Keresés

Részletes keresés

Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.05.17 0 0 12319
Nekem is azt mondta a dokim, hogy ha minden rendben van, akkor 1 év után kell csak utánajárni a sikertelenség okának, de mivel nekem az endo miatt kivették az egyik petefészkemet, így fél évet kaptunk a természetes úton történő teherbeesésre.

Mikolt, sajnos tényleg kiújulhat az endo szülés után is, de majd beszélek a dokimmal, mert úgy emlékszem, azt mondta, hogy nálam szerencsére csak minimális szóródás volt a petefészken kívül, így elvileg a kiújulásnak is kisebb a veszélye, mintha mindenem tele lett volna.
Előzmény: dzo1 (12317)
youlcsi Creative Commons License 2010.05.17 0 0 12318
ha minden rendben, és még sincs baba, 1 év.
ha bármi -észlelhető- gond van (pl rendszertelen vérzés), akkor azt persze el kell kezdeni kivizsgálni már előbb.
Előzmény: dzo1 (12317)
dzo1 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 12317
Mennyi védekezés nélküli idő után javasolt a házaspároknál gyermektelenség esetén a meddőségi vizsgálatok elkezdése?
dzo1 Creative Commons License 2010.05.11 0 0 12316
Sajnos a szike a megoldás.
augusztusi_lany Creative Commons License 2010.05.09 0 0 12315

Kedves Felicitász!

Nem tudsz valamilyen teát ajánlani, ami jótékony hatással lehet a fibroadenómákra. Régóta kűzködöm velük a mellemben, mindkettőben van és sok. Már majdnem 2 éve szoptatok, a szülés után azt hittük eltűntek, de csak a tejmirigyek bújtatták őket.

Köszönöm.

*Fleur* Creative Commons License 2010.05.05 0 0 12314
Köszi! :)))
Előzmény: Felicitász (12313)
Felicitász Creative Commons License 2010.05.05 0 0 12313
Naponta 3-4 bögrével nyugodtan megihatsz. Bármi bőrérzékenységet tapasztalsz, vegyél vissza a mennyiségből.
Azt is csinálhatod, hogy 3 filtert leforrázol 1 liter vízzel, és akkor lesz 1 liter csalánteád, a szokásosnál kisebb töménységgel, úgyhogy még mindig csak 3 bögre teának megfelelő hatóanyagot ittál egy liter folyadékra elosztva.

Mikolt, köszi a rectus diastasis választ.
Ma van a szülésznők és bábák nemzetközi napja.

Van egy petíció bábapraxisokért és a szülés helyszínének megválasztása körüli szakmai vita, törvényi szabályozás, blabla, végre-már-létehozása ügyében.

A szenzációhajhász címért elnézést - így viszont elértem, hogy az index egy időre kitett címlapra, és legalább szereztem a dolognak némi nyilvánosságot - , egyébként meg érdemes végigolvasni és a petíciót aláírni.
http://felicitasz.blog.hu/2010/05/05/otthonszules_a_valasztas_joga

Előzmény: *Fleur* (12305)
Mikolt Creative Commons License 2010.05.01 0 0 12312

aterhesseg csak idonyeres, utana ugyanaz a kezeles kovetkezik, mint terhesseg elott jott volna.

Előzmény: Az Ötödik Elem (12311)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.05.01 0 0 12311
Nem, egyáltalán nem használtam hormonokat.
Mivel már a "korban benne voltunk" a párommal, és amúgy is akartunk volna babát, csak mondjuk én pár évvel később, így a műtét és a diagnózis után nem volt kérdés, hogy inkább most vállaljuk.
Nem alkalmaztam semmiféle "házi" praktikát sem, se diéta, se más.
Szerintem az a lényeg egyébként, hogy az ember érezze jól magát a bőrében, fogadja el a helyzetet, és akkor sikerül. Nekem pl. akkor jött össze a baba, amikor kidobtam a peteérést mutató mikroszkópomat (amivel csak kiidegeltem magam), megbeszéltem magammal, nem biztos, hogy lehetek terhes. Láss csodát, ezek után babás lettem.

Terhesség után nem kell semmit se alkalmazni, mert én úgy tudom, és a dokiim is azt mondták, hogy ez a gyógyír a problémára, jobb mint bármiféle hormonkezelés. Én úgy tudom, a hormonkezelés célja a ciklus felfüggesztése, a petefészek működés leállítása. Ez a terhesség folyamán 9 hónapig természetes módon megoldott. :-)
Előzmény: wawabagus (12309)
dzo1 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 12310
OK. Reméljük használ.
Előzmény: Az Ötödik Elem (12308)
wawabagus Creative Commons License 2010.04.30 0 0 12309

Szia!

Köszi a hozzászólást!

Persze, teljesen igazad van.

A doki egyből mondta hogy műteni kell és amilyen gyorsan csak lehet.

