Keresés

Részletes keresés

BaLee Creative Commons License 2004.03.16 0 0 2340
Van valahol G5 magyar használati utasítás a neten? Mert lentebb írtok párat de azok a linkek már nem működnek.
handras Creative Commons License 2004.03.15 0 0 2339
Tedd azt! :-)

Végszükség esetén felnyomom a notebookra és jövet-menet is összefuthatunk.

Előzmény: Soká (2338)
Soká Creative Commons License 2004.03.14 0 0 2338
handras, canongékettő,
Nagyon köszönöm az információkat! Előbb-utóbb lépek valamit.
handras lehet, hogy megkereslek... ha lesz egy kis szabadidőm.
Előzmény: canongeketto (2337)
canongeketto Creative Commons License 2004.03.14 0 0 2337
Nekem is G2 van és a 3.1 Zoombrowser-t már régen kiakartam cserélni, most a 4.1.0.46 os verzióm van ami szintén nem a g2-höz volt hanem más tipushoz, de ami a lényeg probléma nélkül müködik vele a G2 -m. Nekem a régi verziónál az adatbázis regisztrálás már ment az agyamra. Ennél már ez teljesen másként müködik, úgy ahogyan handrás is írta. A progi nem a másik mellé telepítödik hanem uprgadeli az elözö verziót + remotecapture 2.7, fileviewer utility 1.2, photo record 1.6. Az adatbázist meghagyja + van benne egy dbconventer.exe ami ezt tudja:
Upgrading from ZoomBrowser EX version 2/version 3
----------------------------------------------------
If you have added comments or titles to your images using ZoomBrowser EX
version 2 or version 3, you will have to run a database converter tool prior
to being able to view these comments/titles in this version of ZoomBrowser EX.
The database converter tool is called dbconverter.exe and may be found at the
location where you installed this version of ZoomBrowser EX.

Nekem tetszik ez a verzió olyan xp a kinézete. Ha pl. töltöm le a fotókat amik különbözö napokon készültek, mindegyiket a dátumnak megfelelö könyvtárba rakja el. Az adatbázissal nem nagyon dolgozom.

Előzmény: Soká (2334)
handras Creative Commons License 2004.03.14 0 0 2336
"Egy új handras-ra vágyom :-))) "

Na, arra várhatsz egy ideig :D

Nem, sajnos nem tudsz mellé telepíteni egy másikat. :-( Az én gépemen a 4.1.1.47 van fent.

Belenéztem, és ez már egésszen más szisztéma szerint működik, mint emlékeim szerint, a te álltalad is emlegetett verzió.

Itt már a wincsi saját strujtúrájába dolgozik, mint bármely más képnézegető program, mint pl. az acdsee.

Mondjuk ezt a 300d-hez adták, így kérdés, hogy elboldogul-e a Gx szériával egyáltalán.

Azt tudom felajánlani, hogy egyszer gyere el, és nézd meg magad...

Előzmény: Soká (2334)
Soká Creative Commons License 2004.03.13 0 0 2335
Jogos, engem is az érdekelne, hogy mik a tapasztalatok ezekkel a noname(?) aksikkal?
Előzmény: víztorony (2333)
Soká Creative Commons License 2004.03.13 0 0 2334
>Akkor most mit vársz tőlem? :-D

Egy új handras-ra vágyom :-)))

"Próbáltál újabb versióra upgradelni?"

Azért nem próbáltam, mert félő, hogy ha újra kell regisztrálni az adatbázisokat, akkor például az összes videothumbnail eltűnik (ami nem katasztrófa, de azért kellemetlen) ráadásul, most újraregisztráltam vagy frissítettem (nem tudom a pontos kifejezést) az ominózus kep012 nevű bázist és bizony a benne lévő néhányszáz RAW thumbnailjének újramegjelenítése őszítőleg hatott rám. Nem szeretnék napokat tölteni a gép előtt, hogy a sok-sokezer képpel ezt újra végigjátsszam.

Egyébként a mostani problémám köthető a RAW konvertáláshoz, más nem járt még így?

