Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.14 0 0 67

Nem véletlenűl mondják télen hogy rétegesen kell öltözni! :-) (na de a lakásba is?)

Sokáig gondolgoztam hogy mit is írjak, végűl rátaláltam egy cikkre ami érthető módon leírja hogy miért kell szigetelni. http://sarokkodesign.hu/cikkek/szigeteljunk-vagy-eleg-a-vastag-tegla.php

Amúgy a passzívházakat is szigetelik! (tudom ott más értékeknek kell megfeleni) De akkor is jobb lenne most leszigetelni míg fel van alványozva mint évekkel késöbb miután a 86 lakó megnyerte a pert. Arról nem is beszélve hogy ezek az értékek csak szigorodni fognak. Gondolom nem csak pár évre építik a házat, hanem kicsit előre is gondolkoznak!

Előzmény: Nem Jánosik (65)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.12 0 0 66

Előzmény: Nem Jánosik (65)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.12 0 0 65

Kedves Szultán!

Nézegettem ma a házat. Látom, hogy a villanyszerelési munkák haladnak, látok egy dobozt és a  plafonról lelógó vezetéket a lámpához Örülhetünk.

Azután nézzen kicsit balra és az erkélyablak mellett bizony réseket lát. Nem egyet, sokat. A méretük megítélését Önre bízom. De ott a faágnál az kb. 3 centi. Ezt valószínű vevőcsalogatónak hagyták, mert a képet az utcáról fényképeztem. Miről is kaptunk információt? Ytong lambda hőátbocsátási tényező 0.22 W/m2K. Az előírás 0.24 (2018-tól, tudom). Tessék mondani, akkor is elérhető ez az érték, ha 3 centis és több másfél centis rés van, amit most még elfelejtettünk bekenni? Azt hiszik, a hőszigetelő vakolat

mindent megold? Vagy mire gondolnak?

Előzmény: Nem Jánosik (44)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.11 0 0 64

Szultán!

Javaslom emelje meg az időjárás előrejelzésének a díját! Fóliát raknak a tető cseréppel nem fedett részére.Köszönjük szépen!

Előzmény: Nem Jánosik (63)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.10 0 0 63

Becsszóra nem akarom megbántani Szultán!

De, ha az Operaház naivát keres, akkor jelentkezzen! Jó hangja van?

😂😂😇😈

Szerintem nem is láttak még hasonlót, mint a tegnapi videója!

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.10 0 0 62

Én már tegnap láttam őket! Csak az E épület másik oldalán voltak! Lehet hogy még is "halgatnak" ránk? Bár nemártana sietni mert Budapestre holnap délutántól vasárnapig essőt mond!

Ha már az ablak! (Tudja engem zavar :-) (ez is) ). Hátha aki ezzel foglalkozik elolvassa és így fogják berakni, berakatni. Mertha már nincs szigetelés a falakon akkorr minden rés, hézag számít!

http://ablakszigetelo.hu/leggyakoribb-hibak-az-ablakok-beepitesenel/

Előzmény: Nem Jánosik (61)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.10 0 0 61

Előzmény: Nem Jánosik (60)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.10 0 0 60

Ha már, akkor rögzítem ezt a képet is augusztus 10.-én. Erre írta az illetékes, hogy daruzás miatt nincs fenn a cserép. Aha.... A daru a kép jobb felső sarkánál rakodik. Ott van egy kb. 2x3 m-es nyílás. Emiatt nincs fenn a cserép és ázik már hetek óta a felső szint.

Előzmény: Törölt nick (56)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.10 0 0 59

Szultán! Dolgoznak a tetőn! Cserepet ugyan nem látok.....

Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.08 0 0 58

Ebben tökéletesen igaza van. Majd megmondjuk nekik. Erre megvonják a vállukat.

Előzmény: Törölt nick (56)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.08 0 0 57
Előzmény: Nem Jánosik (55)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.08 0 0 56

Lehet hogy tudja ez az új. De ahogy rakták azon nem változtat.

Előzmény: Nem Jánosik (55)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.08 0 0 55

Kedves Szultán!

A mi falunk Ytong lambda elemekből készült. Azt nézem, hogy ez mindenhol jobb értékeket mutat, mint a 37.5 cm-es Ytong. Amire Ön hivatkozik (kézikönyv, falak hőátbocsátási tényezője) nem tartalmazza az Ytong lambdát. Nem lehet, hogy ezek régebbiek és a lambda egy újabb és jobb? Most keresem a választ!