És én ezt el is fogadtam, csak most merült fel bennem a kérdés, hogy valóban egyből kell-e...

Akkor te egyáltalán nem használtál hormonokat?

Úgy értve rögtön arra gondoltál, hogy megpróbálkozol a terhességgel?

Vagy azért valamit alkalmaztál /diéta, akkupunktura...akármi/?

 

A terhesség után sem fogsz semmit alkalmazni?

 

köszi

y

Előzmény: Az Ötödik Elem (12307)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.04.30 0 0 12308
A nőgyógyászom Reparon kenőcsöt javasolt, most ezzel próbálkozom.
Az étrenden is igyekszek javítani, remélem sikerül javulást elérni.

Köszi mindenkinek a segítséget.
Előzmény: dzo1 (12295)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.04.30 0 0 12307
Figyu, lehet, hogy most még nem okoz különösebb problémát az endometriózis, de az nem azt jelenti, hogy örök élet, és 3 vasárnap így is marad. Lehet, hogy pár év múlva már jelentős fájdalmakat okoz.
Lehet, hogy még nem annyira akarsz gyereket és el tudod képzelni az életet nélküle is, de megeshet, hogy 1 év, 10 év stb. múlva a csillagokat is lehoznád az égről, hogy szülhess...és esetleg nem lehet.

Nekem egyébként anno azt mondta a dokim, hogy a petefészekciszta egyszer csak okozhat petefészek megcsavarodást is, ami viszont közvetlen életveszély, azonnali műtét.
Azt is mondta, hogy így endometriózisosan minimális a teherbeesés esélye. (Nem tudom, akkor még nem próbálkoztunk, sőt, igazából még pár évig tolni akartam a gyerekvállalást.)

Én úgy láttam, hogy a mérleg nyelve igencsak a műtét felé billen (pedig még annyi problémát se okozott az endo, mint Neked), és rászántam magam életem első műtétjére. Nem volt kellemes 3 nap a kórházban, de azért kibírható, mert mindig "szórakoztatnak" valamivel, a műtét után meg úgysincs kedve virgonckodni az embernek. Utána 2 hétig nem voltam a toppon, de aztán a 3. hét múltával bebarangoltuk a fél Közel-Keletet.
4 hónap múlva meg babás lettem (mert én inkább a természetes gyógymódot választottam a hormonkezelés helyett).

Az élet gyakran nem olyan, amilyennek eltervezzük, tavaly én se gondoltam volna, hogy idén már anyuka leszek. :-)
Előzmény: wawabagus (12296)
dzo1 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 12306

OFF:

 Az

 iwiw

 

 megy most NETEK?

*Fleur* Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12305
Felicitász, Tőled kérdeznék valamit, nem konkrétan nőgyógyászati, inkább általános érdeklődés: a csalántea nagyon jó hatással van a szervezetemre, de nem vagyok biztos abban, hány csészével ajánlott inni egy nap?
Nem vagyok várandós, nincs eü-s problémám. :-)
dzo1 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12304
Hátránya, hogy erősebb gyulladás, vagy vérzés esetén nem alkalmazható.
Előzmény: iricc (12301)
iricc Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12303
köszi :-)
Mikolt Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12302
ez pontosan ennyit jelent a szamara:) figyelni fogjak a baba fejlodeset. kosd ossze Anzannal, neki volt ilyen esete.
Előzmény: iricc (12300)
iricc Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12301

aranyér ügyben:

sajnos elég tapasztalt vagyok ezen a téren, én úgy találtam, hogy a sperti kúp sokkal hatásosabb, mint a mastu,és azt tuti használhatja kismama és szoptatós anyuka is.

iricc Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12300

sziasztok!

ismerősöm olyan 18 hetes terhes, az UH-on kiderült, hogy csak 2 ér van a köldökzsinórban 3 helyett. én így élből annyit tudtam neki mondani, hogy talán jobban kell majd figyelni a bébit, hogy rendesen fejlődik-e, de többet nem.

tundátok erről írni pár (megnyugtató :-) sort?

dzo1 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12299
A Mastu-S beteg tájék. szerint , terheseknek az alk.előtt ki kell kérni a kez.orvos tanácsát, az egyedi alkalmazás végett.
Előzmény: Az Ötödik Elem (12294)
Mikolt Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12298

minden mutetnel, igy ennel is felmerik, hogy mi a nagyobb haszon: hagyni a beteget ugy ahogy van, es csak csillapitani a fajdalmat, vagy vallalni a muteti kockazatokat, esetleges szovodmenyeket. 

 

a merleg ket serpenyojeben van az endoval jaro osszenovesek (es azzal egyutt a meddoseg eselye, fajdalom, verzesi rendellenessegek), hogy tovabbi szovetdarabok tapadhatnak meg a mar meglevok korul (tehat sulyosabb lesz a helyzet), iletve a masik oldalon a muteti szovodmenyek, kockazatok. a hormonokat erdemes addig szedni, amig terhes nem akarsz lenni.

