Keresés

Részletes keresés

BOLOND Creative Commons License 2006.05.25 0 0 143
3 het mulva megyek Mo.-ra, tudok vinni ha kell.
Előzmény: Zeus SH (142)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.25 0 0 142
Jól értelmezem hogy esetleg van vmi ing-forrás? ;) (próbálok reménykedő vigyorgást emulálni)
Előzmény: BOLOND (140)
lembi Creative Commons License 2006.05.25 0 0 141
Sajnos én sem találtam sehol sem. :-(
BOLOND Creative Commons License 2006.05.25 0 0 140
Milyen a mereted?
Előzmény: lembi (137)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.25 0 0 139
Kíváncsi leszek, lesz-e olyan cég, aki Magyarországra is szállít. Az utóbbi időben a Királyi Posta kissé... Khmm... Szóval érdekes kézbesítéseket hajt végre, és ezt nem szeretik a csomagküldő cégek.
Előzmény: lembi (137)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.25 0 0 138
Hát, ez nem túl biztató... Kínait láttam a vaterán, hülyére röhögtem magam. Világoskék pólóing, sárkánymintával, kínai írásjelekkel... És valami elmebajnok ráírta, hogy hawaii ing... Hát, azt hiszem, ez nem az amire vágytam...

Kínai piac? Hát, fene tudja, hátha...
Előzmény: No.9 (136)
lembi Creative Commons License 2006.05.25 0 0 137
Majd megpróbálok szétnézni a neten, hátha lehet valahonnan rendelni, mert én nagyon eljátszottam a gondolattal, hogy beszerezzek egyet, vagy majd többet is.
Előzmény: No.9 (136)
No.9 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 136

"Van valakinek ötlete, hogy merre érdemes keresgélnem?"

 

Minden szerdán, szombaton és vasárnap az Aloha Stadium körüli piacon ezrével lehet találni. Vagy a Savers nevezetű használt cikk (turkáló) boltban, lehet egész pofás darabokat kifogni, amik ráadásul márkásak is, de ennek ellenére potom áruk van. :))

Itthon nem láttam még üzletben. Talán ha kimész valami kínai piacra, ott esetleg. Azt viszont látom, hogy egyre nagyobb divat itthon az aloha ing, sőt az aloha short is.

Előzmény: Zeus SH (135)
Zeus SH Creative Commons License 2006.05.24 0 0 135
Sziasztok! Eddig még nem sokat (semmit) sem szóltam hozzá a topichoz, ezért bemutatkozásképp elmondom, hogy Hawaii a szívem csücske, szeretnék eljutni oda.

Ami miatt viszont írok, az a következő: Itt a nyár, és sehol nem tudok egy tisztességes hawaii inget szerezni magamnak. Van valakinek ötlete, hogy merre érdemes keresgélnem?
lembi Creative Commons License 2006.05.19 0 0 134
Nemtudom, hogy ismeritek-e, de nagyon jó, non-stop Hawaii -i zene rádió.
http://85.25.138.184:8040/

/pl.: windows media player -> fájl menü, url megnyitása../
lembi Creative Commons License 2006.05.12 0 0 133
Hello mindenkinek.
Engem is érdekelne valamilyen igazi Hula-hula -s zene. :)
Előzmény: No.9 (132)
No.9 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 132
Nem egészen erre gondoltam, de azért köszi! :)
Előzmény: tkacsa (130)
tkacsa Creative Commons License 2006.05.05 0 0 131

namégegyszer...ezt illesztbe:)

 

javascript:playVideos(9140499);

tkacsa Creative Commons License 2006.05.05 0 0 130

Loosen control:)

http://music.yahoo.com/ar-264373-videos--Snoop-Dogg

 

ehnél tradicionálisabbat nemtalaltam:)))

Előzmény: No.9 (127)
No.9 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 129
Üdv!
Dobj meg légyszi egy mail-el, publikus a címem!
Előzmény: Ropoli (128)
Ropoli Creative Commons License 2006.04.28 0 0 128

