Keresés

Részletes keresés

KKXVII Creative Commons License 2023.06.26 0 0 56827

Mindenestre a Dunára 3-4 vízlépcső ésszerű lenne, egyrészt áramot termel másrészt a száraz időben is lenne mit inni. Reméljük lesz. 

Előzmény: Patreides (56826)
Patreides Creative Commons License 2023.06.26 0 0 56826

Wigner tóriumos ötletére az USA-ban már a hatvanas években építettek ilyet kísérletileg, csak aztán a folyékony fluorsó szépen megette a reaktor fémszerkezetét, és úgy ítélték meg, hogy felesleges pénzkidobás ezzel tovább foglalkozni, amikor más, működő megoldások is vannak.

Amúgy a hőt a második körben csak el kell vezetni a környezetbe, leginkább vízzel a szekunder körben, így ha nincs elég víz, az ennél is probléma.

(Folyákony sót naperőművekben is alkalmaznak amúgy.)

De szerintem messze van még az az idő, amikor a Nyúl-dombon kínai tóriumos erőművet építenek. :)

Előzmény: KKXVII (56825)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.26 0 0 56825
kukácska Creative Commons License 2023.06.26 0 0 56824

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/elszabadulhat-a-pokol-a-boltokban-az-arstop-kivezetese-utan-panikvasarlas-kezdodhet/

Ez nem csak egy alaptalan riogatás. Vidéken már nagyon sok helyen megindult a pánikvásárlás, a felvásárlás.

Tegnap este a testvéremet próbáltam meggyőzni arról, hogy augusztustól a SZÉP-kártyát is felhasználhatja, úgy több lehetősége lesz.

Válasza alapján látszik, hogy évek óta nem egyhullámhosszon élünk: már nem csak nokedlit nem tud főzni a pörköltjéhez, hanem száraztésztát vagy rizst sem, sőt örülni lehet, ha húst fog tudni venni.

Szombaton tojásos nokedlit akart készíteni, de nem kapott csak 1 kg lisztet. Miután náluk nincs vasárnap süti nélkül, kénytelen volt felülírni az eredeti szombati menüt.

Akinek még maradt pénze, az sem azt eszik amit szeretne, hanem amihez kap alapanyagokat. Miután kicsit ismerem az ottani körülményaket, nem akarom még azzal is dühíteni, hogy tervezzen előre....:)

kukácska Creative Commons License 2023.06.25 0 0 56823

Látom, hogy ismét sikerült megtalálnod a lényeget:)

-

https://kepmas.hu/hu/otveneves-magyar-woodstock-tolcsvay-bela-1973-diosgyori-rockfesztival

Csak azért, hogy nálad is csípődjön be valami értelmes...

Előzmény: egonca (56820)
KKXVII Creative Commons License 2023.06.25 -1 0 56821

Ma reggel.a kerekpároztam a Pesti úti szakasz a legutobbi eső után elég homokos, koszos. Takarítást hol lehet kérni, hogy lesöpörjék kisgéppel a Hegyalatti utca és a Balassagyarmat között? Lehet ilyet? 

egonca Creative Commons License 2023.06.23 -3 0 56820

"brutál hőség"  milyen brutál hőség? Fűteni tetszik? ☺

"Nyunyókanéni" jól becsípődött nálad...

Előzmény: kukácska (56817)
kukácska Creative Commons License 2023.06.23 0 0 56819

Magyarszakos volt. Ott a Petőfi versben nem kell tudni, hogy szeptember 30 napos és nem 31.

Előzmény: warr (56806)
kukácska Creative Commons License 2023.06.23 0 0 56818

Pedagógus végzettsége van, állítólag tanított. Már haloványan sem dereng nála, amikor a tanév kezdetekor napokig nyüglődtek a tanrend/órarend felosztásán?

Avagy már mindegy, hogy ének/tornatanár léttére a harmadik osztály helyett a nyolcadikban lesz beosztva fizikát tantani?

Előzmény: Patreides (56815)
kukácska Creative Commons License 2023.06.23 0 1 56817

https://rakosmente.hu/articles/kiadtak-a-ii-foku-hosegriasztast-1

 

Nyunyókanéniék kiadták a hőségriasztást. A teendőkre a kerületi polgi hivatal is hivatkozik.

Igen, felhíják a jónép figyelmét a teendőkre. Még véletlenül sem arra, hogy ha a kerület területén valakinek ebben az időben mégis meg kellene jelenni valahol, hová menekülhet be egy kicsi időre a brutál hőség elől.

Előzmény: Patreides (56816)
Patreides Creative Commons License 2023.06.21 0 0 56816

A normális működés az lenne, ha egy ilyen intézet fenn tudna tartani egy járművet sofőrrel, amivel reggel felveszik a beszállítandókat, és este (vagy amikor esedékes), hazaviszik.

