Keresés

Részletes keresés

PryncE-Charming Creative Commons License 2022.08.05 -2 0 362

Magánvélemény.

 

Megrendeltem Kenneth E Hagin könyvét kb 5ik oldalon tartok és eddig semmi csak a Biblia remixelése.

És félek(?) hogy csak a katolikus irodalomban fogok találni inteliigenciát.

 

K.E.H műve és a K.G. Lángoló Isten c könyv között idegesítően nagy a mondanivaló színvonalában a különbség.....

Előzmény: PryncE-Charming (361)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.08.04 -1 0 361

Szerintem ennek köze nincs a Szentlélekhez

 

https://www.youtube.com/watch?v=61UzeB-bMnA

 

Érdekes, hogy vannak részek ahol a niggereket jobban elkapja a "szent kacaj", mint a fehéreket.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DOxcP-byUvE

 

Sötét a vége, mert
Jelenések 22:18 Én bizonyságot teszek mindenkinek, aki a prófécia eme könyvének beszédeit hallja: Ha valaki hozzátesz ezekhez, arra az Isten azokat a csapásokat bocsátja, amelyek meg vannak írva ebben a könyvben;

Jelenések 22:19 ha pedig valaki elvesz e prófétai könyv igéiből, attól az Isten elveszi osztályrészét az élet fájából, a szent városból és mindabból, ami meg van írva ebben a könyvben.

Mázli, hogy 2015-ben csak brekegtem szektavezér parancsára, mások is, de senki nem kacarászott

PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.31 -1 0 360

Még 60. oldalig sem jutottam, mert olvasás közben bevillanak emlékek pünkösdi helyekről.

 

Mennyire vágynak Isten érintésére, mennyire alárendelik magukat a vágynak "szektásék"'.

 

És nem veszik észre, hogy ez a vágyódás szétbarmolja a Krisztussal való kapcsolatuk és szétb@szódik az életük.

Persze én is vágytam akkor mikor gruppen tűzkeresztség volt(*). De se előtte se utána, mer nekem karizma kell SZLtől függetlenül. Lucifernek is van Istentől függetlenül.

 

(*) kétkedem mert én nem kurutyolásra vágytam - csak csináltam - hanem sokkal többre pl levitáció(=?) vízenjárás

Előzmény: PryncE-Charming (359)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.30 -1 0 359

Előző rész tartalmából:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162076342&t=9244559

 

* * *

 

A tan gyöngesége a klasszikus pentekosztalizmusban

 

Már az elbeszélésekből is érzékelhető volt, hogy a pünkösd-mozgalom kezdetei igen egyszerű emberek között bontakoznak ki. Ráadásul amerikaiak között, akiket komplikált európai pszichénkkel kicsit mindig gyermeknek érzünk. Az Azus Street-i ébredésben pedig döntő szerepet játszottak a fekete amerikaiak akik nem mennek a szomszédba egy kis emocionalizmusért.


Ez érthetővé tesz valamit: a pentekosztalizmus első formájának nem-intellektuális jellegét. A mozgalom erőssége az élmény, nem a tan. A protestáns kereszténységnek eleve a sola Scriptura elégtelenségét kell hordoznia, mint állandó megoszlás forrását. De a pentekosztalista körökben - rámenős prédikálás, intenzív élmény, kevés absztrakció - a megoszlás veszélye még nagyobb. Veszélye? Ténye. A pünkösdi egyházak száma légió.


A pünkösdiek Szentlélek-tapasztalatát általában hitelesnek tartom. Értelmetlen volna föltételezni, hogy amikor valaki bűneit őszintén megbánva Jézus Krisztusnak adja az életét, akkor nem az élő Istennel kerül kapcsolatba, s amikor hittel imádkozik a Lélek keresztségéért, nem Isten Lelke ragadja meg. De az nagyon is állítható, hogy a Lélek működése mellett sok emberi tényező is fellép a pünkösdi gyülekezetekben. A nyelvek adomány nem hitelesít mindent! Sőt, hajlamos volnék azt mondani, hogy nem hitelesít semmit; hiszen olyan vallási közösségben is föllépett, mint a mormonoké. A mormonokat pedig - még ha Jézus Krisztus Mai Szentjeinek nevezik is magukat - nem szabad a keresztény felekezetek egyikének tartanunk. Alapítójuk Joseph Smith, zavarosfejű, szélhámos próféta volt, tanításuk keresztényellenes métely. És mégis: 1855-ben Nauvoo-ban (Illinois) a mormonok nyelveken beszéltek, hitvallásuk hetedik cikkelye pedig kimondja: "Hiszek a nyelvek adományában..." A nyelveken szólás általános emberi jelenség, nem sajátosan keresztény. A kereszténységben a Szentlélek egyszerűen áthatja az általánosan emberit.

