Keresés

Részletes keresés

gátiz Creative Commons License 2008.01.13 0 0 666
Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a topinknak:)

Két kérdésem lenne most hírtelen.csak most kezdtem el a vegas-al foglalkozni.

1. Mivel vistam van ezért a vegas 7-et csak cipőkanállal tudtam telepíteni
és van egy bizonyos "media manager" nevü dolog amit egyáltalán nem sikerül indítani viszont látszólag mükszik nélküle is.
Kérdés hogy ez fontos vagy megleszek nélküle?

2. Nem tudok HDV camról capture-t csinálni nem ismeri fel pedig kiirja a cam márkáját is (sony) mindent de valami mégsem ok.Jelenleg azt csinálom hogy a cyberlink powerdirectorral csinálom a capture-t és onnan húzom a vegas-ba.
mit állítsak?



Köszi előre is
tompi03 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 665
Azt halottam hogy a Vegas pro 8 tud HD-t is szerkezteni (blu-ray lemez) Ez igaz?
És ezzel lehet azt hogy egy meglévő szinkront beletegyek a filmbe?
dredly Creative Commons License 2008.01.10 0 0 664
Igen, ez az egyik lehetséges verzió.
A másikat akkor javaslom, amikor a már kész kis AVI-kat, MP3-akat, stb. kell egy DVD-re összelapátolni (mindenféle úsztatás, effekt, stb. nélkül), de nem feltétlenül akarod az egészet egy filmmé konvertálni. Ilyenkor eleve a DVD-Architec-et nyisd ki, és ott - mintha egy CD-t raknál össze különböző nótákból - egymás utáni lejátszásra beállítva ('End Action' mutasson a következő filmre) összállíthatod a kívánt sorrendet.

Üdv

Dredly
Előzmény: zsoltikj (663)
zsoltikj Creative Commons License 2008.01.09 0 0 663
Értem...Akkor még elméleti síkon ez azt jelenti, hogy a sok-sok kis avimból, meg esetlegesen mp3-akból, chapter-beállítások stb... a progi összeállít egy végleges verziót, amit aztán egy másik progival (architekt) tudok ifo, vob-bokká alakítani?
Előzmény: dredly (661)
Tevemadár Creative Commons License 2008.01.09 0 0 662
Kedves dredly!

Köszönöm szépen a válaszodat!
Nagyon örülök, hogy most már ezt is tudom, így fogom majd használni, sokat fog egyszerűsödni a dvd készítésem... :-)

Tevemadár
Előzmény: dredly (657)
dredly Creative Commons License 2008.01.09 0 0 661
A Vegas-ból a 'Render as...' paranccsal tudod létrehozni azokat a film- és hangfájlokat (pl. menük, többféle hang, stb.), amiket majd egy ún. DVD-authoring progival (a Vegas partnere ebben a DVD-Architect. A másik legismertebb talán az Ulead DVD-Workshop...) a megfelelő helyre tudsz illeszteni, és programozni, hogy mikor mit csináljon vele a lejátszó.

üdv

Dredly
Előzmény: zsoltikj (659)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.09 0 0 660
Nem, a renderelés az a kódolás.
A dvd-generálás az authoring.
Előzmény: zsoltikj (659)
zsoltikj Creative Commons License 2008.01.09 0 0 659
Köszönöm, a 3. lépésen kívül megnéztem, érdekes, de használható... :-)
4. kérdésem: Ha már a "render as"-nál járok, akkor ez, ebben a proginál már nem a végleges dvd-be való renderelés? Mert ezt nem ajánlja fel nekem itt..
Előzmény: dredly (653)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.08 0 0 658
Kösz!

"...a kész DVD lejátszásánál a chapter úgy viselkedik, mint audio CD-nél a track (léptetés)."

Szerintem a lényege, hogy kódolásnál a kódoló tudja, hogy ott chapter van és ott új gop-ba kezd, így ha odaugrassz, onnan és jól indul a lejátszás. Ha nem tudja a kódoló, hogy chapter, akkor eshet oda egy gop közepe is, akkor meg vagy elszöszöl, míg megkeresi a gop elejét és kiszámolja, mi van a képen, vagy a következő gop-tól kezdi a lejátszást - régebben én e másodikkal találkoztam.
Előzmény: dredly (657)
dredly Creative Commons License 2008.01.08 0 0 657
Tevemadár:
1. Igen. Én is DV-AVI-ba szoktam menteni, és a DVD-Architect átveszi a mentett markereket chapter-ként.
2. "Insert scene selection" menü, ha erre gondoltál. Egyébként pedig - ha nem adsz meg más utasítást - a kész DVD lejátszásánál a chapter úgy viselkedik, mint audio CD-nél a track (léptetés).