Nyilván a választók döntik el - áttételesen -, hogy mire fordítódjon az e rengeteg ezermilliárd adóforint, ami az állami költségvetésbe befolyik évente.

(Jelenleg erre nem jut, nyilván más területeken fejti ki hasznos és építő hatását.)

Évekkel ezelőtt sokszor láttam ilyen mikrobuszt, körbejárt, és felvette, a Pető Intézetbe szállítótta reggel a gyerekeket. (Mostanában nem látom a járművet.)

Előzmény: kukácska (56814)
Patreides Creative Commons License 2023.06.21 0 1 56815

És senki nem mondhatja, hogy nem dolgozik... (a többit meg majd az idő eldönti.)

Előzmény: Patreides (56809)
kukácska Creative Commons License 2023.06.20 0 1 56814

https://rakosmente.hu/articles/sikerrel-zarult-a-komplex-iskolai-erzekenyito-mintaprogram

 

Egy testben és lélekben egészséges enber fel sem fogja igazán ennek a fontosságát.

Még 2020 előtt a reggeli 7-8 körüli időkben láttam. Az Elágtól a 261E-vel vagy időnként a 162A-val utazott egy testes hölgy, az arca és a keze csupa seb volt. Vele utazott egy nagydarab fiú és egy vézna, nagyon félősnek tűnő lány, akik 10-14 évesek lehettek. A kislány szinte "belebújt" az anyukájába, a fiú pedig egész úton artikulátlan hangon kiabált, ordibált. Mindenre és mindenkire megjegyzést tett.

Több alkalommal láttam, hogy a buszvezetők a felszálláskor figyelmeztették a hölgyet, hogy próbálja meg fékezni a fiát. Egyik alkalommal egy fiatal hölgy szállt fel a buszra egy bottal járó, rosszul mozgó kislánnyal.

A fiú odament hozzá és ordítva csúfolta a járása miatt. A kislány zokogott és a következő megállónál leszálltak. Közben kiderült, hogy balesete volt és rehabilitációra, gyógytornára járnak. A fiú még az ablakból is üvöltözött utána. A végállomáson a buszvezető nem engedte leszállni őket. Azt még hallottam, hogy a hölgy sírva mondja, hogy nincs autójuk, és nincs pénzük minden alkalommal taxira, de azok a legtöbb alkalommal a fiú viselkedése miatt el sem viszik őket, pedig muszáj bevinni őket az intézetbe, mert megbűntetnék Azóta nem láttam őket.

Azt hiszem, hogy nem büszkélkedhetünk a szociális védőhálónkkal (sem)....

kukácska Creative Commons License 2023.06.20 0 0 56813

https://www.agroinform.hu/idojaras_hirek/idojaras-agrometeorologia-hohullam-meleg-65204-001?utm_source=hirstart&utm_medium=cpc&utm_campaign=HIRpromo&utm_content=65204

Egy felhívás a hőségriadóval kapcsolatban.

-

Éppen az emberi (vagy embertelen) oldalára próbáltam hivatkozni.

Az elmúlt 1-2 évben az egyik minisztériumi háttérintézményben történt. Az igaztató délután 2 óra körüli időben közölte a dolgozókkal, hogy a hőségriadóra való tekintettel nem kell megvárni a délutáni 4-5 óra munkaidő végét, elmehetnek haza. Miután az irodák többségében volt klíma, máshol nagyobb teljesítményű ventillátor, a dolgozók azt kérték, hogy ezekben az időkben dolgozhassanak reggel 7-től délután 6-ig.

Egyébként az épületben portaszolgálat reggel 6-tól este 8-ig volt. A dolgozók kérték, hogy miuán túlórát nem fizethetnek a részükre, a hőségriadós időkben akinek lehet, csoportosítsák át a munkaidőbeosztásukat.

Erre az igazgató közölte, hogy mást nem tehet csak azt, hogy előbb elengedi őket, a fenntartó nem enged más megoldást. Ezek után beült a légkondival ellátott autóba és hazament.

Előzmény: Blindmouse (56812)
Blindmouse Creative Commons License 2023.06.19 0 1 56812

Tavaly a hőségriadó közepén szó nélkül baszták ki az embereket megrohadni az ocsmányiroda előtti napsütésbe, nehogy benn várakozzon bárki is. :D

Előzmény: kukácska (56811)
kukácska Creative Commons License 2023.06.19 0 0 56811

https://www.napi.hu/belfold/hosegriasztas-hoseg-veszelyhelyzet-idojaras-omsz.772857.html

 

Ennek a változásnak vajon mi lesz az egyéb vonzata?

- munkáltatónak biztosítani kell védőitalt,

- a munkáltatónak biztosítani kell a dolgozók részére 15-30-45-60 percnyi pihenőidőt a .....-n eltöltve,

- a hőségtől rosszul lévő vagy ajult emberekhez ...időn belül orvosi segítséget kell biztosítani,

- .....

