Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1105

Megmondom őszintén, hogy erre a beírásodra mostanáig azt hittem, hogy Mitya-paródia. Felületesen olvasva az "ez vicc :-)"-re is azt hittem, hogy csak jelzi: nehogy komolyan vegyük, amiket írtál, de Hammer reagálására visszaolvasva már nem vagyok ebben biztos, sőt.  (Amúgy Mitya is írt azóta egy teljesen "relax", normális hsz-t, ... úgyhogy tényleg: mindenkinek lehet rossz napja...)

Viszont csatlakoznék régi (fórum-)barátomhoz, Hammerhez: GYEREKEK, EZT A STÍLUST - ha kérhetjük - ITT NE !!!

Magam részéről az idióták elől először a polidili fórumokról menekültem el, majd most már a ByAlex-en 1 hónapja, napi 24 órában vekengő kultúrgyökerekből lett elegem... De képes volt egy teljesen beteg lelkű faxparaszt, a Téli gumi-Nyári gumi topikot is mocskolódó, anyázó fórummá változtatni...

Ne kelljen már ide is "rossz szájízzel" bekukkantani (eredetileg egy sokkal durvább dolgot akartam ide írni, de nem akarom, hogy bárki magára vegye...)

 

Magam részéről minden gyűjtőt szívből respektálok, minden gyűjtői vonal képviselőjének megértem a preferenciáit, senkit nem nézek le... legfeljebb, ami engem valóban nem érdekel, ahhoz nem szólok bővebben hozzá - főleg időhiány miatt.

 

Amúgy kezdet kezdetén valóban én is azt vártam, hogy csak a vadiúj dobozos, fóliás, '60-as évekbeli, Minerva-kiadású AUTÓ KVARTETT érdeklődői gyűlnek majd ide; Végül milyen jó, hogy nem mindenki ugyanazt szereti, mert így lett lehetőség bombasztikus cserékre, üzletekre, beszerzésekre, stb. Ha mindenkinek ugyanaz kellene, akkor csak elhappolnánk egymás elől és fitogtatnánk a Vakerás szerzeményeinket... semmi más.

 

Ti biztosan igen fiatalok vagytok, én a 70-es években voltam kisgyerek és az utcán csak Skoda S100-asokat, Moszkvicsokat, Zsigulikat láttunk. A Balatonnál tapasztottuk az orrunkat az Opel Asconák ablakához, hogy "mennyi van beleírva". Az autós kártya maga volt az álomvilág, - soha nem látott "űrhajókkal". Csöpögtünk..., na...

 

A mai Autós kártyák nem izgatnak fel, mert naponta tolják a képembe 1000 irányból százcsillió megapixelben a legmodernebb autókat. Tele van velük az utca, az autópálya, minden 2. hétvégén látok F1-et. Magam is elég jó autókban ülök... Nőgyógyásznak is hiába mutogatsz már Playboyt... Köszöni szépen. De a gyerekkori "csupasznős naptár", amire először "vette kézbe az ember a sorsát" :-) aaaaz igen !

 

A gyerekeim le se xarják az autós kártyát, csak az elektronikus játékok mennek, max Lego... de azt sem úgy, mint mi, gyerekkorunkban.

 

Hatalmas dolog a nosztalgia (ami szerintem legalább 35-40 évesen kezdődik - és szinte kizárólag hímneműeknél)... Nézzétek meg, mi megy a homokozós faros műanyag Ikarus buszok piacán: 50-60 ezer Ft alatt nem kapsz ilyet. Őrület.

 

Na elkalandoztam, úgyhogy BOCS és egyelőre ennyi...

Hammer Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1104

innek=innen

Előzmény: Hammer (1103)
Hammer Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1103

Ez mindig is egy takaréklángon égő topik volt. Mégis milyen pörgést vársz?

Ha valaki szerez egy szép csomagot, vagy lát egy érdekes aukciót, be szokta írni.

Ha valaki kérdez, akkor nyilván csak akkor kap rá választ, ha van olyna, aki tudja. Ha keres valamit, dettó. Azt várod, hogy mind a 11 (ex has) aktívnak mondható tag egyenként írja le, hogy nem tudja megadni a hiányzó lapjaidat?