Hónap elején jöttem haza Hawaii-ról... :(

No.9 Creative Commons License 2006.04.23 0 0 127
Nagyon jó képek. A video nem kicsit giccses, de sebaj. :)

Na igen, IZ zenéje nagyon jól visszadja a hawaii-i életérzést. Oahu északkeleti részén a 83-as úton a platón utazva, egyik oldalon az óceán hullámai nyaldossák a partot, másik oldalon meg a Koolau Range gyönyörű vonulata, és közben a füledben lágyan szól a "Somewhere .../What a wonderful..."

Ha már zene, nem tudsz véletlenül olyan címet, ahol traditional hula -t lehet hallgatni/letölteni?
Előzmény: tkacsa (125)
tkacsa Creative Commons License 2006.04.11 0 0 126
remelhetoleg az internetszolgaltatod a baratnodvolt...akivel a palmafak alatt a vizpartmenten toltotted az idodet nonapkor:))


namegegyszer video pedig a balalsosarokban...This is aloha cimszoval...
vagy katt idde:

http://www.livefromhawaii.com/thisisaloha.wmv
Előzmény: No.9 (124)
tkacsa Creative Commons License 2006.04.11 0 0 125

This is aloha:)

http://www.livefromhawaii.com/

 

itt aztan barki talal,maganak nezelodni valot a fenykepek kozott,kozben a kedvenc tipikus hawaii zenejet hallgatva:)

nekem specel:

Israel Kamakawiwo'ole - Somewhere over the rainbow

 

vagy akar video felvetelet is:

http://re2.mm-so.yimg.com/image/1704569381

 

 

No.9 Creative Commons License 2006.03.09 0 0 124
Ezt még tegnap akartam -lévén hogy nőnap volt- , csak az internet szolgáltatóm nem így gondolta. Néhány orchidea az Akatsuka Orchid Garden-ből (hátha olvassák hölgyek is a topicot) :
149763258
tkacsa Creative Commons License 2006.02.18 0 0 123
két tökéletes hely ebben a világban, az egyik Hawaii, a másik a Balaton.
a Balatonnak az északi, vulkános része egy-két helyen majdnem hawaii hangulatú,viszont Hawaii-on nincs tél, mindig egyforma meleg, egyforma jó idő van és az emberek rendkívül kedvesek. Mellesleg a magyar honfitársak meglepődnének, hogy relatíve mennyire alacsony az életszínvonal Hawaii-on. Ellentétben a termeszeti értékek szépségeivel...abbol viszont annal több van...
Hawaii-on az embernek sokkal kevesebbre van szüksége. Nincs az a hajtás. Elég egy "félrossz" kocsi, itt senki nem hord cipőt, zoknit, alsónadrágot -, mindenki shortban nyomul, egy szál trikóban, mindenki sokkal lazább, lezserebb...

