Keresés

Részletes keresés

vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.06.20 0 0 860
? én csak egy arcot látok, az pedig szok lenni a tvben:) másikon azon kívül, h anyuka ujja belógott a vaku elé, mit kell nézni? bár, mintha ott is lennének arcok.. mondjuk mi azt mindenben tudunk találni:))
Előzmény: goldfinger (859)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.20 0 0 859
Hát, mindenesetre én ilyen műsort nem akarok látni.:-)
A másikon nehezebb megtalálni a lényeget.
Előzmény: vkibitoroljaanevem (858)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.06.20 0 0 858
ja, h az arc a tvben az egy szellem, nem pedíg műsor?:)
Előzmény: goldfinger (857)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.20 0 0 857
Mi van, gyerekek, meghaltatok?:-)
Akkor a képek aktuálisak, mert egy kísértetekkel foglalkozó oldalról szedtem le őket.
Nem figyeltek, nem figyeltek!
goldfinger Creative Commons License 2003.06.18 0 0 856
Ez a leírás tetszett.:-)

És imádtam Jamie-t.

Előzmény: Kham (854)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.18 0 0 855
Nem családi, ennél a kiscsákónál azért nívósabb voltam.:-))
Félreértettél, kedves Tuk; az esélylatolgatósokra még csak kérdést tettem föl, ez nem olyan.

Viszont nem néztétek meg elég figyelmesen a képeket...;-) Csak jöjjenek a többiek, majd ők megmondják a frankót!:-)

Előzmény: ostoba Tuk (853)
Kham Creative Commons License 2003.06.18 0 0 854
Az első kép egy valódi ritkaság: ez az első fénykép amely bizonyíthatóan megörökíti Anakin Skywalker bizonytalankodását az erő jó és sötét oldala között. Az ifjú Anakin bantha-tejet fogyaszt egy pirosfülű bögréből, látszólag egy ártatlan gyermek napi rutinja. Az ártatlan gyermek képét azonban élesen cáfolja az elszánt homlok, a dacos frizura, a hideg pillantás, és a démoni arckifejezés. Az ifjú Anakin valószínüleg bantha-kakaót vagy bantha-citromosteát szeretett volna, de a szigorú rabszolgatartó akinek családilag a fogságában vergődik, csak tejet adott neki. Valószinűleg most első dühében, tejet kortyolva, egy buckalakó település teljes kiírtását tervezi. Az ifjú gyermek ruházatán is megfigyelhető a kettőség: a jedi-lovagok piros gyakorló mentéjének és a szith-lovag fekete egyenruhájának keverékéből áll. A fotós a spontán képen remekül bánt a háttérrel, jól megfigyelhető az ifjú Anakin bizonytalansága az erő két oldala között, ahogy elhelyezkedik a kikapcsolt tévé képernyő és a fehér váza között. A fehér váza vörös rózsákkal (kell-e magyarázni?) egyértelmű utalás a jóra, az igazságosságra és a lovagi rendre, az ifjú ki is nyújtja felé bal kezét, jelezve, hogy még nincs elveszve minden. Viszont fejét keretbe foglalja a kikapcsolt képernyő fekete és vak fénye, ami egyértelműen Darth Vader sisakjának szemréseit jelképezi, ezzel is sejtetve a sötét jövőt. Bár a képernyő mélyén egy világító fehér fény viselhető meg, talán jelzi az eljövendő Luke Skywalkert és a végső visszatérést a jó oldalra.

A második képen szintén egy kultúrtörténeti remekmű, bár egy bizonyos életkor megérése rendkivűl ajánlott a kép azonnali felismeréséhez. A képen Jamie első találkozását láthatjuk a csodalámpával. Jamie-t egy kissé nehéz felismerni, mert nem a jól ismert sárga-vörös pizsamáját hordja, viszont ott van a kezében a kék színű csodalámpa. Jamie éppen megnyitja az átjárót Másik Országba, ahol már türelmetlenül várja Szám bácsi, Megvagy hadnagy, az ellentengernagy és Rezes Bandi. Mivel Jamie éppen útra készülődik, Sajónak a kutyájának ott kéne állnia mellette és rettegve gondolnia a spirális csúzdára, de valamiért nincs ott, valószínűleg tele zabálta magát maradék karácsonyi pulykával. Bár Sajó nincs a képen, Jamie szülei jól felismerhetőek, Jamie láthatatlan anyukája akinek szerepe a "Jó éjszakát Jamie! Gyere Sajó!" mondatok elmondására korlátozódott, a kép bal oldalán tartozkódik a sötét foltban, Apukája, akinek még ennyi szerep sem jutott a kép jobb oldalán az állólámpa mellett áll. A kép főmotívuma természetesen a csodalámpa, aminek varázsfénye a kép 1/5-ét betölti, ezzel is utalva jelentőségére, hiszen minden egyes izgalommal teli epizód megoldása az lesz hogy Jamie előkapja a csodalámpát és rávilágítás útján megoldja a helyzetet.
Akik nem tudnák miről van szó, azoknak egy kis kutatást végeztem: Klatty..

Előzmény: goldfinger (852)
ostoba Tuk Creative Commons License 2003.06.17 0 0 853
Családi fényképek (Goldfinger - csak nem saját?), karácsonykor. Esélylatolgatás: annak a kisfiúnak nem jut sok ajándék, ha előnyben részesíti a tejivást az ajándékbontogatással szemben.
Előzmény: goldfinger (852)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.17 0 0 852
Kedves topictársak!

Van néhány olyan képem a Képfejtők könyvtáramban, amelyen nem is igazán keresni, kutatni, gondolkodni kell, hanem főleg esélyt latolgatni.
Várom a véleményeteket, hogy legyenek-e ilyenek is, vagy ne foglalkozzunk vele!