 

57-58

Kovács Gábor: A Lángoló Isten

híg ember Creative Commons License 2022.07.28 0 0 358

Szabad tudni: te miként...?

Előzmény: Dr Dee (357)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.28 0 0 357

Azt gondolom,és azt is érzem,hogy nem a békesség embere vagy.

Te,hogy értelmezed a nyelveken szólásT?

Előzmény: híg ember (355)
11_11 Creative Commons License 2022.07.27 0 0 356

 

Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik báránybőrbe bújva jönnek hozzátok, de   belül ragadozó farkasok.    Máté 7:15

 

 

híg ember Creative Commons License 2022.07.27 0 0 355

És ennek mi köze Márk Szent Evangyelioma 16. avagy az Apostolok Cselekedeteinek 2. fejezetéhöz...?

Előzmény: Dr Dee (354)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.27 -1 0 354

Angol és magyar.

 

Előzmény: híg ember (353)
híg ember Creative Commons License 2022.07.27 0 0 353

Milyen nyelven beszélsz? Szuhaléiül...?

Előzmény: Dr Dee (351)
elterito Creative Commons License 2022.07.27 0 0 352

"A te vízkeresztséged is költői kép volt?"

 

Ezt nem mondtam, és semmiből sem következik, kedves logikából és szövegértésből orvosi felmentéssel rendelkező.

 

Előzmény: PryncE-Charming (349)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.27 0 0 351

Mi nem angyali nyelven beszélünk. Hiszen az ige is mondja,hogy az angyalok sem értik a nyelveken szólást.

Nem járok semmilyen általad ismert gyülekezetbe. Miért általánosítasz velem kapcsolatban?

Előzmény: híg ember (334)
híg ember Creative Commons License 2022.07.27 0 0 350

Gondolat-átvitellel...

Előzmény: PryncE-Charming (349)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.27 -1 0 349

Aham hogyne

 

József pedig az álomból felserkenvén, úgy tőn, amint az Úr angyala parancsolta vala néki, és feleségét magához vevé.

Máté Evangéliuma:1:24

 

Hogy tud az angyal parancsolni, ha süketnéma?

 

A te vízkeresztséged is költői kép volt?

Előzmény: elterito (348)
elterito Creative Commons License 2022.07.27 0 0 348

"

akkor lehetséges"

 

Nem, nem lehetséges.

Az csak költői kép Pál részéről.

Olyan, mint amikor valaki tündérnek mondja a feleségét.

Előzmény: PryncE-Charming (343)
híg ember Creative Commons License 2022.07.27 0 0 347

Lehetne, de nincs. Te pedig azt mondtad, hogy van. Pedig nincs...

Előzmény: PryncE-Charming (346)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.27 -1 0 346

Először azt írod: Nincs olyan...

 

Aztán meg az igeversre reagálva ezt: De nem szólt. Minek is szólt volna...?

 

Ez az egész elég disszonáns

 

Nincs olyanra, hogyan lehetne "de nem szólni"?

 

 

Előzmény: híg ember (344)
híg ember Creative Commons License 2022.07.27 0 0 345

Röpülni is lehetséges. Meg vízen járni. Meg acélrudat elrágni is. Istennél minden lehetséges...

Előzmény: PryncE-Charming (343)
híg ember Creative Commons License 2022.07.27 0 0 344

angyaloknak nyelvén szólok is

 

De nem szólt. Minek is szólt volna...?

