Pontos dátumot nem tudtam fejből és nem tartottam fontosnak utána-nézni, de ez az ember döntött (már 2009 előtt is) arról, hogy melyik intézmény - milyen berendezést vásárolhat meg és milyen forrásból. Tehát úgy volt kompetenciája, hogy képesítése nem ... persze az dícséretes, hogy utólag megszerezte, bár erről valamiért mindig eszembe jut a szomszédom aki otthon érettségizett (egy szarvaspörkölt kíséretében) ...
Sajna, az ember véges, a világ meg végtelen. Ezért a tudomány szükségszerűen egy bizonyos határon túl már hit kérdése. A határokat mindenki máshol és mindenki magának húzza meg.
Ugye, ezt egy bemelegítő kérdésre mondta egy interiú elején. Amúgy orvosok manapság állítják, hogy rengeteg betegségnek pszichoszomatikus alapja van. Vagyis ha a tízparancsolat betartásával egy hívő rendben tudja tartani a lelkét, akkor sok minden testi bajt is el tud kerülni. Nem más ez, mint a népszerű "ép testben ép lélek" szlogen megfordítása.
A tudománnyal kapcsolatban sok a félreértés. Nem arról van szó, hogy a tudósok marha okosak lennének. A tudományos gondolkodásmód mindössze egyfajta módszertant jelent, azaz több oldalról igyekszenek dolgokat igazolni, kijelentéseket megfordítani és így is megvizsgálni, stb. (Igen, politikai szimpátia tekintetében kínosan kerüljük a tudományos gondolkodásmódot.) A tudomány pedig annyiban objektív csupán, mint amennyire az azt művelő szubjektumok objektívek. Vagyis nem nagyon.
A tudományban egyébként nem megcáfolni szokás a korábbi elképzeléseket, inkább pontosítják, ill. kiegészítik őket.
> gondolj bele, hogy hányszor változtak meg gyökeresen (homlokegyenesen) a különféle tudományágak 'megdönthetetlen' tételei/állításai az idők folyamán...
a "tudomany" legalapvetobb ismerve, hogy nincs "'megdönthetetlen' tételei/állítás". epp attol lesz valami tudomany, hogy csak es kizarolag megdontheto allitasokra epul. egy tudomanyos tetel azert lesz tudomanyos tetel mert cafolhato. ez a lenyege a tudomanynak.
Azért ez a Laposa gyerök egészen érdekes személyiségszerkezetű arcz lehet.
Először lepaktált a L. Tamás köcsög táskahordozójával, szétbacták a látképet Badacsonyban, és kb. megszégyenítette a saját apját.
Aztán kiugrott abból a kapcsolatból és elképesztő hiperaktivitásba kezdett, a csapból is ő folyt, éttermet nyitott, naponta mentette meg a balatoni gasztronómiai kultúrát. Közben megalakult a Balatoni Kör és annak is természetesen ki más lett volna a vezetője.
Immáron családi néven készített a nővérével együtt középszar borokat.
Aztán kb. egy év alatt összeszedett 600+ millió különféle támogatást a borászatának fejlesztésére.
Aztán pár hónappal később még az általa vezetett Balatoni Kör támogatásával is magának nyerette meg a turisztikai ügynökség két legnagyobb összegű támogatását (összesen 150 millió a borászat és az étterme teraszának szépítésére). A támogatások elnyerőiről egy titkos megbeszélésen döntöttek Balatonfüreden, amibe a társait sem avatta be.
Most valami olyasmit nyilatkozott, hogy reméli, mindenki (más is) méltó támogatást kap majd.
Vajon még mi köllene neki, esetleg a Kohinoor gyémánt, amit egy 24 karátos lánccal felcsatolna a farkára?
Ez a vékonyabb verzió ("Öcsi") a Szentesi-rajnaik között, ebben az évben jócskán maradékcukros (10+ gramm), ezért nekem csak jól behűtve jön be. Úgy viszont igen jól csúszik és primer szőlős aromáival üdít - pikk-pakk benyomtunk egy palackkal. A honi mezőnyből az Ikon és a Sabar rajnaijával van rokonságban leginkább, komolyságban valahol a kettő között helyezkedik el.
Ez a címeres ökör még a magyar miniszterek elképesztő általános minőségéből is bőven kilóg lefelé. Viktorunk valószínűleg azért választotta, hogy megalázza a magyar orvosokat, de peche volt, mert jött a vájrusz, így kénytelen volt Pintér Söndört kinevezni egészségügyi miniszternek (is).
Nehogy azt hidd, hogy nekem szimpatikus. Sosem volt a járvány előtt sem, de egy vicc, hoyg sosem láttuk, amint meglátogatja vmelyik kórházban a kollégáit és megkérdezi mire van szükségetek, mit segíthetünk?
Helyette csak azt halljuk, hogy a jelenlegi Afganisztán területén volt az őshaza, stb, stb...
Figyeld meg, ha megtalálják "Mátyás király" génjeit, fognak találni egy bizonyos ma élö embernél is belöle, utána már csak arra kell várni, hogy befagyjon a Duna...
gondolj bele, hogy hányszor változtak meg gyökeresen (homlokegyenesen) a különféle tudományágak 'megdönthetetlen' tételei/állításai az idők folyamán...
Az egy dolog, hogy ö így gondolja. Az meg egy másik, hogy a saját butaságát rá akarja-e eröltetni másokra, mert elöbbi (saját butasága) ön-, utóbbi (ennek a másokra eröltetése) közveszélyes.
Most pl "az egészségügyért is felelős minisztert a horvátországi Lepoglavára szólította a kötelesség, hogy a pálos kolostorban fényt derítsen a Hunyadi család származására."
Aki képes belehazudni a kamerába, hogy "a halálos betegségek 70-80 százaléka elkerülhető a tízparancsolat betartásával", annak akkor, azonnal és magától el kellett volna takarodnia a közéletböl, vagy ha ezt nem teszi meg, páros lábbal kirúgni.
Én nem nagyon látok példát arra, hogy a politika visszaélne a gender study eredményeivel. Tudnál erre példát mondani?
Az alatt, hogy a a politikának a tudomány eredményeire kellene épülnie azt értem, hogy nem szabadna ad-hoc ötletelésekkel politizálni, hanem ésszerű, ok-okozati indokláson alapuló ésszerű döntéseket kell hozni.