Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.11.08 0 5 161881

Ez is emberfüggő, a férjem 50 volt, én 40, amikor eljöttünk. Én nem is beszéltem németül. De nem mennék vissza, ma már idegen az ország, frankón volt olyan, hogy 3 nap után honvágyam volt Németország után. Nem csak Zala Megye szép a világban, nagyon sok szép hely van, amihez lehet kötődni. Emberek hi!nyoznak persze, de az ország meg a politikusai nem. :) A tárgyakat meg el lehet engedni, hány és hány tárgy kopik el mellőlünk az évek során. És ez jól is van igy, mit kezdjünk a játékmackóinkkal felnőttként? Minek őrizgessünk könyveket, amik nem is voltak olyan jók? Stb.

Előzmény: szellemijáték (161804)
cafedes Creative Commons License 2023.11.08 0 2 161880

érdekesek a szófordulataid...." nem akarod érteni" , "rákattansz", "" , a válasz neked nem jó valamiért" ...stb. közben pedig mindenkinek modorosan, szerinted illendően  köszöngetsz egy nyilvános fórumon- csak furcsállom, semmi más 

Előzmény: suta3 (161877)
szellemijáték Creative Commons License 2023.11.08 -1 2 161879

Te tudod meg én tudom, hogy ez nonszensz, a vezér és csapata meg megmagyarázza a családoknak, hogy a gyerekeiket meg kell ettől védeni .. a tragédia, hogy nagyrészük el is hiszi.

Előzmény: Törölt nick (161878)


Törölt nick Creative Commons License 2023.11.08 0 3 161878

Amúgy a problémát se értem, mi megnéztük az altonai múzeumban, gyerekek is voltak ott. Azon a néhány homoszexuális képen vannak fennakadva, hogy láthatják a gyerekek? Egyrészt ez hadd legyen már a szülői önrendelkezés része, hogy milyen kiállítást nézünk meg a gyerekkel, másrészt a szétbombázott Mariopol, a mexikói drogos emberrablók ellen vendettát fogadó anya vagy a növényvédőszerektől megnyomorodott gyerekek szerintem megrázóbbak és emlékezetesebbek maradtak. Konkrétan arra se emlékszem, hogy a queer csapatról melyik országban készült a kép, pedig elolvastam. És beöltözve se voltak, akár az öltözőben készülődő szemfestékes színészeknek is lehetett nézni őket.

 

Előzmény: szellemijáték (161794)
suta3 Creative Commons License 2023.11.08 -2 0 161877


Értem, tehát az számodra lényegtelen, hogy mit írtam a hozzászólás (161855) többi részében. Pedig a szövegkörnyezet magyarázat is egyben minden más részhez. Sosem írtam olyat, hogy én korlátoznám a férfiak kéz a kézben sétálását. Azt írtam, hogy ha már nem bírom tovább nézni, akkor elköltözök. De gondolom, neked ez a válasz nem jó valamiért.

(161784 és 161814) Harmadjára is felvetetted volna a témát, ha nem kattanok rá a második után?

Előzmény: Hemü (161875)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.08 0 5 161876

Ez nem igény részéről, hanem fenyegetés.

 

(Gyere, tattyuskázz mindenhol,. nyugodtan, ennyi a részed, egyébként eszköztelen vagy)

Előzmény: cinegefűz (161851)
Hemü Creative Commons License 2023.11.08 0 1 161875

Te írtad:

 

1. "Minden embernek addig terjedhet a szabadsága, amíg a másokét nem korlátozza vele."

2. "Ismerem magamat annyira, hogy tartósan nem szeretnék olyan helyen lakni, ahol az utcán kézen fogva járnak a férfiak."

 

Az elsőre válaszoltam ezzel:

 

"Az életüket akarnád aránytalanul korlátozni a túlérzékenységedre hivatkozva. Nem hiszem, hogy ez megállná a helyét, és azt sem hiszem, hogy akkora többséget képviselsz, hogy ezt megtehesd."

 

A másodikra semmilyen formában nem reagáltam. Csak te írtál elköltözésről.

Előzmény: suta3 (161874)
suta3 Creative Commons License 2023.11.08 -1 0 161874


Dehogynem. Ha nem vagy képben, csak olvasd vissza a beszélgetésünket.

Előzmény: Hemü (161873)
Hemü Creative Commons License 2023.11.08 0 0 161873

Senki nem beszél az elköltözésedről.

Előzmény: suta3 (161872)
suta3 Creative Commons License 2023.11.08 -1 0 161872


Az életüket korlátoznám az elköltözésemmel? Remélem, hogy ezt most nem komolyan mondod. Vagyis írod.