 

Ami viszont nagyon nem hiányzott eddig innek, az, amit te meg Mitya csináltok. Eddig direkt nem szóltam hozzá, de most azt mondom, nem kellene széttrollkodni a fórumot. Ha nem tetszik, lehet indítani ezer újat.

 

Előzmény: Skuy-IS (1102)
Skuy-IS Creative Commons License 2013.04.04 0 0 1102

Hát,ugy látom ez az oldal döglött..azt hittem valódi gyüjtök vannak itt,de ugy látom tévedtem...ide se szagol senki???Enyire érdekes a gyüjtés nektek??Köszönöm,hogy senki se segitett a NAGY GYÜJTÖK közü...ennyit erröl.A nagy autoskártya gyüjtök vagy irigyek,vagy valojában le se szrják a többieket...

Na mind 1...valamikor valahogy csak meg szerzem a hiányzo lapjaimat.Pedig szivesen elcseréltem volna a lapjaimat...

Uyhogy az nagy autoskártya gyüjtöi csoport...egy vicc:-)

Skuy-IS Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1101

Üdv Mitya!Én épp keresgélek....van fent fotom a cserekártyáimról az 1060,1061-es számú hozzászólásomban!!Dobj fel képet a cserekartyaidról..hátha össze tudunk hozni valamit:.-)Engem érdekelne:-)

Előzmény: Mitya78 (1100)
Mitya78 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1100

Itt vagyok,figyelek.Hamarosan töltök fel képeket a teljes gyüjteményemről hiszen napról napra változik.Budapesten lakom s bárkivel szívesen cserélek.Ami van.Super mini:Terepjárók,Cross country(terepjárók),Versenymotorok.Piatnik:Kamionok,Repülők kb 2000 évből.Vegyes magyar:Limuzin autók.Ami sokaknak érdekes lehet.Super mini:rallye autók,Vadászrepülők saját eredeti 80-as évekbeli csomagolásban.Szeretnék sok gyüjtő barátot találni mert nem lehetünk olyan túl sokan.Szerintem nem is olyan könnyű hobbi mert voltam én már olyan bolhapiacon hogy egyetlen kártyát sem találtam.Én is folyamatosan figyelem a vaterát az apródot s az újonnan forgalomba került kártyákat.Minél több van annál nehezebb egy új kártyát találni.Mindennap felnézek az oldalra s figyelem a hozzászólásokat.Rajtatok kívűl nem ismerek más kártyagyüjtőket.Üdvözlök mindenkit.Nagyon sok kitartást s szerencsét kivánok a gyűjtéshez!!!!!!!!!!!!!!!!!Üdv mindenkinek Mihály

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1099
Szia !Összesen 3 választ találtam az írásaidra (5), ebből kettő gratulált a gyűjteményedhez, egy pedig szintén pozitív volt és érdeklődött, hogy van-e (főleg) cserére, vagy eladásra hajlandóságod... Volt, hogy fél évig nem volt hozzászólás, - ehhez képest most pörgünk... Min is húztad fel magad ??? Rossz napod volt M? Fátylat rá !
Előzmény: Mitya78 (1095)
Skuy-IS Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1098

http://antik.vatera.hu/jatek/szuper_mini_jatekkartya_autobuszok_1727778254.html Na nehogymar....6000ft..és hiányos???Egy ilyenem nekem is van..Nevetséges!!!

tracia_trade Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1097

igen, francia

Előzmény: Hattori Hanzo69 (1094)
tracia_trade Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1096

Mitya78 :

 

Néhány témakör amiről szeretnék említést tenni. Van aki a magyar klasszikus kártyákat kedveli jobban, van aki minden magyart és van aki minden külföldit akár . Ha megnézed korábbi csatolásaimat, láthatod, hogy a saját gyüjteményemben a magyarok mellett  szép számmal akad külföldi is. Van amelyik paklit 50 Ft-ért vettem, volt hogy 1 Ft-ért, de volt amit ezrekért. Engem sem vet fel a pénzt és szerintem most ebben az országban keveseket - de ami belefér a keretbe - azt megveszem .

 

Az oldal nem pörög mindig mint pl a suzuki swift topik :)  de még igy is jobb, mintha otthon ülnénk egymagunkban nézegetve gyüjteményünket.

 

Borsos hangvételű írásod nem vettem magamra. Ezért nekem nem is bántó. De megjegyezném, hogy szerintem  ha csatolnál néhány képet inkább a 30 éves gyüjteményedről vagy esetleg azokról amiket szeretnél cserélni eladni, biztos  hogy kellemesebb lenne a hangulat tőle ...