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.08 0 0 54

Sajnos nemtudom hogy mit tehetnénk. Nem hajlandó velem senki beszélni, és még az e-mail-ekre se válaszolnak. Pedig a kezdetek óta jó dolgokat mondok nekik. De hiába.

Szerintem nagyon túlzó számítás amit írnak. Kizárt hogy ezt szigetelés nélkűl tudná!

Előzmény: Nem Jánosik (53)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.08 0 0 53

Teljesen paff vagyok. Emlékszik? Valamelyik házat az első fázisból utólag kellett szigetelni, mert nem volt jó a számítás. Ön biztosan tudja melyik volt az. Lehet, hogy megint lejátsszuk ugyanezt?

Kellene valamit tenni, mert most még lehet. Két-három egymásnak ellentmondó adatunk van, de az Öné szakmai folyóirat, tankönyv.

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.08 0 0 52

A videóban nem "purhabot" alkalmaznak hanem cement habot! És maximum 5 mm es hézag lehet mindenhol. Nem pedig cm-ek mint itt. És párazáró és vizzáró réteg is beépítésre került kivűl belül!

Előzmény: Nem Jánosik (51)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.08 0 0 51

Nagyon profi!!!!! Csak azt tudnám, hogy miért kellett kivenni azt a jó kis fa ablakot! :-)

Megtenné, hogy vetítést rendez a kivitelezőnek? Csak hogy nekik ne kelljen átadáskor "vetíteni", hogy milyen jó munkát végeztek.

Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.08 0 0 50

Itt van egy táblázatos formában. Itt is mást írnak, de csak szigeteléssel tudja ezeket az értékeket.

http://www.triasz.hu/Termekek/Falazo-anyagok/Falazatok-hoatbocsatasi-tenyezoje

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.08 0 0 49

Források: Albert János Hőszigetelési kézikönyve

YTONG  30 U= 0,40
YTONG  37,5 = 0,32
YTONG  30 NF = 0,40
YTONG  37,5 NF= 0,32
(nincs különbség a nútféderes/nem nútféderes között)

YTONG  30 + 2cm  DRYVIT U= 0,31
YTONG  30 + 4cm  DRYVIT U= 0,26
YTONG  30 + 6cm  DRYVIT U= 0,22
YTONG  30 +10cm  DRYVIT U= 0,17

YTONG  37,5 + 2cm  DRYVIT U= 0,27
YTONG  37,5 + 4cm  DRYVIT U= 0,23
YTONG  37,5 + 6cm  DRYVIT U= 0,20
YTONG  37,5 +10cm  DRYVIT U= 0,16

YTONG  30 + 2cm  hőszig vakolat U= 0,38
YTONG  30 + 4cm  hőszig vakolat U= 0,36
YTONG  30 + 6cm  hőszig vakolat U= 0,34
YTONG  30 + 8cm  hőszig vakolat U= 0,33

YTONG  37,5 + 2cm  hőszig vakolat U= 0,31
YTONG  37,5 + 4cm  hőszig vakolat U= 0,30
YTONG  37,5 + 6cm  hőszig vakolat U= 0,29
YTONG  37,5 + 8cm  hőszig vakolat U= 0,27

Előzmény: Nem Jánosik (48)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.08 0 0 48

Biztos a számokban? Én az ujhazcentrum.hu/termekek/item/ytong oldalt néztem, ott a 37.5 cm-es 0.23 W/m2K érték van feltüntetve. Ha Ön mást tud, tegye fel ide a forrást!

A többit Ön biztosan jobban tudja, ezt majd elhallgatja a kivitelező.

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.08 0 0 47

Itt egy videó hogy kellene ablakot jól berakni hogy a tok és az ytong között ne menjen ki a hő!

https://www.youtube.com/watch?v=fPlJbdCAexo

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.08 0 0 46

Ha már a számoknál tartunk!

YTONG 37,5 ös U értéke 0,32! A 0,23-at csak 4 cm DRYVIT-el tudná és a 0,20-at meg 6 cm DRYVIT szigeteléssel tudja csak! És igen azok a rések!

Az ablak kérdés meg mindíg zavar! És hát ha már itt tartunk akkor ott is a "habos" módszert alkalmázták. Semmi párazáró szigetelés, semmi hőkapú elvezetés semmi!

Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.08 0 1 45

Szóval ez az, ahogy kellett volna

Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.08 0 0 44

Szultán! Fogadjunk, hogy erre nem válaszol! Lényegeset nem szabad kérdezni!

Találtam egy Ytong falat, ami úgy van rakva, hogy azt a bizonyos 0.22-t tudja. Felette a kép a miénk, látszanak a kb centis rések (volt nagyobb is) és az Ön által észrevett poliuretánnal történő "réseltávolítások" is. Ez vajon így tudja azt a bizonyos 0.22 W/m2K határértéket?