Előzmény: Hemü (161870)
suta3 Creative Commons License 2023.11.08 -1 0 161871


Szia MissSissi! Azon kevesek egyike vagy itt a fórumon, akiket szívesen olvasok. Elmesélek egy valós történetet. A mostani nyáron történt. A dolgozószoba ablaka az utcára nyílik, és nyitva is volt. Éjfél után szokatlan, halk hangokat kezdtem el hallani. Nem tudtam hova rakni ezeket a zajokat. De egy fél óra múlva megint, ez már idegesített, így kinéztem az utcára az ablakon keresztül. Egy férfi ült a járdán, hátát a ház falának vetve. Kérdeztem, hogy baj van e, és hogy hívjak e orvost. Azt mondta, hogy sokat ivott és nagyon rosszul van, de orvost nem akart. Kimentem hozzá, és vittem egy kispalack vizet. Azt mondta, hogy lassan jobban lesz, megy mindjárt haza, és meg is köszönte. Visszaültem az asztal mögé, de még egy-két óráig biztosan hallottam, hogy jönnek a zajok, és jött befelé a cigifüst is. Később kinéztem, akkor már nem volt ott. De reggel ott volt a járdán egy fél marék csikk, egy üres cigis doboz, az üres vizesflakon, meg a járdán egy nagy tócsa, és a fal le volt hányva. Feltakarítottam mindent, de azt mégsem bántam meg, hogy vittem neki vizet. Itt a vége, fuss el véle. Aki nem hiszi, járjon utána.

Hemü Creative Commons License 2023.11.08 0 1 161870

Az életüket aránytalanul korlátozni.

Előzmény: suta3 (161868)
szellemijáték Creative Commons License 2023.11.08 -2 1 161869

Inkább hagyom a kommunikációt veled mint sok más emberrel is bevált módszert. 

Előzmény: suta3 (161867)
suta3 Creative Commons License 2023.11.08 -2 0 161868


Értem, akkor elköltözhetek. De akkor mit nem tehetek meg szerinted? Ezt írtad: "Nem hiszem, hogy ez megállná a helyét, és azt sem hiszem, hogy akkora többséget képviselsz, hogy ezt megtehesd."

Előzmény: Hemü (161864)
suta3 Creative Commons License 2023.11.08 -3 1 161867


Hagyjuk a "személyesen nem ismerlek" szöveget.  "A személyeskedés... egy érvelési hiba, melynek során valaki a vitapartner... személyes érdekeire, előítéletére hivatkozik, ahelyett, hogy a vita tárgyával kapcsolatban érvelne."

https://lexiq.hu/szemelyeskedes

Rendben, már gondoltam is rá egy pár hónapja, hogy vezetnem kellene egy listát, hogy kinek nem szabad köszönni. De ha véletlen, megint köszönök neked, akkor csak szólj, és elnézést fogok kérni tőled a neveletlenségemért.

Előzmény: szellemijáték (161863)
cinegefűz Creative Commons License 2023.11.08 0 0 161866

Jó hogy itt vagy, egy lidércet, démont láttam! Egy fekete - fehér nőszemély képében, rekedtes hangon, gonosz dolgokat suttogott a fülembe, minthogy ,,átkozottul hosszú nyár.." meg ilyenek.

🇪🇺

missSissi Creative Commons License 2023.11.08 0 1 161865

Gyere hozzánk vidékre. Itt még az utcán is kevesen járnak, kézenfogva meg pláne kevesebben. Részeg férfiakkal összefuthatsz,de talán az a konzervatív értékrendedbe belefér. 

Előzmény: suta3 (161855)
Hemü Creative Commons License 2023.11.08 0 1 161864

Nem írtam, hogy nem költözhetsz el.

A felforduló gyomor a szervezet reakciója például egy fertőzés vagy mérgezés elkerülése céljából. Ha odatojnának egy szagosat az utca közepére, akkor indokolt lenne ez a reakciód. De ebben az esetben csak egy, a családból vagy társadalomból felvett dolog lehet.

Én is konzervatívnak tartom magam. Támogatom a tartós, felelős kapcsolatot és a házasságot két felnőtt ember között, akik szeretik egymást. Ebből a melegeket sem zárnám ki, hogy még egy kicsit belecsapjak a lecsóba.

Előzmény: suta3 (161860)
szellemijáték Creative Commons License 2023.11.08 -2 2 161863

Személyeskedésnek nyoma sincs, felsoroltam lehetséges okait a problémádnak. Viszont információfeldolgozási problémád az van. Ha személyesen ismernélek, akkor ez már személyeskedés lenne. Ja és a köszöngetésed másnak is az agyára megy ..

Előzmény: suta3 (161862)
suta3 Creative Commons License 2023.11.08 -2 1 161862


Szia Szellemijáték! Akiket én említettem meg, azok az aktuális témában konzervatívak. És köszönöm az elemzést, de ez már megint csak személyeskedés. Úgy látszik, hogy ebben a topikban ez a vitaalap.

Előzmény: szellemijáték (161861)
szellemijáték Creative Commons License 2023.11.08 -2 4 161861

A felforduló gyomrod indoka csak részben a konzervatív "közeg", hisz vannak homoszexuális konzervatív emberek. A te problémádnak gyakran más háttere is van, pl. vallási, intelligencia hiánya, nevelés (nemek beskatulyázása egyedi szerepekbe) és nem utolsó sorban a politika befolyása (agymosás). 

