Keresés

Részletes keresés

költekező Creative Commons License 2020.04.24 0 5 3555

Az biztos hogy jó sorozat volt, nem csak azért mert a tv elé ültette a nézőt, hanem azért mert utána is lehetett jókat vitázni.

Jövő héten biztos hogy hiányozni fog.

bk_barát Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 3554

Lehet, de Sándor egyáltalán nem találkozott se a báróval, se a család többi tagjával, pedig ő hazavitte Annát... Persze, most hogy Károly életben maradt, ők pedig letelepednek Rokocán (bár Annának előbb be kell fejezni az egyetemet), még lesz erre alkalom... Ahogy arra is, hogy normális kapcsolat alakuljon ki az öreg és Móric között...

Előzmény: ewfans (3553)
ewfans Creative Commons License 2020.04.24 -1 1 3553

Imre sem ment fel annál a jelenetnél. Lent várt Katicára, pedig vele tényleg jóban volt a báró. Szerintem úgy voltak vele, hogy a búcsú a család legbelső ügye. Igaz, hogy ott volt Gyula is, de gondolom ő azért, mert a báró belső embere volt, Katica meg ugyan Anna miatt, de az ő helyzete mégis más, Baba miatt. Amolyan fogadott gyermek volt. :) Szerintem ezért várt lent a két férfi. 

 

Szerintem nem szökött meg Anna. Márcsak azért is  mert a báró cseppet sem neheztelt rá. Ráadásul, Gyula is ott dolgozik még. Nem hiszem, hogy alkalmazná annak a testvérét, aki megszöktette a lányát. Hacsak nem Ilona miatt...

Előzmény: bk_barát (3547)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 3552

És aztán persze segiti, hogy ne kerüljön börtönbe.

Az mondjuk nekem is feltünt, hogy Imre elégedetten bólintott, mikor a báró mintegy odadobta a fiát az igazságszolgáltatásnak, és az meg se fordult a fejében, hogy az öregnek is milyen jól jön most ez a tűz...

Előzmény: költekező (3549)
jedi1 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3551

Tökéletesen látod, abban a jelenetben nekem is az ugrott be, tiszta báróné!

 

Mondom ez úgy, hogy mindig bírtam a Katicát. :-)

Előzmény: GPS (3537)
költekező Creative Commons License 2020.04.24 -2 0 3550

Nekem bejött. Olyan hetyke volt mint régen Lúdas Matyi.

Előzmény: Kr.Kr. (3548)
költekező Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 3549

Tönkrevágta a fia önbecsülését ezt nem lehet jóvá tenni azzal, hogy vki másnak köszönetet mond.

 

Ha akkor amikor a fia nem adta be neki a kávét akkor magába fordul és elismeri, hogy talán hibázott és ő miatta olyan a fia amilyen, és akkor megbékélnek az talán mutatná, hogy van benne nemes érzelem.

És aztán persze segiti, hogy ne kerüljön börtönbe.

A halálos ágyán tenni ilyet, az inkább a riadalom az isteni elszámoltatástól.

Előzmény: bk_barát (3547)
Kr.Kr. Creative Commons License 2020.04.24 -1 4 3548

A mosolynak is meg van a helye. De ez a színész minden szituban vigyorgott, főleg az elején. 

 

Engem egyébként roppant idegesítenek azok az emberek a mindennapokban is, akik mindenen röhögcsélnek.

Előzmény: költekező (3543)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 3547

A báró sok aljas dolgot művelt a sorozatban, és csak annyiban különbözött Mórictól, hogy sokkal óvatosabb és rafkósabb volt... A végére viszont megjavult, és ennek leglátványosabb pontja volt a fia visszafogadása... Talán az lehetett a fordulópont mikor Anna a szemére vetette, hogy nem köszönte meg Gyulának a lánya megmentését..

 

Sándor nem merte megkérni Anna kezét, mivel mégis egy bárókisasszony, akit ő gyakorlatilag megszöktetett, bár nem derült ki, végül is hogyan távoztak Rokocáról, ki tudott róla egyíáltalán.. Most se mert felmenni a báróhoz, lent szobrozott a kastély előtt, pedig az öreg amilyen megbocsátó hangulatban volt, őt is a keblére ölelte volna...

Előzmény: költekező (3543)
Kr.Kr. Creative Commons License 2020.04.24 -1 1 3546

Kevesebb baj volt a szöveggel, sokkal inkább a mimikával... :(

Előzmény: Zenerajongó (3542)
Kr.Kr. Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 3545

"Amúgy, miert költözött be a báró Jozefin szobájába és miért írt neki leveleket? Érdekes. Lehet, hogy mégis szerette?" Nem. :) A kellékesek csak két szobát rendeztek be, ezt még a sorozat elején mesélte a stáb. 

 

 

Előzmény: ewfans (3523)
költekező Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3544

Mindenkit meg akartak mutatni az akkori gyönyörü viseletben.

 

Mellesleg nekem Baba pirosbansokkal jobban tetszett.