MZperYpsz:
A fájlba mentett markereket közvetlenül - tudomásom szerint - csak a DVD-Architect látja. Próbáld ki: ha a DV-Avi-t importálod a DVD-Worksop-ba (nem tudom, lehet-e), talán az Ulead DVD-Workshop is látja, de ezt nem tudom, mert nem használtam Ulead-et soha.

Üdv

Dredly
Előzmény: Tevemadár (655)
zsoltikj Creative Commons License 2008.01.08 0 0 656
Köszönöm, meló után első dolgom lesz és kipróbálom!!
Előzmény: dredly (653)
Tevemadár Creative Commons License 2008.01.08 0 0 655
Kedves dredly,

ne haragudj, hogy én is "letámadlak" egy kérdéssel. Ezzel a Markers/Chapter dologgal fülembe raktad a bogarat.

Kérdésem:

1. Ha DV-Avi -ba renderelem a filmem és beikszelem a Markerrel együtti mentést, és utána a DVD Architect -el akarom menüztetni, átviszi a fejezeteket?

2. Hogyan lehet beállítani az Architectben, hogy megjelenjenek a fejezetekj, amiket előtte Vegasban megadtam?

Köszönöm szépen az esetleges válaszodat előre is.

üdv.:

Tevemadár
Előzmény: dredly (653)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.08 0 0 654
Mire jó a marker? Ha be is teszem a vágott videóba, mentem dv-avi -ba, ProCoder-rel kódolom, DvdWorkshop-pal dvd-t generálok, már a ProCoder sem foglalkozik vele, nem? Vagy valami extra szabvány szerint működik és minden program figyelembe veszi?
Előzmény: dredly (653)
dredly Creative Commons License 2008.01.08 0 0 653
1. Chaptereket hogyan tudok beállítani?
Markerekkel. A munka végén (renderelésnél) ne felejtsd el kipipálni: 'Save project markers in media file'.

2. Átvezető effekteket hogyan kell berakni? (nekem vagy a rész végére, vagy a következő elejére teszi, nem kezeli egyben.)
Először legyen meg a két rész átmenete (húzd egymásra annyira, hogy időben jó legyen), majd a 'Video FX'-ek közül 'Drag&Drop' húzd rá, amit szeretnél. Vagy: jobbklikk a crossfade-re, és ott a 'transient FX'-nél kiválaszthatod, mit akarsz.

3. Az eredeti hangot lehallkítva aláfestő zenét betenni?
Tegyél be még egy hangsávot (Audio track), húzd a timeline-on a zenét oda, ahová kell, majd az eredeti hangot tartalmazó sávon tedd aktívvá a 'Volume' nevű 'Envelope'-ot. Adj hozzá pontokat, és rajzold kedvedre.

Sajnos én csak a 3-as Vegas-hoz tudok magyar leírást, az újabbakhoz nem. A progi HELP-je egyébként - kivételesen - tényleg jó, pár trükktől eltekintve gyakorlatilag minden benne van.

Üdv

Dredly
Előzmény: zsoltikj (652)
zsoltikj Creative Commons License 2008.01.07 0 0 652
Sziasztok!
Új vagyok a vegas-ban. Pinnacle-zek hosszú évek óta, és most telt be a pohár, meguntam, kész, passz. Már el kezdtem olvasgatni a topicot, de lenne pár kérdésem gyorsan. Sajnos minden kérdésem után oda kell, hogy tegyem:, mint a pinnában.
1. Chaptereket hogyan tudok beállítani?
2. Átvezető effekteket hogyan kell berakni? (nekem vagy a rész végére, vagy a következő elejére teszi, nem kezeli egyben.)
3. Az eredeti hangot lehallkítva aláfestő zenét betenni?
Előre is köszönöm.