Előzmény: suta3 (161860)
suta3 Creative Commons License 2023.11.08 -4 0 161860


Arra gondolsz, hogy nem költözhetek el, és felforduló gyomorral kellene leélnem az életemet? És ha már el is költöznék miatta, akkor nem gondolod, hogy esetleg nem is annyira aránytalan? Szerintem nem látod át, hogy kinek mi mekkora problémát okoz, hiszen nem az ő életét éled, és nem ez ő érzéseit érzed.

Az én környezetemben konzervatív a gondolkodásmód, máshol bármi lehet, nem járok utána.

Előzmény: Hemü (161859)
Hemü Creative Commons License 2023.11.08 -3 4 161859

Az életüket akarnád aránytalanul korlátozni a túlérzékenységedre hivatkozva. Nem hiszem, hogy ez megállná a helyét, és azt sem hiszem, hogy akkora többséget képviselsz, hogy ezt megtehesd.

 

Előzmény: suta3 (161855)
Hemü Creative Commons License 2023.11.08 -2 1 161858

Szerintem Kanada egy diktatúra, és nem (csak) a kamionosok miatt. Nem szeretnék ott élni.

Előzmény: piszkos buborék (161856)
trombitafújó Creative Commons License 2023.11.08 0 0 161857

Sose gondoltam még úgy Kanadára, mint a demokrácia mintapéldájára.

Előzmény: piszkos buborék (161856)
piszkos buborék Creative Commons License 2023.11.08 0 0 161856

Elég sarkított példa, de meztelenül sem vezetheted a saját autódat, mert ebben az esetben a gépjármű közterületnek minősül. Pedig nem ártasz senkinek. Bizonyos munkahelyeken előírják a dress code-ot.

Ez nem diktatúra vagy korlátozás ?

 

Erről a diktatúrázásról még egy dolog jutott eszembe. Kanadában, a liberális, toleráns mintademokrácia hazájában, a kötelező oltás ellen tiltakozó kamionosoknak zárolták a bankszámlájukat és az autójuk biztosítását. Persze ez nem lett reklámozva, de kiváncsi lennék, ha itthon is ezt tették volna valamelyik tüntetés után, akkor milyen nemzetközi “felháborodás” lenne.

 

https://www.atv.hu/kulfold/20220215/befagyasztottak-a-tuntetok-bankszamlajat-kanadaban

Előzmény: suta3 (161855)
suta3 Creative Commons License 2023.11.07 -2 1 161855


Minden embernek addig terjedhet a szabadsága, amíg a másokét nem korlátozza vele. Már csak azt kellene eldönteni, hogy ez ma mit jelent. Mindenkinek mást. Amíg ebben nem lesz közös álláspont, addig szabadság sem lesz.

Ismerem magamat annyira, hogy tartósan nem szeretnék olyan helyen lakni, ahol az utcán kézen fogva járnak a férfiak. Így egy olyan elképzelt világban élnék inkább, ahol a közterületen ez mindenkinek tilos. Persze ez csak akkor lenne teljesen igazságos, ha lenne egy másik világ is, ahol ez bárkinek megengedett mindenféle következmény nélkül. Erre még biztosan várni kell egy kicsit. : )

Előzmény: Hemü (161822)
közlelátó Creative Commons License 2023.11.07 -2 0 161854

Rossz topukba írtam.

Ki az a Jani?

Előzmény: szelíd vihartölcsér (161845)
piszkos buborék Creative Commons License 2023.11.07 -1 1 161853

környezetemben sok embert idegesít a (kis)gyerekek zajongása, vagy nem tudnak délután pihenni ( bár egész héten pihennek ), vagy a nyaralásukat zavarja, mert micsoda dolog, hogy rohangálnak

ha nyomkodják a tabit vagy play stationt, akkor jó gyerekek

pár házzal lejjebb egy nő a covid idején jött bulldog képekkel, hogy a gyerekek kiabálása borzasztó, bezzeg az övéi, az egyik már egyetemista, és állandó gamerkedik

de a macskák isok embert zavarnak, már megkaptam,miért nem tartom a kerten belül, mert kiszedi a halakat a kerti tóból ( bár nem láttam még egyet sem ), vagy levadásszák a galambokat, ez tényleg elég undi

az utcában egy figura eteti a galambokat, és mondta, legszívesebben kihozná a légpuskát, de nem akar rosszban lenni a szomszédokkal

szóval az a legjobb, ha semmit nem csinálsz, és nincsemmi interakció senkivel :)

 

Előzmény: missSissi (161825)
szelíd vihartölcsér Creative Commons License 2023.11.07 -7 0 161852

Jól van. Én tényleg adtam adtam egy lehetőséget. 

Előzmény: cinegefűz (161851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!