 

Üdv : tracia_trade :)

Előzmény: Mitya78 (1095)
Mitya78 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1095

Nektek csak a rajzolt magyar autóskártyák körül forog a világ? Számomra minden kártya értékes legyen az magyar német vagy angol. Gyüjtök s azt hittem hogy itt érdekes kártyarajongó emberekkel találkozhatok de tévedtem.Nektek csak a rajzolt kártya a minden.Ami új azért nem vagytok oda.Magyar vagyok s szeretem a ma járműveit és szeretem a múltat.30 éve vagyok kártyagyűjtő.Hogy miért nincs ennél nagyobb gyűjteményem?Azért mert sohase voltam túl gazdag.Annyit kérnék ha nem igazán értékeled amit én gondolok a gyűjtésről akkor ne kommentáld az írásaimat.KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1094

Klasszikus magyar paklikat nem látok benne ... Netán kulfoldi az úr ?

Előzmény: tracia_trade (1090)
Mitya78 Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1093

Üdv mindenkinek.Aki nem ismeri ajánlom.Ultimate top trumpf. Germanycards. Oldalakat.Nagyon sok érdekes kártyát lehet megnézni kategorizálni.Évszám adatok gyártók.Jó böngészést.

 

tracia_trade Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1092

ismerős :)

Előzmény: Hattori Hanzo69 (1091)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1091

Hanem ?

Előzmény: tracia_trade (1090)
tracia_trade Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1090

sajnos nem saját :

 

 

pár db :)

Skuy-IS Creative Commons License 2013.03.22 0 0 1089

Na ez már közelebb van. De az a 9000...ez kicsit el van tájolodva magától:-)Ennyire azért nem misztikus az a kékhátú...De hogy az én kártyámból senkinek sincs...ezt szomoruan konstatálom...:-(

Előzmény: tracia_trade (1087)
tracia_trade Creative Commons License 2013.03.21 0 0 1088

Eladó ill. más (nekem hiányzó) technikai kártyajátékra elcserélhető paklijaim :

 

 

250 Ft / Pakli :

 

 

 

300 Ft / Pakli : (gyári új mind3)

 

 

 

500 Ft / Pakli :

 

 

650 Ft :

 

 

Mail publikus, átvétel Szegeden személyesen vagy posta, előreutalás után. A paklik hiánytalanok, lapok teljesen épek, nem gyűröttek , tiszták -  dobozok kevésbé.

 

 

 

 

 

tracia_trade Creative Commons License 2013.03.21 0 0 1087
Előzmény: Skuy-IS (1086)
Skuy-IS Creative Commons License 2013.03.21 0 0 1086

http://www.jofogas.hu/budapest/Retro_autoskartya___kek_hatu__1979_8327921.htm  9000Ft..egy kékhátuért???Na ne röhögtessük már egymást!!!!!

Skuy-IS Creative Commons License 2013.03.21 0 0 1085

Igen,ez az amit én keresek:-)Sok csatát megélt pakli az enyém is:)Kár hogy nem akarsz megválni töle :-(Ellenben egy jó hir,hogy ma a régi fotoim közt 3 lapja elökerült a rallysnak..ugyhogy már csak 4 lap hiányzik..Na meg a masik jó,hogy egy régi NDK-s repülös artya pakli volt a régi fotok közt..egy repülös kártya..hiánytalanul,mind a 32 lap egyben..közte 3 hiányzo lap....örültem mikor megláttam-de lelohadt a mosolyom,mikor megl´ttam hogy csak 3 lap:(Na de most kapok egy pár paklit a sogoromtól-40 éves,nem tudja milyenek,de odadja mindet ami van...ugyhogy most 2 hét mulva kapok valamit:-)Juhéjj!Meglepi-azt mondta szülinapomra megkapom...ami most lesz:-)Ez az NDk-s kárty...ezt anyumék hoztak nekem 1986 ba ndk-bol .....azt hittem már rég elveszett!!Miket talál az ember a pincébe a kacatok közt:-)

 

ami off:Hogy elökerüt a régi legokészlet is-elöástam...a magyar lego utánzat:-)hehe..jo poros,De ahogy nézem vaterán többet adnak érte,mint a sima legoért.

amit ma elöástam még a pincéböl,az egy szatyor kézzel festett játék katona....Elastolin gyártmány.....megdöbbentem..vaterán 3000 ft darabja,de egy 22 db os készletet 110ezerért árul valaki....nekem kb 40 db van a szatyorba.....kincset találtam a pincébe ma:-)Ja--és az egy szatyor régi machboxot nem is mondtam...