Előzmény: Zenerajongó (3538)
költekező Creative Commons License 2020.04.24 -2 0 3543

A saját fiáról állandóan úgy beszélni, hogy lökött az messze a legellenszenvesebb dolog a világon.

 

Gondolom a Bárót imádók biztos nagyon szeretnének egy ilyen fatert.

 

Ehhez képest, hogy egy fiatalember állandóan mosolyog az ellenszenvessé teszi, ez nagyon különös.

Előzmény: füstikecske (3541)
Zenerajongó Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3542

A karaktert lehetséges, hogy az írók még rokonszenvesnek szánták, azonban a színész nem tudta azt eléggé szimpatikusra formálni, sőt kimondottan tenyérbemászóra sikeredett, öntelt, felfújt hólyagnak ábárzolta. Persze a szöveg, amit a szájába adtak, talán nem is véletlenül vitte el ebbe az irányba a karaktert...

Előzmény: bk_barát (3540)
füstikecske Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3541

Az egyik az volt, hogy mégsem tudta megölni az apját."

De nem azért, mert felébredt a lelkiismerete.

Hanem amikor már nála volt a mérgezett kávé, valami olyat mondott a báró, hogy akármilyen lökött, de mégis csak a fia, s nem tudna ártani neki...

Előzmény: jedi1 (3535)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.24 -2 0 3540

A két legellenszenvesebb karakter pedig a báróné és Torzsa Sándor volt (na jó, Móriccal holtversenyben).

Azért elég vicces, hogy a nagy romantikus főhős a legtöbb nézőnek ellenszenves... Kalamár tuti nem erre számított... :P

Előzmény: Zenerajongó (3538)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 3539

Igen ez a rész nekem is furcsa volt, szinte azt lehetett várni, hogy a végén a báró arra ébred lázálmából, hogy megjött a pap feladni az utolsó kenetet...

Előzmény: Zenerajongó (3538)
Zenerajongó Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3538

Ez a legutolsó rész nekem kicsit kilógott az egész sorozatból, valahogy nagyon más arcát akarták mutatni szinte mindenkinek, a báróból jó embert próbáltak csinálni, Sándorból meg Zalánból úrifiút - nem sok sikerrel, Katica meg persze szolgabíróné lett, amint az előre sejthető is volt. Az asztalnál nekem se tetszett a viselkedése, ebben részben egyet tudok érteni, de ezzel együtt (vagy ettől eltekintve) messze a sorozat legszimpatikusabb karaktere volt számomra, és soha egy pillantra se vesztette el a rokonszenvemet. Sokat adott hozzá a sorozathoz a karaktere.

A két legellenszenvesebb karakter pedig a báróné és Torzsa Sándor volt (na jó, Móriccal holtversenyben).

Előzmény: GPS (3537)
GPS Creative Commons License 2020.04.24 -3 1 3537

 

Én azért nem láttam ennyire ellenszenvesnek Katicát...

 

Hát azért elég undormány volt az utolsó részben - amikor az asztalnál ültek és a csaj megszimatolta, hogy ő-szolgabírósága találkozott a Kisaszonnyal.

 

Pont olyan hisztérikusan csücsörített és rángatta a fejét jobbra-balra - mint annó a grófné, amikor nem tetszett neki valami.

És annak általában soha nem tetszett semmi.

.

 

Előzmény: bk_barát (3531)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 3536

Hát pedig igencsak úgy tünt, hogy járőrként őgyelgett Rokoca pár utcáján, nem volt olyan nagy az a zsandárság se, Darun kívül, mást nem igazán lehetett látni...

Előzmény: költekező (3534)
jedi1 Creative Commons License 2020.04.24 -1 0 3535

Én ugyan nem tartottam sokra Móricot, de volt egy-egy pillanata, amikor nem tűnt teljesen reménytelen esetnek. Az egyik az volt, hogy mégsem tudta megölni az apját. Már ezért is azt gondolom, hogy a vége így lett jó, hogy csak megkapta amire vágyott.

Előzmény: ewfans (3529)
költekező Creative Commons License 2020.04.24 0 1 3534

Egy hadnagy nem járőrözik, hanem irányit.

Előzmény: bk_barát (3531)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.24 -2 1 3533

Igen a báró nagy volt az utolső két részben, az a gyűlölet, ahogy a feleségére nézett... De mindenki jó volt, az utolsó előtti részben még Sándor is összeszedte magát, és alig vigyorgott.. Nekem ez a rész kedvencem, és a legtöbb szinész itt hozta a maximumot...

Előzmény: ewfans (3529)
jedi1 Creative Commons License 2020.04.24 -2 0 3532

Az észak-amerikai indiánok biztos tudnának mesélni a vasút áldásairól. :-)

 

 

Előzmény: bk_barát (3520)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.24 -1 4 3531

Én azért nem láttam ennyire ellenszenvesnek Katicát... Egyszer árulta el a kisasszonyt, de arra megvolt az oka. A sok találkozás Imrével a véletlen műve volt. Ő arra ment, ahová a gazdái küldték, nem tehetett róla, hogy a hadnagy is arra járőrözgetett, nem olyan nagy az a Rokoca (nem tudom mitől város, inkább falunak tünt, egy templom, egy kocsma, egy bolt), egyébként is vonzották egymást, mint a mágnes, akár Anna és Sándor... Már a sorozat közepétől nyilvánvaló volt, hogy kinek ki lesz a párja, csak  a szereplők nem tudták... A végén Katica tanítónő lett az árvaházban, ez illik hozzá, mivel jól ért a gyerekek nyelvén...

