Keresés

Részletes keresés

Petya79 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 3649

A kiváltó okot ugyan nem szünteti meg, de legalább a tünetet enyhíti/orvosolja.

 

Előzmény: NAND708 (3648)
NAND708 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 3648

Ha azért vizesedik a fal mert hiányos a vízszigetelése, akkor azt sehogy. De azt a párátlanító se oldja meg.

Előzmény: Petya79 (3647)
Petya79 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 3647

És ez a szellőztetési módszer télen, hogyan kezeli a vizesedő fal problémáját??

Előzmény: NAND708 (3646)
NAND708 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 3646

0-24-ben működő 2-4W-os PC venti a WC-be, esetleg 1méter hangszigetelő cső mögé, hogy néma maradjon, ha van rá lehetőség. Kis szakaszon elrontott ablakszigeteléssel.

Kerül max 5e forintba, a működése évi 5-10e.  Cserébe lenne friss levegőd a penész helyett.

Előzmény: clava001 (3645)
clava001 Creative Commons License 2015.12.01 0 0 3645

Sziasztok

A helyzet olyan nallunk is hogy kb 80%os a paratartalom szelleztetes utan vissza megy olyan 50re de kb 10-15 perc es ugyan ott van 75-80% kozott a paratartalom eszaki fal vizesdik,

 

vettunk ceresitet de nyilvan nem sokat er, ezt elotte nem gondoltuk... de sejtetthettuk volna

 

most gondolkozunk egy paramentesito gep vasarlasan
fagor dh 16 illetve

fagor dh 10

fagor dh 10d-n gondolkozunk kb 30m^2 es helysegbe kene.

 

illetve az a keredesem akinek van mar tapasztalata hogy miutan leviszi a paratartalmat kb mennyi ido utan all vissza ?, illetve ugye nem  all vissza mert elvielg ujra bekapcsol a gep ha erzekeli hogy elerte a bekapcsolsasi szintet...

 

gondolom nem vegleges megoldas egy ilyen masina sem, mert ugye a jo megoldas a megfelelo szellozes kivitelezese lenne de erre jelenleg nincs most lehetosegunk....

 

elore is koszonom a vallaszt.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.23 0 0 3644

A bádogszerelvényeket, cseréplezárásokat, egyéb bizbaszokat (kémény, villanybekötési árboc) is analizáld.

Előzmény: Törölt nick (3643)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.23 0 0 3643

Tehát nem te építetted. Nem ismered az erő sötét oldalát!

A védelmi pajzsot kívülről bontsd meg. A kutyaólnál, a szépségfoltnál és ott is ahol még hiányos a csillagtérképed. (A fűrészporos tapétát alkalom esetén kukázzátok az utolsó cellulózszálig) Az erő legyen veled!

Előzmény: Prézlivagány (3641)
blackbile Creative Commons License 2015.11.23 0 0 3642

Nem nőtt a család létszáma? Nem mostok, főztök többet?

Előzmény: Prézlivagány (3641)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.11.23 0 0 3641

Szia,

 

Ez egy 2000 körül épült tetőtéri lakás, majd 10 éve lakunk itt.

 

A gipszkarton egy kutyaól, amit valszeg kívülről a cserepet megbontva le lehet utólag szigetelni.

Az ablakok nem túl jók, de akkor a legjobbaknak számított. De biztos nem cseréltetem ki, legalább szellőzik:)

 

A kis folt mögött is tető van( de kb egy méter magasságban téglafal). 

 

A tető Bramac, alatta fólia+20 cm szigetelés+fólia+gipszkarton.

 

A kivitelezés tapétával készült, nem tehetek róla:)

 

A sarokban szokott lenni folt, ami napközben elűnt, de oldalt és a kis pötty az új.

Előzmény: Törölt nick (3640)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.23 0 0 3640

A gipszkartont ki (gányolta) rakta fel? A fűrészporos tapéta kinek volt a zseniális ötlete? A falad kívül nem reped véletlenül? Tetőn mikor jártál utoljára? A ferde tető alatt milyen szigetelésed van? Az ablakról milyen infód van?