 

maga az endo a mutettol rosszabb nem lesz,  sot. a vagasi feluletnel lesz sebhely, atmeneti erzekenyseg, fajdalom, amik kesobb halvanyulnak. de ha ugy erzed, hogy nem okoz problemat a betegseged (tehat okes szamodra, hogy fajdalomcsillapitozol, nem szexelsz, mert nincs kedved hozza es faj,nem zavar, ha tovabb romlik a helyzet), donthetsz ugy, hogy nem kered az egeszet.

Előzmény: wawabagus (12296)
Mikolt Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12297
ahogy dzo is irta, a legfontosabb, es leghasznosabb a szeklet javitasa. en kiegeszitenem azzal, hogy igazabol ha kened a Mastu-S-t, akkor a kamilla annyira nem lenyeges, hiszen a kremnek is gyulladascsokkento, fajdalomcsillapito hatasa van.
Előzmény: Az Ötödik Elem (12294)
wawabagus Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12296

Sziasztok!

Felmerült bennem pár újabb /nehéz/ kérdés.

 

Az endometriózis műtésénél a fő cél mi?

  1. a menstruációs fájdalom csökkentése?

  2. a csomók eltávolítása /amennyire lehet/ későbbi további összenövéseket   

       megelőzendő?

  3. esélyt adni egy esetleges terhességnek?

 

Ha nekem az endom. nem okoz problémát a mindennapjaimban, csak menstruáláskor fáj jobban a hasam /de simán kezelhető fájdalomcsillapítóval/, igaz, hogy szeretkezéskor gondot okoz - semmi kedvem az egészhez, mert a ciszták miatt kellemetlen az egész. Mondjuk ez nem elhanyagolható gond sajnos.

 

Szóval jó-e műteni ilyenkor? Biztos jó ez? Nem lesz ettől szarabb az egész, hogy megbolygatják a szervezetet?

 

Tudom, hogy ez tipikusan az a kérdés, amire nehéz értelmeset írni.

 

Én csak azon gondolkodom, hogy ha eddig úgy ahogy normális életem volt extrém fájdalmak nélkül, akkor vajon jobb lesz-e nekem a műtéttől és az utána következő hormon mizériától?

 

Vagy az egész csak arról szól, hogy majd legyen némi esélyem a gyerekre?

 

Egyébként ezeket a hormonokat aztán non-stop szedni kell?

 

Nem tudom mennyire megválaszolhatóak ezek a kérdések...

köszi

:-( 

 

 

dzo1 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12295
A gyulladás csökkentő hatás miatt érdemes meleg kamillás ülőfürdővel kezdeni. Ez azonban tágítja a viszereket. (Mert az aranyeres csomók tulajdonképpen ezek) Ezért a befejezéshez ajánlott a hideg vízben feloldott keserű sós ülőfürdőzés.
Az általad is ismert Mastu, létezik kúpban és kenőcsben is.
A fontos azonban az, hogy törekedjen az ilyen "aranyos" beteg arra, hogy széklete se túl kemény, se hasmenéses ne legyen. Javasolt a sok rostot tartalmazó étrend, műzli, gyümölcsök, aszalt szilva. Ezek vitaminja is jó a mamának, és babának egyaránt.
Előzmény: Az Ötödik Elem (12294)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12294
Köszi az aranyeres válaszokat. A kamillás fürdőről is olvastam, hogy jótékony hatású, de nem tudom a meleg vagy a hűvösebb a jó?
dzo1 Creative Commons License 2010.04.29 0 0 12293
A vizsgálat előtt nem nyilatkozhatnak, több okból.
Előzmény: muzsa (12290)
muzsa Creative Commons License 2010.04.28 0 0 12292
Csak igen szigorúan fürdés után termeltem, egyébként én is gondolnék hüvelyváladékra, de valahogy most nem arra tippeltem... na akkor kivárom a jövő csütörtököt...
Előzmény: Mikolt (12291)
Mikolt Creative Commons License 2010.04.28 0 0 12291
lehet huvelyvaladek, vagy barmi mas szennyezoanyag, vagy feherje. majd a labormegmondja.
Előzmény: muzsa (12290)
muzsa Creative Commons License 2010.04.28 0 0 12290
Mit mondtok egy igazi zavaros vizeletre, amiben fehér izék úszkálnak? (Váladék? De mi, a hüvelyből átment valahogy vagy valami húgyúti izé?) Most adtam le épp a laborban és nagyon nem tetszett nekem, de a személyzet nem volt egyáltalán kommunikatív, mondjuk úgy, annyit se lehetett mondani nekik, hogy bikkmakk...
Eredmény jövő csütörtökön lesz csak elérhető az orvosomnál a magánrendelőjáben, úgyhogy addig izgulászok...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!