Keresés

Részletes keresés

construct Creative Commons License 2020.07.23 0 0 6483

A  c2 .1gramm/m3  energiasűrűségű elektromágneses sugárzás (és a hozzá tartozó c2 .1/3 gramm/m3 sugárnyomás) pontosan ugyanolyan téridő görbületet okoz, mint ha a c2 .1gramm/m3 energiasűrűség nem sugárzásként, hanem  1gramm/m3 nyugalmi tömegsűrűségű, és  c2 .1/3 gramm/m3 nyomású tömeges anyagként van jelen.

 

Vagyis az EM sugárzás sem hagyja görbítetlenül a téridő hátteret (így csak a kis energiasűrűségű sugárzások tárgyalhatók közelítő pontossággal görbítetlen Minkowski téridőben).

 

Egészen elképesztő, hogy fizikusnak nevezi magát egy ember, aki ezt nem tudja.

 

Előzmény: szaszg+++ (6482)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.23 0 0 6482

Erre is többször megválaszoltam!

 

Ki mutatta ki, hogy a gravitációt a téridö meggörnyedése okozza, a sokkal erösebb elektromágnesességhez meg a Minkowski tér is elegendö.

Előzmény: jogértelmező (6481)
jogértelmező Creative Commons License 2020.07.23 0 0 6481

Melyik részecskefizikai kísérletben mutattál ki taszító gravitációjú részecskét?

Előzmény: szaszg+++ (6479)
construct Creative Commons License 2020.07.23 0 0 6480

Édeskevés, hogy te mint "fizikus" "tudományosan el tudod képzelni".

Mert ebből nem tudtál a kísérletekkel összhangban lévő működőképes elméletet konstruálni.

Előzmény: szaszg+++ (6479)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.23 0 0 6479

Én, mint fizikus, tudományosan el tudom képzelni, hogy a világmindenségünk négyféle stabil elemi részecskéböl áll, közöttük a vonzó gravitáció mellett taszító is van, a gravitációs mezö c-vel terjed és a szabadesés nem egyetemes.

 

Előzmény: szaszg+++ (6478)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 6478

Kvantálva meg csak az elemi töltések vannak http://www.magtudin.org/Gravitacio%202.htm

Előzmény: szaszg+++ (6477)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 6477
Előzmény: szaszg+++ (6476)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 6476

Nincs semmi értelme a kvantum elektrodinamikát a fzikában követni, mert a Planck állandó egy Lagrange multiplikátor szerepét tölti be.

 

Nincs annak  sem semmi értelme, az áltrelt követni, mert ennek már az alaptézise is hibás.

 

A fiziusok a 20. század elejétöl Einstein nyomán el is tévedtek és csak érelmetlen magyarázatokat tudtak összehozni, a természeti jelenségekre.

 

Előzmény: szaszg+++ (6475)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 6475

Az akadémikus fizika (tévesen) azt tanítja, hogy a testeknek csak egyféle tömege van, mert a fizika elmulasztotta a kétfajta tömeg különbségét kimérni.

Továbbá, a tömeg az energiával ekvivalens, (ami ostobaság).

A gravitációt a "tömegek körüli" tér-idö görbülése okozza az áltrel szerint, de hogy mi is az a tömeg, azt nem tisztázza.

 

 

 

Én ezeket mind elavultnak tekintem. Szerintem a megmaradó elemi tömegek, mP és me, a proton és elektron tömegei, a négy elemi részecske megmaradó elemi gravitációs töltéseiböl származnak. www.atomsz.com Ezeket sohsem lehet megsemmisíteni. Az elemi gravitációs töltések okozzák a gravitációt, ami egy c-vel terjedö nem konzervaiv mezö, hasonlóan mint az elektromágneses mezö.

 

 

Továbbá, Newton mozgásegyenleteiben

 

mi(test) a(test) = - G Mg mg(test)/r2, és

 

mi(test) ω2(test) r = - G Mg mg(test)/r2

 

ezeket a tömegeket kell behelyettesíteni a súlyos és a tehetetlen tömegek helyére: Egy testnek, ami mind a négy elemirészecskékböl áll, a súlyos tömege

 

mg(test) = |(NP - NE) mP + (Np – Ne) me|.