Patreides Creative Commons License 2023.06.19 0 0 56810

Egy szakértő azért is szakértő, hogy bármit is, meg az ellenkezőjét is bármikor meg tudjon indokolni, az aktuális kívánalmaknak megfelelően.

(Amúgy érdekes a feltételezés, miszerint én nem olvastam ezt az egyhetes cikket, és az most majd a megdöbbentő újdonság erejével fog hatni rám.)

Előzmény: Kevin (56808)
Patreides Creative Commons License 2023.06.19 0 0 56809

Szerintem csak olvasta ezt a kommentet, és bizonyítani akarta a jóindulatát. :)

Előzmény: warr (56806)
Kevin Creative Commons License 2023.06.19 0 0 56808

Na akkor itt van a laikusok számára is érthető magyarázat:

https://24.hu/belfold/2023/06/13/balaton-vizallas-eresztes-vizugy-csapadek/

Az Országos Vízügyi Főigazgatóságon meg kicsivel komolyabb vízügyi szakemberek dolgoznak mint a Balatoni Szövetségnél.

 

Előzmény: Patreides (56799)
Blindmouse Creative Commons License 2023.06.19 0 0 56807

Hát ezügyben csak az itteni elég nagyméretű zöldterületről tudok nyalatkozni, régen nyáron 3-4x lenyírták az egész területet, összegereblyézték, és elvitték kompletten a nyesedéket.
Tavaly már talán egyszer nyírták le otthagytak a picsába mindent.  idén eddig félszer..  értsd: bele-belenyesegettek itt ott, de több mint a fele úgymaradt embermagasságú gazzal, és ahova belenyírtak ott is ott van hagyva minden, a száraz toklász, allergia, kullancs, és szúnyoghegyek, satöbbi....   

Előzmény: kukácska (56804)
warr Creative Commons License 2023.06.19 0 2 56806
kukácska Creative Commons License 2023.06.19 0 0 56805

"Az a jó az életben, hogy minden marha egyszerű, mindenre van egyszerű igen/nem válasz, nem is kell itt semmit túlbonyolítani, egyáltalán beszélni róla, dönteni kell, hogy úgy legyen, aztán slussz."

 

Aha...

Ezért vitatkoznak naponta arról, hogy most a sok esőzés után megfelelően telítettek a vizes területeink, de jön a 2-3-4 hetes hőség/kánikula, abban az időben is szükség van a vízre.

A vizeink többsége elhagyja az országot, ezért tenni kellene valamit. Vitatkoznak, de azontúl minden marad a régiben, marad vitaszinten.

Pató Pál és az erdei csiga egy szupergyors mozgású hozzájuk képest.

Előzmény: Patreides (56799)
kukácska Creative Commons License 2023.06.19 0 0 56804

Tegnap délután láttam, hogy a Pesti úton a Csabai út és Maroshévíz utca között a mült héten lekaszált gazt az egyik ház előtt a tulaj összegereblyézi és rakja bele a FKF jelzésű zsákokba.

Ezeket a zsákokat meg kell vásárolni, és hetenként szállítják el a benne lévő zöldhulladékot.

Egészen biztos, hogy az út szélén lekaszált gazokat így kell elvitetni, az nem a kaszálást végző feladata lenne?

Előzmény: Blindmouse (56795)
Patreides Creative Commons License 2023.06.19 0 0 56803

"Azóta már voltam a felújított fogorvosi rendelőben. Meglepetésemre 4-6 napon belülre kaptam időpontot."

.

Valószínűleg szerencséd volt, és valaki éppen lemondta az időpontját... mert egyébként minimum három hét.

Bár attól is függhet, melyik fogorvoshoz hányan tartoznak.

Előzmény: kukácska (56802)
kukácska Creative Commons License 2023.06.18 0 0 56802

Nem csak a youtubon van ilyen, a TV különböző mesecsatornáin is. Ezt a testvéremtől hallottam. Amikor az unokái - többnyire a szünetekben - náluk vannak, és már sehogyan nem tudják lefoglalni őket, bekapcsolnak egy mesecsatornát. Ott is ezerrel mennek a fizetett agymosások.

Az egyik volt kolléganőm mesélt a Kréta-rendszer kezelhetetlenségéről, amikor 2020 márciusától a jelenléti oktatás helyett a használatára voltak kényszerítve. Most egy másik ismerősömtől hallottam, hogy az ugyan most sem működik jobban, nagyon sok vele a problémájuk, de újabban remekül működik az Állampapíros reklám.

Én lassan leszokom a TV-nézésről. Nehezen viselem, hogy amikor végre meg szeretnék nézni egy filmet, a kereskedelmi adók úgy adják le, hogy 10-15 perc film után jön 20-45 perc reklám. Már fel sem tűnnek a "fizetett társadalmi hirdetések"...

