Keresés

Részletes keresés

kockasfulunyul Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4313
Azt hiszem téged nagyon gyorsan ki fognak moderálni...
Előzmény: Törölt nick (4309)
tünde.sz Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4312
:))
nézem a képet, petra meglátja (5 hósat):
- ő kicsoda?
- martin
- mért martin?
- mert az a neve
- és ő rendesen eszik?
hááát :-))
Előzmény: tasha (4307)
mamua Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4311
jaj, de jó! ez a csirkecomb evés... nagyon ott van:)))))))
Előzmény: Lappantyú (4295)
Bebibaba Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4310

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni tőletek! Anyósom ma azt hallotta, hogy nem szabad a babáknak egymás után több napon át sütőtököt adni. Igaz ez? Két fél éves kislányom van és én már többször is adtam nekik egymás után, de nem vettem észre, hogy baj lett volna belőle. Annyit olvastam csak, hogy ettől is besárgulhatnak úgy, mint a répától a karotin miatt, de az nem káros. Tud valaki erről valamit?

Köszi!

Maggancs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4308

tündérpofa :)

 

MArcira Fellegi azt mondta  a múltkor, hogy "olyan gyerek, akit ha legurítannánk a hegyről semmi baja nem lenne, hanem kacagna és továbbszaladna" :) Martin is iylen, ahogy nézem :)

Előzmény: tasha (4307)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4307
:) igen, puszilni nagyon joooo :)
ez most tök offtopik, de nem bírom ki, szóval kb 5 hónapos volt iszonyat dagi Martinom. Ehez képest most is masszív az tény, de 1 évesen azért kinotte a babahájat :)
Előzmény: Maggancs (4304)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4306
oldalról a legjobb puszilgatni :) nem tudok képet keresni, mert M. nekiállt megenni a Foodexpresses kajámat, ellopta, majd kilyukaszottta a dobozt, és két kézzel eszi ki a bébirépát belőle :)
Előzmény: Maggancs (4304)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4305

hát az enyém nem duci, az biztos, több mint egy éve van a 12 kiló határán, a múltkor megemeltem egylány Bekkáját és khm, pont annyi volt a súlya, mint Petinek, holott van közöttük egy év és három hónap. :-))

 

viszont gyönyörű zsírpárnái vannak az orcáján és a karján, mik látványosak, csak a súlyt nem nyomják. :-)

Előzmény: tasha (4303)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4304
olyan kis putto-k... Marci is ilyen, nekem nagyon tetszenek a pofis kisbabák (is). MArcinak olyan a kis pofija, mintha rajzolva lenne neki a pofazsacskó :) mindjárt dobok én is képet.
Előzmény: tasha (4303)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4303
nem is ducik ám! Peti is meg M. is a pofizacskós típus (bocs Lappa :))) M tiszta cinga lett újabban, hurkák is leolvadtak a lábáról, mióta ennyit rohangál. A keze csak maradt husis meg az arca :))
Előzmény: Maggancs (4301)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4302
és gatya le, én úgy etetetem, hogy body, pucér láb és egy kinyúlt, világos felső. utána átöltözés, mosakodás.
Előzmény: Lappantyú (4300)
Maggancs Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4301

MArtin is és Peti is nagyon aranyos :)Milyen kis ducik :)

 

Marci is egyedül eszik. A csirkét eleinte nem mertem adni, de egyszer az 5 éves szomszéd kissrác kezéből  kikapta a csirkecombot és jóízűen megette, azóta én is adom :)

 

A kisvilla nálunk is sláger.

 

Tasha! kösz a sült lazacos tippet, kipróbáltam, bagy sikere lett és finom.

 

Látom mások is rajonganak a galaxis utikalauzért :)

Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4300
egyébként végtelenül egyszerű megoldással egy kimustrált pulcsi lehet az evős pulcsi, kislányoknál kimustrált ruhácska mégjobb, aztán azt evéskor ráhúzod és csá, mehet a mehet.
Előzmény: mzsperx (4297)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4299
hogyne lenne?? Dália is most vett, ha jól emlékszem nagyon hasonlót.
és ez még nem is horror evés...Martin pl újabban a paradicsomot akarja _harapni_ hisztizik ha összevágom, na azt képzeld el....engem nem zavar, földrol feltörlöm, a ruhájára meg nem nagyon megy.
Előzmény: mzsperx (4297)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4298
nemondmár, hát lehet ilyet is kapni, annyi féle előke van, hogy még! :-)
Előzmény: mzsperx (4297)
mzsperx Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4297
jézus, de durva :D
ezt nem bírnám, nálunk ilyen nincs :)
mondjuk ilyen előke sem. az a kis tenyérnyi szar, amit lehet kapni, az nem ér semmit... :(
Előzmény: tasha (4292)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4296
erre a csirkésre emlékszem :)) Peti is milyen husikezu volt még itt :D

mamua, köszi :)
egy lány, mailtem!
Előzmény: Lappantyú (4295)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4295

éééédes. :) főleg ahogy a spagettit húzza ki a szájából. :)

 

és akkor színre szín :)

Peti itt tizenhárom hónapos, szóval nagyjából egyidősek lehetnek a fiúk:

 

 

Előzmény: tasha (4292)
mamua Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4294
nagyon jó képek!:)))) de édes ez a fiú!
Előzmény: tasha (4292)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4292
M még nem beszél :DD aztán os is csak az elején jófej ám, aztán...