 

Ennek a nyugalmi tehetetlen tömege

 

mi(test) = (NP + NE) mP + (Np + Ne) me – E(kötés)/c2 ≥ 0.

 

Nyilvánvalóan kölönbözik a súlyos tömeg a tehetetlen tömegtöl, úgy, hogy a testek nehézségi gyorsulása NEM EGYETEMES. A kétfajta tömeget ki is lehet mérni, ha az elektromágnesesség egy ezred része a testre ható gravitációval szemben.

 

Előzmény: szaszg+++ (6473)
szőrinszálán Creative Commons License 2020.07.22 0 0 6474

Ha a várakozásból „keletkezik” az idő, akkor várok, várok…:)

Előzmény: construct (6471)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 6473

A tömeg fogalmát megérteni, nem csoda kell, csak józan ész! És ez a ludaknál (teljesen) hiányzik!

Előzmény: szaszg+++ (6472)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 6472

"Hogy ez az akadémikus fizikusoknak nem tetszik, az az ö dolguk."

 

Az is az ö dolguk, hogy nem tudják mi a tömeg! Nem ismerik a súlyos és a tehetetlen tömeget, ennek a különbségét. És azt sem, hogy hogyan függ össze a gravitáció a tömeggel!

Előzmény: szaszg+++ (6468)
construct Creative Commons License 2020.07.22 0 0 6471

Azt várhatod . . .

Előzmény: szőrinszálán (6469)
construct Creative Commons License 2020.07.22 0 0 6470

"az ejtökísérletem eredménye is e mellett töri el a lándzsát"

 

Valamiféle lándzsát talán eltör, de csak az ügyetlenségedet bizonyítja.

Színvonala nem éri el a szakmai minimumot.

Az elméleted úgyszintén.

Ennek megítélése valóban a fizikusok dolga.

Minden emberi teljesítményt a szakmai közösség minősít, sohasem maga az elkövetője.

Az öndicséret büdös és értéktelen.

Előzmény: szaszg+++ (6468)
szőrinszálán Creative Commons License 2020.07.22 0 0 6469

Úgy tudom, a fizika nem esztétikai alapon van értelmezve. A sok lúd disznót győz, elve sem mindig érvényesül. Valami csodaszerű esemény talán igazolhatja az atomisztikus elméletedet. Veled együtt várom a csodát. :-0

Előzmény: szaszg+++ (6468)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.22 0 0 6468

Az elméletem, megmaradó elemi gravitációs töltések létezésére alapul, az atomisztikus fizikán belül. Ez egyesítette az elektromágnesességet a gravitációval és a gravitációt is beépítette a részecskefizikába. Ezzel kilóméterekkel megelözte a téves, elfogadott energétikus fizikát. Ráadásul az alapkísérlettel, az ejtökísérletem eredménye is e mellett töri el a lándzsát.

 

Hogy ez az akadémikus fizikusoknak nem tetszik, az az ö dolguk.

Előzmény: szőrinszálán (6467)
szőrinszálán Creative Commons License 2020.07.21 0 0 6467

Az igaz, hogy én nem vagyok fizikából kellően kiképezve, de Szász kitanult fizikus és megragadott az elszántsága elméletének védelmében. Ha emiatt egy kalap alá veszel vele, nem veszem sértésnek. Számomra evidencia, hogy ha valakit egzisztenciálisan érinthet egy szakmai „vélemény”, azt a neten lehet anonim módon hangoztatni, megmérettetni. A bölcs ember a saját kárán tanul, az okos ember a másokéból is.:)

Előzmény: biggname (6462)
construct Creative Commons License 2020.07.21 0 0 6466

Ugyan már!

Nem mered megnevezni?

Szőrinszálánnak válaszoltál.

Nem többeknek.

Akkor nem "akik", hanem "aki".

Előzmény: biggname (6465)
biggname Creative Commons License 2020.07.21 -2 0 6465

Akikre reagáltam.