-

Szintén nem érint. de kíváncsi lennék arra, hogy a kerületben hogyan fog működni az átalakított védőnői-rendszer. Nem olyan régen olvastam a rakosmente.hu-n, hogy a helyüket is felújították az Egészségház utcában.

Ha jól értelmeztem, abban az épületben van, ahol a fogorvos. Azóta már voltam a felújított fogorvosi rendelőben. Meglepetésemre 4-6 napon belülre kaptam időpontot. Azért kellett ilyen sokat várni, mert vagy az orvos nem rendelt vagy nekem nem volt jó az időpont.

Előzmény: Blindmouse (56801)
Blindmouse Creative Commons License 2023.06.18 -1 3 56801

Mert az jobb amikor Youtubeon elindítanál egy abszolút kicsi gyerekeknek szánt anyagot, és brutál hangerőn bekúr az elejére neked egy fizetett agymosó anyagot hogy "Brüsszel az életünkre tör!!"?? :D :D

Előzmény: kukácska (56800)
kukácska Creative Commons License 2023.06.18 0 2 56800

Amikor valakinek semmi kedve hozzá, de valamiért mégis belecsöppen a napi aktuális politikai bonyodalomba/csetepatéba:

Kerületi diplomás lány férhez ment egy évfolyamtársához, aki nem szokott lakatott tenni a szájára, ha valami nem tetszik neki. Nem a kerületben élnek, van egy 8-10 év körüli gyerekük.

Nem csak RTL-es propaganda, hogy az iskolai Kréta-rendszerben reklámszerűen megjelenik a most erősen hangoztatott, Állampapír vásárlásra buzdítás. A gyereket ez nagyon zavarta és kérte az iskolában, hogy vegyék le. Mondták neki, hogy nem tudják, nem lehet. Otthon elmondta és a papa megpróbálta eltűntetni a reklámot, de nem tudta. A törlésével mást is törölt volna, ami a suliban/sulihoz kell. Végső dühében tett valami nagyon drasztikus és csúnya megjegyzést az oktatási rendszerre. A gyerek nem tartotta a száját és valamelyik osztálytársának elmondta az apukája szövegét. Később kiderült, hogy az az osztálytársa sem.

Jött az évzáró. A gyerek nem kapott rosszabb jegyeket. Ezzel szemben az évzárón, ahol a tankerület egyik képviselője is jelen volt, az igazgató névszerint említette a kedves szülőt és némileg elferdítve elmondta, hogy egyes szülők már a kisiskolásoknál hogyan uszítanak a jelenlegi oktatási rendszerrel szemben.

Azt hiszem, hogy ez a gyerek egy életre megtanulta, hogy mit mond el abból, amit otthon hallott, mégha jópofa szövegnek tartotta eredetileg és azért mondta el másnak.

 

Tényleg át kell politizálni mindent? A gyerekek közötti traccs-parti sem maradhat azon a szinten, muszály ilyen módon a felnőtteknek beleszállni?

Nem jut eszembe annak a kisfilmnek a címe, amikor az énekkaros lányok éppen egy énekversenyen buktatják el az ének tanárnőt.  Tényleg el kell a gyerekeknek erre a pontra jutni....?

Patreides Creative Commons License 2023.06.17 0 0 56799

"Muszáj a leeresztést megkezdeni"...

.

Ezt a cikkben emlegetett Szövetség nyilván nem tudja, hiszen ők valahol a Holdon élnek, és nincs közük az egészhez.

Az a jó az életben, hogy minden marha egyszerű, mindenre van egyszerű igen/nem válasz, nem is kell itt semmit túlbonyolítani, egyáltalán beszélni róla, dönteni kell, hogy úgy legyen, aztán slussz.

Előzmény: Kevin (56794)
kukácska Creative Commons License 2023.06.17 0 0 56798

A Csabai út felől hallatszó embertelen szirénázás remélhetően csak a meghirdetett honvédelmi nap egy része, és rövidesen abbahagyják.

Kb. fél órája olyan hangok voltak, mint amikor valamilyen bádogszerkezeteket vernek szét. Azóta időnként beindul a szirénázás.

A környék kutyái már teljesen begőzöltek tőle...

kukácska Creative Commons License 2023.06.17 0 1 56797

https://index.hu/belfold/2023/06/16/parlament-orszaggyules-oktatas-tanarok-pedagogusok-diakok-iskolak-fidesz-kdnp-ellenzek/

 

A cikkben benne van Dunai Mónika kerületünk országgyülési képviselője, mint a Fidesz vezérszónoka.

Nem értem, hogy egy gyerekek által (állítólag nagyon) kedvelt pedagógusból hogyan válik valaki abszolút pártpolitikussá, hogyan tagadja meg az eredeti szakmáját...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!