Keresés

Részletes keresés

Külföld Creative Commons License 2019.01.14 0 1 11673

Habár mi Aidaval szoktunk utazni, de gondolom a lehajtott ágyak ugyan úgy müködnek.
Mikor bemész a kabinban általában meg van ágyazva és le van hajtva. Az Aida-n külön kell kérni leesés gátlót(nem kerül plusszba, de elöre meg kell rendelni). Leszeded a leesés gátlot meg a létrát, és egyszerüen felhajtod.

Majd minden este jön kb 8-körül valaki(akkor is ha nem vagytok a szobában) aki lehajtja nektek, azt egyedül nem tudod megtenni(legalább is az Aida) . Nálunk utoljára elfelejtettek jönni, külön szoltunk aztán jöttek minden nap.

Előzmény: NGGB (11672)
NGGB Creative Commons License 2019.01.14 0 0 11672

Sziasztok, idén májusban megyünk MSC Operával a következő útvonalon: Velence - Kotor - Mykonos- Santorini - Korfu - Bari - Velence. Érdeklődni szeretnék, hogy Mykonoson és Korfun mire elég fél nap? Mi az, amit feltétlenül meg kell nézni? Májusban milyen idő várható? Pl. van-e esélyünk tengerben fürdeni vagy a hajón tudjuk-e használni a medencéket? Ezen kívül volt már valaki olyan kabinban, ahol a falról lehajtható pótágyak vannak? Mert mi két gyerekkel ilyenbe megyünk, csak nehéz elképzelni... Köszönöm

tadri76 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 11671

Köszönöm a segítségeteket!Ez a negyedik hajóutunk lesz!Marseillben és Barcelonában voltunk ott van tapasztalatunk.Cataniában mennyi időt vesz igénybe taxival feljutni az Etnához?Vagy esteleg van ott is buszos megoldás?(nem szervezettre gondolok,esetleg privát kisbuszos?)Vagy tudtok kinnt élő magyart aki vállal egy napos idegenvezetést?

van ilyen Creative Commons License 2019.01.13 0 0 11670

Cataniából taxival fel lehet menni az Etnához ,Valletában ajánlom a hopp-on-os buszt,sok helyen le lehet szállni pl az üvegfúvóknál ,az ezüstmüveseknél,a ll vháborus repülőgép múzeumnál ez mind belefért 

Előzmény: tadri76 (11667)
KPKata1 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 11669

Valettát kifelejtettem. Itt is be lehet sétálni a városba gyalog. Nekünk az egyik kedvencünk volt. Kicsi séta után a kikötőben lifttel mentünk fel a Barakka kertbe, majd sétálgattunk találomra a kis utcákban, klassz kiülős helyek vannak, szép sikátoros utcácskák. Szent János katedrális, a tengerparton az erőd ( a pasikat nehezen lehetett innen elvonszolni, érdekes történelmi kiállítás van Máltáról, fegyverek, járművek) elég interaktív, úgyhogy csajok számára is túlélhető. a kilátás csodás. Mi október közepén voltunk, kicsit lementünk a tengerpartra is, a víz még ekkor is fürdőzhető lett volna. Itt nagy hiányérzettel indultunk vissz, Máltán sok csodás látnivaló van, ide még vissza kell menni.

Előzmény: tadri76 (11667)
KPKata1 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 11668

Marseilleben nagyon messze áll meg a hajó, van hajós transzfer a kikötőből ( ez fizetős), vagy kicsit távolabbról van tömegközekedős busz óriási tömeggel, ha látni is akartok valamit, akkor nem érdemes sorban állni ehhez. A busz a belső kikötőben tesz le, itt jó kis éttermek vannak, halpiac, innen lehet átmenni hajóval If várába ( gyönyörű a kilátás) és a Notre Dame de la Gardéhoz is innen visz a kisvonat. Nekünk ennyi fért egy napba. Barcelona: A Colombus szoborhoz visz be a busz, ( itt is van hajós és tömegközlekedős) Itt végig tudtok sétálni a LA Ramblán ( sétálóutca) közben a piac, Caca Milla, Casa Batló Sagrada Familia ( vegyetek előre jegyet neten, mi ráfaragtunk, már nem tudtunk bemenni), ha még belefér Güel park. Catania, Nápoly: Itt közel van a kikötő, be lehet sétálni a városba. Nápolyban megnéztük a Duomot és a sétálóutcában a zsibvásárt, valamint a várat. Cataniában a várat csak kívülről, a halpiacot, egy római kori színházat, és a főteret. Van egy szép park is , ennek sajnos nem jut eszembe a neve. A hajós városnézésekkel az a baj, hogy csak nagyon kevés időd van egy városra, és a legtöbb helyen rengeteg a látnivaló. Remélem tudtam segíteni.