 

A kis foltot bányászd ki belülről, okosabb leszel.

 

Nekünk egyszer leszakadt a mennyezet, előtte penészedett. Kiderült, hogy szivárgott a melegvízcső. Ki lett cserélve teljesen, azóta minden oké.

Előzmény: Prézlivagány (3636)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.23 0 0 3639

Ha nem a hatodikra kéne, esküszöm magam raknám fel, minden tekintetben logikusan, s nem betanított redőnyiparos módra. A reluxát viszont tuti magam fogom bemérni és felrakni.

Előzmény: 0l0 (3637)
0l0 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3638

Nagyobbacska hőhidasság magas belső páratartalommal párosulva. Szerintem.

A festékkel nem tudom milyen összefüggésben lehet a páralecsapódási hajlam.

Előzmény: Prézlivagány (3636)
0l0 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3637

Láttam már példát görgőzött redőnyszerkezetre, de szerintem sem igen divat. Mégiscsak plusz 100 Ft költség.

 

Előzmény: Törölt nick (3635)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3636

Sziasztok,

 

Tavaly ilyen nem volt:(( Semmin nem változtattunk, csak egy festés volt nyáron, na meg egy kondenz kazán, de a radiátorok maradtak.

A sarok ok, mert ott hőhíd van, bár a fal az rendes tégla, csak a ferde mennyezet gipszkarton.

 

A kis folt az észako fal közepén (sosem volt ilyen), ez is téglafal.

 

Az ablak mellett gipszkartonozás, de nagyon durva.

 

Ősszel egy napig volt ilyen, akkor azt gondoltam, hogy lehült az idő+sok eső volt és a lakás nem volt még teljesen felfűtve. ( azóta folyamatosan megy a fűtés).

 

Mitől lehet ez? Páratartalom így estére is csak 65 %, tehát nem olyan rossz.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3635

A linkelt képeden nem lett volna nagy tétel, ahogy a műanyagablakok összehajigálását is meg lehetne oldani tisztességesen a sorolások közé nyomott ragasztóval, a toldók találkozásánál bekenni ragasztóval, a redőnyhuzigálónak nagyobb lyukat fúrni irányba és egy csövet betenni amiben polifoam rés van kialakítva, s így cserélhető is lenne. Az a gyanúm, hogy a redőnyökben nem divat a húzómegvezetés egy görgővel a tokon belül, csak a szobába beérkezvén löknek oda egyet, míg a toknál karistolja a műanyag, hisz a guriga vastagsága miatt nem ugyanabban a vonalban áll felhúzva és leengedve. Vagy ha igen, az újabb 10eFt?

Előzmény: blackbile (3634)
blackbile Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3634

IGaz, minden csak pénz kérdés... nekem ennyi bőven elég.

Előzmény: Törölt nick (3633)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3633

Igen. De a képeden az is látszik, ha ez egy feltekert mennyiség, akkor sokkal, de sokkal combosabb belső oldali szigetelést is be lehetett volna rakni, és azt a háromszög-ívelt lyukat sem kellett volna üresen hagyni.

Előzmény: blackbile (3632)
blackbile Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3632

Egyébként azért örülök nagyon, mert a megvalósításkor döbbentem rá, hogy két legyet ütöttem egy csapásra ezzel a dologgal, ugyanis a redőny gurtni bevezetését IS zseniálisan megoldja ez a megoldás!!!

 

Lásd a képen, piros vonal jelöli a gurtnit, egyszerűen bevágtam a polifoamot szikével - zöld csík jelöli a vágást oldalirányból nézve -, mivel a polifoam nem porlad és jól csúszik rajta a gurtni, ezáltal a gurtni nyílás szigetelése is megoldódott.