Azt már néhányszor említettem, hogy a számítógépet csak használom, de nem értek a lelkivilágához, a működési elvéhez. Kérdezem, lehet egymás mellé telepíteni újabbnál újabb ZoomBrowsert, vagy meghülyítik egymást?
Mert upgradelést csak akkor csinálnék ha ismerem az előnyöket. Ha csak a gombok kerekebbek és színesebbek...
Én egyébként egy régi 3.1.0.40-es verziót használok, hol tart ma a világ?

Egyébiránt, ha gépet kell váltanom, elkerülhetetlen lesz a cserebere, de miután a mostani gépem már három éve (akkor topon volt) igen stabilan működik, nincs is szívem hozzányúlni.

Előzmény: handras (2332)
víztorony Creative Commons License 2004.03.13 0 0 2333
hm, hát a G2-be való akksi itt töredékébe kerül a gyárinak, de még az én 2 GP-m árából is ötöt vehettem volna.

hol lehet a bibi? miért ilyen olcsó ez?

illetve miért olyan drága a többi?

Előzmény: Frajti (2329)
handras Creative Commons License 2004.03.13 0 0 2332
Akkor most mit vársz tőlem? :-D

Próbáltál újabb versióra upgradelni?

Előzmény: Soká (2331)
Soká Creative Commons License 2004.03.13 0 0 2331
Lenne újabb kérdésem.
A Zoombrowsert sokan nem szeretik, nekem mégis úgy tűnt, hogy a céljaimnak megfelel. Egyetlen komolyabb problémám van vele, ami viszont időről időre megkeseríti az életemet. Néha meghülyül, mint például ma is. Előzményként annyit: nálam a "képraktározás"úgy néz ki, hogy minden egyes képáttöltési akció új mappába kerül, aminek az elnevezése (alapértelmezett módon) az aktuális dátum. 30-40 mappánként új adatbázist nyitok (kep001, kep002, stb módon, most tartok a 012-nél) Nos amikor meghülyül a program olyankor nem tudom megnyitni az aktuális adatbázist, most például azt írja ki, hogy "You cannot open more than one database a time. Close the database before opening a different one." Ami csak azért hülyeség mert nem akarok én egyszerre több adatbázist megnyitni, egyszerűen csak felcserélni az egyiket a másikkal. És ez sikerül is, kivéve a 012-es .zbd fájlt, amihez nem tudok hozzáférni.
Ha leokézom a figyelmeztetést, akkor következik egy másik, miszerint: ZoomBrowser will now exit. Please run ZoomBrowser EX again and open or create another database.
Nos, ha létrehozok egy új adatbázist, vagy újra regisztrálom a korábbi képeket, akkor az a gondom, hogy:
1. elvesznek a képekhez fűzött korábbi megjegyzéseim (ritkán csinálok ilyet, de az fontos lenne!)
2. elvesznek a videofájlok thumbnailjei (lehet ezt valahogy újra generálni?)
3. egy csomó idő amíg ez a regisztráció lezajlik

(hasonlót már kérdeztem egy éve, de úgy emlékszem nem volt gyógyír-válasz)
handras, emlékszem, Te már akkor is lebeszéltél a ZB használatáról... :-)

Valaki, aki ismeri a ZB és alternatív programjainak előnyeit és hátrányait megoszthatná velem/velünk tapasztalatát! Köszönöm előre is!

Soká Creative Commons License 2004.03.13 0 0 2330
Köszi, megnézem!
Szerintem kell egy pótaksihosszú távon. Az olyan megnyugtató ;-)
Előzmény: Frajti (2329)
Frajti Creative Commons License 2004.03.13 0 0 2329
http://akkumulator.fw.hu/

Lassan én is rendelek egyet...
én csak azért, hogy legyen, kipkop, nekem még jó az akksim :-)

Előzmény: Soká (2328)
Soká Creative Commons License 2004.03.13 0 0 2328
Nem tudom lehet-e következtetéseket levonni belőle, de tapasztalat gyanánt elmondom, hogy a két éves eredeti Canon aksi kb. 18-20e expo után, most lehellte ki lelkét. Az utóbbi hónapokban már nem volt valami fényes a teljesítménye, de az utóbbi napokban meredeken kezdett zuhanni. Béke poraira.
A fél évvel fiatalabb Uniross (felváltva használtam őket) még (ki tudja meddig?) tartja magát.

Van valakinek friss információja, hogy hol érdemes (jó áron) utángyártott aksit vásárolni?
Köszi!