 

Előzmény: tadri76 (11667)
tadri76 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 11667

Sziasztok!Április közepén indulunk Costa Fascinosaval(Savona-Nápoly-Catania-Valetta-Barcelona-Marseillle útvonalra),segítségeteket kérném ,Nápoly,Catania,Valettai program összeállításához,többen mennénk gyerekek és felnőttek,a kirándulásokat egyénileg szeretnénk megoldani.Esetleg ezekben a városokban a kikötő közelében vannak-e Hopp-on-os buszok,shuttle buszok,vagy gyalogosan érdemes elindulni?Csoportos hajótársaság álltal szervezett kirándulásra nem szeretnénk menni,szívesen fedezzük fel a városokat egyénileg.Köszönöm a segítségeteket!

Eszter1974 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 11666

Hello! Érdeklődnék milyen volt az utatok ;)? Mi most megyünk január végén ua útra , esetleg ha megosztanál velem olyan tapasztalatot ami fontos lehet megköszönöm! eszter2555@gmail.com

Előzmény: treka7 (11510)
Eszter1974 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 11665

Sziasztok! Megy valaki esetleg 2019.jan .31 től Msc Divinával Miamiból? vagy mostanában volt valaki  ezen az útvonalon ? 

Miami, St Johns, Basseterre, Road Town, Guadalope,St Marteen? Köszi 

Külföld Creative Commons License 2019.01.12 0 1 11664

Sziasztok,

most jöttünk haza az AidaSol Földközi-tengeri egyhetes körútjáról. Mallorca, Civitavecchia/Rom, Livorno/Pisa, Marseille, Barcelona, Mallorca.

Nekünk így januárban is szuper idönk volt, minden nap szuper napsütés. Mallorcan és Civitavecchian vékony pulcsis nap volt. A többi városban kellett azért kabát, de szinte végig sütött nap. Barcelonában le is égett az arcunk.
Az egyetlen rossz dolog az elsö tengeri napon 6 méteres hullámok voltak, így mindenki tengeribeteg lett... De a gyerekek élvezték, hogy kora délutánig az ágybol nézhették a tv-t...
Aidaval a második utunk volt, mint most is szuperül meg voltunk elégedve.

Lehetöség volt a híd(nem tudom a pontos magyar nevét, ahonnan a kapitány vezérli a hajót) meglátogatására, és a kapitány 1 órás körbe vezetést adott, mindent megmutatott...
Aki felakar tankolni napból az nyugodtan nevezzen be most télen is egy ilyen útra, hihetetlen jó ajánlatok vannak repülöjeggyel is. 2 napot simán a kinti medencékben is lehetet ücsörögni, de hát ott a Spa is... Sajnos gyerekekkel viszont csak 1 napot látogatható a Spa...

Akinek van kérdése Aidához szívesen megpróbálok segíteni.

alfoldiakacc Creative Commons License 2019.01.11 0 0 11663

Koszonom a gyors valaszt,meg aznap ejjel hazajovunk,de ez a megoldas jo lesz amit irtal.

Megegyszer koszonom

Janos32 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 11662

Ha van szallodai foglalasod, akkor oda nyugodtan lerakhatod a csomagokat, minden szallodanak van ilyen szolgaltatasa. 

Amennyiben aznap delutan/este mar elutazol, akkor nyugodtan ki lehet vinni a repterre es feladni. 

Alternativ lehetosegkent a kikotohoz kozel az YVE Hotel-ben delutan 3-ig azoknak a csomagjait is megorzik akik nem a szallodaban laknak ($5/csomag aron) A recepciotol balra van a csomagmegorzo.

 

Előzmény: alfoldiakacc (11661)
alfoldiakacc Creative Commons License 2019.01.11 0 0 11661

Hajout utan

Janos32 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 11660

Hajout elott/utan kellene?

Előzmény: alfoldiakacc (11659)
alfoldiakacc Creative Commons License 2019.01.11 0 0 11659

Sziasztok

Tud valaki Miamiban olyan helyet ahol csomagmegorzo mukodik.A repteren levot ismerjuk,de az nagyon kiesik.