Addig is, itt van két új kis érdekesség:









goldfinger Creative Commons License 2003.06.16 0 0 851
Lehet, hogy csak rendszerhiba volt.
Ami az előző képet illeti, bátyám azt mondta, a címer a lovagon lengyel lehet.
Summázat: lengyel lovagok harcolnak a sárkánygyíkkal.:-))
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.15 0 0 850
Fogalmam nincsen, kit zavart ez a kisméretű, karjait az égnek tartó körbeforgó aranyhörcsög képe... :-(((
Előzmény: goldfinger (849)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.15 0 0 849
A francba, én meg nem láttam.
De még a kép helye sincs itt.
Előzmény: komancs (848)
komancs Creative Commons License 2003.06.15 0 0 848
Volt itt egy táncoló egérke, aztán vmi történt és eltűnt.Ezért a nagy találgatás.
Előzmény: goldfinger (847)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.15 0 0 847
Hmm, ti betettetek egy képet vagy csak úgy szabadon asszociálgattok?:-)

Itt semmit nem látni...

Kham Creative Commons License 2003.06.15 0 0 846
vagy magához szólította Allah, vagy letartoztatta a FBI kábszer birtoklásért, vagy megette Garfield.
Előzmény: vkibitoroljaanevem (845)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.06.14 0 0 845
szerintem a pocok a fölötte köröző sast bámulta és azért is tűnt el ilyen hirtelen:)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.14 0 0 844
Jéééé, muzulmán lenne? :-)))
Előzmény: mouser (843)
mouser Creative Commons License 2003.06.14 0 0 843
dervispocok :-)
Előzmény: AliceCsodaországban (842)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.14 0 0 842
MIntha egy kis füvet szívott volna, és most éppen Woodstockban érezné magát nem? Öreg hippi lehet! :-D
Kham Creative Commons License 2003.06.14 0 0 841
Táncol Garfieldnak a szülinapi zsúrján a grillsütőben lassú lángon.
Előzmény: komancs (840)
komancs Creative Commons License 2003.06.14 0 0 840
Táncol Garfieldnak a szülinapi zsúrján..
goldfinger Creative Commons License 2003.06.14 0 0 838
Én most nem tudok képet tenni, mert a freeweb nem jó.
goldfinger Creative Commons License 2003.06.13 0 0 837
Huhh, mintha egy baltával vágták volna el a topichoz vezető függőhidat...:-)))
goldfinger Creative Commons License 2003.06.11 0 0 836
Egyelőre nem látok a fában arcot.:-)
Viszont még nem mondtátok, milyen lovagok is lehetnek ezek. (Alice kereszteslovagja kivételével).
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.06.10 0 0 835
Nem vagyok hullamosó, ha erre gondolsz... :-))) De meghaltak már a nagyszüleim, a szüleim, mind otthon, szóval tudom milyen egy halott arca. A földön fekvő hunyorít, ezt holtan nem tehetné, mert elernyednek az arcizmai. Ráadásul a dárdát fogó élő arcán sincsen komoly megdöbbenés, inkább mintha bosszús lenne. Én nem adnék sokat a sárkányka életéért a következő percekben, a dárda hegye éppen a töke felé közelít, lesz itt részéről jajgatás, fogak csikorgatása! :-)
Előzmény: goldfinger (831)
ostoba Tuk Creative Commons License 2003.06.10 0 0 834
Ez, kérem szépen, Szent György, valamint a sárkány. A földön Gyuri gyermekkori jó pajtása fekszik, aki korábban élete árán védelmezte őt (azért kellett meghalnia, mert elcsábult a rossz oldalra és ő csalta kelepcébe Gyurit, de az utolsó pillanatban mintegy katarzisként helyrehozta tévedését: ez később a Walt Disney - feldolgozásban fontos lehet, csakúgy, mint a ló, ami ugyan nem látszik a képen, de belőle lesz a komikus mellékszereplő, aki mindig a legrosszabb pillanatban énekel).

Ugyanitt különdíjat ajánlok fel annak, aki a pasas háta mögötti fában először pillant meg állatot/törpét/feliratot.

Előzmény: goldfinger (819)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.09 0 0 833
Látod, mindig figyelni kell.:-)

Az nem bot, hanem lándzsa. Látszik a fémes vége a gyík lába mellett.

Előzmény: komancs (830)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.09 0 0 832
Én sem vágom, hogy mire gondoltál a két szájjal.:-)

Sisak valóban nincs, pedig akkor az elég hasznos dolog. Ezek szerint tényleg nem értek rá felvenni. Meg az ember nem minden nap készül sárkánygyíkok ellen küzdeni adott időpontban...

Előzmény: vkibitoroljaanevem (822)
goldfinger Creative Commons License 2003.06.09 0 0 831
Csak győzzek reagálni.:-)
Nekem is az az érzésem, hogy él, de ezt egy csukott szempárból állapítottad meg?

"volt már halottam több is", erről mesélsz valamit? Mármint foglalkozásodból adódóan?

A pajzs alapján templomos lovagok, de van ott még másik verzió is.;-)

Erre a trágyadomb feltevésre most ráálltunk? Szerintem nem nagyon illik a helyzethez.:-)

Előzmény: AliceCsodaországban (820)
komancs Creative Commons License 2003.06.09 0 0 830
Hú, egy percig nem figyelek, és milyen jó kép jelenik meg!
Az erdő nagyon ködös és vészjósló, és ilyen rémes nagy sárkánygyíkok pattannak ki a földből.
Remélem az ifjú kezében valóban varázsbot van, mert másként nem sok esélyt adok neki.
Előzmény: goldfinger (819)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!