(Esetleg magyar leírás a progiról?)
:-)
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.29 0 0 651
Válasz megy holnap(?).
Én nem használom az Architectet, nekem az Ulead DvdWorkshop van meg, ami kevésre nekem kell, alkalmas. Sokkal többet tud, mint én. :o)
Előzmény: bgabi1 (650)
bgabi1 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 650
Köszi a mail-t, megkaptam. Sajna a Vegasomban nincs egyáltalán Mainconcept aktíválási lehetőség, legalábbis hiába keresem, azonban van egy érvényes Mainconcept 1.5 öm amivel jól lehet konvertálni, csak a gondom ezzel a felállással az, hogy az Architectet nem tudom használni, mert az én logikám szerint ahhoz egy olyan file kell, amit a Vegas hoz létre a Mainconcepttel együttvéve. Lehet, hogy most zöldségféléket beszéltem. Azt még megírhatnád, hogy az Architect így külön működhet -e, azaz a kész konvertált anyagot be tudom-e vinni, ha ezzel a külső encoderrel kódolom Mpeg2-be. Még egy kérdés lenne: two pass encoderrel állítólag jobb a képminőség és kisebb a file méret is. Lehet, jobb képminőség kisebb file állomány ellenére? Nagyon köszi a segítséget mégegyszer.
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.25 0 0 649
Ment egy mail.
Nem vírus. :o)
Előzmény: bgabi1 (648)
bgabi1 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 648
Szia!
DVD Architect-ből töröltem az MC Mpeg plug in 1.0-át, aminek nincs eredménye, Vegasban viszont így konkrétan nincs ez a kifejezés, hanem a következők vannak:
Vegas Pro 8 nál: -8.0 alatt lang, license license alatt, key1 regisztrációs szám.
Vagy van még a Sony Vegas video plug in pack-nál: -1.0, amelyben még lang mappa található. Az előzőnél, amely gondolom számításba jöhet a következő sorrendben helyezkednek el a bejegyzések: license alatt, alapértelmezett, app grade, current key, inst flags, key1, MID. Azért nem is töröltem innen, mert ez így bizonytalanná tett. Ha tudsz valamit ehhez hozzászólni megköszönném!
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.24 0 0 647
A Vegast a Sonic Foundry fejlesztette, utána vette át a Sony (mintha lett volna még köztük valami, de már nem esküszöm meg rá).
Vedd ki nyugodtan. :o)
Ha félsz, akkor másold ki, ha mégsem menne, visszarakhatod.
99.9 %, hogy menni fog.
Előzmény: bgabi1 (646)
bgabi1 Creative Commons License 2007.12.24 0 0 646
A gondom az hogy nekem nincs sonycfoundry, lehet, hogy régebben az együtt volt a vegassal mint szoftver, de jelenleg csak külön található registryben vegas és architect amelyeknél ugyan megtalálható ez az ominózus kulcs. Törölni viszont csak akkor merném, ha valaki ebben megerősítene, akár Te is. Köszönöm a segítségedet, ha ehhez tudnál hozzáfűzni valamit jó lenne! Boldog karácsonyt!!
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.24 0 0 645
A "key1" kulcsot törölni kell az alábbi két reg.ágból:

AC-3:
[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARESonic FoundryAC-3 Encoder1.0License]

MPEG Plug-In:
[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARESonic FoundryMC MPEG Plug-In1.0License]

Ebből neked a 2. az érdekes.

Igaz, ez még régebbi verziókról szólt, de hátha itt is működik.
Előzmény: bgabi1 (644)
bgabi1 Creative Commons License 2007.12.22 0 0 644
Sajna, registry -be bele tudok ugyan menni, de ott nem tudom, hogy melyiket kellene törölnöm. A vegas 8-ban és az Architectben is van MC MPEG plug in 1.0, amire ha rákattintok a jobb oldali részben csak az áll, hogy nem beállított érték.
MZ/Y Creative Commons License 2007.12.22 0 0 643
Nézz szét ennek a topiknak az eleje felé, a registry-ben kell átírni 2 értéket.
Előzmény: bgabi1 (642)
bgabi1 Creative Commons License 2007.12.22 0 0 642
Az is a gépemen van de úgy sincs! Köszi azért, ha tudsz még valamit segíteni, megköszönném! Lehet. hogy valami nincs jól beállítva?
dredly Creative Commons License 2007.12.22 0 0 641
Tedd fel a DVD-Architect-et is, és akkor lesz, és kikódolni sem kell.

Dredly
Előzmény: bgabi1 (640)
bgabi1 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 640
Sziasztok!
Valakinek a segítségét kérném, hogy miért nincs a vegas 8 ban mainconcept mpeg2 nekem, amikor másnak meg van? Vagy talán külön kellene telepítenem? Köszi a választ előre is
Zsigabá Creative Commons License 2007.12.19 0 0 639

Az lenne a kérdésem, hogy Vegas-ban hogyan lehet pontosan hangra vágni.

Konkrétan: Hallani szeretném a hangot ahogy kockánként léptetem az idővonalzót előre-hátra.

szomferi Creative Commons License 2007.12.08 0 0 638

Hali mindenkinek!! Lenne egy olyan problémám, hogy a Vegas 7-ben akarok dolgozni, szeretnék egy 50 perces videóból kivágni egy kis részt, és a kivágott részt elmenteni!!! Valaki tudna segíteni????

 

Előre is köszönöm!! :)

Perillustris Creative Commons License 2007.12.07 0 0 637
Bevallom, erre nem kerestem rá a help-ben, de azért köszi. (Nem élek vissza a segítőkészségeddel.)

Szerencsére tudok olyan szinten angolul, ami átsegít a manual nagy részén. Enélkül valóban necces lenne.
Előzmény: dredly (636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!