Elore is koszi

Orferi Creative Commons License 2019.01.07 0 0 11658

 

Sziasztok,

 

január 24-én megyünk az AIDA-val a Karib térségbe egy kéthetes útra. Mivel első hajóutunk, szívesen fogadok bármilyen tanácsot az AIDA-val, illetve a fakultatív lehetőségekkel kapcsolatban.

Dominikán már voltunk, de itt úgy is elmegy az idő a be- és kiszállással. Az utazási irodában azt mondták, hogy a Karib térségben nem érdemes a hajón foglalni az utakat, mert a parton harmad áron megkapunk mindent. A biztonság kedvéért az első szigeteken (Aruba, Curacao) foglaltam az AIDA-nál.

Előre is köszi az ötleteket, tanácsokat.  

PÉva58 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 11657

Szia!

Mi befizettünk az összes fakultatív kirándulásra az utazási irodában. Fejér megyében, Ráckeresztúron lakunk.

tpergeleva@gmail.com-ra írhatsz. :)

 

Előzmény: Lincsi8 (11656)
Lincsi8 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 11656

Szia! Befizettetek valamilyen kirándulásra a Seasidon? Melyik városból jöttök? Amúgy a zakót nem viszük mi. Az sok helyet foglal. Esetleg ha írsz egy email címet irhatnánk privátban. 

Előzmény: PÉva58 (11655)
PÉva58 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 11655

Szia!

Mi február 7-én indulunk itthonról Miamiba és 17-én jövünk haza. Ti már javában hajókáztok, mikor mi csatlakozunk.

Köszönöm az infót az öltözékről, tehát be kell csomagolni az öltönyt, ha tetszik, ha nem.

Jó készülődést!

 

Előzmény: Lincsi8 (11644)
Zsó1122 Creative Commons License 2019.01.01 0 0 11653

Mi is náluk foglaltuk a szeptemberi nyugat-mediterrán utunkat. Csak jót tudok róluk mondani: segítőkészek, korrektek, precízek. Nincs ok aggodalomra!

Előzmény: Pels (11642)
sorozatos Creative Commons License 2019.01.01 0 0 11652

bocsánat, nem abban az időpontban megyünk!

Előzmény: sjocc (11650)
sorozatos Creative Commons License 2019.01.01 0 0 11651

de,igen.

Előzmény: sjocc (11650)
sjocc Creative Commons License 2018.12.31 0 0 11650

köszönjük, írok majd beszámolót! Sorozatos: esetleg nem a Splendida-ra jöttök jan. 19-én?

Előzmény: KPKata1 (11648)
sorozatos Creative Commons License 2018.12.31 0 0 11649

Mi is januárban megyünk velük, semmi probléma nem volt eddig.

Előzmény: Pels (11642)
KPKata1 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 11648

Jó utat nektek, majd számolj be, hogy milyen volt :)

Előzmény: sjocc (11647)
sjocc Creative Commons License 2018.12.30 0 0 11647

Most január elején fogunk. Kifizettem mindent, már megküldték a beszálló kártyákat. Jó áraik vannak!

Előzmény: KPKata1 (11646)
KPKata1 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 11646

Utaztatok is már velük? Én egy gyanúsan olcsó utat találtam náluk, nem mertem lefoglalni. Persze aztán lehet, hogy korrektek, csak azt nem értettem, hogyan tudják ugyanazt az utat majdnem fele áron adni.

Előzmény: sjocc (11645)
sjocc Creative Commons License 2018.12.30 0 0 11645

Szia! Én náluk foglaltam, szlovák cég, de nagyon korrektek. Most januárba megyünk, minden infót, jegyet megkaptunk (MSC-s utat foglaltam)

Előzmény: Pels (11642)
Lincsi8 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 11644

Szia! Mi Feb 2-16-ig leszünk a hajón. Igen hetente egyszer van kapitány vacsora ott elvárás az elegáns ruha. Ti is 2 hétre mentek? 

Előzmény: PÉva58 (11643)
PÉva58 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 11643

Sziasztok!

Köszönöm a sok hasznos infót, mit első hajóutasként kapta tőletek!

Február 7-én Msc Seasideval a Karib térségben fogunk hajókázni. Jön valaki ebben az időpontban?

Kérdezném, tényleg szükség lesz a hajón öltönyre és kisestélyire?! Nem szívesen vinnék felesleges cuccot magunkkal.

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!