minden szigetnek van egy napos oldala meg egy esős oldala, az uralkodó széljárásnak megfelelően. A napos oldal általában sivatagos, az esős oldal meg dzsungeles - ott van az esőerdő. (Mi az esős oldalon lakunk.) Ha mindent összerakunk, akkor a Nagy Szigeten megtalálható a világ összes éghajlata, kivéve a sarkvidékit. És például amikor az ember a Hamakua tengerparton megy észak felé, átmegy a Kohala-hegységen, akkor egyre ködösödik az idő, egyre nyirkosabb, hüvösebb lesz, fekete-fehér tehenek legelnek a réten (mint a svájci Alpokban) és utána gyakorlatilag perceken belül a másik oldalon, amikor az ember leereszkedik mintha egy mexikói sivatagba érkezne, ahol kaktuszok vannak... A másik, amiről híres a sziget, hogy a Mauna Kea-n és a Mauna Loa-n van egyedül hó Hawaii-ban. De nemcsak, hogy hó van, hanem néha olyan hóvihar is, hogy a csillagvizsgálóknak a személyzetét úgy kell evakuálni. Amúgy a Mauna Kea, és a Mauna Loa hogyha a tenger aljától számítjuk, akkor a világ két legmagasabb hegye. A geográfusok ugyan a tengerszinttől számítják, de ez teljesen önkényes meghatározás, csak praktikus okai vannak. A “teljesítmény" a hegy részéről szerintem onnan számít, ahol előbukkant a föld alól, és ilyen szempontból ez a két hegy a világ két legnagyobb tömegű és a legmagasabb hegye is...
tkacsa Creative Commons License 2006.02.18 0 0 122
Hawaiiról dióhéjban:
Az Amerikai Egyesült Államok 50. tagállama * Lakossága 1.8 millió * Összterülete: 16.636 nkm * Fővárosa: Honolulu, Oahu szigeten * Legmagasabb pontja: Mauna Kea hegy, Puu Wekiu csúcs, 4.025 m * Teljes partszakasza: 1.207 km * Összesen 132 szigetből áll * Lakott sziget: 12 * Leghosszabb folyója: Kaukonahua folyó, Oahu, 53 km * Legmagasabb vízesése: Kahiwa, Molokai sziget: 553 méter * Megszilárdult lávamennyiség a Kileauea 1983 – 1992 kitörése alatt: 1. 400.000 köbméter * Hullámlovas partszakaszok száma: 1600 * Távolsága Budapesttől: 14.293 km * kedvenc haluk: humuhumunukunukuapuaa


Hawaii világszerte ismert a napsütötte fehér homokú strandjairól, a langyos vizű óceánjairól, buja növényzetéről, kellemes és meleg trópusi éjszakáiról. Legismertebb kincse mégis a híres polinéz vendégszeretet. Hawaii-t meglátogatni egy álom. A sokszínű szigetvilágon végig lehet száguldani
anélkül is, hogy igazi arcát tárná fel előttünk, vagy fel lehet fedezni helyi vezetővel is, aki megsúgja melyik strandon a legszebb a naplemente, melyik étterembe érdemes betérni ínyenc falatokért, melyik üzletekben érdemes ajándékot vásárolni, vagy éppen hol rendeznek hullámlovas versenyt Hawaii merész fiai.
tkacsa Creative Commons License 2006.02.18 0 0 121

Torrens áradás Hawaii szigetén
2004. november 1

Pótolhatatlan dokumentumok és könyvek semmisültek meg abban a torrens árvízben, amely elpusztította a Hawaii Egyetem főkönyvtárát. Az esőzés még szombaton kezdődött, és 24 óra alatt több mint 25 cm esős esett a Waikiki lévő Manoa Völgybe.


Linda Lingle, a FEMA képviselője katasztrófa sújtotta területnek nyilvánította a völgyet. A könyvtár padlóját több centiméter vastag sár borítja, a bútorzat megsemmisült. - közölte Diane Perushek, a könyvtár vezetője.

Több ember elmesélése szerint a torrens árvíz az ablak magasságáig ért fel, folyamatosan ostromolva az épületet. Az épületbe betörő víz és sár térképeket, 90 000 légi felvételt, kormányzati okiratokat, valamint 100 000 új könyvet pusztított el. Szerencsére az árvízben senki sem sérült meg. Az anyagi kár jelentős, ráadásul a keddi választásokat is ebben az épületben tartották volna.
tkacsa Creative Commons License 2006.02.18 0 0 120
Megtalálták a hawaii király 'időkapszuláját'
2005. december 14. szerda 13:11

Különleges detektorokkkal megtalálták Honoluluban azt az 'időkapszulát', amelyet a független hawaii királyság Kamehameha dinasztijának utolsó tagja, V. Kamehameha helyezett el Honolulu egyik leghíresebb épületének alapkövébe - adta hírül a National Geographic.
A kapszula létéről tudtak a kutatók, ám pontos helyét most sikerült először betájolni. Ugyancsak ismert volt már tartalma is: a jövő számára üzenetként hátrahagyott kis dobozban az egykorú leírások szerint benne van a Hawaii királyság alkotmánya, érmék, 11 különféle helyi napilap, naptárak és könyvek, valamint egy szótár is.