 

Előzmény: Törölt nick (3627)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3631

Sziaszt,

 

Olyan, mitől és hogy lejet, hogy több év után egyszer csak a tetőtérben az egyik szobában a ferde álmennyezeten egy 200 forintos nagyságú vízes folt jelent meg reggelre.

Olyan mintha ott kilyukadt volna a párazáró fólia? De hogyan?

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3630

Újabban olyan érzésem van, hogy a reluxának sokkal több értelme van. Bármikor fel-le rakható, nincs hőszigetelési gubancoskodás, nem kell mindenféle vacak toktoldó-gányolás, a fényt szépen szórja, visszaveri. Mármint nem földszinti épületben, rendes low-e-s üvegezéssel.

 

1 baj van, hogy iszonyat porfogó, de viszonylag gyorsan leseperhető a nagyja.

Előzmény: 0l0 (3629)
0l0 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3629

Belső tokos redőnyt csak akkor lehet komolyabb szigeteléssel partiba hozni, ha körülötte van elég hely szigetelni. Különben én sem erőltetném.

A gurtni bevezetése csak akkor gond, ha egyébként is túl szellős a ház, vagy egyéb okból szükséges a légtömörség, esetleg hővisszanyerős szellőztetés üzemel, különben csak ingyenes légbeejtőnek tekinthető.

Előzmény: Törölt nick (3627)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3628

Találtam két összefoglalót penész ügyben. Az egyik ami szemet szúrt, az a bútorhátlap-téma, a másik a fal fölső és alsó penészedései közti különbség, a harmadik pedig egy pofonegyszerű megoldás a szekrények mögötti tér megszellőztetésére. Ez nem mindenhol kivitelezhető, de utólagosan is kiépíthető ahol egyéni központi fűtés van.

http://www.drfal.hu/penesz-a-lakasban/

http://blog.kaas.hu/penesz-a-lakasban-mit-tehetunk/

 

Én most próbálom elejét venni a betonerkély alsó részén a penész megjelenítését minimalizálni. Ez a rész ugye hiába déli, de kívülről szigetelhetetlen, és mindig árnyékban van saját magától. (purhabbal már telenyomtam a gyári illesztetlenségi kézvastagságú réseket) Ide gipszkartont mondtak ablakosék, hogy azzal a legegyszerűbb eltakarni, majd hozzátette, hogy ott úgyis penészedni fog... Szóval a gipszkartont el is vetettem, hiszen azon ott a papír kívül-belül, ami ugye cellulóz, és ami a penészgomba legjobb csemegéje. Így maradt a megmaradt fagyállós csemperagasztó feltöltés, szükség esetén több rétegben, a kapott felület meg sima lesz mint a betonfal.

 

Kérdésem, hogy ha ezt a csemperagasztózott 10 cm magas részt leglettelem szériaglettel, azt utána konyhafestékkel, vagy csak sima diszperzittel lefestve milyen eredményt hozhat penészileg? Ha mégis lenne penész, akkor azt "üzemszerűen" szeretném ott leszavózni évente, vagy amikor kell, és egyszerű fehérrel átkenni. A lakásban máshol nem tudna amúgy megtelepedni, csak azon a részen, a többi mind szigetelt házbelső fal, és van szellőzés is. Sajnos nem tudok olyan réz fűtéscsövet végigfektetni előtte, ami az egyik linkben is írva vagyon és pofonegyszerűen megoldaná a kérdést.

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3627

Na értem, akkor rosszul néztem az ábrát. Azt hiszem, ha itt sem az lenne a kulcsszó, hogy "nem látszik" akkor elsődlegesként bekerül a házéval egyező hőszigetelés, és emiatt ugye a falon kívül tolódna a redőnytok burka. De az milyen már...

 

A redőnyhuzigatókat már meg se említem, az kész lyuk.

Előzmény: 0l0 (3626)
0l0 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3626

Pont az az értelme, hogy a lakótér felé eső oldalainak a hőátbocsátását csökkentette vele, mert a tokban kb külső hőmérséklet honol.