 

Javaslom a régi kacatok közti kutatást:-)

Ma jó napom volt:-)

Előzmény: Hammer (1084)
Hammer Creative Commons License 2013.03.21 0 0 1084

A rallis pont megvan, hiánytalanul, kiváló állapotban. Első és egyetlen korabeli fényképes kártyám. Annyira ócska, hogy utána többet nem is vettem autóskártyát, egészen addig, amíg nem kezdtem el a blog kapcsán mindenféléből egyet-egyet beszerezni a gyűjteménybe. Viszont nem eladó.

 

Rallye-ra kidobott pénz

Jó étvágyat! - mondta apám, és beletette az üres vizespoharat a lecsóstál közepébe. Nem kell aggódni, azóta is jól szolgál az egészsége, de akkoriban éppen egy nyár legforróbb napjait próbáltuk meg átvészelni a betonkuckónkban, amelyek vetekedtek a mostanában egyre[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Skuy-IS (1078)
Skuy-IS Creative Commons License 2013.03.21 0 0 1083

Jó reggelt!

 

Válasz ment:-)

Előzmény: tracia_trade (1082)
tracia_trade Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1082

Mindenesetre a topik valóban nem csak kék-piros-sárgáról szól. Igy aki úgy érzi, nyugodtan bármilyen " Autókvartett " témakörben

bátran ossza meg élményeit , fényképeit... :)

tracia_trade Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1081

mini méretű kártyák elég sokszor fellelhetőek vaterán. nekem azok nem nőttek a szívemhez , mert túl kicsik és voltak kóbor kiadásúak is , gyenge képminőséggel.  valamint amiket láttam neten sokszor igen rongyos, koszos állapotúaknak tüntek. mint mail-ben irtam is neked (ha odaért) , egyesével nem lesz egyszerű pótolni, de sok sikert.

 

hamarosan teszek fel képet azokról amik nekem cserének vannak vagy eladom, mert 2 pld van belőle.

 

 

 

 

Előzmény: Skuy-IS (1078)
kisautós váltógomb Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1080
Előzmény: Skuy-IS (1062)
Skuy-IS Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1079

Na igen,az VOLT az ARANYKOR:-)nekünk igy visszatekintve....37 vagyok:-)

Előzmény: tracia_trade (1076)
Skuy-IS Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1078

Hat igen..találni lehet de nekem nem az az elsödleges,hanem hogy  hiányzó lapokat beszerezzem:-)Nem misztifikálom agyon a k´k-piros-sárgahátuakat..anélkül megvagyok,én ezzel a 3 paklival toltam 10 évesen:-)Föleg a rallissal!Ami kopás van rajta,az az én kezem nyoma,és ezt szeretném tovább a gyerköcömnek...mondjuk van még pár évem addig,talál felkerül egy pakli,azt max megveszem az egészet. Sajnálom,hogy ilyen kevesen irnak ide..pedig sztem nem rossz alkut ajánlok..gondolom,nektek nemigen értékes paklik,amit én keresek..föleg a minik..Azért köszönöm a válaszod:-)

Előzmény: Hammer (1077)
Hammer Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1077

Én követem folyamatosan, de most nincs hozzáfűznivalóm. Fényképes régi kártyáim csak elvétve vannak, de felesleges nincs közöttük. Kék és piroshátúból sincs feleslegem, de azokat bármikor lehet találni a vaterán.

 

Viszont azt a német flickr-es galériatippet eltettem, thx, tracia_trade.

Előzmény: Hattori Hanzo69 (1074)
tracia_trade Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1076

Csak úgy eszembe jutott:

 

7-8 éves lehettem , mikor egy játékboltban hisztiztem szüleimnek.  A polc tele volt 30 Ft-os kékhátúval. Talán születésnapomra meg is kaptam .  Kb akkor azért a 30 Ft-ért  fél napot kellett melózni. Vettek egy paklit, elvolt vele a gyerek félévig ... Most egy év alatt veszek 50 paklit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!