Az Aliiolani Hale épület, mely egykoron a királyság kormányzatának, a bíróságnak és a törvényhozó testületnek is helyet adott, ma Hawaii egyik legismertebb jelképe. A kő azonban, melyet a Denver-i Egyetem két kutatója bemért, olyan helyen van, melyet csakis az épület lerombolásával lehetne kiemelni. Többek között ezért sem akarják a tudósok kiemelni az üreges kőlapot.

No.9 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 119
Nos, a Wikipedia szerint tényleg így történt. Egészen pontosan Manhattan Beach (California) -ről hozták még a 30-as évek táján.
És ezzel kapcsolatban mást is találtam: http://the.honoluluadvertiser.com/article/2004/Jan/19/ln/ln01a.html

Amúgy érdekes, hogy szinte minden strandon más összetételű, színű, szemcseméretű a homok (mármint Oahu-n belül) Sőt, még Waikiki-n is különbözik, mert pl. a keleti szélén, Kaimana Beach-en sokkal durvább szemű a homok, mint pár száz méterrel odébb. A legtutibb homok - minden szempontból, beleértve hogy ezen a legkellemesebb a járás stb. - Sandy Beach-en van. Talán nem véletlen az elnevezés. :) Innen hoztam szuvenír gyanánt egy keveset :DD
Ja, A Kanári-szigetekre meg Afrikából vittek homokot.
Előzmény: tkacsa (118)
tkacsa Creative Commons License 2006.02.09 0 0 118
hallottam olyan mende-monda kosza hirt,hogy allitolag waikiki-re kaliforniabol vittek a homokot a partra....(allitolag)
mivel egyebkent sziklas ott a vizpartja,a sziget masik felerol illetve masik szigetrol nemakartak elhordani,mivel az(ok) vedett terulett...
ezert hordtak inkabb californiabol...
(?)
No.9 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 117
Csak hogy ki ne haljon a topik, két kép Pearl Harbor-ról:

A USS Missouri, előtte pedig a USS Arizona fölé emelt emlékmű
USS
És a Pearl Harbor c. filmben is feltűnő torony
Pearl
tkacsa Creative Commons License 2005.11.10 0 0 116
nemmessze onnat,a bambuszfak kozott az egyik legemlekezetesebbet sex-eltem a baratnommel,ugyanis annyi,de annyi szonyogvolt ott hogyazcsak na:))))
voltam csapkodas bo"ven:)))))))))))))))))
ja amugymeg nem sorozok:)
raadasul,en csak testileg jottem el Hawaii-rol,agyilag ott leisragadtam,pontosabban Kauai-szigeten...
kicsit furcsavolt onatvisszamenni new-yorkba...azutan valahogy mashogy lattam,erzekeltem az nagyvarosias belvarosi eletet....
Előzmény: No.9 (115)
No.9 Creative Commons License 2005.11.09 0 0 115
Correct!
Manoa Falls-hoz vezető út elején van ez a kis tisztás.
Sört állom, de csak Mo.-n :)))

Valóban nem sok jellemző dolog van rajta. Lehet hogy azért maradt meg így bennem, mert nagyon tetszett ez a hely, mindenesetre a filmet nézve (kb. 1-2 sec. volt ez kép) biztos voltam benne hogy ott van. Aztán a cap.-at összevetve a saját képemmel, ezt meg is erősítettem :)
Előzmény: tkacsa (114)
tkacsa Creative Commons License 2005.11.09 0 0 114
utban manoa-vizesesfele

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!