Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Applefan Creative Commons License 2022.09.07 0 1 1159

Sziasztok!

 

Most szeretném frissíteni a nyáron vásárolt Viofo A129 Duo Plus (2K) kamerámat. Segítsetek értelmezni legyetek szívesek:

 

https://viofo.com/content/37-viofo-a129-plus-duo-dash-cam-support/

 

Melyik file-t kell letölteni? Mi az a build és build2 kamera? 2 file-t kell letölteni és rátenni a memóriakártyára? Elnézést az amatőr kérdésekért, de most kissé megzavarodtam (korábban már volt egy Viofo duo-m - a sima, nem a 2K-s -, ott egyértelmű volt a szoftverfrissítés...)

 

Köszi előre is a segítséget!

universaltool Creative Commons License 2022.09.04 0 2 1158

Nem nagyon pörög a topic, pedig manapság nagyon kell az autós kamera, ha vétlen balesetben valakit vétkesnek hoznak ki, a javítás ára megfizethetetlen lesz ezekkel a rezsiárakkal. Új VIOFO mini kamera, mint érdekesség.

universaltool Creative Commons License 2022.07.24 0 2 1157

Egy jó kis autós kamera beszerelős videó, ahol látható, a kábeleket milyen könnyű hátra vinni, a hátsó ablakhoz. Mondjuk én biztos nem húznám át a hátsó gumicsövön, hanem a kárpit alól kilógatnám, így házilag könnyedén elrejthetőek a kábelek. Ez egy 360-as kamera, de a kábelezése egy első-hátsó kamerának ugyanilyen műveleteket igényel.

 

universaltool Creative Commons License 2022.07.12 0 0 1156

A SAL- Somogyi Audio Line asszem - csak egy cimke név, a gyártói mindig mások. A Viofo csak kamerát gyárt, hazai piacon ez a belépő modellje.

Előzmény: kismotoros1974 (1154)
Applefan Creative Commons License 2022.06.28 0 2 1155

Sajnálom. Vegyél normális kamerát, ami kitart sok-sok évig simán, és talán még utána is. Viofo A129. Igaz, a duplája az általad említett összegnek, de inkább gyűjts. Manapság, ebben a gyalázatos, tervezett avulással terhelt világban a hűtőtől kezdve a tévén át az autós kameráig érvényes, hogy az olcsó a drága, és sajnos egyből a prémiumot kell megvenni.

Előzmény: kismotoros1974 (1154)
kismotoros1974 Creative Commons License 2022.06.28 -1 1 1154

Sajnos úgy kell hogy tekintsek rá hogy ez ennyit bírt. (2 év) már gari nincs. Ez egy  SAL gyártmány azaz magyar, ennek ellenére nem gondolnám hogy megéri szervizeltetni . Azért próbáltam itt szerencsét hátha valaki járt már így.

Az új ami hasonló 28 ezer. Így valószínűsítem az lesz helyette inkább.

Köszi mindenkinek,pacsi.

Előzmény: universaltool (1153)
universaltool Creative Commons License 2022.06.26 0 0 1153

Akkor, ha garis, vissza a forgalmazónak. Ha nem, akkor is a forgalmazó kéne nyilatkozzon, van-e esetleg szervize. (Szinte kizárt, a drága kamerák is a gyártónak mennek vissza javításra, garancia lejárta után is (BlackVue pl.)egy olcsóbb kamera esetében több a szállítás, mint a kamera értéke sajnos. )

Előzmény: kismotoros1974 (1152)
kismotoros1974 Creative Commons License 2022.06.26 0 0 1152

Kártya nélkül és másik formázott kártyával is ugyan azt csinálja :( 

Előzmény: universaltool (1151)
universaltool Creative Commons License 2022.06.23 0 0 1151

Tegyél vele egy másik memóriakártyát. (formázva pl ezzel.)

Előzmény: kismotoros1974 (1150)
kismotoros1974 Creative Commons License 2022.06.23 0 0 1150

Nem.

Igazából az eddigi használat az gomb ki be kapcsolás nélkül zajlott, mivel a szivargyújtóm egy olyan szálra van kötve hogy gyújtás levételekor megszűnjön a feszültség benne,így minden autó leállításnál inaktivált, gyújtásra téve vissza kapcsolt. már vagy 2 éve teljesen jól tette a dolgát.