Előzmény: Lappantyú (4291)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4291
hát jófej kiscsávókkal könnyű, azt hiszed, az enyém hagyta, hogy másik kanállal bármit is csináljak? :) most se hagyja, bárhogy rimánkodok néha a gyorsabb/tisztább haladás végett, ÉÉÉÉÉÉÉÉÉN vacsorázok, ez rá a válasz. :)
Előzmény: tasha (4290)
tasha Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4290
Goldie, nálunk az van h M. kisvillával "eszik", én meg kanállal tolom be neki a mennyiséget :)) Meg én engedtem 9-10 hósan már kézzel kajázni, simán felszedte pl a spiráltésztát, a bébirépa darabokat, brokkolit, husit, stb.
Amiket írtam korábban, azok közul már jópárat adhatsz :)
Előzmény: GoldenEye (4287)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4289

Peti egy éves kora körül kezdett egyedül enni, akkoriban lényegesen megcsappant az elfogyasztott étel mennyisége, mert ügyetlen volt, de aztán győzött az evolúció és ügyesebb lett. :)

 

a durumtészta azért jobb, mint a többi, mert nincs benne tojás. olyan speciális búzafajtából készül, ami tojás nélkül is tésztává áll össze. pici sót szerintem érdemes a főzővízbe tenni, mert anélkül szerintem nem valami jó ízű. (Peti a mai napig rágcsa gyanánt, szósz nélkül elég sok főtt tésztát megeszik, csak úgy vacsora előtt.)

 

olyan tíz-tizenegy hónapos lehetett Peti, amikor elkezdtünk ugyanazt ebédelni: pici olivaolajon hagymát pároltam, arra bármilyen zöldséget dobtam, majd rizst vagy durumtésztát adtam hozzá és a végén sajtot reszeltem az egészre. gyereknek még sokáig turmixoltam, mert az enyém nem volt ilyen jó fej, mint a tiéd és tíz hónaposan még bőven öklendezett bármitől, aminek nem volt sima állaga. :) de amúgy ez nagyon finom kis ebéd, rizottó vagy tészta.

 

 

Előzmény: GoldenEye (4287)
mamua Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4288
durumtészta: tojás nélküli tészta.
egy cikk róla
Előzmény: GoldenEye (4287)
GoldenEye Creative Commons License 2005.10.19 0 0 4287

Sziasztok!

Elképesztő, hogy mennyi hasznosságot tudtok írni :), de komolyan. Öröm olvasni :).

Szójatej téma - én a Provamel szójatejét ittam sokáig, arra rá van írva, hogy nem génkezelt szójából. Akkor ez is kamu lenne?
Én vagyok csak naív, hogy hiszek az ételminősítőknek és a fogyasztóvédelemben?

Mondjuk Olivér fiamat kicsapta az általam fogyasztott szójatej, úgyhogy ő egy darabig nem fog kapni valószínűleg.

Egészen felizgattatok ezzel az emberkaját a gyereknek témával. :) Gondolkozom mit is adhatnék én a lassan 10 hónapos fiamnak :).

Az egyébként hogy van, hogy ha maga eszik a gyeek, akkor ugye sokkal többet pacsmagol és kevesebbet eszik. Én azért tartok még attól, hogy ő egyen egyedül, mert akkor alig jut valami a gyomrába...

A durumtészta miért jobb, mint a többi? A tésztát is pici sóval kell főzni?


rollller Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4286
"So long, and thanks for all the fish." :) (bocs az offert)
Előzmény: Törölt nick (4285)
rollller Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4284
melyik illuziod?:)
Előzmény: Törölt nick (4281)
Lappantyú Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4282
(egy lány, úgy tetszik nekem, ahogy a kaját menedzseled a családban, tetszik, hogy partnerekre találsz ebben és hogy nem sajnálod az időd/fáradtságod. valamint roll menedzselése is tetszik és biztos még sokaké, de most csak kettőtöket fényeznélek kicsit. :-))
Előzmény: Törölt nick (4281)
tasha Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4280
majd kikeresem mit írt a csaj és idecopyzom (most még birkózom a gyerekemmel h aludjon)
Előzmény: mzsperx (4278)
rollller Creative Commons License 2005.10.18 0 0 4279

egy lany, ha ra van irva, de nem mindra van rairva, es eddig ez a tema meg nem kerult elo, h ezt a feliratot sem art adott cuccok eseten keresni

 

a nehezen emeszthetot pedig nagy mennyisegre es/vagy gyerekre kell erteni, amennyi szojatej egy kaveval beledmegy, annak a feherjetartalma nem olyan magas, de egy jo kis rantott tofu az durva ahhoz kepest, nem gondolod?

 

es amugy pedig leteznek szojas tapszerek, de abban es szet vannak cincalva a feherjek, mint a bocitejes tapszernel - amugy meg nem arrol van szo, h gyerek semmikepp se kapja, csak hogy csinjan a szojaval, mert huzos  

 

off: ha pedig neked a szojatejes kave baratsagosabb gyomorilag, mint a bociteje, akkor bizony nagyon valoszinu, h van egy igen enyhe tejcukorintoleranciad, a fel varos azzal szaladgal, remekul el van vele es nem tud rola, csak pl azt, h o gyerekkoraban jobb szerette a kakaot, mint a tejet, aminek az a vicces oka van, h a tejtol fajt picit a hasa, mig a kakaos tej eseteben a kakao enyhen fog, es kevesbe erzekelheto a tunet, vagy pl jobb szerette a zacskos kakaot, mint a hazi kakaot

Előzmény: Törölt nick (4276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!