Előzmény: construct (6463)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.21 0 0 6464

Mivel egy kutató nem csak méricskél. hanem ki is értékel, ez mutatja az eltérö gyorsulásokat https://atomsz.com/book/6-section-dropexperiment-with-licpb-compared-to-al/

Előzmény: szaszg+++ (6456)
construct Creative Commons License 2020.07.21 0 0 6463

Kik azok a "ti"?

Előzmény: biggname (6462)
biggname Creative Commons License 2020.07.21 -2 0 6462

Semmi rendkívűli nincs egy ilyen tudathasadásban. Az ilyen esetekből tizenkettő egy tucat.

 

Mert ti magatokon mutatjátok be ugyanezt. Nagyon is tudjátok, hogy halandzsa minden, amiket ideírkáltok, idemásoltok. Na nem valami (ön)kritikai alapon, hanem mert tudáshiányban és képességtelenségben vagytok a fizikával és mással is. Amiért mégis teszitek, az a közlési kényszer kielégülése, a groteszk örömérzés, mert mindezt nyilvánosan tehetitek, és szembesítés, rizikó nélkül, pusztán a net jóvoltából

 

Ez bizony ilyen egyszerű, alfejezet vagytok egy pszichológia tankönyvben.

Előzmény: szőrinszálán (6453)
biggname Creative Commons License 2020.07.21 -1 0 6461

A könyvem a múlt év végén jelent meg, a kollégáimnak tetszett az eredmény. A szaksajtó azonban óvatos. Brémában most külön állást hoztak létre, hogy ellenőrizzék az eredményeimet.

 

???

Előzmény: szaszg+++ (6447)
construct Creative Commons License 2020.07.21 0 0 6460

"Együgyü, korrupt,bunkóval beim tárgyalok!"

Na, ez Szász Gyula tipikus érvelési szintje.

 

Szaktudása meg ennyi:

"a fizikusoknak elegendö egy zakkant figura (Albert Einstein) mániájával foglalkozni!"

 

Mintha valami lepukkant csehóban támasztaná  pultot.

Előzmény: szaszg+++ (6459)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.21 0 0 6459

Együgyü, korrupt,bunkóval beim tárgyalok!

Előzmény: construct (6458)
construct Creative Commons License 2020.07.21 0 0 6458

Nem szégyellsz ezzel a nevetségesen silány videóval házalni tizenöt éve? Ami csak a te ügyetlen kísérleted elemi hibáit mutatja.

Előzmény: szaszg+++ (6456)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.21 0 0 6457

Úgy látszik, a fizikusoknak elegendö egy zakkant figura (Albert Einstein) mániájával foglalkozni!

Előzmény: construct (6454)
szaszg+++ Creative Commons License 2020.07.21 0 0 6456

Hogy a nehézségi gyorsulás nem egyetemes, ez elméletileg alátámasztott: elemi gravitációs töltések az atomisztikus elméleten belül garantálják.

 

Ejtökísérlet különféle agyagokkal, meg szemmelláthatóan is bizonyítja 4,7 s esés után, hogy a testek különbözö gyorsulással esnek. https://www.youtube.com/watch?v=jkNjvCmsWOU

 

Ha valaki ez után még kételkedik abban, hogy a fizikusok mulasztás az UFF cáfolására nem igaz, menjen el elmeorvoshoz és optikushoz.

 

 

Előzmény: szaszg+++ (6447)
szőrinszálán Creative Commons License 2020.07.20 0 0 6455

„Ha minden ilyesmit komolyan vennének, akkor ezernyi zakkant figura mániájával kellene foglalkozni.”

Ezért vannak az ehhez hasonló fórumok, hogy a tudomány felkent opponenseit megkíméljék tőle. :))

Előzmény: construct (6454)
construct Creative Commons License 2020.07.20 0 0 6454

Semmi értelme nem volna. Soha semmilyen szakmai diskurzusban nem volt képes, vagy nem volt hajlandó érvelni. Csak együgyűzésre, kocsmai fröcsögésre futotta. Ha minden ilyesmit komolyan vennének, akkor ezernyi zakkant figura mániájával kellene foglalkozni.

Előzmény: szőrinszálán (6452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!