Most egyik napról a másikra lett ez a dolog,előtte nap még teljesen jól működött.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (1149)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.06.22 0 0 1149

Nem ragadt be a gomb?

Előzmény: kismotoros1974 (1148)
kismotoros1974 Creative Commons License 2022.06.22 0 0 1148

semmire sem reagál. még a reset gombra sem.

folyamatban ahogy áramot kap le föl kapcsolgat. ennyi.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (1147)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.06.22 0 0 1147

Kártya ki, bekapcs kikapcs?

Előzmény: kismotoros1974 (1146)
kismotoros1974 Creative Commons License 2022.06.22 0 0 1146

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem: SAL DVR 200FHD kamerát használok,használtam mai napig de egyszer csak neki állt ki be kapcsolgatni . és inét se kép se hang ha áram alá helyezem csak kapcsolgat ki-be.

Mit lehet tenni vele?

Meg próbáltam más áramforrással is, és rá dugtam PC re is mintha menteni akarnék róla de így is csak ki - be kapcsol :((

 

Mit lehet tenni vele hogy működjön?

 

Köszi.

universaltool Creative Commons License 2022.06.11 0 0 1145

Jól mondja Octi19, lehet bedugva maradt a kamera.

Tegyél be egy ilyet, és nem fordulhat elő véletlenül sem: akkuvédő

Előzmény: nabaja (1143)
Octi19 Creative Commons License 2022.06.08 0 0 1144

Ha nincs bedugva akkor értelem szerűen nem... ha be van dugva, akkor simán! A kamera tápegységére rá van írva a kimenő áramerősség, (ennek kb a harmadával/felével lehet számolni) és a feszültség, a kettő szorzata adja meg hogy hány wattot fogyaszt a cucc. (olyan 10-20W közötti érték fog kijönni, ez két kamera esetén veszteségekkel együtt olyan 35-40W!)

Ez egy kifogástalan akkut is lemerít viszonylag hamar, mondjuk 1-2 nap alatt...

Előzmény: nabaja (1143)
nabaja Creative Commons License 2022.06.07 0 0 1143

Sziasztok! 

 

Előre bocsátom nem értek egyikhez sem, de szeretnék kérdezni.

 

Próbálom visszaolvasni és keresni is a hozzászólásokat, de sajnos az idő..... 

A lényeg van 2 kamerám a kocsiban (Seat Toledo) az első az Mio c 312 ez 1 éve szuperül megy a hátsóra 1 hete vettem 1 Lamax c3-ast. 

Jobb félni, sok mindent lehet hallani. Ez utóbbiba állítólag van beépített aksi. Szivargyújtó elosztóval megy mindkét kamera mára viszont lemerült a kocsi aksija ( gyerek nézte félig van töltéssel) nem tudtuk beindítani, de a kamerák nincsenek bedugva amikor áll a garázsban az autó. A kérdésem : a kamera lemerítheti az autó aksiját? 

 

Bocsi, de másképp nem tudom megfogalmazni a kérdést.

 

Köszi a választ és sziasztok! 

universaltool Creative Commons License 2022.05.23 0 0 1142

Ez marha jó kis kamerának tűnik, japán: https://youtu.be/kG0MoZi-sXc

universaltool Creative Commons License 2022.05.23 0 0 1141

Tápfeszültség nem kell neki külön? A hátsó kamerának. A 4 pólusú (vagy usb) csatlakozósok általában ellátják a hátsó kamerát, de egy A/V jack nem biztos.  

Előzmény: lfarkas2 (1140)
lfarkas2 Creative Commons License 2022.05.22 0 0 1140

Köszönöm.

Nincs fólia rajta és a felbontást is lehet állítani a fedélzeti kamerán, de semmi változás.

Próbának keresnék egy olyan fedkamerát ami kezel második kamerát is, tehát van 2,4 jack A/V bemenete.

Üdv a cartársaknak.

 

Előzmény: universaltool (1139)
universaltool Creative Commons License 2022.05.21 0 0 1139

A felbontás is lehet más, hozzá való a kamera? Fóliát lehúztad a lencséről? (Ha van rajta.)

Előzmény: lfarkas2 (1138)
lfarkas2 Creative Commons License 2022.05.19 0 0 1138

Sziasztok!