Frajti Creative Commons License 2004.03.09 0 0 2327
Azért köszike.
Előzmény: handras (2326)
handras Creative Commons License 2004.03.08 0 0 2326
Passzolnom, kell. A cd-n egyébbként 2 driver van, de a másik az csak ME/XP rendszerhez. Nálam akkor volt hasonló gond, ha fent volt mindkettő. :-(
Előzmény: Frajti (2325)
Frajti Creative Commons License 2004.03.08 0 0 2325
98se (second edition) (mindkét gépen az volt/van)

Driver ami a canon ad cd-n létezik.

Előzmény: handras (2324)
handras Creative Commons License 2004.03.08 0 0 2324
Milyen oprendszered van, és melyik driver van fent?
Előzmény: Frajti (2323)
Frajti Creative Commons License 2004.03.08 0 0 2323
Senkinek nincs ötlete?
Előzmény: Frajti (2322)
Frajti Creative Commons License 2004.03.07 0 0 2322
Köszi, majd ki fogom próbálni:)))

G3-asok, avagy bárki, aki tudja mi lehet a gáz.
Szóval eddig zoombrowserrel töltöttem be a képeket. Semmi gond nem volt. Aztán másik gépen akartam betölteni, ott a CameraWindow nevű ablak "sose válaszol", lefagy. Aztán visszatértem a másik gépre, eddig nem volt gond, de most már az is csinálja.
Mi lehet a gond? És miért nem tudom a zoombrowsert használni? Ezt szeretem a legjobban, mert itt át tudom irni a fájl nevét, és gyorsabb mint a többi.

Lehet ezen segíteni? Pls help...

Előzmény: lsr (2321)
lsr Creative Commons License 2004.03.06 0 0 2321
OFF

(GIF Animáció)

Az "amatőr" szintem... Először is jól jön egy komolyabb pc hozzá...
1. Kötegelve (az összest kijelölve) készíts mondjuk 320×160-as képeket a sorozatodból. Minél gyorsabb a pc-d, annál nagyobb méretben próbálkozhatsz, és annál több képből állíthatsz össze mozgóképet... (Az átméretezéshez pl. az ACDS programot is használhatod >> Edit >> Selest All; Tools >> Resize >> méret beállítása >> Ok)
2. Egy komolyabb képszerkesztővel nyiss meg egy üres mozgókép fájlt (Pl. Corel-Draw Photo >> File >> New >> Creative a movie-t kijelölni és a méretet 320×160-ra állítani >> Ok)
3. Ebbe a fájlba illeszd be a képeket (Pl. Corel-Draw Photo >> Movie >> Insert From File... - itt egyszerre jelölheted ki 100-assával a képeket a beillesztéshez >> kijelőlés Shift+kurzor-ral>> Ok)
4. Apró igazítások... Lehet egyesével törölni, és bármely két kép közzé újabb képeket betölteni...
5. Elmentés mondjuk gif animációként... (mentéskor is beállítható az egyes képkeretek ideje)

ON

Be lehet úgy beállítani az intervallum időzítő használatakor a gépet, hogy 1 mp-nél hosszabbakat is tudjon exponálni? Vsz P módban nem, mert ha a f.gép méri az exp. értékeket, akkor nekem még sosem volt 1 mp-nél több. :o( De hátha tud valaki okosat mondani... Próbálta már valaki Tv vagy M módban?

Nincs tapasztalat a gyári telekonverterrel? Se jó, se rossz?

lsr

Előzmény: Frajti (2319)
detri. Creative Commons License 2004.03.04 0 0 2320
Ezt láttátok már? G3-mal készült, nagyon jó...

Próbálkoztam én is ezzel, de én ott buktam el, hogy szerintem csak a legelső lövésnél mért fényt, és mikor besötétedett is azokkal az értékekkel exponált, mint világosban. És persze így semmi nem látszott, csak nagy feketeség.