Vigaszként mondom, hogy a poliuretán jó hőszigetelő, de inkább a téglát kellett volna rendesen rakni.

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.08 0 1 43

Én úgy látom hogy az erkélyekre daruznak, és nem a tetőn át. De az E épület tető szélén az a 3 sor cserép miért nem került fel az még mindíg nem értem. Ott biztos hogy nem daruznak. Az esső az meg biztos hogy nem tesz jót semminek, látva hogy a 4. emeleről tolták kifelé a vizet. És az ablakokkal mi a helyzet?

Előzmény: Nagy Ákos - MyCity Group (41)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.08.08 0 1 42

Próbálom nagyon udvariasan megfogalmazni: Önök a párazáró fólián keresztül daruznak? Ugyanis a tető látható része le van zárva fóliával és  lécekkel, melyeket hetek óta áztat a langy eső.

Reméljük az alvállalkozóval kapcsolatos gondjaik hamarosan megoldódnak, nekünk meg lesz tetőnk.

Előzmény: Nagy Ákos - MyCity Group (41)
Nagy Ákos - MyCity Group Creative Commons License 2017.08.08 -2 0 41

Tisztelt Ügyfeleink és Tisztelt Érdeklődők, 

A hőszigeteléssel kapcsolatban felmerült észrevételre a következő információval tudunk szolgálni:

A homlokzati falakra külön hőszigetelés nem szükséges. Az alkalmazott 37,5 cm vtg Ytong Lambda falazat hőszigetelő képességét meghatározó U érték 0,22 W/m2K. Jelenlegi a követelmény 0,45 W/m2K, 2018-tól 0,24 W/m2K lesz. Minél kisebb az érték annál jobb a szerkezet hőszigetelő képessége. 

A tetővel kapcsolatos észrevételük hátterében pedig az áll, hogy annak egy részén a cserépfedés amiatt nem készült el, mert a tetőn keresztül daruzzák az építőanyagokat. 

A kivitelezési munkák a terveknek megfelelően folynak, bár kívűlről esetleges nem annyira látványos a haladás, de már a lakások belső kialakítása történik. 

Felmerülő kérdéseikkel kérem forduljanak hozzám bizalommal: akos@mycity-group.com 

Üdvözlettel 

Nagy Ákos 

mimyke Creative Commons License 2017.07.31 -3 0 40

Sziasztok! 

Egy olyan szolgáltatást szeretnék ajánlani, amellyel már évi 9000 Ft-tól biztosíthatod ingóságaidat teljes körűen

Amennyiben érdekel az ajánlat keress meg egy díjmentes tájékoztatóért.  

Email: brigitta.grill@outlook.hu

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.25 0 1 39

Sajnos én sem értem hogy mi ez a "hírzárlat". De egyvalamit megigérek ha elkészülnek a lakásaink akkor én meghívom önt egy sörre, vagy borra vagy bármire amit iszik.

Előzmény: Nem Jánosik (38)
Nem Jánosik Creative Commons License 2017.07.25 0 0 38

Kedves Szultán!

Mi itt jól elmerengünk az élet viszontagságain, közben a dolgok meg nem haladnak rendesen. Én is nézegettem, hogy kb. két hónapja kezdték a tető befedését, de az E épület teteje nem akar elkészülni. Persze ha kellene, két nap alatt be lehetne fejezni,  attól félek, hogy valami egyéb gond van. Szóval nem értem!

Tudja a szerződésnél mi még első fecskék voltunk. Akkor még azt gondolták nem kell engednünk semmiben, úgyis eladjuk. Ha megnézi, a lakások harmada még eladatlan és eltelt majdnem egy év. Sajnálom, hogy nem ismertem meg időben Önt, biztosan kiharcoltam volna egy beszélgetést és azzal felvértezve, akár azon az áron is, hogy nem szerződök, bizony néhány pont szerepelne a szerződésben. Ha egyszer beszélünk elmondok néhány dolgot.

Egyetértünk, hogy a belső munkák nagyon időigényesek, sajnos én nem látom hol tartanak. Ezért érdeklődtem.

A jánosik név nekem sem nagyon tetszik, ha gondolja írja Ön is kisbetűvel. Ígérem, hogy soha, egy fórumban sem fogom használni! Most is tagadom, hogy az lennêk.

Üdvözlettel: NEM j

Ha megírja a könyvet én beruházok rá!!!!!

Előzmény: Törölt nick (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!