Keresés

Részletes keresés

Gody papa Creative Commons License 2017.01.04 0 0 18

köszönöm a szíves válaszokat :-)

Előzmény: Sikloernyos (14)
Sikloernyos Creative Commons License 2017.01.03 0 1 17

vizesslaghoz mar nem eleg egy normal dron, tobb 10kg teherbirasu kene, de ahhoz mar nem eleg 100-1000-10000 euro sem.

Előzmény: Gody papa (9)
forgione1 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 16

Fát akarsz kivágni? :-)

Előzmény: Gody papa (9)
Sikloernyos Creative Commons License 2017.01.03 0 0 15

Ha hinni lehet a leirasnak, elbir egy akciokamerat, gimbal nincs hozza, de teherszallitashoz nem is kell ugyebar:)

Sikloernyos Creative Commons License 2017.01.03 0 1 14
Előzmény: Gody papa (9)
Sikloernyos Creative Commons License 2017.01.03 0 0 13

Itt talaltam is egy nagymeretu dront, kamera nelkul elvileg el kene hogy birja a madzagot, es nem is draga.

Előzmény: Gody papa (11)
Sikloernyos Creative Commons License 2017.01.03 0 0 12

Egyebkent ahhoz, hogy egy dronnal beakassz egy kampot, eleg penge gyakorlat kell, foleg szeles idoben. Sik felulet folott (akkor is, ha a teto pereme folott egyensulyozol) a legparna effektus miatt a legparnarol allandoan oldaliranyba akar billenni a dron, vagy a helikopter, olyan szinten hogy sokszor meg a gps-es automatika se tudja kompenzalni. Esetleg ugy megoldhato, hogy egy hosszabb cernaszal vegere logatod, hogy a dron magasabban legyen, es ne alakuljon ki legparna. Ha esetleg egy teton levo munkasnak akarod feladni a kampos drotot, arra tokletes.

Előzmény: Gody papa (9)
Gody papa Creative Commons License 2017.01.03 0 0 11

max 25méter

Előzmény: Sikloernyos (10)
Sikloernyos Creative Commons License 2017.01.03 0 0 10

Attol fugg, milyen nehez a drotszal.

Előzmény: Gody papa (9)
Gody papa Creative Commons License 2017.01.03 0 0 9

Nekem olyan kéne amivel 15 méteres magasságba tudna felvinni egy kampóvégű drótszálat, vagy vizesslagot. Vagy akár madzaggombolyagot kifeszíteni.

A kamera másodlagos, dolgozni akarok vele.

Előzmény: Sikloernyos (-)
Sikloernyos Creative Commons License 2017.01.03 0 0 8

A katonai dronok foleg felderito feladatot szoktak vegrehajtani, a fegyveres misszio elofordul, de ritkabb egyelore. Pusztitani a helikopterrel, repulovel, sot, akar sikloernyovel is lehet, megse tekintik oket fegyvernek.

Meg az automatizalas szintjen se lehet oket beskatulyazni, mert van, amelyik csak a giroszkoppal a helyzetet stabilizalja, van, amelyik a magassagat tartja (barometerrel) vagy a poziciojat is (gps). Es van, amelyik hazatalal, utvonalat repul, esetleg elrepul a-bol b-be. Utobbiak UAV-nek minosulnek, az enyem csak hazatalalni tud, de mar UAV kategoria.

Előzmény: ...slr... (6)
HellTraveller Creative Commons License 2017.01.03 0 0 7

Nem valoszinu, hogy erre mar mas kifejezest fognak talalni, a dron, drone, Drohne mar nemzetkozi szinten igy vonult be a koztudatba. Ahhoz, hogy mas nevet talaljanak neki, kene egy Kazinczy, aki tud legalabb franciaul, olaszul, spanyolul, angolul,valamilyen szlav nyelven, es foleg nemetul

Előzmény: ...slr... (6)
...slr... Creative Commons License 2017.01.03 0 0 6

Drón: fegyver, ami részben távirányítással, de akár önállóan is végrehajt egy harci feladatot, ami többnyire pusztítás. 

 

Olyan boldog lennék, ha a békés repülő eszközöknek más szót találnánk, hogy még fogalmi szinten se legyenek összekeverhetők. A repülő kamera már többé-kevésbé bevett fogalom, a játékokra, sporteszközökre, szállító és mezőgazdasági elektromos repülő eszközökre is kellene valami közös fogalom, hogy véletlenül se akarjanak fegyverviselési engedélyt kérni egy infrás szobahelikopterért.

schlumberger Creative Commons License 2017.01.03 0 0 5

Ott nem fotózni kéne, gyerekek! :-)

Előzmény: Törölt nick (0)
Sikloernyos Creative Commons License 2017.01.02 0 0 4

Egyebkent emlekszem,hogy annak idejen sarkanyt eregettunk,de ugy,hogy felspeciztem ezeket a regi csehszlovak nylon sarkanyokat,hogy nagyobb terhet tudjon felvinni, aztan nekieresztettuk 300,meg 500 meteres madzaggal, a kutya nem kotott bele,pedig akkor meg javaba toltak itt a ruszkik az ipart, alien majus 1,meg minden volt...

Ma meg mar egy kevesbe szep holgynek is legteret kell kerni,ha sepruert megy a boltba...

Ramaty iranyba fejlodik ez a vilag,de nagyon...

Sikloernyos Creative Commons License 2017.01.02 0 0 3

Hat remeljuk, az ido vasbakancsa keresztulgyalogol az ilyen figurakon. Faca felveteleket csinaltam egyebkent a tuzijatekrol, felulrol.

Tiszta Blade Runneres lett:)

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.02 0 0 2

A hatalom viszont gondol erre, mert be vannak szarva a drónoktól rendesen.

Hoztak egy olyan törvényt, mint 2004-ben a haditechnikai és "kettős felhasználású" eszközökről, miszerint a Sokol is lehet kémvevő (mondjuk én tényleg átalakítottam egyet :-)))

Jelenleg, tán a papír repülőnek is felszállási engedély kellene...

Előzmény: Sikloernyos (1)
Sikloernyos Creative Commons License 2017.01.02 0 0 1

nem epp erre gondoltam :)

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.02 0 0 0

Titk0s f0t0zás dr0nnal, az 0rbán villa felett Felcsút0n.

Előzmény: Sikloernyos (-)
Sikloernyos Creative Commons License 2017.01.02 0 0 topiknyitó

Minden, ami drón, engedélyek, reptetés, technika

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!