Itt egyébként egyes modern redőnyöknél is megelégszenek csekély vastagságú szigeteléssel, miközben egy átlagos ablak felületének 30%-áról lehet itt szó. Ez akkor bizarr különösen, amikor 3 rétegű üvegszerkezet fölé kerül egy olyan redőnytok, aminek a szigetelési értéke az üvegének törtrésze, vagyis a redőnytokon keresztül akár több lehet a veszteség, mint az üvegen át...

Előzmény: Törölt nick (3625)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3625

Ügyes. De ennek valójában milyen hatása van, mert a redőny miatt ugye mindenképpen lyukas. 150e-et tutkófrankó nem ér, a 8500-ad viszont ártani nem árt.

Előzmény: blackbile (3624)
blackbile Creative Commons License 2015.11.21 0 0 3624

Kicsit off:

 

hagyományos 2 szárnyú ablakaink voltak, tetején belső redőnytokkal. Ablak cserélve lett, tok és redőny is maradt.

 

Már rég kerestem egy jó megoldást a redőnytok szigetelésére... eddig kőzetgyapot volt benne állítva a takarófedél előtt, de eszméletlenül porolt és szemetelt. Kidobtam.

 

A Jófogáson sikerült venni új bolti ár feléért 15mm-es polifoamot 1,5m szélességben.

Ma ezt beszabtuk méretre, nagyon pöpec lett!

 

 

A sötétszürke színű anyagra hajlítottam meg a polifoamot, és tettem alulra vízszintesen is.

A látott kép termékét ha megvettem volna: 150000,- Ft lett volna a kellő mennyiség.

 

Így cakkumpakk 8500,- Ft-ból kijött, 3 órányi munkával.

tangerine Creative Commons License 2015.11.13 0 0 3623

Nálam van egy ilyen 10 napja kölcsönbe. Kb. 30l vizet gyűjtött ez alatt.

Halknak nem mondanám bár ez már több éves, egy volt kolléga használta csőtörés hatásainak eltüntetésére. (4 napig folyt a wc tartály flexicsöve bent a lakásban, míg ők síelni voltak)

Szóval ez elég sokat ment. Már nem is igen használják, mióta kiszáradt, és a ruhákhoz vettek szárítógépet.

 

Néztem másik ismerősnél egy Korel (Midea) 20 literes típusút is, de az sem tűnt igazán halkabbnak, vagy csak alig halkabb, de az jóval kisebb, és csak 3l-es a tartálya. Viszont programozható, meg fertőtlenítő funkciót, meg kijelzője van, stb.

 

Tavaly láttam egy Trotecet egy másik ismerősnél, az talán halkabb volt, de az még kisebb teljesítményű.

 

Most rendeltem egy ilyen WDH-t itthonról, nem bánom én a hangját, csak szedje a vizet szaporán. :)

Az amazonon a WDH-nak van a legjobb minősítése, szóval remélem bírni fogja. Ez itthon sem sokkal drágább (73e) mint pl az amazonon (220eur).

 

Az időkapcsolót tuti, hogy bírja. Én csak kihúzom a konnektorból viszem máshova és visszadugom, kis szünet után megy tovább.

Előzmény: pillich (3566)
Belzer Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3622

Köszi, tényleg hasznos infó! 

Végül én is ezt a tipust választottam... 

Előzmény: Vidor75 (3585)
blackbile Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3621

OFF:

 

Vásárlás külföldről alapmű: 

Rendelés külföldről, USA-ból, Kínából, ebay-ről (VÁM & ÁFA terhek)

UPDATE 2015: Bár a poszt 2012-ben íródott, de jelenleg is aktuális! 2015-ben! FOLYTATÁS 2.rész: http://junkieeeboy.blog.hu/2013/09/01/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_szallitasi_modok_ido FOLYTATÁS 3.rész:[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: Törölt nick (3617)
Petya79 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3620

befojásolja befolyásolja

Olvasni is rossz volt... :-)

Előzmény: Petya79 (3618)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!