Előzmény: PryncE-Charming (341)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.27 -1 0 343

Nem is azt mondtam. De mégis, ha Pál apostol felvetette az angyali nyelveken való beszédet, akkor lehetséges

Előzmény: elterito (342)
elterito Creative Commons License 2022.07.27 0 0 342

Nu ez aztán nem jelenti azt, hogy a nyelveken szólás angyalok nyelve lenne.

Előzmény: PryncE-Charming (341)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.27 -1 0 341

Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy pengő cimbalom.

I. Korintus levél:13:1

Előzmény: híg ember (339)
elterito Creative Commons License 2022.07.27 0 0 340

Akkor hatugság volt minden?

 

Nem volt hatugság semmi. Minden hazugság volt.

Előzmény: PryncE-Charming (338)
híg ember Creative Commons License 2022.07.27 0 0 339

létezik olyan is, hogy angyalok nyelvén

 

Nincs olyan...

Előzmény: PryncE-Charming (337)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.27 -1 0 338

Nem vagyok? Akkor hatugság volt minden? Yééééézusom, most elúszott minden vígasztalásom

Előzmény: elterito (331)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.27 -1 0 337

A nyelveken szólásról röviden:

 

"Nincs egész három hónapja, hogy ez az ember Galenába jött, és nyolcszáznál többet megtérített.... Emberek, akik évek óta nem tudtak járni mankó segítsége nélkül, olyan kiegyenesedett tagokkal keltek föl az oltár elől, hogy eldobhatták mankóikat....... Itt a résztvevők megkaphatják, amit a Pünkösd néven neveznek, és idegen nyelveken képesek beszélni, olyan nyelveken, amelyekben teljesen járatlanok enélkül az erő nélkül. Ez önmagában a találkozó egyik legfigyelemreméltóbb jelenségének tűnik. A múlt héten egy nő felállt a találozó közben, és tíz percen át beszélt, miközben látszólag a hallgatóság egyik tagja sem tudta, mit mond. Egy indián , aki a területen lévő pawnee rezervátumról jött be a szolgálatra, kijelentette, hogy a nő törzsi nyelvén beszélt, és ő a tanúságtétel minden szavát értette" - írta egy újságíró az  eseményekről.

 

:https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162030851&t=9244559

 

A Bibliában:

 

3. És megjelentek előttük kettős tüzes nyelvek és üle mindenikre azok közül.

4. És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, amint a Lélek adta nékik szólniok.

5. Lakoznak vala pedig Jeruzsálemben zsidók, istenfélő férfiak, minden nép közül, melyek az ég alatt vannak.

6. Minekutána pedig ez a zúgás lőn, egybegyűle a sokaság és megzavarodék, mivelhogy mindegyik a maga nyelvén hallá őket szólni.

 

Apostolok cselekedetei 2.

 

Éééééés valóban létezik olyan is, hogy angyalok nyelvén:

aztat keressétek meg ti, mer mennem kell

 

 

elterito Creative Commons License 2022.07.27 0 0 336

"Írógatok másik toppikon is"

 

Nem inkább irogatsz, és nem inkább topikon?

 

 

Előzmény: Dr Dee (333)
elterito Creative Commons License 2022.07.27 0 0 335

"Szívesen beszélek telefonon"

 

Én meg szívesen megadnám a számom neked.

Jómagam is karizmatikus voltam, de már nem.

Előzmény: Dr Dee (333)
híg ember Creative Commons License 2022.07.27 0 0 334

Igen, halandzsa nyelven beszéltek. Persze, tudom, hogy ti azt mondjátok, hogy az nem halandzsa, hanem "angyalok nyelve", dehát hiszi a piszi...

Előzmény: Dr Dee (333)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.27 -1 0 333

Mert valótlant állítasz rólam.Nem vagyok felfuvalkodott. Nem beszélek halandzsa nyelven. Nehéz így kommunikálni egy ilyen komoly témáról.

Szívesen beszélek telefonon vagy egy üdítő kávé mellett.

Nem vagyok oda az arctalan/személytelen kommunikációért. Írógatok másik toppikon is jelenleg, de onnan sokukat személyesen is ismerem. Vagy olyan a téma ahol azért jobb nem ismerni egymást. Mellesleg lassan 20 éve ezzel a névvel írok itt:-)

Előzmény: híg ember (330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!