AzDome GS63h - hoz rendeltem plusz kamerát. A/V aljzatba csatlakoztatom, kiírja a felbontás és a videó képkocka rátáját, a képernyő bal felső sarkában csak egy fekete kis téglalap látható, amiben gondolom a plusz kamera képét kéne látni. De semmi!!

Lehet a kamera hibás?

Vagy más rendszer? Pal/Ntsc ....

 

Köszönöm a törődést!

universaltool Creative Commons License 2022.05.09 0 0 1137

Sztatikus fóliával felrakott fedélzeti kamera

 

Újabban ez is kezd terjedni, nem közvetlen a szélvédőre ragasztják a kamerát, hanem fóliára, ami levehető és visszarakható, ha nem koszolódik el a felület.

universaltool Creative Commons License 2022.05.09 0 0 1136

Hát gondolom nem tesztelik 16 éve, így nem biztosak benne, hogy kibírja :) De viccen kívül, az 5 év garancia nem rossz, ezt javítani nem lehet, ha meghibásodik, kapsz egy újat ---> garancia újraindul.  Az árától tartok, de olcsó kártyával már megjártam, az  a legdrágább, ha ki kell dobni, mert hamis.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (1135)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.05.09 0 0 1135

Kömény. Miért csak 5 év gari?

Előzmény: universaltool (1134)
universaltool Creative Commons License 2022.05.09 0 0 1134

A Samsung kijött a 256Gb-os autós kamerába is való kártyájával!

 

https://www.samsung.com/hu/memory-storage/memory-card/memory-cardpro-endurance-256gb-mb-mj256ka-eu/

 

 

Azt írják, 16 évig bírja folyamatosan az írást! 5 év garanciával.

 

https://www.gsmarena.com/samsung_introduces_new_endurance_micro_sd_cards_for_continuous_video_recording-news-54189.php

 

Ha valakinek komoly kamerája van, mindenképp ilyesmit érdemes beletenni.

cápaFeri Creative Commons License 2022.05.09 0 0 1133

Köszi a választ. Időközben én is megtaláltam az ide vonatkozó infót és a megoldást. Sajnos a vásárlás előtt semmi tájékoztató nem szólt arról, hogy ez ilyen, pedig de. Technikai problémák miatt sajnos ez csak tükörképet rögzít, ill. annyit még találtam róla, hogy a szabadon lógó piros vezetéket ha rákötöm a tolatólámpára, akkor tolatókameraként fog működni hátramenetbe kapcsolásnál. 

Így aztán maradt az a megoldás, hogy ha kell majd egy felvétel valami miatt, akkor azt egy videoszerkesztővel 1 perc alatt lehet konvertálni tükörképre. Együtt lehet élni ezzel, hiszen minden mást tekintve jó kis készülék és drága sem volt. 

Előzmény: Octi19 (1132)
Octi19 Creative Commons License 2022.05.09 0 0 1132

...pedig szinte biztosan van a menüben beállítás a hátsó kamera képére, hiszen egyáltalán nem triviális, hogy a szélvédő melyik részére és milyen állásban rögzíti az ember.

De ha mégse lenne, akkor bármelyik videószerkesztővel két kattintással tükrözhető...

 

(most nézem a users manual-ban és van a kamerának automatikus visszapillantó funkciója, az lehetséges, hogy emiatt csak tükörnézetben rögzít, de ez tényleg pillanatok alatt korrigálható ha szükség van a felvételre, vagy adott esetben az értelmezéséhez sem kell különösebb elmebeli kapacitás, ha nincs mód belenyúlni az eredeti felvételbe. Szóval nem aggódnék emiatt.)

Előzmény: cápaFeri (1130)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.05.07 0 0 1131

Nehéz? Megfordítja a program feldolgozáskor. Lehet hardverhiba, szoftverhiba, beállítás.

Előzmény: cápaFeri (1130)
cápaFeri Creative Commons License 2022.05.06 0 0 1130

Sziasztok! Meg tudja valaki mondani, miért van az, hogy a hátsó kamera tükörképet rögzít? A készülék egy Abask Q40s és most a kártya lementésekor visszanézve látom, hogy ahol balra fordultam, ott jobbra mutatja, stb. A rendszámok is tükörben...elég nehéz így egy szitut elemezni, ha baj van. A menüjében sem látok lehetőséget, hol lehetne ezen állítani.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!