Előzmény: Apádfüle (3519)
Zenerajongó Creative Commons License 2020.04.24 0 1 3530

Na, vége lett, mindenki fellélegezhet, bár én néztem volna még szívesen tovább is, pedig inkább mozifilmekhez vagyok szokva. Ezt valahogy mégis néztem, ott tartott a tévé előtt, vártam a következő részt. Nekem a sorozatból Katica volt a kedvencem, bár a színésznőt nem ismertem, nem láttam még másban, de sztem nagyon tehetséges, jól játszott, valósággal rá írták ezt a karaktert. 

Érdekes volt ez a záró epizód a nagy happy enddel, amit végülis előre sejteni lehetett, én pl legalább 20-25 rész óta biztos voltam, hogy a zsandár és a bárókisasszony nem fog egybekelni, viszont Katicával meg összejönnek. Nagyon reménykedtem, hogy a nyikhaj Torzsa gyerek se kapja meg a bárólányt, az inkább menjem a bécsi egyetemre, de ne ehhez a parasztgyerekhez, akinek a szeme se áll jól és egy közönséges bűnöző és kishíján lelőtte a lány bátyját is. De hát ez egy romantikus mese, itt még a roszak is elnyerik a jutalmukat, mégha nem is méltó. Az se tetszett, hogy a báró visszafogadta Móricot, annak a börtönben lett volna a helye. A bárónét ugyan kihajította, de az Bécsig meg se állt és Grétinél jól elvolt - igaz, ezt csak megemlítették, nem mutatták.

Jó sok ismeretlen arc volt a szereplők közt, de többnyire jól játszottak. Nem volt még hasonló hosszúságú kosztümös sorozat, a legutóbbi ilyen jellegű próbálkozás a Kossuthkifli volt, de az mindössze hat részes volt, de nekem az is nagyon bejött.

ewfans Creative Commons License 2020.04.24 -1 1 3529

Móric  nem megszökött  hanem a zsandár hozatta ki Károly kérésére. Az egyik legszebb rész volt, mikor a báró megsimogatta a fia arcát. Móric végre megkapta, amire mindig is vágyott, az apja szeretetét. Nekem amúgyis a báró jelenetei vitték el az utolsó 2 részt. Igazi jutalomjáték volt a színésznek. :)

 

Amúgy, az lett volna a poén, ha mikor Katica odaadja Imrének az Anna által felírt gyógyszer összetevőit, Sándor megkérdezte volna, hogy mit akarnak, robbantani? :)

Előzmény: GPS (3524)
bk_barát Creative Commons License 2020.04.24 0 0 3528

Ő  azt mondta, megszökött, de az apja hozatta ki, mondta, de Imrétől is megkérdezte, hogy megtette-e, amire kérte.. Az más kérdés, hogy a börtönben csak arra várnak, hogy Apu odaszóljon, elég volt, ennyiből már tanult a fiú...

Előzmény: GPS (3524)
ewfans Creative Commons License 2020.04.24 -1 1 3527

Értem én az amnesztiát meg a jogi részt is. Nekem az erkölcsi felével van gondom. Sándor surmó hídrobbantó, lőpor tolvaj és robbanószer készítő, aki helyett fellógatták a cimbijét. Végkifejlet? Meggazdagodott és megkapta álmai nőjét. Pfff...

Előzmény: GPS (3525)
ewfans Creative Commons License 2020.04.24 -1 1 3526

Bevallom, én nem folytatást, hanem inkább egy előzmény történetet néznék meg szívesen. Onnantól, hogy a báró és Baba alkut kötnek. Károlynak is épp olyan erőszakos volt az apja, mint ő? Mi van Móriccal? Miert ment tönkre a báróék házassága? Hogy viselte Mariska, hogy élete szerelme mással van, neki pedig végig kell néznie? Hogy ment tönkre Jozefin családja? Honnan ered a Torzsa-Rokoczay viszály? Zsuzsanna boldogtalan házassága hogy alakul át boldoggá? Hogy nő fel Zalán és Katica a kastélyban? Hogy védi a báró Katicát, amikor Jozefin többrdszerre is ki akarja rúgni a kislányt? A történet végének tudatában érdekes lenne látni, hogy nő fel egymás mellett Sándor és Katica? És Baba története mindennél izgalmasabb. Tényleg megölte a férjét? Mit csinált a holttesttel? Szóval, nem folytatás kéne, (márha lenne egyáltalán), mert a sztorit lezárták szépen, hanem egy 30-40 részes, nem ennyire rétestésztás előzmény. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!