A könyvtárban 4 gép volt, a leghátsó gépet egyik napról a másikra kibelezték. Eltűntek belőle az alkatrészek, még az egeret is elvitték. Azóta a többi 3 gép biztonságosabb helyen van.

Az összevonás miatt rengeteg Fellneres gyerek jár le a Bánkiba, az értlemi szintjükre nem mondok semmit. Kedvenc helyük a könyvtár ahol egész nap a neten lógnak, közben zenét hallgatnak, beszélgetnek. Ezzel nincs bajom. Ám ha nincs tanár a közelben akkor megy a cigányzene a mobilból, ha végigmennek egy folyósón óra közepén akkor minden ajtón bekopogtatnak, ha meg szóvá teszi a tanár akkor azzal jön a gyerek hogy a tanár nem tehet semmit mert ő Fellneres és neki csak azok a tanárok mondhatnak bármit is.

Szóval az utóbbi időben igencsak romlott a színvonal, és durva hogy mi 29-en vagyunk egy végzős osztályban, mert a tanárok voltak olyan kedvesek és mindenkit tovább engedtek. Miért? Miért lesz az jó, hogy kimennek a valós világba ezek az emberek és egy tesztet sem fognak tudni megírni a Coloplastnak. Szombaton hétfői nap szerinti fizika órán a gyerek nem tudta befejezni az egyenletet: 4=0,078893*v'. Azt mondta mindkét oldalból el kell venni 0,078893-at. (Osztani kell.) Tanár ilyet mond: "a kettő összegének a vévesszőszerese". Nem tudta felírni. Ezt kellett volna: (n+m)*v'.

Jó suli lenne, csak oda kéne csapni ha van valami.

Előzmény: merQree (972)
merQree Creative Commons License 2011.03.20 0 0 972

Régen nagoyn jó volt a suli, most nem tudom milyen. Régen "A" Bánki volt a sulink, most nem tudom, milyen a megítélése.

Előzmény: SmallG (970)
myrtill82 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 971

Azért volt ott a mosoly a végén...hirtelen tettem fel neki ezt a kérdést....majdnem félálomban:))

Előzmény: merQree (969)
SmallG Creative Commons License 2011.03.19 0 0 970

"Lehet, hogy a végén kiderül, hogy csupa régi és mai diák van csak itt? :)"

 

Lehetséges. :) Úgy érzem mintha kis faluban lennénk ahol 1 iskola van csak és mindenki ismer mindenkit. :)

Előzmény: merQree (969)
merQree Creative Commons License 2011.03.19 0 0 969

Azért azt illik JÓL tudni, mikor érettségizett az ember fia :)

 

Lehet, hogy a végén kiderül, hogy csupa régi és mai diák van csak itt? :)

Előzmény: myrtill82 (967)
merQree Creative Commons License 2011.03.19 0 0 968

Tudom, hogy anno a sulinetes címen Te kezdted el a webolda készítését, és az is érdekes, hogy két külön oldala van a sulinak, mivel most néztem, hogy a banki-tbanya.sulinet.hu cím még mindig él, és van a SmallG által linkelt cím is...

 

Megtaláltam a tablóképünket, már be is scanneltem, és közben jót röhögtem magamon :)

Vicces, nagyon.

Előzmény: ratio (966)
myrtill82 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 967

Párom ha jol emlékszik(:)) 97ben végzett.Te is tanitottad:))

Előzmény: ratio (966)
ratio Creative Commons License 2011.03.19 0 0 966

Azt MerQree sem tudja, hogy a Verseny'98-ra már elkészítettem amit csak fel lehetett lelni, tablót és névsort. Külön fotóztam a szétesett tablókat is! Fel lettek rakva, majd amikor más munkahelyre mentem, elárvult a honlap. Nem becsülték meg!!!! Pedig kereshető volt, és rengeteg tablókép az osztályoknál. Jelenleg, ami fel lett élesztve, sok munkámat tartalmazza. Talán a mai szerzők sem ismerik az eredetüket (pl. néhány egyedi rajz a Bánkinál). :(

 

Az akkori utolsó osztályom tablóján (rabruhás) a rabosítás száma, az addig végzettek sorszáma!!!! :)

SmallG Creative Commons License 2011.03.18 0 0 965

Akkor ugyanúgy van most is mint 17 évvel ezelött. :)

 

Nekünk a 6-os a termünk. :)

Előzmény: merQree (964)
merQree Creative Commons License 2011.03.18 0 0 964

A kémia előadó volt az emelten, a 6os terem mellett, a sarokban Egyébként az volt az osztálytermünk :)

Előzmény: SmallG (963)
SmallG Creative Commons License 2011.03.18 0 0 963

Most a kémia előadó aminek van az a kísérleti pultja az a kémia terem, és a szertárból nyílik a 7-es terem. Azt hívhattátok fizika teremnek. Annak most a végében van egy tükör és a tanár onnan figyelheti a puskázókat. :S

Előzmény: merQree (962)
merQree Creative Commons License 2011.03.18 0 0 962

A régi Bánki-boyokat már megtaláltam, be fogom scannelni azokat is :)

Amikor mi jártunk oda, akkor volt a Tanári melletti 1-es terem, illetve a büfénél a fizika előadó mellett az 1-es labor.

Még 286osokon tanultuk az AutoCAD használatát :)

Előzmény: SmallG (961)
SmallG Creative Commons License 2011.03.18 0 0 961

Abból ma már 6 van. :)

 

2-es terem az emeleten

2 terem a büfénél

1 terem a tesitanárival szemben a nyomda mellett

2 terem a műhelyeknél

Előzmény: merQree (960)
merQree Creative Commons License 2011.03.18 0 0 960

A tetején már nem tudom mi volt, de sárgás barnás volt.

A kedvenc helyem a suliban az infoterem volt ;)

Előzmény: SmallG (959)
SmallG Creative Commons License 2011.03.18 0 0 959

Az a honlap aminek egy szürke autó volt a fejlécén, vagy az a sárgás-barnás?

 

Nekem kifejezetten bejön, bár az emeletet még át kéne alakítani.

Előzmény: merQree (958)
merQree Creative Commons License 2011.03.18 0 0 958

Láttam a sulit egyébként, valamelyik hétvégén jártam arra felé. Nekem így nem tetszik, de lehet, már én vagyo túl öreg :)

Régebben "dzsoti" néven futó emberke is csinált a sulinak honlapot, ha jól emlékszem.

Előzmény: SmallG (957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!