Frajti Creative Commons License 2004.03.04 0 0 2319
Ilyet már én is szerettem volna, csak fogalmam sincs, hogy a végén, hogy "rakjam" össze.
Vagy már az elképzelésem is rossz, hogy vajon, hogy kell?
Előzmény: Soká (2318)
Soká Creative Commons License 2004.03.04 0 0 2318
"Pl. ilyen dolgokra gondolok: http://www.lsr.xw.hu/kep/kep1/24ora.html"
Jó!!
Hasonlót én is csináltam, csak annak 365 nap a címe. (pontosabban: kb. 720 nap... :-)
Előzmény: lsr (2316)
lsr Creative Commons License 2004.03.04 0 0 2317
Elnézést a használhatatlan linkért. Talán így elérhetőbb: www.lsr.xw.hu És ott klikk a 24 órára.

lsr

Előzmény: lsr (2316)
lsr Creative Commons License 2004.03.03 0 0 2316
Üdvözlök mindenkit. Érdekelne, hogy ti mit tudtok kicsikarni egy G5-ből... Pl. ilyen dolgokra gondolok: http://www.lsr.xw.hu/kep/kep1/24ora.html
Ez G5-ös kreálmány.

Mennyit ront az objektív rajzolatán az eredeti telekonverter? Tudom hogy volt már szó róla, de azóta biztos sok tapasztalatot szereztetek...

Ez tényleg egy elég családias topik.

2256-hoz. WB Manuálisan G5-nél:
- Legalább P mód
- 4 állású gomb lefelé (WB)
- 1-es vagy 2-es felhasználói WB beállítás kiválasztása (a sor végén)
- a középső mezőt egy fehér felület töltse ki (lehet egy fehér papír is)
- SET gomb megnyomása
A beállítás ezzel el van mentve, bármikor előhívható újra.

lsr

Előzmény: Soká (2279)
detri. Creative Commons License 2004.03.03 0 0 2315
Na akkor mindegy, ez az utolsó két háromszöges kép úgyem tetszett... :))

"Soka63" a user nickje, és arra gondoltam, ez Te lehetsz. Még bele is illett a képbe, el tudom képzelni, hogy '63-as vagy, nem úgy írsz, mint egy tizenéves suhanc. :) Majd rákerestem a felhasználóneveknél arra, hogy "sok", és kiadott egy "Soká"-t (vagyis Téged), de se kép, se értékelés nem volt mellette. Adatoknál meg volt adva a keresztnév. A másik user volt a "soka63", itt voltak képek, és a keresztnév u.az! És ő is G3-assal fotóz (bár lehet, h Te G2).
Naszóval őrá hittem azt, h Te vagy. Van egy-két menő képe is, pl az egyéb kategóriában az ő fotója a legmagasabban értékelt. És megörültem, h egy topktárs az. :)

Minnyá megnézem a képeidet az arénán, ha fennvannak még.

Előzmény: Soká (2313)
Soká Creative Commons License 2004.03.03 0 0 2314
Én most azt mondom látatlanban, hogy midkettő túl jó, de mondom ez "alaptalan" magánvélemény...
Előzmény: Havoc (2310)
Soká Creative Commons License 2004.03.03 0 0 2313
El kell, hogy keserítselek :-((
Én, még tavaly a fotoarénán töltögettem (az időmet és képeimet) a fotozz.hu-n talán regisztráltam, de hogy őszinte legyek már ebben sem vagyok biztos...
Mit érdemes mostanság inkább figyelni?
Nekem elment a kedvem a dologtól, mert ez az őrült pontvadászat mindent elront. Kritika nincs (az idő lenne) csak a pontok. Ráadásul mióta egyfajta anonimitás van az arénán, az én képeim renittensek, hiszen nem elég, hogy könnyen beazonosítható sorszám-címekkel illettem, még a képeken is ott van a logóm. Szóval elég nagy az "összeférhetetlenség".
Arra viszont kíváncsi lennék, hogy kivel tévesztettél?
Én a fotózz.hu-n is Soká lennék, ha lennék.
Előzmény: detri. (2312)
detri. Creative Commons License 2004.03.02 0 0 2312
Soká! Előbb nagyon megörültem, h beleakadtam egy topiktárs nickjébe a fotozz.hu-n. De aztán elbizonytalanodtam, lehet, h mégsem Te vagy az.
Szóval... Te vagy a kékmániás? :)
Előzmény: Soká (2307)
pferco Creative Commons License 2004.03.02 0 0 2311
mennyit szánsz rá, hogy magánkézből akarod megvenni? MM-ben is lehet már 9ezer pénzért kapni 128-asat!

ferco

Előzmény: Törölt nick (2309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!